МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кампанія за позбавлення Волтера Дюранті Пулітцерівської премії

05/05/2003 | Марко
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news3.shtml

Кампанія за позбавлення Волтера Дюранті Пулітцерівської премії

Під час штучного голодомору в Україні 1930-х років загинули мільйони людей.


Провідний західний історик Роберт Конквест приєднався до кампанії викриття діяльності колишнього кореспондента газети "Нью-Йорк Таймс" у Москві Волтера Дюранті, якого звинувачують у тому, що він своїми репортажами допомагав приховувати сталінський голодомор в Україні у 30-ті роки.

Роберт Конквест сказав в інтерв'ю британському тижневику "Обзервер", що Волтер Дюранті, імовірно, виконував інструкції радянських спецслужб, які тиснули на журналіста, володіючи інформацією про його захоплення наркотиками, алкоголем та сексуальними пригодами.

Організації української діаспори, зокрема, у США та Канаді провадять кампанію за те, щоб Волтера Дюранті посмертно позбавили Пулітцерівської премії за досягнення в журналістиці.

В Україні цього року провадяться офіційні заходи на вшанування пам'яті жертв голодомору 1930-х років, загальна кількість яких, за деякими підрахунками, перевищує 10 мільйонів

Керівник відділу досліджень Асоціації громадянських свобод канадських українців Любомир Лицюк сказав Бі-Бі-Сі:

"Ми привертаємо увагу до людини, яка заперечувала існування голодомору, яка виправдовувала радянську владу і Сталіна. Проте ми також закликаємо уряд України, і уряд Британії, а також інші уряди світу вжити заходів, щоб притягнути винних до відповідальності. Люди, відповідальні за голодомор, за терор, за гулаги, й надалі мешкають у різних країнах Західної Європи, а також у Канаді, в Ізраїлі - і ніхто їх ніколи за їхні злочини не карав".
Йосип Сталін: диктатор був зацікавлений у схвальних репортажах іноземних кореспондентів.

"Ми хочемо привернути увагу до цієї жахливої трагедії, і одіозної поведінки тодішнього московського кореспондента "Нью-Йорк Таймс" Волтера Дюранті. Під час голодомору, знаючи правду, він повідомляв, що все це - антирадянська пропаганда, і фактично відволікав увагу від радянських злочинів проти людства", - сказав Любомир Лицюк.

Речник Пулітцерівського комітету Сіґ Ґісслер сказав, що премію 1932 року Волтеру Дюранті присудили за репортажі, не пов'язані з голодомором.

Досі Пулітцерівської премії позбавляли лише раз, коли 1981 року виявились вигадкою репортажі в "Вашингтон Пост" про 8-річного хлопчика з ґетто, який буцімто мав наркотичну залежність від героїну.

Відповіді

  • 2003.05.05 | Георгій

    Добре, що хоч трохи зсунулося (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".