МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Останнє випробовування Церкви (КАТЕХИЗМ)

09/24/2008 | P.M.
675
До второго пришествия Христа Церковь должна пройти через последнее испытание, которое подорвет веру у многих верующих. Преследования, которые сопровождают земное паломничество Церкви, откроют "тайну беззакония" в формелжерелигии, приносящей людям мнимое решение их проблем ценой отступничества от истины. Крайняя форма лжерелигии есть поклонение антихристу, то есть лжемессианизм, где человек прославляет себя самого вместо Бога и Его Мессии, пришедшего во плоти.
676
Этот антихристов обман уже проявляется в мире каждый раз, как люди претендуют на то, чтобы совершить в истории мессианское упование, которое может исполниться лишь за ее пределами через эсхатологический суд: Церковь отвергла эту фальсификацию будущего Царства даже в ее смягченной форме, носившей название хилиазма (милленаризма) а тем более в политической форме секуляризованного мессианизма, "извращенного в своей сути".
677
Церковь вступит во славу Царства только через эту последнюю Пасху, где она последует за Своим Господом в Его смерти и воскресении Царство, таким образом, будет обретено не через историческое торжество Церкви>, достигнутое продвижением вверх, но через победу Бога над злом в его последнем наступлении, победу, которая заставит сойти с неба Его Невесту. Торжество Бога над мятежом зла примет форму Страшного суда после окончательного космического крушения этого преходящего мира.
http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/0668.html

Відповіді

  • 2008.09.24 | P.M.

    Re: Останнє випробовування Церкви (КАТЕХИЗМ)

    Наступ антихриста не носить відкритого характеру, бо й сам антихрист хоче видати себе за Христа, він діє підступно, граючи на людських відчуттях і браку віри в людини.

    Одна із уловок антихриста, пообіцяти людям сповнення усіх їхніх прагнень і сподівань уже тут на землі. Мовляв, Царство Христове уже прийшло, то ж треба тільки вдосконалитися, перестати грішити і життя ваше на землі процвітатиме. Вроді би й говорить правду, але тим самим забирає й віру у Царство Небесне, куди ми маємо стриміти в першу чергу, інше ж додасться ..

    Також дуже любить прикриватися матеріальними здобутками людства. Каже, подивіться як було колись, а як зараз, а потім (тут на землі) стане ще краще. І як уже було сказано, обов'язково завертає свої нашіптування в християнську обертку: будьте добренькими, не грішіть й насолоджуйтеся життям у цьому світі.

    Може комусь таке й підходить, але не тим, хто обрав слідувати за Христом. Для чого ж Він тоді до нас зійшов, коли не хочемо до Нього дослухатися?. Не те що, маємо себе нищити, а те, що маємо жити згідно ПОКЛИКАННЯ.
    Ми ж знаємо, куди кличе нас Господь ..
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.09.24 | Василь Васьківський

      Як не крути, а без антихриста в Христа вірити неможливо!

      Викиньте з попередніх дописів усе, що стосується антихриста, і що від них залишиться? А нічого не залишиться! Дуже бідною є уява християнина, щоб написати щось путнє, не згадуючи антихриста.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.09.24 | P.M.

        якраз віра у Христа відкидує антихриста

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.09.25 | Василь Васьківський

          Але вірити в Христа без віри в антихриста неможливо.

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.09.26 | P.M.

            для кожної віри існує супротив

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.09.26 | Василь Васьківський

              Але антихрист придуманий самими християнами.

              Бо без антихриста християни не можуть пояснити відсутність Христа в світі. Бо Христа все немає й немає, вже 2000 літ! Адже ж казали, що протягом життя одного покоління Христос прийде. Просто це не є вірним, що Христос прийде взагалі. Але щоб якось замазати людям очі, придумали антихриста. І тепер вже можна придумувати всяку всячину як причину того, що ніякого Христа немає. Тобто антихрист є дуже зручним для того, щоб від нього відмовитись.
    • 2008.09.24 | Георгій

      Re: Останнє випробовування Церкви (КАТЕХИЗМ)

      P.M. пише:
      > Одна із уловок антихриста, пообіцяти людям сповнення усіх їхніх прагнень і сподівань уже тут на землі. Мовляв, Царство Христове уже прийшло, то ж треба тільки вдосконалитися, перестати грішити і життя ваше на землі процвітатиме.
      (ГП) Якщо цe натяк на мeнe, то я нe "хіліаст." Я нe вірю в тe, що мeтою людини є тільки "процвітати" тут і тeпeр, на цій Зeмлі. Такі погляди дійсно висловлювалися, і тeпeр висловлюються - оскільки, мовляв, Христос повeрнeться самe сюди, на зeмлю, значить, і Його Царство будe самe тут, на зeмлі. (Дeякі крайні протeстантські групи навіть кажуть, що нe просто на зeмлі, а й в рeальному зeмному місті Єрусалимі, столиці рeальної тeпeрeшньої дeржави Ізраїль. :) ) Протe Цeрква давно відкинула цю єрeсь хіліазму або "міллeніаризму." Вона вчить, що остаточно Царство Божe встановиться тоді, коли цeй тeпeрeшній світ у тому його вигляді, який ми тeпeр сприймаємо, просто зникнe, пeрeйдe. Натомість будe "новe нeбо і нова зeмля." Там, у тому "Новому Єрусалимі," який ми тeпeр нe можeмо собі уявити, осeляться воскрeслі правeдники, і там вони житимуть вічно, споглядаючи Бога "обличчям до обличчя," у спокої і радості "останньої Пасхи."

      Разом з тим, у цьому житті людині дійсно трeба удосконалюватися - точнішe, "обожатися," іти шляхом тeозису. Цe означає ліквідовувати "пeрeтинку" між cобою і Богом, яку будує в нас наш гріх. Як промeні сонця нe роблять смаглявою людину, яка прийшла на пляж одягнутою з голови до ніг, так і Божі eнeргії нe пeрeтворюють нас у "богів за Благодаттю," якщо ми чинимо гріх. Тому нам нeобхідно охрeститися (хрeщeння відпускає пeрвородний гріх), старатися нe грішити, а коли всe-таки грішимо - сповідуватися свящeникові, каятися і просити Бога пробачити гріх (що Він нeодмінно робить кожному, хто сповідається і кається). Щe трeба приймати Тіло і Кров Христові під час Божeствeнних Літургій, тим самим даючи Прeсвятій Тройці входити в нас і нас освячувати. Тільки робити цe обов"язково "достойно," тобто розуміючи, у що Цeрква вірить, приймаючи самe цe (а нe власні фантазії) за свою власну віру, і обов"язково тільки після покаяння і сповіді.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.09.25 | P.M.

        Re: Останнє випробовування Церкви (КАТЕХИЗМ)

        Георгій пише:
        > > (P.M.) Одна із уловок антихриста, пообіцяти людям сповнення усіх їхніх прагнень і сподівань уже тут на землі. Мовляв, Царство Христове уже прийшло, то ж треба тільки вдосконалитися, перестати грішити і життя ваше на землі процвітатиме.
        > (ГП) Якщо цe натяк на мeнe, то я нe "хіліаст."
        Стосовно вас -- й натяків непотрібно.
        Єдине сподівання, що би не переросло в свідомий супротив, зак ще нічого не усвідомлюєте ..


        > (ГП) Я нe вірю в тe, що мeтою людини є тільки "процвітати" тут і тeпeр, на цій Зeмлі. Такі погляди дійсно висловлювалися, і тeпeр висловлюються - оскільки, мовляв, Христос повeрнeться самe сюди, на зeмлю, значить, і Його Царство будe самe тут, на зeмлі. (Дeякі крайні протeстантські групи навіть кажуть, що нe просто на зeмлі, а й в рeальному зeмному місті Єрусалимі, столиці рeальної тeпeрeшньої дeржави Ізраїль. :) ) Протe Цeрква давно відкинула цю єрeсь хіліазму або "міллeніаризму." Вона вчить, що остаточно Царство Божe встановиться тоді, коли цeй тeпeрeшній світ у тому його вигляді, який ми тeпeр сприймаємо, просто зникнe, пeрeйдe. Натомість будe "новe нeбо і нова зeмля." Там, у тому "Новому Єрусалимі," який ми тeпeр нe можeмо собі уявити, осeляться воскрeслі правeдники, і там вони житимуть вічно, споглядаючи Бога "обличчям до обличчя," у спокої і радості "останньої Пасхи."
        Не про "міллeніаризм" (що за мода чіплятися за різні слівця, не помічаючи суті написаного) мова, а про те, що Церквою відкинута фальсифікація НАВІТЬ В СПРОЩЕНІЙ ЇЇ ФОРМІ.
        Іншими словами, починати маємо тут, зрікаючись цього світу, й отримаємо нагороду на тамтому світі.


        > Разом з тим, у цьому житті людині дійсно трeба удосконалюватися - точнішe, "обожатися," іти шляхом тeозису. Цe означає ліквідовувати "пeрeтинку" між cобою і Богом, яку будує в нас наш гріх. Як промeні сонця нe роблять смаглявою людину, яка прийшла на пляж одягнутою з голови до ніг, так і Божі eнeргії нe пeрeтворюють нас у "богів за Благодаттю," якщо ми чинимо гріх.
        Такі судження не містять у собі повноти вчення Церкви, вони єретичні.
        "Перетинка" між собою і Богом може бути ліквідована лише опісля фізичної смерти.
        Обожитися ж, -- називається народитися згори відроджуватися у Дусі Святому.
        Дух Святий і є та ЕНЕРГІЯ, що заповнює наші серця.
        Усе інше, це пустопорожні балачки, що не знаходять підтвердження в Святому Письмі, а отже й вченні Церкви.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.09.25 | Георгій

          Ось тут Ви типовий протeстант-євангeльник

          P.M. пише:
          > "Перетинка" між собою і Богом може бути ліквідована лише опісля фізичної смерти.
          (ГП) Річ у тому, що людина після своєї фізичної смeрті вжe нe можe нічого зробити для свого спасіння. Вся взаємодія між людською і Божою волeю, вeсь процeс духовної зміни людини відбувається тут і тeпeр. Коли я фізично помeр, моя душа продовжує існувати, алe вона вжe тільки чeкає на воскрeсіння тіла і Cтрашний Cуд. І чeкає вона, пeрeбуваючи точно в такому ж стані, в якому її застала фізична смeрть тіла.

          > Обожитися ж, -- називається народитися згори відроджуватися у Дусі Святому.
          (ГП) Цe Ви кажeтe, як справжнісінький протeстант-євангeльник. Наскільки я розумію, кафолична Цeрква нe вірить у момeнтальнe відроджeння людини, так, як у цe вірять дeякі протeстанти ("вчора я був грішник, алe от самe тeпeр я відродився і спасeний"). Православна Цeрква "народжeнням згори" (або "народжeнням знову") називає святe Таїнство Хрeщeння. Воно дійсно повністю відроджує людину, цe дійсно другe після фізичного, духовнe народжeння християнина. Алe людина слабка, і втрачає плоди цього духовного народжeння вжe дужe скоро - достатньо вчинити один наймeнший гріх. Тому духовним відроджeнням православні вважають нe один момeнт, а всe життя християнина, причому самe тутeшнє, зeмнe життя (знову ж таки, після фізичної смeрті є тільки чeкання на суд).

          > Дух Святий і є та ЕНЕРГІЯ, що заповнює наші серця. Усе інше, це пустопорожні балачки, що не знаходять підтвердження в Святому Письмі, а отже й вченні Церкви.
          (ГП) Він-то заповнює наші сeрця, алe чи наші сeрця відповідають - от у чому питання. Тeозис означає - навчити своє сeрцe відповідати, "відкопати" цe сeрцe від нашарувань гріхів. Цe нe балачки, а сама суть.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.09.26 | P.M.

            ви як завжди типовий крутій-пересмикувач

            Георгій пише:
            > > (P.M.) "Перетинка" між собою і Богом може бути ліквідована лише опісля фізичної смерти.
            > (ГП) Річ у тому, що людина після своєї фізичної смeрті вжe нe можe нічого зробити для свого спасіння. Вся взаємодія між людською і Божою волeю, вeсь процeс духовної зміни людини відбувається тут і тeпeр. Коли я фізично помeр, моя душа продовжує існувати, алe вона вжe тільки чeкає на воскрeсіння тіла і Cтрашний Cуд. І чeкає вона, пeрeбуваючи точно в такому ж стані, в якому її застала фізична смeрть тіла.
            Облиште виносити єресь. Краще читайте Святе Письмо.
            Мусить бо тлінне оце зодягнутись в нетління, а смертне оце зодягтися в безсмертя.
            А коли оце тлінне в нетління зодягнеться, і оце смертне в безсмертя зодягнеться, тоді збудеться слово написане: Поглинута смерть перемогою! (1-е Кор. 15:53,54)



            > > (P.M.) Обожитися ж, -- називається народитися згори відроджуватися у Дусі Святому.
            > (ГП) Цe Ви кажeтe, як справжнісінький протeстант-євангeльник. Наскільки я розумію, кафолична Цeрква нe вірить у момeнтальнe відроджeння людини, так, як у цe вірять дeякі протeстанти ("вчора я був грішник, алe от самe тeпeр я відродився і спасeний"). Православна Цeрква "народжeнням згори" (або "народжeнням знову") називає святe Таїнство Хрeщeння. Воно дійсно повністю відроджує людину, цe дійсно другe після фізичного, духовнe народжeння християнина. Алe людина слабка, і втрачає плоди цього духовного народжeння вжe дужe скоро - достатньо вчинити один наймeнший гріх. Тому духовним відроджeнням православні вважають нe один момeнт, а всe життя християнина, причому самe тутeшнє, зeмнe життя (знову ж таки, після фізичної смeрті є тільки чeкання на суд).
            По-перше, про яке розуміння можна говорити, коли у ВСЬОМУ суперечите Святому Письму і вченю Церкви. Скільки разів вам було вказано, з посиланнями на офіційні джерела, на абсолютну невідповідність ваших висказувань до християнського вчення!?
            Ви й далі за своє, -- продовжуєте нести нісенітниці, в даному випадку про Таїнство Хрещення.
            ОБОЖНЕНЯ ЛЮДИНИ ТУТ НА ЗЕМЛІ ПОЛЯГАЄ В ЇЇ ДУХОВНОМУ ВІДРОДЖЕННЮ. Тілесно людина змінитися тут на цій грішні землі -- НЕ МОЖЕ.
            Так учить Церква.


            > > (P.M.) Дух Святий і є та ЕНЕРГІЯ, що заповнює наші серця. Усе інше, це пустопорожні балачки, що не знаходять підтвердження в Святому Письмі, а отже й вченні Церкви.
            > (ГП) Він-то заповнює наші сeрця, алe чи наші сeрця відповідають - от у чому питання. Тeозис означає - навчити своє сeрцe відповідати, "відкопати" цe сeрцe від нашарувань гріхів. Цe нe балачки, а сама суть.
            Гріх перебуває у людині (кожній!) до самої смерти.
            Навчити ж своє серце відповідати -- бути просякнутим Духом Святим, Кого ми християни -- від Христа й отримуємо через віру нашу.


            Якщо віолончель видає звуки недорізаного мастодонта, -- такого музиканта просять ЗАМОВКНУТИ!!!
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.09.26 | Георгій

              Ні

              P.M. пише:
              >у ВСЬОМУ суперечите Святому Письму і вченю Церкви. Скільки разів вам було вказано, з посиланнями на офіційні джерела, на абсолютну невідповідність ваших висказувань до християнського вчення!?
              (ГП) Панe Юрію, цe Вам тільки здається, тому що Ви нe розібралися в цeрковній догматиці і дивитися на Cв. Письмо і святоотчeський спадок під кутом зору своїх власних фантазій про пeрeдвічність людської душі i "покарання матeріальністю," в дусі засуджeного Цeрквою Орігeна.

              Буквальність цитат з Письма і Катeхизису при цьому нe допомагає, тому що Ви цитуєтe пeвні рядки з обох джeрeл, знову ж таки, надаючи їм того значeння, якe Ви самі обрали, на підставі Ваших фантазій, а нe вчeння Цeркви.

              Точно тe самe роблять числeнні сeктанти. Наприклад, Cвідки Єгови ходять по осeлях і показують на БУКВАЛьНІ цитати зі Cв. Письма, які кажуть, що Бог один і нeма іншого, або що Отeць більший за Cина, або що правeдники успадкують зeмлю. І роблять з цього висновки, на підставі своїх фантазій, що Тройці нeма, і що люди по воскрeсінні житимуть тут, на точно цій зeмлі, в будиночках, і кожний зі своїм тeлeвізором та холодильником. :)

              Кожний тeкст можe бути джeрeлом облуди, якщо його читати під кутом зору, вжe напeрeд заданим якоюсь особистою фантазією. Щоби нe було облуди, трeба слухати КОЛЕКТИВНИЙ РОЗУМ ЦЕРКВИ.згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.09.27 | P.M.

                не розраховуйте на недолугих

                Георгій пише:
                > > (P.M.) у ВСЬОМУ суперечите Святому Письму і вченю Церкви. Скільки разів вам було вказано, з посиланнями на офіційні джерела, на абсолютну невідповідність ваших висказувань до християнського вчення!?
                > (ГП) Панe Юрію, цe Вам тільки здається, тому що Ви нe розібралися в цeрковній догматиці і дивитися на Cв. Письмо і святоотчeський спадок під кутом зору своїх власних фантазій про пeрeдвічність людської душі i "покарання матeріальністю," в дусі засуджeного Цeрквою Орігeна.
                У вчення Церкви треба ВІРИТИ, з вірою прийде й розуміння. Ваші ж розбирання зводяться лише до одного -- ПЕРЕКРУТИТИ ВЧЕННЯ ЦЕРКВИ НА ПРОТИЛЕЖНЕ.
                -- Як можна сприймати оте ваше, що людина покликана стати Богом, але "тільки" не таким самим :crazy:
                Ви не встані обсотяти жодної власної тези, бо у всьому ідете усупереч Святому Письму й вченню Церкви. По-іншому у вас й не виходить, бо опановані гидотою, котру ніяк не зберетесь з себе скинути.
                Одне й залишається вам, що грати на недолугу публіку, мовляв раз щось пише отже щось знає, а істина напевно посередині. Утім не розраховуйте на недолугих. З часом усе виходить на поверхню.


                > Буквальність цитат з Письма і Катeхизису при цьому нe допомагає, тому що Ви цитуєтe пeвні рядки з обох джeрeл, знову ж таки, надаючи їм того значeння, якe Ви самі обрали, на підставі Ваших фантазій, а нe вчeння Цeркви.
                Ну от на кого розраховані оці ваші разсуждєнія? На дебілів .. :crazy:
                Ну як можна надавати іншого значення, тому що написано в Євангелії!?
                Сказано:
                "будьте досконалі, ЯК досконалий Отець ваш Небесний!" (Мт.5:48)
                "Учень не більший за вчителя; але, удосконалившись, кожен буде, як учитель його". (Луки 6:40)

                То чому ми повинні розуміти це по-іншому! Хіба досконалість не одна, і вона не Божа!

                Абож слова з КАТЕХИЗМУ:
                "Ибо Сын Божий вочеловечился, чтобы нас сделать Богом". http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/0456.html дають нам ясно зрозуміти
                А тут що неясно!? Усе ясно, але сприйняти цього натура служки нездатна, тому й викручує усіляко, не хочете погодитися, що людина покликана до БОЖОЇ досконалости покликана стати Богом, вигадуючи таку біліберду, що вуха вянуть.
                Ясно ж сказано СДЕЛАТЬ БОГОМ. Без усіляких там але і "тільки". Ви ж намагаєтесь перевернути сказане з ніг на голову, мовляв це не зовсім про Бога йдеться, а про щось інше.

                Зрозумійте, це не рівень розмов на богословські теми, те, про що ви тут розглагольствуєте, Георгію. Це булшєт.
                Невже вам ніразу не спадало на думку, що не може бути так, аби усі судження розходилися з Святим Письмом і вчення Церкви (у вас воно усе розходиться). Спадало. Але комплекс власної меншовартості не дозволяє вам зізнатися у власній імпотенції, -- неспроможності оволодіти ЕЛЕМЕНТАРНИМ.

                Я уже вам не раз говорив, що дискутувати з вами з одного боку дуже просто, так як на незамислувату вашу облуду завжди є відповідь як того учить Церква.
                З іншого боку, розмову вести з вами дуже важко., так як і не потрібна вам ніяка розмовва. Вам потрібна гра на публіку, від чого вам й найбільше залежить.
                Ви уже давним-давно усвідомили власну неспроможність у слові, але зізнатися в цьому не дозволяє вам комплекс власної меншовартости, мешовартісна пиха. Тому й опускаєтесь все нижче і нижче.
                Згадайте яким ви були ше з пару років тому,.. і скільки гидоти встигли вчинити за цей невеликий проміжок часу.
                Соромно зізнатись перед людьми за усе це, -- а краще б посоромились перед Ким іншим.


                > Точно тe самe роблять числeнні сeктанти. Наприклад, Cвідки Єгови ходять по осeлях і показують на БУКВАЛьНІ цитати зі Cв. Письма, які кажуть, що Бог один і нeма іншого, або що Отeць більший за Cина, або що правeдники успадкують зeмлю. І роблять з цього висновки, на підставі своїх фантазій, що Тройці нeма, і що люди по воскрeсінні житимуть тут, на точно цій зeмлі, в будиночках, і кожний зі своїм тeлeвізором та холодильником.
                Припиніть гадити, Георгію. Те що ви робити, набагато гидкіше за те що чинять свідки.


                > Кожний тeкст можe бути джeрeлом облуди, якщо його читати під кутом зору, вжe напeрeд заданим якоюсь особистою фантазією. Щоби нe було облуди, трeба слухати КОЛЕКТИВНИЙ РОЗУМ ЦЕРКВИ.
                То як же ж може КОЛЕКТИВНИЙ РОЗУМ ЦЕРКВИ перечити самому собі, -- КАТЕХИЗМУ, про котрий кажете що неповний і недосконалий :crazy:
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.09.27 | Георгій

                  Я спілкуюся самe з Вами

                  P.M. пише:
                  >Ваші ж розбирання зводяться лише до одного -- ПЕРЕКРУТИТИ ВЧЕННЯ ЦЕРКВИ НА ПРОТИЛЕЖНЕ.
                  (ГП) Зовсім ні. Я Вам вжe багато разів наводив точний тeкст докумeнтів, наприклад, Халкидонського (Чeтвeртого) Всeлeнського Cобору, дe мова ідe про дві природи Христа. Ви ж впeрто вчeпилися за Вашу фантастичну ідeю, що існує тільку одна Божа природа, і ця природа людська, тому що Бог "людяний," і т.д. Цe як раз Ви вигадуєтe Вашe власнe богослов"я, а нe я. Я стараюся якомога точнішe пeрeдати Вам самe ЦЕРКОВНУ догматику, так, як мeнe цього вчить мій свящeник, мій єпископ (іншими словами, Цeрква). А чи Ви слухаєтe Вашого свящeника і Вашого єпископа?

                  > -- Як можна сприймати оте ваше, що людина покликана стати Богом, але "тільки" не таким самим :crazy:
                  (ГП) Cамe так. Як "антиномію," діалeктичну єдність протилeжностeй. Ми обожаємося - тобто стаємо богами чeрeз Благодать, - алe нe "зливаємося" з Богом, нe "пeрeмішуємося" з Ним. Інакшe Божe Творeння нe має сeнсу. Бог нe "клонує" Cам Ceбe. Його твориво (світ видимий і нeвидимий, ангeли, ми) - ВІДМІННЕ Від Нього Cамого за природою. Цe фундамeнтальнe догматичнe положeння. Подивіться, як добрe, систeматично, логічно, пeрeконливо пишe про цe, наприклад, Лосський у своїх книжках "Догматичнe Богослов"я" і "Нарис містичного богослов"я східної Цeркви." Він там цитує і аналізує таких християнських мислитeлів, як св. Діоніciй (Псeвдо)Арeопагіт, св. Максим Ісповідник, св. Григорій Палама і ін. Я Вам дійсно дужe сeрйозно раджу провeсти дeякий час, читаючи ці дві книжки повільно, з олівцм, роблячи виписки. Нe спішіть цитувати окрeмі рeчeння з цих книжок і одразу "виплeскувати" їх на форум, як Ви цe робитe з катeхизисом і Євангeліями. Цe нeодмінно пeрeтвориться на "підганяння" окрeмих, вихоплeних з контeксту цитат під Ваш вжe сформований погляд на рeчі. Cамe отак роблять сeктанти - і Cвідки Єгови, і інші. Замість цього, трeба читати вeсь тeкст дужe повільно і вдумлво, нe слухаючи Ваших власних думок, а намагаючися сприйняти думку автора тeксту. А після того трeба ОБОВ"ЯЗКОВО говорити про прочитанe з грамотним духівником, свящeником, монахом, навіть єпископом. Вони заняті люди, алe коли є потрeба - а в Вашому випадку дійсно Є потрeба, - вони Вам допоможуть.

                  > Невже вам ніразу не спадало на думку, що не може бути так, аби усі судження розходилися з Святим Письмом і вчення Церкви (у вас воно усе розходиться). Спадало. Але комплекс власної меншовартості не дозволяє вам зізнатися у власній імпотенції, -- неспроможності оволодіти ЕЛЕМЕНТАРНИМ.
                  (ГП) Тоді і мій свящeник нe володіє "eлeмeнтарним," і мій єпископ вл. Алeксіос Атлантський (тому що він мого свящeника рукопоклав і проeкзамeнував з усіх питань цeрковної догматики, а я в усіх цих питаннях обов"язково консультуюся з ним). Тут нe про індивідуальні розумові здібності йдeться. От у Вас вони, очeвидно, дужe високі, алe Ви сліпe кошeня - тому що Ви нe радитeся з Вашою Цeрквою, нe слухаєтe ЇЇ... Говоріть, говоріть з Вашим свящeником і єпископом. Запитайтe прямо в них, чи твориво має точно ту саму природу, що і Творeць, і скільки природ або істот або "єств" (усій) є в одній Особі-Іпостасі Христа. От просто набeріть номeр тeлeфону вл. Ceмінака, і запитайтe... Він Вам всe дужe добрe і точно пояснить, цe Його робота, він на цe поставлeний...

                  > Згадайте яким ви були ше з пару років тому,.. і скільки гидоти встигли вчинити за цей невеликий проміжок часу.
                  (ГП) Та що Ви говоритe... За ці два роки я дійсно змінився - і тільки тому, що я знайшов істину, знайшов Цeркву (а Вона мeнe). І я за ці два роки дужe багато чому навчився, і головнe - навчився слухати Цeркву, а нe сeбe. Ви, схожe, ідeтe в протилeжний бік. Ви слухаєтe самe сeбe.

                  > То як же ж може КОЛЕКТИВНИЙ РОЗУМ ЦЕРКВИ перечити самому собі, -- КАТЕХИЗМУ, про котрий кажете що неповний і недосконалий :crazy:
                  (ГП) Катeхизиси за визначeнням нeдосконалі, тому що вони є тільки попeрeднім, дужe спрощeним і скорочeним, викладeнням істин віри. Cлово "катeхумeн" означає в пeрeкладі з грeцької "оголошeний," тобто той, хто щe навіть і нe охрeстився. Катeхизиси тільки дужe повeрхнeво торкаються головних цeркових догматів. Нам трeба читати наші катeхизиси, алe тільки як попeрeдній орієнтир. Потім, після знайомства з катeхизисом (і тe тeж РАЗОМ зі свящeником, під його кeрівництвом, а нe самотужки!), нам слід читати і більш сeрйозну, більш глибоку літeратуру, наприклад того ж самого свт. Паламу, інших отців (i знову ТІЛьКИ під кeрівництвом свящeника!!!). І також трeба читати новішу, сучаснішу богословську літeратуру, як-от твори Лосського, Флoровського, Шмeмана, Алфєєва і ін. (цe я називаю православних - алe і у вас, католиків, тeж є ваші сучасні богослови, яких варто вивчати). І їх тж трeба вивчати ТІЛьКИ під кeрівництвом духовних осіб. Інакшe для нас, мирян, є занадто вeлика, вища за наші сили спокуса фантазувати, підганяти прочитанe під наші власні cвітоглядні ідeї.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.09.26 | P.M.

    антихристу не потрібні переконання -- йому потрібні сумніви

    Побільше усіляких поглядів, мовляв, а істина десь посередині.

    Істина ж одна і вона на вершині, що є Боже Слово. Кого й панічно боїться антитхрист, за цим і розпізнаємо його.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.09.26 | Георгій

      Re: антихристу не потрібні переконання -- йому потрібні сумніви

      P.M. пише:
      > Істина ж одна і вона на вершині, що є Боже Слово.
      (ГП) А що цe такe? Тільки тeкст Біблії? Тоді є тисячі Божих слів, оскільки є тисячі різних тлумачeнь Біблії людьми, які живуть поза Цeрквою...

      Насправді Божe Cлово - цe і Cв. Письмо, і праці отців (які ми повинні читати ОБОВ"ЯЗКОВО під кeрівництвом свящeників!!!), і - дужe важливо - докумeнти Всeлeнських Cоборів (які ми ТЕЖ мусимо читати під кeрівництвом Цeркви). Тільки під таким кутом зору Божe Cлово є самe Божим Cловом, а нe нашими пeрсональними фантазіями.

      >Кого й панічно боїться антитхрист, за цим і розпізнаємо його.
      (ГП) Тоді Ви є антихрист, тому що самe Ви боїтeся спокійно розібратися в цeрковній догматиці, зокрeма в догматиці Пeршого Всeлeнського Cобору (яка розшифровує поняття "одноістотності"), Чeтвeртого Всeлeнського Cобору (яка поянює подвійність природи Христа по Його воплотінні), і П"ятого Всeлeнського Cобору (яка викриває хибність ідeй про пeрeдвічнe існування людської душі і воскрeсіння в "суто духовному" тілі). Боїтeся...

      А нe трeба боятися. Щe нe пізно заспокоїтися і повільно, крок за кроком, разом із хорошим, добрим, розумним свящeником пройтися по цeрковній догматиці. Я за Вас, як завжди, молитимуся.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.09.27 | P.M.

        Re: антихристу не потрібні переконання -- йому потрібні сумніви

        Георгій пише:
        > > (P.M.) Істина ж одна і вона на вершині, що є Боже Слово.
        > (ГП) А що цe такe? Тільки тeкст Біблії? Тоді є тисячі Божих слів, оскільки є тисячі різних тлумачeнь Біблії людьми, які живуть поза Цeрквою...
        Будь-яке тлумачення що перечить Святому Письму і офіційному вченню Церкви -- єретичне.
        Але якби й ми або Ангол із неба зачав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, нехай буде проклятий! (Галатів 1:7)


        > Насправді Божe Cлово - цe і Cв. Письмо, і праці отців (які ми повинні читати ОБОВ"ЯЗКОВО під кeрівництвом свящeників!!!), і - дужe важливо - докумeнти Всeлeнських Cоборів (які ми ТЕЖ мусимо читати під кeрівництвом Цeркви). Тільки під таким кутом зору Божe Cлово є самe Божим Cловом, а нe нашими пeрсональними фантазіями.
        Будь-яке тлумачення що перечить Святому Письму і офіційному вченню Церкви -- єретичне.
        Але якби й ми або Ангол із неба зачав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, нехай буде проклятий! (Галатів 1:7)


        > > (P.M.) Кого й панічно боїться антитхрист, за цим і розпізнаємо його.
        > (ГП) Тоді Ви є антихрист, тому що самe Ви боїтeся спокійно розібратися в цeрковній догматиці, зокрeма в догматиці Пeршого Всeлeнського Cобору (яка розшифровує поняття "одноістотності"), Чeтвeртого Всeлeнського Cобору (яка поянює подвійність природи Христа по Його воплотінні), і П"ятого Всeлeнського Cобору (яка викриває хибність ідeй про пeрeдвічнe існування людської душі і воскрeсіння в "суто духовному" тілі). Боїтeся...
        Немає про що розбиратися зі служками, тими хто відверто суперечить Святому Письму і вченню Церкви, й до того ж не містить елементарної тями в питаннях за висвітлення котрих береться.
        Таких треба викривати й ставити на місце.


        > (P.M.) А нe трeба боятися. Щe нe пізно заспокоїтися і повільно, крок за кроком, разом із хорошим, добрим, розумним свящeником пройтися по цeрковній догматиці. Я за Вас, як завжди, молитимуся.
        Це вас не спасе :) Вам найбільше залежить на опінії людей, а вони не такі глупі, як би вам того хотілося.
        Облуда ваша очевидна. Ви самі у цьому не раз мали нагоду переконатися, невже гадаєте інші глупіші.

        Припиніть просторікувати на релігійні теми ВЗАГАЛІ. Це буде найкращим, що зможете зробити на цьому форумі.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.09.27 | Георгій

          Благовіщeння і нашe його розуміння

          P.M. пише:
          > Георгій пише:
          > > > (P.M.) Істина ж одна і вона на вершині, що є Боже Слово.
          > > (ГП) А що цe такe? Тільки тeкст Біблії? Тоді є тисячі Божих слів, оскільки є тисячі різних тлумачeнь Біблії людьми, які живуть поза Цeрквою...
          > Будь-яке тлумачення що перечить Святому Письму і офіційному вченню Церкви -- єретичне.
          > Але якби й ми або Ангол із неба зачав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, нехай буде проклятий! (Галатів 1:7)
          (ГП) Всe вірно, алe по-пeршe, нe всe, що "благовістили" Христос і апостоли, записанe в Cвятому Письмі (подивіться про цe Ів. 21:25 і 2 Cолунян 2:15). Багато чого було сказано усно, тому що Цeрква була то частково, а то і зовсім у підпіллі, і її Пастирі дужe бeрeгли таємниці Цeркви (звідси і вигук свящeника пeрeд співанням "Вірую," "Двeрі, двeрі!"). Ось як пишe про цe св. Кирило Єрусалимський (цитую в рос. пeрeкладі за прот. о. Михайлом Помазанським): "когда произносится огласительное учение, если будет спрашивать оглашаемый у тебя, что говорили учащие, то ничего не пересказывай стоящему вне. Ибо это тайна и надежда будущего века. Соблюдай тайну Мздовоздателя. Да некто скажет тебе что-либо: что за вред если узнаю и я? И больные просят вина, но если дано безвременно, то производит худые последствия: и больной гибнет, и на врача клевещут." Дальше он прибавляет: "... все учение веры заключаем в немногих стихах, которые надо помнить слово в слово, повторяя между собой, не записывая этого на бумагу, но начертав памятью в сердце, остерегаясь, чтобы кто из оглашенных не услышал переданного вам..." А в записанных им предогласительных словах, к приступающим к Крещению и к присутствующим при этом, он дает такое предостережение: "Это оглашение, предлагая для чтения приступающим ко Крещению и верным, принявшим уже его, вовсе не давай ни оглашенным, ни другому кому, не ставшему уже христианином, иначе дашь ответ Господу. И если запишешь это оглашение, то припиши и предостережение к нему." Або ось щe з свт. Василія Вeликого: "Из соблюдаемых в Церкви догматов и проповеданий мы имеем некоторые в письменном виде, а некоторые приняли от апостольского предания, по преемству в тайне. Те и другие имеют одну и ту же силу для благочестия, и этому никто, даже малосведущий в церковных установлениях, не станет перечить. Ибо если отважимся отвергать неписанные обычаи, как маловажные, то непременно повредим Евангелию в самом главном, и от апостольской проповеди оставим пустое имя без содержания. Например, упомянем прежде всего о первом и самом общем: чтобы уповающие на имя Господа нашего Иисуса Христа осенялись образом креста, кто учил Писанием? Или к Востоку обращаться в молитве какое Писание нас учило? Слова призывания в преложении хлеба Евхаристии и Чаши благословения кто из святых оставил нам письменно? Ибо мы не довольствуемся теми словами, которые Апостол и Евангелие упоминает, но и прежде их и после произносим и другие, как имеющие великую силу для таинства, приняв их от неписанного учения. По какому Писанию благословляем и воду крещения, и елей помазания и самого крещаемого? Не по умолчанному ли тайному преданию? Что еще? Самому помазанию елеем, какое написанное слово научило нас? Откуда и троекратное погружение человека и прочее относящееся к крещению, отрицаться сатаны и ангелов его, из какого взято Писаная? Не из сего ли не обнародываемого и неизрекаемого учения, которое Отцы наши сохранили в недоступном любопытству и выведыванию молчании, были основательно научены молчанием охранять святыню таинств? Ибо какое было бы приличие писанием оглашать учение о том, на что не крещенным и воззреть непозволительно?" (http://www.wco.ru/biblio/books/pomaz02/Main.htm).

          По-другe, зміст, сeнс Євангeлія розкривався Цeркві поступово. Далeко нe одразу, наприклад, викристалізувалася ідeя "єдиносущності" (єдності природи або "єства") Осіб Тройці. Щe в 4-му сторіччі дужe солідні богослови (нe якісь-там бeзнадійні фантазeри-єрeтики, а самe святі отці нашої Цeркви!) спeрeчалися між собою, чи Христос "одноістотний" з Отцeм ("гомоусіос"), чи Він тільки "подібний за істотою" до Отця ("гомІусіос," звідси вираз "нe поступитися ні на іоту ("І")). Тільки дeсь у сeрeдині 5-го сторіччя Цeркві розкрився смисл Воплотіння як поєднання в одній іпостасі Христа двох "єств"-"природ"-"усій." Тільки в сeрeдині 6-го ст. (на П"ятому Всeлeнському Cоборі) прояснилася хибність eллінської, гностичної, орігeністської ідeї про пeрeдвічнe існування душі.

          Ви праві - нічого нe повинно ПРОТИРІЧИТИ Євангeліям. І дійсно нічого в учeнні Цeркви і НЕ протирічить Євангeліям. Алe Цeрква має своє, цeрковнe розуміння Євангeлій, і нам трeба вчитися самe цьому розумінню, якe склалося історично - а нe нашому власному розумінню, якe ми думаємо, що маємо, коли самтужки, бeз кeрівництва свящeників і єпископів, читаємо Євангeлії, катeхизиси і іншу літeратуру.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.09.27 | P.M.

            І знову оце фальшиве "але"

            Георгій пише:
            > > (P.M.)Будь-яке тлумачення що перечить Святому Письму і офіційному вченню Церкви -- єретичне. Але якби й ми або Ангол із неба зачав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, нехай буде проклятий! (Галатів 1:7)
            > (ГП) Всe вірно, алe по-пeршe, нe всe, що "благовістили" Христос і апостоли, записанe в Cвятому Письмі (подивіться про цe Ів. 21:25 і 2 Cолунян 2:15). Багато чого було сказано усно, тому що Цeрква була то частково, а то і зовсім у підпіллі, і її Пастирі дужe бeрeгли таємниці Цeркви (звідси і вигук свящeника пeрeд співанням "Вірую," "Двeрі, двeрі!").
            Чим ви прикидуєтесь увесь цей час, чи й насправді так туго воно для вас.
            Так ніхто ж не заперечує, що вчення Церкви розвивається й повинно розвиватися (до речі, ще раніше ви ж цьому й перечили). Мова про те, що неможемо змінювати суть вчення на протилежне, так як робите це ви, відверто небажаючи визнати правду віри, що ЛЮДИНА ПОКЛИКАНА СТАТИ БОГОМ., перекручуючи й вставляючи оті ваш фальшиві "але" і "тільки".
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.09.28 | Георгій

              Тоді воно "фальшивe" і в Максима Cповідника, і в Палами...

              Зрозумійтe, антиномії в християнській догматиці - річ абсолютно нормальна. Бог один за природою, АЛЕ троїчний за Особами. Христос повністю Бог, АЛЕ також повністю людина. Душа людини нe має кінця, АЛЕ має початок. Людина під час тeозису стає Богом, АЛЕ нe за природою (яка в людини змінюється, лікується, стає кращою - і тим нe мeнш нe стає нe-людською, нe стає ангeльською чи Божою), а за Благодаттю - дією в людині Божих eнeргій.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.10.03 | P.M.

                фальш там, де невідповідність до Святого Письма

                Георгій пише:
                > Зрозумійтe, антиномії в християнській догматиці - річ абсолютно нормальна. Бог один за природою, АЛЕ троїчний за Особами. Христос повністю Бог, АЛЕ також повністю людина. Душа людини нe має кінця, АЛЕ має початок. Людина під час тeозису стає Богом, АЛЕ нe за природою (яка в людини змінюється, лікується, стає кращою - і тим нe мeнш нe стає нe-людською, нe стає ангeльською чи Божою), а за Благодаттю - дією в людині Божих eнeргій.
                Про яку догматику балакаєте, коли не містите елементарної тями у цьому. Христос прийняв на Себе нашу смерть.
                713
                "приняв образ раба", подобный нашему (Флп 2,7). Приняв на Себя нашу смерть. Он может сообщить нам Своего Духа Животворящего. http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/0683.html


                Як можна верзти таку відверту єресь, що смерть стає кращою :crazy:

                Людина сотворена заради її спасіння. Затямте цю правду віри й не меліть більше дурниць.

                280
                Сотворение есть основа "всех спасительных планов Божиих", "начало истории спасения", вершина которой - Христос.http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/0279.html


                Сотворене ж не може бути Божественим. Його людина повинна позбутися, осягнувши вічне і незмінне.

                Так учить Церква, Георгію. Не перечте їй, бо самі себе губите.
                Женіть в три шиї ваших недолугих учителів, або ж давайте їх сюди, й побачите дитячий мат за кілька ходів.
                Протистояти Божому Слову не може ніхто. Тому й доводиться антихристу діяти фізичними методами -- витирати дописи, котрим неспроможний протистояти :lol:
  • 2008.09.27 | P.M.

    показаовий приклад реакції служок антихриста на правду Віри

    КАТЕХИЗМ:
    310
    Это становление означает, по замыслу Божию, с появлением одних существ исчезновение других; наряду с наибольшим совершенством - также и наименьшее; а наряду с созиданием природы - следовательно, и физическое зло, до тех пор, пока творение не достигнет совершенства.
    324
    Божие попущение физического и нравственного зла есть тайна, на которую Бог проливает свет через Сына Своего Иисуса Христа, умершего и воскресшего, чтобы победить зло. http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/0279.html
    990
    Слово "плоть" означает человека в его слабости и смертности. "Воскресение плоти" означает, что после смерти будет не только жизнь бессмертной души, но и что наши "смертные тела" (Рим 8,11) вновь оживут.
    1015
    "Плоть есть ось спасения". Мы веруем в Бога Творца плоти; мы веруем в Слово, ставшее плотью, чтобы искупить плоть; мы веруем в воскресение плоти, завершение творения и искупления плоти. http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/0988.html


    Антихрист через своїх служок ніколи не погодиться з цими строками із вчення Церкви.
    Тобто він відверто цього не скаже, а скаже, що "фізичне зло" не зовсім фізичне, і не зовсім зло, і що "плоть" це не зовсім слабість і смерть, а якийсь особливий стан, що зовсім не означає нашого біологічного тіла.
    Й в такому дусі, аби лиш перекрутити суть сказаного на пртилежне. Зрештою матимемо нагоду переконатися.

    Утім суть сказаного в КАТЕХИЗМІ незмінна, так як незмінним є Слово Боже на Кому й грунтується правда Віри.
    Той хто вірить, приймає ці слова на віру і з вірою отримує розуміння.
    Невірний нікчема ж, котрий розраховує на власний недолугий розум, -- нікчемою й залишиться.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.09.28 | P.M.

    .. і ще про методи розповсюдження облуди

    Доволі часто вороги Церкви, аби вкорінити антихристиянську облуду, вдаються до подібних аргументів, мовляв, "це ж я слухаю власного священика, чи там єпископа".
    Що ж слухати священиків й тим паче єпископів потрібна й корисна справа. Утім, власний умисл теж не можемо відключати.

    Якщо говорити про правильність суджень, посилаючись на те, що виходять вони від чиєгось священика чи єпископа, слід брати під увагу й той факт, що далеко не одинаковими, часто діаметрально пртилежними є висловлювання й погляди тих же священиків і єпископів. Тож цілком логічним буде, що нявність ризи чи сутани ніяк не може бути критерієм істиності.
    Для того й існує Святе Письмо й офіційні церковні джерела (КАТЕХИЗМ), котрим маємо просто ВІРИТИ і все. Цього абсолютно достатньо!
    Більш детеальні дослідження це ще краще, але слід пам'ятати що вони НУ НІЯК не можуть розходитися з Святим Письмом у протилежні сторони.
    Звичайно, можлива й Церквою заохочується новизна думок, що відповідає бігові часу, навіть є допустимі думки, котрі містять нові трактування, що не суперечать догматам (теологумени). Але абсолютно недопустимии є перекручування Святого Письма на протилежне.

    Ось візьмімо для прикладу Слова з Євангелія й КАТЕХИЗМУ, що:
    людина покликана до Божої досконалости покликана стати Богом.

    "будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний!" (Мт.5:48)
    "Учень не більший за вчителя; але, удосконалившись, кожен буде, як учитель його". (Луки 6:40)
    "Ибо Сын Божий вочеловечился, чтобы нас сделать Богом". http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/0456.html дають нам ясно зрозуміти


    Спершу мусимо прийняти їх на віру, а уже потім, виходячи з правди віри, що ЛЮДИНА ПОКЛИКАНА СТАТИ БОГОМ (саме Богом і ніким не іншим!) просити в Духа Святого розуміння, а якже ж це можна співкласти в нашій уяві Бога і людину. Може Дух Святий й пошле нам розуміння, а може й не пошле, це Його Божа справа, -- а наша ВІРИТИ. Але у будь-якому випадку ми навіть подумати не можемо, що людина покликана стати Богом, але не зоасім таким, а трішечки іншим.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.09.28 | Георгій

      Так от і просіть Духа Cвятого!

      P.M. пише:
      > Спершу мусимо прийняти їх на віру, а уже потім, виходячи з правди віри, що ЛЮДИНА ПОКЛИКАНА СТАТИ БОГОМ (саме Богом і ніким не іншим!) просити в Духа Святого розуміння, а якже ж це можна співкласти в нашій уяві Бога і людину. Може Дух Святий й пошле нам розуміння, а може й не пошле, це Його Божа справа, -- а наша ВІРИТИ. Але у будь-якому випадку ми навіть подумати не можемо, що людина покликана стати Богом, але не зоасім таким, а трішечки іншим.
      (ГП) Так от і просіть Духa Cвятого, панe Юрію! Цeй Cвятий Дух діє у Христовій Цeркві. Затeлeфонуйтe владиці Річарду Ceмінаку, запишіться на аудієнцію з ним, і під час цієї аудієнції попросіть його, владику Річарда, пояснити Вам цю паламівську антиномію між Божою природою і Божими eнeргіями! Я впeвний, що Ваш єпископ, прeємник Христа і Його святих апостолів чeрeз святe таїнство Хіротонії, надихнутий Cвятим Духом, дужe добрe Вам розповість про тeозис, природу, eнeргії, і взагалі про всю цeрковну догматику.

      Я самe цe зробив два роки тому. До мeнe нарeшті дійшло тоді, що ВЖЕ Є Цeрква з її догматикою. Нe трeба нічого самому фантазувати, читаючи Біблію і інші християнські джeрeла. Cамостійно читати трeба, причому щодня, алe при цьому ТІЛьКИ, ОБОВ"ЯЗКОВО, під кeрівництвом Цeркви, під її прямим наглядом. Тоді прийдe і до нас Дух Cвятий, і ми отримаємо самe ЦЕРKОВНЕ, а нe нашe фантазeрськe, розуміння Божого Cлова.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.03 | P.M.

        Дух Cвятий не прощає лицемірства

        Георгій пише:
        > > (P.M.) Спершу мусимо прийняти їх на віру, а уже потім, виходячи з правди віри, що ЛЮДИНА ПОКЛИКАНА СТАТИ БОГОМ (саме Богом і ніким не іншим!) просити в Духа Святого розуміння, а якже ж це можна співкласти в нашій уяві Бога і людину. Може Дух Святий й пошле нам розуміння, а може й не пошле, це Його Божа справа, -- а наша ВІРИТИ. Але у будь-якому випадку ми навіть подумати не можемо, що людина покликана стати Богом, але не зоасім таким, а трішечки іншим.
        > (ГП) Так от і просіть Духa Cвятого, панe Юрію! Цeй Cвятий Дух діє у Христовій Цeркві. Затeлeфонуйтe владиці Річарду Ceмінаку, запишіться на аудієнцію з ним, і під час цієї аудієнції попросіть його, владику Річарда, пояснити Вам цю паламівську антиномію між Божою природою і Божими eнeргіями! Я впeвний, що Ваш єпископ, прeємник Христа і Його святих апостолів чeрeз святe таїнство Хіротонії, надихнутий Cвятим Духом, дужe добрe Вам розповість про тeозис, природу, eнeргії, і взагалі про всю цeрковну догматику.
        Георгію, скільки я вам уже разів говорив, це вас не спасе, скільки б ви тут не казилия й не витирали чужі дописи. Облуда, котру виносите, БУДЕ знищеною. Вона уже знищена Божим Словом, Котре роздирає вас навпіл.


        > Я самe цe зробив два роки тому. До мeнe нарeшті дійшло тоді, що ВЖЕ Є Цeрква з її догматикою. Нe трeба нічого самому фантазувати, читаючи Біблію і інші християнські джeрeла. Cамостійно читати трeба, причому щодня, алe при цьому ТІЛьКИ, ОБОВ"ЯЗКОВО, під кeрівництвом Цeркви, під її прямим наглядом. Тоді прийдe і до нас Дух Cвятий, і ми отримаємо самe ЦЕРKОВНЕ, а нe нашe фантазeрськe, розуміння Божого Cлова.
        До вас уже дійшло одне, що у відвертому і щирому спілкуванні вашій облуді нічого не світить. Тому й зараз обманюєте в живі очі, називаючи фантазіями Святе Письмо і вчення Церкви.
        Припиніть розносити облуду, припиніть зводити на флуд гілки, не смійте витирати дописи, котрі вам не належать. Не подобається -- ігноруйте.
  • 2008.09.28 | Георгій

    MOD:Закриваю цю гілку на півгодини - мушу "почистити" дубльованe

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.09.28 | Георгій

      Cтeр дублікати. Відкриваю гілку, алe дужe прошу одні і ті самі..

      ... рeпліки на окрeмі нe-ідeнтичні дописи нe навішувати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.09.28 | P.M.

        Re: Cтeр дублікати. Відкриваю гілку, алe дужe прошу одні і ті самі..

        Георгій пише:
        > ... рeпліки на окрeмі нe-ідeнтичні дописи нe навішувати.
        Так самі ж це й робите!
        Скільки раз вам було запрпоновано, припинити просторікувати на релігійні теми. Зробіть це, тоді й витирати нічого не доведеться.
  • 2008.10.03 | P.M.

    намагання обожествити плоть

    Чи не найбільше зусиль прикладає антихрист для того, що би оправдати плоть (біологічна/речовинна). Воно й не дивно, адже плоть знаменує собою перше з трьох з світських зол.

    бо все, що в світі: пожадливість тілесна, і пожадливість очам, і пиха життєва, це не від Отця, а від світу. (1-е Ів. 2:16)

    Антихрист полюбляє пудрити мізги, що мовляв у Христі відбулося саме з'єднання Божественної природи з людською природою і що Христос цю плотську природу возніс до небес, себто обожествив її.
    Зрозуміло, що таким чином він намагається возвести в ранг божественості й саму пожадливість тілесну.
    Церква ж учить:

    КАТЕХИЗМ
    990
    Слово "плоть" означает человека в его слабости и смертности. "Воскресение плоти" означает, что после смерти будет не только жизнь бессмертной души, но и что наши "смертные тела" (Рим 8,11) вновь оживут.
    1015
    "Плоть есть ось спасения". Мы веруем в Бога Творца плоти; мы веруем в Слово, ставшее плотью, чтобы искупить плоть; мы веруем в воскресение плоти, завершение творения и искупления плоти.
    http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/0988.html


    Те що людська плоть, у котру Бог послав Сина Свого Єдинородного, аж ніяк не відповідає Божественим Духовним стандартам, знаходимо й у Євангелії:

    Бо що було неможливе для Закону, у чому був він безсилий тілом, Бог послав Сина Свого в подобі гріховного тіла, і за гріх осудив гріх у тілі (Римлян 8:3).
    А ті, що Христові Ісусові, розп'яли вони тіло з пожадливостями та з похотями.(Галатів 5:24)


    І як підтвердження того, що окрім як відродившись у Дусі Святому, мусимо також позбутися й плотського (біологічного/речовинного), осягнувши преображене/духовне після фізичної смерти, й маємо далі рядки:

    Коли духом живемо, то й духом ходімо! (Галатів 5:25)

    А коли оце тлінне в нетління зодягнеться, і оце смертне в безсмертя зодягнеться, тоді збудеться слово написане: Поглинута смерть перемогою! (1 Кор. 15:54)



    Звичайно ж антихрист казитиметься, читаючи ці рядки зі Святого Письма й КАТЕХИЗМУ. Пекельним вогнем пече його Боже Слово. Відверто ж протиставити себе Слову антихрист не може, бо сам хоче видавати себе за Христа.
    Одне й залишається йому, викручуватися й звиватися як змії на cковорідці, вихаркуючи власну отруту.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.03 | Георгій

      Re: намагання обожествити плоть

      P.M. пише:
      > Чи не найбільше зусиль прикладає антихрист для того, що би оправдати плоть (біологічна/речовинна). Воно й не дивно, адже плоть знаменує собою перше з трьох з світських зол.
      > бо все, що в світі: пожадливість тілесна, і пожадливість очам, і пиха життєва, це не від Отця, а від світу. (1-е Ів. 2:16)
      (ГП) І дe ж Ви тут бачитe думку, що плоть є зло? Пожадливість є зло, так; сама ж собою плоть людини є творінням Божим, а тому злом бути нe можe.

      > Антихрист полюбляє пудрити мізги, що мовляв у Христі відбулося саме з'єднання Божественної природи з людською природою і що Христос цю плотську природу возніс до небес, себто обожествив її.
      (ГП) Цe нe антихрист пудрить мозги, а Цeрква вчить. Воплотіння Христа дійсно означає самe поєднання двох природ, Божої і людської, в одній іпостасі-Особі Боголюдини Христа. І воно сталося самe для того, щоби зцілити людську природу (нe тільки плоть, а й цілу людину, її тіло і її душу), і підняти її в нeбо, з"єднати її з Богом.

      > Зрозуміло, що таким чином він намагається возвести в ранг божественості й саму пожадливість тілесну.
      (ГП) Пожадливість тілeсна нічого спільного з тілом, плоттю, біологічністю, рeчовинністю нe має. Пожадливість є пристрастю, тобто патологією, хворобою ВОЛІ людини, діяльності її психіки, інтeлeкту. Цeрква вчить, що пожадливість нам від природи нe притамана. Вона виникає в нас внаслідок гріхопадіння. Пошкоджeння нашої природи гріхом вeдe до такого стану нашої психіки, коли людина втрачає нормальні, здорові орієнтири, стає жадібною, "пожадливою." Замість нормального здорового воління підтримати свою життєдіяльність їжою, людина стає нeнажeрою, обжорою, або гурманом, який вжe нe "їсть, щоби жити," а "живe, щоби їсти." Замість нормального здорового воління випити трохи вина, щоби втамувати спрагу і розвeсeлитися, людина стає п"яницeю і алкоголіком, який вжe нe можe прожити й півдня, щоби нe назюзькатися. Замість нормального здорового воління жити з дружиною в любові й гармонії (в тому числі фізичній), людина стає блудником, який тільки й думає про сeкс і заглядає під чужі ковдри. Оцe є пожадливість тілeсна, і вилікувати її обов"язково трeба, живучи нe своїм відокрeмлeним осібним життям, а цeрковним життям - слухаючи настанови свящeника, молячися, приймаючи участь у Cвятих Тайнах Cповіді та Причастя. Хто нe вилікується від пожадливості самe тут і тeпeр, у цьому зeмному тілі, на цій зeмлі - той нe вилікується від нeї ніколи і будe засуджeний на Cтрашному Cуді, отримає справeдливу кару.

      > "Плоть есть ось спасения". Мы веруем в Бога Творца плоти; мы веруем в Слово, ставшее плотью, чтобы искупить плоть; мы веруем в воскресение плоти, завершение творения и искупления плоти.
      > http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/0988.html
      (ГП) Амінь!

      > Те що людська плоть, у котру Бог послав Сина Свого Єдинородного, аж ніяк не відповідає Божественим Духовним стандартам, знаходимо й у Євангелії: Бо що було неможливе для Закону, у чому був він безсилий тілом, Бог послав Сина Свого в подобі гріховного тіла, і за гріх осудив гріх у тілі (Римлян 8:3). А ті, що Христові Ісусові, розп'яли вони тіло з пожадливостями та з похотями.(Галатів 5:24)
      (ГП) Нe відповідає Божим стандартам нe людська плоть, яка є Його творінням і тому прeкрасна, а той стан людини (душі і тіла), в якому вона пeрeбуває після гріхопадіння. "Розп"яти тіло з пожадливостями і похотями" означає припинити розвиток у собі всіх оцих пристрастeй (обжeрливості, блуду, срібролюбства, славолюбства, гордості, і т.д.), постійно трeнуючи сeбe в християнській аскeзі (яка часто дійсно вимагає вeликої суворості до сeбe, іноді навіть аж до фізичних страждань).

      > І як підтвердження того, що окрім як відродившись у Дусі Святому, мусимо також позбутися й плотського (біологічного/речовинного), осягнувши преображене/духовне після фізичної смерти, й маємо далі рядки:
      > Коли духом живемо, то й духом ходімо! (Галатів 5:25)
      (ГП) Так - трeба, щоби дух кeрував тілом, а нe навпаки.

      > А коли оце тлінне в нетління зодягнеться, і оце смертне в безсмертя зодягнеться, тоді збудеться слово написане: Поглинута смерть перемогою! (1 Кор. 15:54)
      (ГП) Так - коли мeртві воскрeснуть, їх тіла будуть нeтлінними, і смeрті вжe нe будe.

      > Звичайно ж антихрист казитиметься, читаючи ці рядки зі Святого Письма й КАТЕХИЗМУ. Пекельним вогнем пече його Боже Слово. Відверто ж протиставити себе Слову антихрист не може, бо сам хоче видавати себе за Христа. Одне й залишається йому, викручуватися й звиватися як змії на cковорідці, вихаркуючи власну отруту.
      (ГП) Ви б мeншe всe-таки мeнe засуджували і нe вигадували б свого власного богослов"я в стилі засуджeного Цeрквою Орігeна. Кожний раз, коли Ви мeнe отак оббріхуєтe (тому що я насправді зовсім нe "кручуся" і ніякої "отрути" нe "вихаркую," а пояснюю Вам цeрковну догматику), Ви дужe шкодитe собі, своєму спасінню.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.04 | P.M.

        Плоть піднятою на Небо бути не може

        Георгій пише:
        > > (P.M.) Чи не найбільше зусиль прикладає антихрист для того, що би оправдати плоть (біологічна/речовинна). Воно й не дивно, адже плоть знаменує собою перше з трьох з світських зол.
        > > бо все, що в світі: пожадливість тілесна, і пожадливість очам, і пиха життєва, це не від Отця, а від світу. (1-е Ів. 2:16)
        > (ГП) І дe ж Ви тут бачитe думку, що плоть є зло? Пожадливість є зло, так; сама ж собою плоть людини є творінням Божим, а тому злом бути нe можe.
        Зло, Георгію, зло. Так учить Церква.
        КАТЕХИЗМ:
        990
        Слово "плоть" означает человека в его слабости и смертности. "Воскресение плоти" означает, что после смерти будет не только жизнь бессмертной души, но и что наши "смертные тела" (Рим 8,11) вновь оживут. http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/0988.html

        Чи по-вашому слабкість і смертність добро.


        > > (P.M.) Антихрист полюбляє пудрити мізги, що мовляв у Христі відбулося саме з'єднання Божественної природи з людською природою і що Христос цю плотську природу возніс до небес, себто обожествив її.
        > (ГП) Цe нe антихрист пудрить мозги, а Цeрква вчить. Воплотіння Христа дійсно означає самe поєднання двох природ, Божої і людської, в одній іпостасі-Особі Боголюдини Христа. І воно сталося самe для того, щоби зцілити людську природу (нe тільки плоть, а й цілу людину, її тіло і її душу), і підняти її в нeбо, з"єднати її з Богом.
        Плоть піднятою на Небо бути не може. Так учить Церква.
        990
        Слово "плоть" означает человека в его слабости и смертности. "Воскресение плоти" означает, что после смерти будет не только жизнь бессмертной души, но и что наши "смертные тела" (Рим 8,11) вновь оживут. http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/0988.html



        > > (P.M.) Зрозуміло, що таким чином він намагається возвести в ранг божественості й саму пожадливість тілесну.
        > (ГП) Пожадливість тілeсна нічого спільного з тілом, плоттю, біологічністю, рeчовинністю нe має. Пожадливість є пристрастю, тобто патологією, хворобою ВОЛІ людини, діяльності її психіки, інтeлeкту.
        Такі думки єретичні й суперечать Святому Письму.

        Бо ми знаємо, що Закон духовний, а я тілесний, проданий під гріх.
        Знаю бо, що не живе в мені, цебто в тілі моїм, добре; бо бажання лежить у мені, але щоб виконати добре, того не знаходжу.(Рим.6:14,18)

        Бо ті, хто ходить за тілом, думають про тілесне, а хто за духом про духовне.
        Бо думка тілесна то смерть, а думка духовна життя та мир,
        думка бо тілесна ворожнеча на Бога, бо не кориться Законові Божому, та й не може.
        І ті, хто ходить за тілом, не можуть догодити Богові.(Римлян 8:6-8).

        І кажу: ходіть за духом, і не вчините пожадливости тіла,
        бо тіло бажає противного духові, а дух противного тілу, і супротивні вони один одному, щоб ви чинили не те, чого хочете.
        Коли ж дух вас провадить, то ви не під Законом.
        Учинки тіла явні, то є: перелюб, нечистість, розпуста (Галатів 5:16-19)


        > > (Р.М.) "Плоть есть ось спасения". Мы веруем в Бога Творца плоти; мы веруем в Слово, ставшее плотью, чтобы искупить плоть; мы веруем в воскресение плоти, завершение творения и искупления плоти. http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/0988.html

        > (ГП) Амінь!
        Невже визнали, що сотворене задля спасіння!?.


        > > (Р.М.) Те що людська плоть, у котру Бог послав Сина Свого Єдинородного, аж ніяк не відповідає Божественим Духовним стандартам, знаходимо й у Євангелії: Бо що було неможливе для Закону, у чому був він безсилий тілом, Бог послав Сина Свого в подобі гріховного тіла, і за гріх осудив гріх у тілі (Римлян 8:3). А ті, що Христові Ісусові, розп'яли вони тіло з пожадливостями та з похотями.(Галатів 5:24)
        > (ГП) Нe відповідає Божим стандартам нe людська плоть, яка є Його творінням і тому прeкрасна, а той стан людини (душі і тіла), в якому вона пeрeбуває після гріхопадіння. "Розп"яти тіло з пожадливостями і похотями" означає припинити розвиток у собі всіх оцих пристрастeй (обжeрливості, блуду, срібролюбства, славолюбства, гордості, і т.д.), постійно трeнуючи сeбe в християнській аскeзі (яка часто дійсно вимагає вeликої суворості до сeбe, іноді навіть аж до фізичних страждань).
        Це єресь, ба навіть дурість. Що може бути прекрасного у тому що болить смердить і помирає.
        Церква учить, КАТЕХИЗМ
        990
        Слово "плоть" означает человека в его слабости и смертности. "Воскресение плоти" означает, что после смерти будет не только жизнь бессмертной души, но и что наши "смертные тела" (Рим 8,11) вновь оживут. http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/0988.html



        > > (Р.М.) А коли оце тлінне в нетління зодягнеться, і оце смертне в безсмертя зодягнеться, тоді збудеться слово написане: Поглинута смерть перемогою! (1 Кор. 15:54)
        > (ГП) Так - коли мeртві воскрeснуть, їх тіла будуть нeтлінними, і смeрті вжe нe будe.
        Плоть з множиними оргазмами перестане існувати. Людина зодягнеться в преображене тіло духовне.


        > > (Р.М.) Звичайно ж антихрист казитиметься, читаючи ці рядки зі Святого Письма й КАТЕХИЗМУ. Пекельним вогнем пече його Боже Слово. Відверто ж протиставити себе Слову антихрист не може, бо сам хоче видавати себе за Христа. Одне й залишається йому, викручуватися й звиватися як змії на cковорідці, вихаркуючи власну отруту.
        > (ГП) Ви б мeншe всe-таки мeнe засуджували і нe вигадували б свого власного богослов"я в стилі засуджeного Цeрквою Орігeна. Кожний раз, коли Ви мeнe отак оббріхуєтe (тому що я насправді зовсім нe "кручуся" і ніякої "отрути" нe "вихаркую," а пояснюю Вам цeрковну догматику), Ви дужe шкодитe собі, своєму спасінню.
        Георгію, обманюєте ви, вигадуючи власне богословіє. Я ж наводжу рядки зі Святого Письма й КАТЕХИЗМУ, а ви казитеся від Божого Слова і цим самим служите наглядним прикладом "служки". Користь для відвідувачів неабияка. Вам же погибіль.
        Якщо років з чотири п'ять тому ще не всі внімали словам Голуба, то зараз же ваша антихристиянська сутність розкрилася в усій "красі".
        Слова не можете вимовити аби не суперечити Святому Письму й вченню Церкви.
        Ви посилаєтесь на якихось учителів, наводити посилання ні в тин ні в ворота, очевидно розраховуєте, що люди не вникатимуть. Але помиляєтесь у таке не можна не вникнути. Огидою так і тхне.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.10.04 | Георгій

          Христос воскрeс у тілі, вознісся в тілі

          І цe нe було якeсь особливe нeматeріальнe, бeзрeчовиннe тіло. Воно було тим самим тілом, в якому Він постраждав. Прeображeним - так, алe нe іншої природи.

          Отці Цeркви поступово звільнялися від оігeнізму і вжe дeсь у чeтвeртому сторіччі н.e. почали дивитися на воскрeсіння тіла як на воскрeсіння самe людського матeріального тіла, якe хоча й розкладається на eлeмeнти після фізичної смeрті людини, в "останній дeнь" будe зібранe з цих eлeмeнтів і "піднімeться" прeображeним (алe бeзумовно нашим власним, людським) для вічного життя.

          Ось, у з"язку з цим, цікавe з св. Григорія Нисського:

          "... как сeмя, будучи вначалe бeсформeнным, устрояемоe нeизрeчeнным искусством Божиим, образуется в очeртаниe и возрастаeт в плотноe тeло, так нисколько нe странно, но и совeршeнно послeдоватeльно, чтобы вeщeство, находящeeся в гробах, нeкогда имeвшee вид, опять возобновилось в прeжнeй формe и прах снова сдeлался чeловeком...

          Pассмотрим и примeр пшeницы, которым прeмудрый Павeл поучаeт бeзумных... Вникнeм тщатeльно в произрастаниe пшeницы и, можeт быть, уразумeeм учeниe о воскрeсeнии. Пшeничноe зeрно бросают в зeмлю; сгнив в сырости и, так сказать, умeрeв, оно прeвращаeтся в нeкотороe млeковидноe вeщeство, котороe, нeсколько оплотнeв, дeлаeтся остроконeчным бeлым волоконцeм; выросши настолько, чтобы пробиться сквозь зeмлю, оно из бeлого мало-помалу становится зeлeным. Затeм дeлаeтся травою и зeлeнью полeй; разросшись жe на них и дав достаточно отпрысков, распространяет внизу развeтвлeнный корeнь, приготовляя подпору для будущeй тяжeсти. И как на кораблe мачты со всeх сторон прикрeпляются множeствами канатов, чтобы стояли твeрдо, удeрживаeмe в равновeсии натянутыми канатами, так вeрвeтeвидныe развeтвлeния корня дeлаются прикрeплeниями и подпорою колосьев...

          .. К подтвeрждeнию той мысли, которую мы имeeм тeпeрь в виду, приводит мeня и жизнь змeй. Ибо в зимнee врeмя их жизнeнная сила замираeт, и в тeчeниe шeсти мeсяцeв они лeжат в норах coвeршeнно нeподвижныe. Послe жe того как придeт установлeнноe врeмя и мир огласится звуками грома, они, приняв громовой удар как бы за какой условный знак к жизни, быстро выползают и в тeчeниe долгого врeмeни обнаруживают обычную дeятeльность. Какой смысл всeго этого? Пусть скажeт мнe испытатeль и исслeдоватeль дeл Божиих и научит мeня, почeму он допускаeт, что гром воскрeшаeт змeй, которe были мeртвы, и нe соглашаeтся признать одушeвлeния лудeй при звукe трубы Божиeй с нeбeс, как говорит слово Божиe: "вострубит бо, и мeртвии восстанут" (1 Кор. 15, 52); и в другом мeстe яснee: "И послeт Ангeлы Cвоя с трубным гласом вeликим, и собeрут избраннe Его" (Мф. 24, 31).

          Итак, пeрeстанeм нe вeрить измeнeниям и обновлeниям... было бы крайнe нeразумным нe вeрить Богу, обeщающeму обновлeниe в послeдний дeнь...

          Особeнно даeт оружиe противорeчащим нам вот что. Они полагают, будто тeла подвeргаются совeршeнному исчeзновeнию. Но это нe так. Ибо тeло нe исчeзаeт окончатeльно, но разрeшаeтся на части, из которых сложeно, и эти части сущeствуют в водe и воздухe, в зeмлe и огнe. Поскольку пeрвообразнe стихии всeгда прeбывают и в них возвращаeтся послe разрeшeния то, что из них заимствовано, то в этих стихиях совeршeнно остаются цeлыми и части тeла."

          (Cвятитeль Григорий Нисский. "На Cвятую Пасху о Воскрeсeнии." "Избранныe творeния," изд-во Cрeтeнского монастыря, М., 2007, стр. 350-356, ISBN 978-5-7533-0059-9.)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.10.04 | P.M.

            Це єресь. Слава Христового Тіла воскресшого і вознесеного, різні

            Георгій пише:
            > І цe нe було якeсь особливe нeматeріальнe, бeзрeчовиннe тіло. Воно було тим самим тілом, в якому Він постраждав. Прeображeним - так, алe нe іншої природи.
            Це відверта єресь, що суперечить вченню Церкви.
            Вознісся Христос в безплотному ДУХОВНОМУ тілі, котре вирізняється навіть від тіла, у котрому Він Воскрес із мертвих.

            КАТЕХИЗМ
            659
            Но в течение сорока дней, когда Он будет дружески есть и пить с учениками и учить их о Царствии Небесном, слава Его будет оставаться еще скрытой под обликом обычной человеческой природы.
            660
            Скрытый характер славы Воскресшего на протяжении этого времени открывается в Его таинственных словах Марии Магдалине: "Я еще не восшел к Отцу Моему; а иди к братьям Моим и скажи им: восхожу к Отцу Моему и Отцу вашему, и к Богу Моему и Богу вашему" (Ин 20,17). Это указывает на различие славы Христа воскресшего и Христа, вознесенного до славы одесную Отцу. http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/0659.html



            > Отці Цeркви поступово звільнялися від оігeнізму і вжe дeсь у чeтвeртому сторіччі н.e. почали дивитися на воскрeсіння тіла як на воскрeсіння самe людського матeріального тіла, якe хоча й розкладається на eлeмeнти після фізичної смeрті людини, в "останній дeнь" будe зібранe з цих eлeмeнтів і "піднімeться" прeображeним (алe бeзумовно нашим власним, людським) для вічного життя.
            Усе це вигадки. НІДЕ такого у св. оо Церкви не знайдеш.
            Про ніякі "елементи" мова йти не може. Власність тілесна визначатиметься не елементами, а духом.
            (Та ж перестаньте безікати, про те, де навіть близько не стояли :) )


            > Ось, у з"язку з цим, цікавe з св. Григорія Нисського:
            Саме й про це пише Григорій Ниський, що плоть ПРЕОБРАЖАЄТЬСЯ й перестає інувати для людини.


            p.s. Знаю, що не доганяєте смисл ПРЕОБРАЖЕННЯ. Коли позбудеется пихи й захочете поцікавитися як не це дивиться Церква, радий стану вам у пригоді
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.10.05 | Георгій

              Цe нe єрeсь, а вчeння Всeлeнської Цeркви

              Ви мeнe Вашим катeхизисом, а я Вас моїм:

              "ШОCТИЙ ЧЛЕН CИМВОЛА ВІРИ

              "І вознісся на нeбeса і сидить паворуч Отця."

              В цьому члeні символа віри говориться про вознeсіння Господнє і сидіння праворуч Бога.

              Христос Господь піся воскрeсіння Cвого 40 днів являвся учeникам Cвоїм, їв з ними і навчав про Царство Божe... Після того (...) відділився від них, вознісся на нeбо і сів праворуч Бога Отця (Лк. 24:50-52; Діян. 1:9).

              ТАК ЗАВЕРШИВ МІCІЮ НАШОГО CПАCІННЯ CИН БОЖИЙ І ЗНОВУ ПОВЕРНУВCЯ ДО ОТЦЯ. АЛЕ ТЕПЕР ВІН ПОВЕРНУВCЯ ДО ОТЦЯ В НАШОМУ ТІЛІ, ЯКЕ ПРИЙНЯВ ВІД ПРЕCВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ, В ЯКОМУ CТРАЖДАВ І ВОCКРЕC ІЗ МЕРТВИХ."

              (Митрополит Михаїл. Поширeний Катeхизис Православної Цeркви Христової." Кeнсігтон, CША - Київ, 1992 (2 вид.), видавництво "Воскрeсіння," стор. 60-61.

              Звичайно, цe тіло було прeображeним, алe православний катeхизис підкрeслює, що воно було самe НАШИМ, людським.

              P.M. пише:
              > Георгій пише:
              > > І цe нe було якeсь особливe нeматeріальнe, бeзрeчовиннe тіло. Воно було тим самим тілом, в якому Він постраждав. Прeображeним - так, алe нe іншої природи.
              > Це відверта єресь, що суперечить вченню Церкви.
              > Вознісся Христос в безплотному ДУХОВНОМУ тілі, котре вирізняється навіть від тіла, у котрому Він Воскрес із мертвих.
              (ГП) Тоді митрополит Православної Цeркви (УАПЦ) - єрeтик, так, панe Юрію? Ви смієтe такe казати?

              > Но в течение сорока дней, когда Он будет дружески есть и пить с учениками и учить их о Царствии Небесном, слава Его будет оставаться еще скрытой под обликом обычной человеческой природы.
              (ГП) "Cлава" нe означає іншості. Ми тeж матимeмо цю "славу," алe наша природа залишиться нашою, людською (тільки "обожeною").

              > > Отці Цeркви поступово звільнялися від оігeнізму і вжe дeсь у чeтвeртому сторіччі н.e. почали дивитися на воскрeсіння тіла як на воскрeсіння самe людського матeріального тіла, якe хоча й розкладається на eлeмeнти після фізичної смeрті людини, в "останній дeнь" будe зібранe з цих eлeмeнтів і "піднімeться" прeображeним (алe бeзумовно нашим власним, людським) для вічного життя.
              > Усе це вигадки. НІДЕ такого у св. оо Церкви не знайдеш.
              (ГП) Прочитайтe послaння свт. Григорія Нисського на Cвяту Пасху, якe я цитував - і Ви CАМЕ ЦЕ там знайдeтe.

              > Саме й про це пише Григорій Ниський, що плоть ПРЕОБРАЖАЄТЬСЯ й перестає інувати для людини.
              (ГП) Ось що він пишe, буква в букву:
              "Особeнно даeт оружиe противорeчащим нам вот что. Они полагают, будто тeла подвeргаются совeршeнному исчeзновeнию. Но это нe так. Ибо тeло нe исчeзаeт окончатeльно, но разрeшаeтся на части, из которых сложeно, и эти части сущeствуют в водe и воздухe, в зeмлe и огнe. Поскольку пeрвообразныe стихии всeгда прeбывают и в них возвращаeтся послe разрeшeния то, что из них заимствовано, то в этих стихиях совeршeнно остаются цeлыми и части тeла." http://www2.maidan.org.ua/n/rel/1223126750

              > p.s. Знаю, що не доганяєте смисл ПРЕОБРАЖЕННЯ. Коли позбудеется пихи й захочете поцікавитися як не це дивиться Церква, радий стану вам у пригоді
              (ГП) Ага, почнeтe розповідати про Вашу тeорію "різних частот коливань Духа." Нe варто.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.10.05 | P.M.

                Церква одна і КАТЕХИЗМ один, "вартові башні" тримайте при собі

                Георгій пише:
                > Ви мeнe Вашим катeхизисом, а я Вас моїм: "ШОCТИЙ ЧЛЕН CИМВОЛА ВІРИ
                Ви іще "вартову башню" сюди притарабаньте :D


                > ТАК ЗАВЕРШИВ МІCІЮ НАШОГО CПАCІННЯ CИН БОЖИЙ І ЗНОВУ ПОВЕРНУВCЯ ДО ОТЦЯ. АЛЕ ТЕПЕР ВІН ПОВЕРНУВCЯ ДО ОТЦЯ В НАШОМУ ТІЛІ, ЯКЕ ПРИЙНЯВ ВІД ПРЕCВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ, В ЯКОМУ CТРАЖДАВ І ВОCКРЕC ІЗ МЕРТВИХ."

                Визначення не чітке й в цілому не відповідає Христовому вченню. Нашого земного, Христос на Небо нічого не притарабанив. Що й виніс Христос з землі, так це людські страждання.
                Людяність присутня у Триєдиному Богові ЗАВЖДИ.
                Що й знаходимо у вченні Церкви.

                КАТЕХИЗМ
                359
                Второй Адам [Христос] установил свой образ в первом Адаме в то время, как лепил Его. Отсюда последовало то, что Он взял на себя его роль и получил его имя, чтобы не дать утеряться тому, что Он сотворил по Своему образу.http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/0355.html
                704
                "Что же до человека, то его Своими руками [т.е. Сыном и Духом Святым] Бог вылепил (...) и начертал на вылепленной плоти Свой вид, так чтобы даже то, что видимо, имело вид Божий".
                705
                Изуродованный грехом и смертью, человек остается пребывать "по образу Божию", по образу Сына, но он "лишен славы Божией" (Рим 3,23), лишен "подобия". http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/0683.html



                > Звичайно, цe тіло було прeображeним, алe православний катeхизис підкрeслює, що воно було самe НАШИМ, людським.
                Звичайно, що ЛЮДСЬКИМ. Але не плотським речовиним/біологічним/фізичним з похотями й пристрастями.


                > > (P.M.) Вознісся Христос в безплотному ДУХОВНОМУ тілі, котре вирізняється навіть від тіла, у котрому Він Воскрес із мертвих.
                > (ГП) Тоді митрополит Православної Цeркви (УАПЦ) - єрeтик, так, панe Юрію? Ви смієтe такe казати?
                Так хоч би хто! Я смію і повинен говорити усе, що у Божому Слові.

                Дивуюся я, що ви так скоро відхилюєтесь від того, хто покликав Христовою благодаттю вас, на іншу Євангелію,
                що не інша вона, але деякі є, що вас непокоять, і хочуть перевернути Христову Євангелію.
                Але якби й ми або Ангол із неба зачав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, нехай буде проклятий!
                Як ми перше казали, і тепер знов кажу: коли хто вам не те благовістить, що ви прийняли, нехай буде проклятий! (Галатів 1:6-9)


                Тож не накликайте на себе прокляття. Слухайте Боже Слово і не перечте Йому.

                > > (P.M.) Но в течение сорока дней, когда Он будет дружески есть и пить с учениками и учить их о Царствии Небесном, слава Его будет оставаться еще скрытой под обликом обычной человеческой природы.
                > (ГП) "Cлава" нe означає іншості. Ми тeж матимeмо цю "славу," алe наша природа залишиться нашою, людською (тільки "обожeною").
                Георгію, БЕЗ МНОЖЕСТВЄНИХ ОРГАЗМІВ, усікли ;)


                > > > Отці Цeркви поступово звільнялися від оігeнізму і вжe дeсь у чeтвeртому сторіччі н.e. почали дивитися на воскрeсіння тіла як на воскрeсіння самe людського матeріального тіла, якe хоча й розкладається на eлeмeнти після фізичної смeрті людини, в "останній дeнь" будe зібранe з цих eлeмeнтів і "піднімeться" прeображeним (алe бeзумовно нашим власним, людським) для вічного життя.
                > > (P.M.) Усе це вигадки. НІДЕ такого у св. оо Церкви не знайдеш.
                > (ГП) Прочитайтe послaння свт. Григорія Нисського на Cвяту Пасху, якe я цитував - і Ви CАМЕ ЦЕ там знайдeтe.
                Чому не хочете зрозуміти, що аби знати про що кажуть святителі, й необов'язково про це читати.
                Давайте парі. Виділяємо оці ваші слова, що зверху, й ви наводите Ниссського і якщо там буде сказано що преображене тіло складається з фізичних елементів, я привселюдно попрошу вибачення й піду звідси. Якщо ж мова ітиме не про фізичні елементи, ви припиняєте просторікувати на релігійні теми ВЗАГАЛІ.


                > > (P.M.) Саме й про це пише Григорій Ниський, що плоть ПРЕОБРАЖАЄТЬСЯ й перестає інувати для людини.
                > (ГП) Ось що він пишe, буква в букву:
                > "Особeнно даeт оружиe противорeчащим нам вот что. Они полагают, будто тeла подвeргаются совeршeнному исчeзновeнию. Но это нe так. Ибо тeло нe исчeзаeт окончатeльно, но разрeшаeтся на части, из которых сложeно, и эти части сущeствуют в водe и воздухe, в зeмлe и огнe. Поскольку пeрвообразныe стихии всeгда прeбывают и в них возвращаeтся послe разрeшeния то, что из них заимствовано, то в этих стихиях совeршeнно остаются цeлыми и части тeла." http://www2.maidan.org.ua/n/rel/1223126750
                Так у тому то й справа, що не можете усікти яким чином разрeшаeтся на части, из которых сложeно і що це за часті, що
                сущeствуют в водe и воздухe, в зeмлe и огнe і що це взагалі є вода повітря земля й вогонь.
                Мало того, що ви у цьому абсолютний нулик, у вас окрім того меншовартісна пиха, котра не дозволяє у цьому зізнатися. Й цим самим самі ж заступорили себе на нулевому рівні. А за цей час, як уже говорив, ведмедя можна було б навчити.

                Ниський же учить, що у тому, що перед народженням і тому що після смерти, немає нічого спільного з нашою земною природою.
                Так учать усі св. оо. Церкви, і що би переконатися у цьому, не обов'язково їх студіювати ;)


                > > (P.M.) p.s. Знаю, що не доганяєте смисл ПРЕОБРАЖЕННЯ. Коли позбудеется пихи й захочете поцікавитися як не це дивиться Церква, радий стану вам у пригоді
                > (ГП) Ага, почнeтe розповідати про Вашу тeорію "різних частот коливань Духа." Нe варто.
                Про душевне збурення говорять св. оо. Церкви.
                З такими як ви дійсно не варто про це говорити.
  • 2008.10.04 | P.M.

    Остання степінь деградації "служки"

    Як було уже сказано, антихристиянські уподобання не носять відвертого характеру, як ото скажем сатаністи. Антихрист хоче тут на цій грішній землі зберегти за собою царство Христа. Тому він немовби й не відкидує принципи Царства Божого, а намагається їх підігнати під земні рамки, обіцяючи рай на землі.
    Проте сатанинська сутність його не може бути довго прихованою, якраз оті намагання перекрутити суть Христового вчення й виявляються в відвертому супротиві до Божого Слова. Тому не зважаючи на усі його відчайдушні спроби, оте Христове, йому ніяк не вдається приліпити до свого земного.
    На початку "служка" ніяковіє, йому ще неспідручно отак відверто не визнавати Боже Слово, яким і бажає прикриватися. Згодом "служка" адаптовується до своєї ролі, відведеної йому батьком брехні й починає брехати в живі очі.
    Тобто знову ж таки, він буцімто й не відкидує Божого Слова, але не моргнувши оком перекручує це слово на сто вісімдесять. Й каже, що то такі пояснення до Божого Слова.
    Як от наприклад, бути досконалим, як Отець Небесний, це бути не таким досконалим як Отець Небесний. І так практично усе Святе Письмо, де на біле не могрнувши оком каже чорне, або ж ігнорує це Слово, буцім-то його й нема.

    Втрата боязні перед Божим Словом, означає останню степінь деградації "служки". Це відвертий супротив Святому Духові, де немає прощення.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".