МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи це є гріх думати самостійно?

01/11/2003 | Лана
Питання до всіх.
Кожний з нас належить до якоїсь вітки релігії. Православні, греко-католики, евангелисти і т.д.
Чи Ви ідете точно за вченням Вашої приналежности, чи маєте відхилення у деяких незрозумілих Вам понять і пояснюєте собі самі ці питання. Вони не завжди сходяться з наукою Вашої приналежности.
Скажу за себе. Багато дечого не зрозуміле мені у моїй православній вірі, але я не шукаю іншої, бо таке ж не повне вияснення буде і там.
Тому я знайшла душевне задоволення у моїй українській православній церкві, а певні речі, які мені не зрозумілі, шукаю відповідь у своїй душі і завжди знаходжу. Дякую Богові, що Він часто відкриває мої засліплені очі.
Пане Пінчук! Ось тут хочу подякувати Вам за вияснення Вашого вірування. Я думала, що ви належите до секти "Свідки Єгови". Ваш особистий підхід віри, має деякі спільности і з моїм поняттям. У подробиці не хочу входити, щоб не піднімати болючої теми для всіх інших. Кожна людина має право шукати істиного Бога, бо ми всі є Його частинкою.

Відповіді

  • 2003.01.11 | Рибалка

    Ні це не є гріхом, а навпаки Біблія заохочує шукати істину.

    Незрозумілості завжди будуть, бо повністю навчити може тільки Святий Дух. Тож просімо Його у молитвах!
  • 2003.01.11 | Георгій Пінчук

    Re: Чи це є гріх думати самостійно?

    Лана пише:
    > Питання до всіх.
    > Кожний з нас належить до якоїсь вітки релігії. Православні, греко-католики, евангелисти і т.д.

    (ГП) Є й такі, хто ще остаточно не визначився. Клайв Стейплз Л'юїс у своїй книзі "Просто християнство" пише про таких, що вони нібито приїхали жити на квартиру, але ніяк не можуть вибрати кімнату, де їм поселитися, і живуть у коридорі. Це дуже незручно, і в принципі повинно бути тільки тимчасовим. Але ті люди, які вже живуть у тій чи іншій кімнаті, повинні поважати цих новоприбулих, допомагати їм. Тоді ці новоприбулі кінець-кінцем знайдуть свою кімнату. На жаль, в реальному житті дуже часто не так. Новоприбулим не допомагають, а тільки лають їх - чому ви, мовляв, не поселитеся саме в моїй кімнаті, що з вами не так? І ще, ті люди, які вже живуть в кімнатах, нездатні пояснити історію чи переваги своєї кімнати, а натомість лають мешканців інших кімнат, поливають їх брудом, розповсюджують про них злу брехню. Про свою ж власну кімнату розповідають якісь фантастично хвалебні історії, які теж не витримують ніякої критики. Тому мешканці коридору часто зовсім виселяються з квартири і шукають іншої.

    > Чи Ви ідете точно за вченням Вашої приналежности, чи маєте відхилення у деяких незрозумілих Вам понять і пояснюєте собі самі ці питання. Вони не завжди сходяться з наукою Вашої приналежности.

    (ГП) Я можу про себе сказати, що я завжди намагаюся думати сам. Я за фахом природознавець, науковець, і вчитель. Стиль життя в моїй сфері діяльності - це завжди критичне осмислення всього побаченого і почутого. Щодо незрозумілих питань і відхилень - так, я, як правило, намааюся сам собі пояснити такі питання. Якщо мої власні відповіді розходяться з відповідями моїх вчителів, я намагаюся знайти якийсь компроміс або синтез. Наприклад, я дуже не згоджуюся зі Свідками Єгови щодо того, що тільки вони, і ніяка інша християнська група, зрозуміли Біблію правильно, і тільки їх проповідництво можна вважати проповідництвом. Але я не вип'ячую цю розбіжність між собою і Свідками, а намагаюся її обійти. Ми вже говорили про це з пп. Р.М. і Рибалкою.

    > Скажу за себе. Багато дечого не зрозуміле мені у моїй православній вірі, але я не шукаю іншої, бо таке ж не повне вияснення буде і там.
    > Тому я знайшла душевне задоволення у моїй українській православній церкві, а певні речі, які мені не зрозумілі, шукаю відповідь у своїй душі і завжди знаходжу. Дякую Богові, що Він часто відкриває мої засліплені очі.

    (ГП) Дуже добре Вас розумію, пані Лано. Я завжди найкраще почував себе саме в українській православній церкві. Під час Служби Божої, яка ведеться мовою мого народу, коли священик каже, наприклад, "Блажен, кому Бог Якова помічник його," або "Господи, ти благословляєш тих, хто тебе благословляє, і освячуєш тих, хто на тебе надіється," або "Пом'яни мене, Господи, коли прийдеш у Царство своє, пом'яни мене, Владико, коли прийдеш у Царство своє, пом'яни мене, Святий, коли прийдеш у Царство своє" - я відчуваю глибоку єдність з усім християнським світом і з власним народом. Також я відчуваю справжню святість, те, що теолог Пауль Тілліх називає "негайним почуттям присутності Святого." І дійсно, це, мабуть, ще важливіше, ніж раціональне вияснення складних моментів у Біблії (хоча й те важливе).

    > Пане Пінчук! Ось тут хочу подякувати Вам за вияснення Вашого вірування. Я думала, що ви належите до секти "Свідки Єгови". Ваш особистий підхід віри, має деякі спільности і з моїм поняттям. У подробиці не хочу входити, щоб не піднімати болючої теми для всіх інших. Кожна людина має право шукати істиного Бога, бо ми всі є Його частинкою.

    (ГП) Дуже Вам дякую, пані Лано. Все точно. Щасти Вам.
  • 2003.01.15 | Анатолій

    Думати самостійне не є гріхом, а є привілеєм людини (-)

  • 2003.01.21 | Romanto

    Re: Чи це є гріх думати самостійно?

    Пані Лано!
    Хоча, можливо, дискусія на цю тему вже вважається закінченою, хотів би висловити свою думку, і попросити Вас роздумати над деякими віршами з Святого Письма.
    У формі, в якій Ви поставили запитання, жоден тверезодумаючий християнин не відповість на нього ствердно, так, як "де Дух Господній там воля", тобто ми не є роботами, яким заборонено самостійно думати. Створивши людину Бог дав їй розум, а також свободу вибору, що суттево відрізняло її від тварин. Жоден з нас не терпів би, якби йому навязували, свою думку, як у дрібних питаннях, у що вбиратися, що їсти, так і у великих стосовно послуху або того, про що думати гріх, або не гріх. Якби з самого початку люди не мали свободи вибору, Адамів гріх був би просто неможливим.
    Якби перефразувати Ваше запитання: не "чи це гріх думати самостійно?", а "Чи те в чому я щиро переконаний дійсно є правдою і подобається Богові?" то впевнений, що ця дискусія мала б своє продовження, і багато думок з Святого Письма могли б стати краще зрозумілими.
    Наприклад, роздуми над наступними місцями з Святого Письма, щирому віруючому можуть багато прояснити:
    "Вас виженуть із синагог, прийде навіть година, коли кожен, хто вам смерть заподіє, думатиме, що він Богові служить"
    "Увіходьте тісними ворітьми, бо просторі ворота й широка дорога, що веде до погибелі, - і нею багато-хто ходять. Бо тісні ті ворота і вузька та дорога, що веде до життя, - і мало таких, що знаходять її"
    "Не кожен, хто каже до Мене "Господи, Господи!" увійде в Царство Небесне, але той, хто виконує волю Мого Отця, що на небі. Багато хто скажуть мені того дня: Господи, Господи, хіба не Імям Твоїм пророкували, хіба не Імям твоїм демонів ми виганяли, або не Імям Твоїм чуда великі творили?" І їм оголошу Я тоді: відійдіть від Мене, хто чинить беззаконня."
    Я заохочую Вас самостійно роздумати над цими місцями. На мій погляд, вони можуть заохотити щирого християнина до пошуку, до більш ретельного дослідження Святого Письма. Сама щирість людини не є всім, що потрібно, щоб досягнути Божого схвалення.
    Апостол Павло розповідав, що переслідуючи християн, він був щирим, та перевищував багатьох у рвінні до Бога, але "не за розумом". Він навіть похваляв вбивство першого християнського мученика СТЕПАНА, вважаючи, що тим служить Богові.
    Ми мусимо "Силкуватися увійти крізь тісні ворота" і "шукати найперше Царства Божого та його праведності".
    Я не претендую на істину в останній інстанції, але просив би Вас не заспокоюватися на пошуку.
    З повагою,
    Romanto
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.01.21 | Лана

      Re: Пане Романто

      Тему про вільну думку, піддала з певної причини. Коли Ви слідкуєте за всіма постінґами, то бачите, що дуже багато людей мають свої власні думки, які не завжди згоджуються з біблією. Раніше не можна було мати сумнівів супроти того, що написано "за Божими думками", як каже пан Пінчук. Сьогодні, коли людина стала більше розуміти всесвіт, почали виникати сумніви щодо написаного "Богом". Щоб краще зрозуміти поняття про Бога, читаємо більше наукової літератури, яка властиво, не заперечує Бога, а навпаки доказує з наукової точки зору, про Його існування. Людина завжди шукала чогось вищого ніж земне життя. Тут пан Ортодокс, дає пояснення, що мов лише православна віра правдива, а я напевно не знаю православія. Де ж йому відомо, що я вчилася катехизису православія та порівнюючі релігії світу. Ми ж не є на цьому форумі говорити про себе, хиба тоді коли це стасується наших спільних зацікавлень. Так що тему можна розширювати і її можна називати ,як кому хочеться.
      Дякую, що Ви звернули на неї увагу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.01.21 | Romanto

        Re: Пане Романто

        Пані Лано!
        Але відповідати перед Верховним Суддею, ми будемо за свої вчинки, а не за те, до якої релігії ми належимо. Кожен, хто серйозно відноситься до вчення Ісуса Христа та досліджує світові події може бачити, що ми живемо на краю змін, великих змін.
        Можна бачити, що якщо Бог не втрутиться у справи людей, люди можуть дійти до самознищення.
        Для прикладу: всі знають, що більщість забруднення у великих містах викликають автомобілі, але жодного водія ми не могли б переконатися відмовитися від автомобіля. Усі знають, що тропічні ліси, це "легені планети", але люди не можуть зупинити їх винищення.
        Я не панікую, просто ці події, особливо, якщо їх порівняти з "ознаками останніх днів" описаними в Біблії говорять про необхідність прямо зараз дослідити Святе Письмо і роздумати над своїм становищем перед Всевишнім. Я не говорю про релігію, Ви православна, це Ваша особиста справа, можливо це віра Ваших батьків, і Ви народилися в ній. Можливо, якби Ви народилися на Близькому Сході Ви були б щирою мусульманкою. Це не є настільки суттево. Суттевим є бажання пізнати правду, про яку Бог говорить у Своєму Слові, що вона є правдою, навіть, якщо вона відрізняється від того, про що нас було навчено.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.01.23 | Валерій

          Інтелігентний атеїзм

          Хочу привернути увагу віруючих до літературної творчості російського науковця Кирила Єськова http://lib.ru/PROZA/ESKOV_K

          Він не закликає відмовитись від звичного релігійного світогляду, але не вважає релігійність виправданням для невігластва і духовного дикунства.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".