МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Cвяткувати "Валeнтинів дeнь" чи Cтрітeння? (/)

02/05/2009 | Георгій
Святкувати «Валентинів день» чи Стрітення?

Останніми роками усе більше молоді (ба й старших) захоплюються розвагами запозиченого з-за кордону так званого дня святого Валентина, який нібито припадає на 14 лютого. За шаленими «валентинівськими» ігрищами нелегко номінально православному юнацтву розгледіти наближення свята Стрітення. А дехто гадає, що обидва свята, наповнені існуючим нині змістом, цілком сумісні. Однак – це помилка...

«Мир вам у Христі Ісусі!» Звертаємося цим християнським вітанням, усвідомлюючи одначе, що миру, спокою стає все менше у нашому XXI столітті. І ми не в силі зупинити те, що провістив Господь наш Ісус Христос через Євангеліє від Луки: «Чи думаєте ви, що Я прийшов дати мир землі? Ні, кажу вам, не мир, а розділення. Бо віднині п’ятеро в одному домі розділені: троє проти двох, і двоє проти трьох».

Отож, з’ясуймо, що відзначають 14 лютого, напередодні Стрітення, з таким великим розмахом? У календарі Православної Церкви 14 лютого згадуються лише мученики й мучениці Трифон, Перпетуя, Сатир, Ревокат, Саторнил, Секунд, Феліцитата, преподобні Петро Галатійський та Вендиміан, пустельник Вифинійський. Тим часом католики римського обряду 14 лютого вшановують святих Кирила й Мефодія. Як бачимо, у цей день ані Східна, ані Західна Церква жодним словом не згадують святого на ім’я Валентин.

Моду на «день усіх закоханих» ввели в нас у 80-х роках викладачі англійської мови. Адже найчастіше «Валентинів день» згадується у календарях Великобританії та США.

Вигадану історію цього нехристиянського свята переповідати не буду. На жаль, її знають краще, ніж історію християнського свята Стрітення. Наведу лише слова священика Михайла Димида, директора Інституту церковного права у Львові: «Історії про підпільні вінчання закоханих є легендами, які не підтверджуються жодними джерелами з церковних книг».

Цей день дає щоразу привід задуматись над тим, як сатана намагається викривити значення сутності любові, на якій, за словами Ісуса Христа, базується увесь Закон і Пророки... На жаль, ми стаємо свідками, як високе і святе почуття любові підмінюється пристрастю і пропагуванням статевих стосунків, відірваних від подружнього життя, а сам «Валентинів день» перетворюється на комерцію і гонитву за прибутками.

Спостерігаючи за тим, з яким розмахом відзначається це «свято», складається думка, начебто «день закоханих» вже є своєрідним благословенням на дошлюбні та позашлюбні взаємини людей. Цілком очевидно, що саме такий підтекст цього «свята» найбільш прийнятний для багатьох сучасних молодих людей.

Тож вибір за вами, дорогі брати і сестри, за вами, хлопці й дівчата. Церква своє слово сказала: «Такого християнського свята цього дня немає». Отже, воно не Боже, а чиє? Відповідь настільки страшна й очевидна, що я пропоную вам знайти її самим і задуматись, що ми «святкуємо» 14 лютого, напередодні християнського свята Стрітення.

А тепер про те, чи є випадковим такий збіг – «Валентинів день» напередодні Стрітення. Читаємо у православному церковному календарі: «Не відправляється вінчання напередодні... дванадесятих... свят». Це пов’язано з тим, що перед великими святами люди не повинні вдаватись до надмірних веселощів, а з молитвою і стриманням готуватись до святкового Богослужіння. Що ж ми маємо в цьому випадку напередодні одного з найбільших християнських свят? Вшановується день благословення підпільних вінчань: веселощами, розвоєм гріховних бажань і дій. А потім ми запитуємо себе: «Чому в Україні кожна друга сім’я розпадається?» Яку «любов» вибираємо – таку і маємо.

На початку ширення Християнства пошанування святих Церкви витісняло язичницькі свята. Сьогодні ж язичництво знову планомірно веде наступ на Христову віру – Купала, хелловін, «Валентинів день»...

У Євангелії від Луки читаємо, що в день Стрітення праведний старець Симеон, який очікував Пришестя Спасителя, взявши на руки Немовля Христа, сказав: «...Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке приготував Ти перед лицем усіх народів...»

Що ж бачать молодечі очі під час святкування «дня всіх закоханих»: спасіння чи погибель, любов чи похіть, Бога чи диявола?..

Слухаймо, що далі мовив старець Симеон: «...Ось лежить Цей на падіння і на піднесенняя багатьох...»

Вибір за тобою, юнацтво: падати з сатаною – чи підноситися з Господом. Вам вибирати дорогу, яка веде 14 лютого в бари і місця гріха, – чи дорогу до храму на зустріч із Господом 15 лютого, в день Стрітення. Тим більше, що 15 лютого, у свято Стрітення Господнього, відзначається Всесвітній день православної молоді. Господь вірить у вас і чекає вас. Не зрадьте Його!

Протоієрей Михайло БУЧАК, капелан Волинського державного університету імені Лесі Українки

Джерело: Волин. єпарх. відом.– 2007.– № 2 (27).

http://www.cerkva.info/2009/02/05/valentyna.html

Відповіді

  • 2009.02.07 | Киянка

    Дещо в тему (л)

    http://referaty.wordpress.com/2009/02/04/sv_valentyn/

    +
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.07 | Георгій

      Дякую за цікаву інформацію! Я нe знав...

      ... що мощі св. Валeнтина в Україні.

      Ми з Лeсeю нe святкуємо Валeнтина. Нe знаю, якось нe звикли, нe навчилися. Нe нашe свято. Можe ми і нeправі, нe знаю...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.02.07 | Киянка

        Дуже рада прислужитися

        І як приємно мати справу з такими людьми як Ви, думаючими, які відкриті до реальної інформації, а не до поглядів лише через окуляри стереотипів.

        Для мене власне всі церковні, релігійні свята практично нові :) - і в цьому є, знаєте, своя перевага: я дивлюсь неупереджено, прихиляюся до того, що може приносити як індивідуальну, так і суспільну користь - для душі.
        Я теж цього (про мощі св.Валентина) не знала до останніх років, хоч набагато раніше чула щось подібне, але фантастичніше :) Все ж я з дитинства в Карпатах відпочивала :) Серед того, що дізналася (як релігієзнавець), я маю на увазі церковні моменти - виявилося багато зворушливого: поєднані родини, пари, які вийшли буквально з того світу, розпізнання правдивих та неправдивих почуттів.

        Як важливо, ХТО тим чи іншим займається... Я переконалася, що мало не будь-яке явище можна зробити як огидно-вульгарним, так і високо духовним. Мені, власне, і йдеться про те, щоб не віддати на відкуп попсі 14 лютого, яке все одно вже в Україні є. Борюсь як можу, в першу чергу за дітей та молодь. В них - у більшості - все одно не вдасться виробити таке відношення, що, мовляв, це ненаше, а тому не беріть участь. Більшість вже все одно - братиме, розумієте? І якщо тим, кому не байдужа моральність і духовність, йдеться про суть (оздоровлення духовності), а не про форму (на які саме традиції при тому виключно спиратися), то ... висновки хай сам собі кожен робить ;)

        А ми радо вдома святкуємо, насамперед тому, що дуже любимо одне одного й радіємо кожному приводу це виявити :) А як це діє у виховному плані - ось валентинка нам від дитини, да посоромляться :) пуристи і фофудьїсти
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.02.07 | Георгій

          Щe раз дякую. Тут у CША Валeнтин дужe "комeрціалізований," як і

          ... Різдво і Вeликодeнь. В усіх крамницях щe з початку лютого продають шоколад, всякі сeрдeчка, листівки-валeнтинки, і так далі. А на роботі в дeнь 14 лютого люди кладуть один одному в поштові скриньки привітання від "сeкрeтного Валeнтина." Мeні навіть трохи моторошно, коли соплюхи-студeнтки називають сeбe "сeкрeтними Валнтинами" підстаркуватих викладачів. :)

          Я нe пригадую, щоби наша дочка вітала нас з Валeнтином. З днями мами й тата вітає (Мамин дeнь у CША цe друга нeділя травня, а татів - трeтя нeділя чeрвня), а з Валeнтином ні. Правда, вона на дeнь Валeнтина вжe давно дeсь далeко, тому що цe студeнтський сeмeстр, а вона з 2002 року вчиться далeко від нас.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.02.07 | Киянка

            Розумію. Ну, все залежить і від нас

            Був би вищий пілотаж з боку православної церкви (хоча б УПЦ КП) взяти справу у свої руки :) - не відхрещуватися, а запропонувати духовну альтернативу - не католицькому чи західному святу св.Валентина, а - бездуховній попсі та розпусті секулярній збоченій версії "дня всіх закоханих". Тим паче, що св.Валентин - святий дорозділеної християнської церкви. І кохання - така вдячна для християнства тема :)

            Ну, поки ось мій вклад:
            Дарую тим, кого це цікавить: про подарунки, рецепти смачних валентинок, трохи про те, як цей день можна посвяткувати.

            Про валентинки для тих людей, яких ми справді любимо.

            По-перше, як на мене, для них – ніякої трафаретної попси, а тільки виготовлене нами самими спеціально для адресата. По-друге – не листівки лише самі по собі, а – з сюрпризами, від кишеньки з квитками туди, куди людині сподобається, або з маленьким подаруночком чи сюрпризною запискою, де його шукати. До речі, для, переважно, чоловічої половини: перш ніж дарувати коханій прикольні сюрпризи, переконайтеся, що вона таке любить. Взагалі-то, більшість жінок все ж більше радіє тому, що вони самі хочуть (і про це краще зарані дізнаватися).

            Звісно, гарно було б поїхати на вікенд в Карпати із заїздом до Самбору, де в церкві зберігаються мощі святого Валентина. Може, і в нас колись таке вийде... Але можна просто прогулятися приємними Вам місцями - можливо, місцями перших Ваших спільних прогулянок або освічень в коханні, або ще якось знакових для Вас і Вашої пари

            Для тих щасливих чоловіків та жінок, які живуть у коханому подружжі

            чоловіки можуть зробити велику валентинку, яка включатиме колаж із Ваших старих та нових записочок з теплими словами любові, Ваших фоток парою, кишеньок із сюрпризами, а жінки можуть зробити смачні валентинки.

            Ось кілька рецептів (швидкого приготування, можна зробити заздалегідь):

            "М'ясна валентинка":

            М'ясну нарізку (ковбаску, шпондер, чи інше) викласти на пласку тарілку, де попередньо розкладена зелень, таким чином, щоб вийшла форма серця. Зверху зробити шар густого соусу з овочами (так, щоб краї нарізки були видні), посипати рубленим яйцем, викласти мариновані гриби, кружальця болгарського перцю та огірків, посередині – вирізані сердечками половинки помідору. Посипати порізаною свіжою зеленню (гарно мати крім укропу та петрушки – базилік).

            "Рибна валентинка":

            Так само викладаємо порізану крупними пелюсками рибку (солену – червону, або яка є). Тільки замість грибів на соус викласти готові креветки або мідії, а з овочів краще пасуватимуть оливки та маслини, також варто покласти несолону бринзу шматочками та кружальця лимону.

            "Фруктова валентинка":

            Дольки мандарин, порізані яблука (бажано різних кольорів), груші та банани (можна щось замінити і цукатами з варення), підсмажений арахіс чи подрібнені грецькі горішки акуратно скласти у широку вазу, залити густими сливками чи густою сметаною з додаванням цедри або шматочків лимона та цукру. Одне червоне яблуко розрізати на половинки, вирізати з них сердечка та покласти зверху посередині. Можна прикрасити візерунками з рожевого варення чи посипати тертим шоколадом.

            "Гаряча валентинка" (теж швидкий рецепт в мікрохвильовці) Може бути м'ясною або солодкою:

            Кусні хліба (для солодкої – білого, для м'ясної – краще різного від білого до чорного, по два середніх кусня на порцію) порізати кубиками біля 1 см, покласти в посудину, туди ж покласти: для мясної – порізану ковбаску чи шинку, порізані овочі – можна болгарський перець, потерту крупно моркву, кружальця цибулі, хто любить – подрібнений часник цукати: для солодкої – різнокольорові, нарізані невеликими дольками яблука/груші, цукати з варення, які є, та горішки. Трохи цукатів/дольок/горішків залишити для прикрашення готової валентинки. Туди ж розбити яйця (2-3-4 на порцію, залежно від розміру), ретельно розмішати все з двома столовими ложками олії (а в солодку ще покласти стільки ж меду та корицю на кінчику ножа. Запікати в мікрохвильовці на сильному негрільовому режимі 5 хв. (якщо дві порції, тобто на пару), готовність перевіряється так: виделкою подивитися, чи пропеклися яйця в середині – валентинка має бути суцільною, як от бісквіт в торті. Вийняти, прикрасити зверху м'ясну: "намалювати" серце кетчупом, притрусити крупно потертим сиром та подрібненою зеленню (і поставити ще на 1 хв.), солодку – прикрасити цукатами, дольками фруктів, горішками, можна ще полити медом, присипати цукровою пудрою або кокосовою стружкою.

            Головне – щоб Вам хотілося зробити щось хороше для коханої людини (і то – щодня, а 14 лютого може бути одним з приводів).

            Дай, Боже, всім щастя кохати та бути коханими!
  • 2009.02.07 | Tatarchuk

    дивовижно безграматна стаття

    Георгій пише:
    > Святкувати «Валентинів день» чи Стрітення?
    Вже з самого початку маячня, бо це різні (14 та 15) дні календаря, та ще й різних (старого та нового) стилів та різних (католицької та православної) традицій.


    > Отож, з’ясуймо, що відзначають 14 лютого, напередодні Стрітення, з таким великим розмахом? У календарі Православної Церкви 14 лютого згадуються лише мученики й мучениці Трифон, Перпетуя, Сатир, Ревокат, Саторнил, Секунд, Феліцитата, преподобні Петро Галатійський та Вендиміан, пустельник Вифинійський.
    Це до чого? Писав здається не богослов а тупий але старанний піарник. Він міг би ще зауважити що в цей день Валентина нема ані в сунітському, ані в шиїтському, ані в хасидському і караїмському календарях. Ця фраза - пряма маніпуляція, яка закріплює наступне ж речення, яке є ПРЯМОЮ БРЕХНЕЮ:

    > Тим часом католики римського обряду 14 лютого вшановують святих Кирила й Мефодія. Як бачимо, у цей день ані Східна, ані Західна Церква жодним словом не згадують святого на ім’я Валентин.

    з 5 століття нашої ери, за розпорядженням РИМСЬКОГО ПАПИ, в цей день відзначають пам/ять двох святих Валентинів. Римського та "неримського".

    > Протоієрей Михайло БУЧАК, капелан Волинського державного університету імені Лесі Українки

    Ганьба брехуну.


    > Вигадану історію цього нехристиянського свята переповідати не буду. На жаль, її знають краще, ніж історію християнського свята Стрітення. Наведу лише слова священика Михайла Димида, директора Інституту церковного права у Львові: «Історії про підпільні вінчання закоханих є легендами, які не підтверджуються жодними джерелами з церковних книг».

    Тисячи подій з життєписів святих також не підтверджуються, м/яко кажучи, нічим взагалі. В тому числі і іншими агіографіями теж.
    Тупа й безпардонна маніпуляція, причому з прямою брехнею - агіографії Валентина існують, і там якраз НЕМАЄ нічого про заборонення шлюбів легіонерам. А от про страту його за часів Клавдія Готіка - є.
    Його стратили не за те що він чинив шлюб як такий, а за ведення релігійної пропаганди в армії. Те що він освячував шлюби легіонерів з пейзанками, з якими ті хотіли переспати законно - це скажимо так можливий факт його біографії, але вже точно не причина страти.

    А взагалі цікаво (суто науково) спострерігати як православний священик з размаху і з особливим якимсь чуйством смачно хакрнув в обличчя святому, якого через свою темність вважає суто католицьким. Влітку його рідна церква - який би в нього не був календар - вшановує пам/ять цього святого, якого він так обгадив.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.07 | Георгій

      Кращe трeба вчити свящeників у сeмінаріях...

      Я згодeн з Вами - панотeць, очeвидно, хотів попротeстувати проти бeздуховності комeрціалізованого попсового Валeнтина, алe вийшло нe дужe грамотно і якось нe добро.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.02.08 | eletricity

        навіщо наводити безграмотні статті

        Георгій пише:
        > Я згодeн з Вами - панотeць, очeвидно, хотів попротeстувати проти бeздуховності комeрціалізованого попсового Валeнтина, алe вийшло нe дужe грамотно і якось нe добро.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.02.08 | Георгій

          Цікаво обговорити

    • 2009.02.09 | +О

      Re: дивовижно безграматна стаття

      Христос Раждається!

      можливо безграмотна, але не дивуюся: нехай католики римського обряду мене виправлять, але за новим Католицьким календарем, св.Валентина 14 лютого навіть не поминають (хоча згідно приписів Нового Мисалу "в будні Рядового часу священик може вибрати (...) Месу до будь-якого святого, вказаного на цей день в Мартиролозі" і в Римському Мартиролозі на 14 лютого згадується "народження (для неба) святого Валентина, пресвітера і мученика, що, прославившись численними оздоровленнями і вченням, був побитий палками и обезглавлений при цезарі Клавдії" - вибрати Службу Валентину просто неможливо, бо за новим Календарем є приписана служба покровителям Європи Кирилу і Методію), а за Календарем 1962 р. (часто і сьогодні використовується, але - за баженням священика) св.Валентин присутній лише зі статусом "поминання" (тобто - мовляв, є такий святий), але, у звязку з тим, що 14 лютого - Свв.Кирила, монаха (†869) і Методія, єпископа (†885), покровителів Європи, Свята Меса правиться саме Кирилу й Методію (вибачте, що повторююсь, проте в данному випадку говорю про календар 1962), а ім`я Валентина часто навіть того дня не згадується; і навіть, наприклад, в Недільних Школах Росії (знаю це від російських католиків) на запитання про те, Кого згадує КЦ 14-го лютого, вчать відповідати: "Кирила і Методія" (не знаю точно відповіді на питання "чому?" так є, але, можливо, таке перенесення наголосів також повязане з різного роду надужиттями в "святкуваннях" в ...часі Посту КЦ Латинського Обряду) --- тому людина, що поверхово знається в проблематиці старого і нового Календарів і різних поворотів у Церковних святкуваннях може прийти до "неіснування" Валентина чи "непоминання" 14.02...
      Правда - для статті така поверховість нмд дійсно кличе до висновків пана Tatarchuk-а...
      Стосовно присутності в Україні Святих Мощів Валентина - так: в Самборі, в катедрі (не пригадую зараз назви Храму, але помилитися важко, бо у тому самому Храмі є Чудотворна Ікона Самбірської Божої Матері), Мощі св.Валентина дані УГКЦ з благословення Папи в якості св.покровителя тодішньої (наскільки пригадую - початок 20 ст.) Перемишльсько-Дрогобицької Єпархії.
      З повагою
      о.Олег
    • 2009.02.09 | +О

      Re: ще забув додати про 14 і 15

      Православне Стрітення починається саме 14-го з 18 години (як і кожен літургічний день має свій початок з вечора дня попереднього) - тобто святкування Валентина (за Католицькою і світською системою до 24 години, а то і до рання :)) таки зачіпає святкування Стрітення
      З повагою
      о.Олег
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.02.10 | Tatarchuk

        Re: ще забув додати про 14 і 15

        +О пише:
        > Православне Стрітення починається саме 14-го з 18 години (як і кожен літургічний день має свій початок з вечора дня попереднього) - тобто святкування Валентина (за Католицькою і світською системою до 24 години, а то і до рання :)) таки зачіпає святкування Стрітення
        > З повагою
        > о.Олег

        за такою догікою день в який поминається святий Валентин, також починається 13 числа ввечері, тільки й усього.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.02.11 | +О

          Re: ні, бо в католиків лат.традиції літургічний день починається

          з півночі - 00.00 (за винятком днів перед великими празниками, коли, як і в візантійській традиції, з Вечірні дня попереднього - залишок спільної зі Сходом традиції)
          З повагою
          о.Олег
        • 2009.02.11 | +О

          Re: якщо Ви про святкування саме Православними, то ось їх список

          празнувань Валентина:

          http://days.pravoslavie.ru/ABC/mw.htm#walentin
          Валентин, мч. Октябрь 27
          Валентин (Калентин) Сентябрь 28
          Валентин Апрель 14
          Валентин (Корниенко), мч. Январь 26 (Новомуч.) Ноябрь 19
          Валентин (Никольский), сщмч., иерей Январь 26 (Новомуч.) Сентябрь 21
          Валентин (Белов), сщмч., иерей Январь 26 (Новомуч.) Июнь 7
          Валентин (Лукьянов), прмч., иеромонах Январь 26 (Новомуч.) Май 19
          Валентин Доростольский, мч. Апрель 24
          Валентин Интерамский (Италийский), сщмч., епископ Июль 30
          Валентин Римлянин, сщмч., пресвитер Июль 6

          це дві різні системи празнувань (латинська і візантійська) і, з огляду на те, в що перетворили 14 лютого, не підтримую ідею з`єднувати ці системи саме у "Дні св.Валентина"
          З повагою
          о.Олег
    • 2009.02.10 | +О

      Re: ось напр. 14.02 - минулорічний календар КЦ (російською)

  • 2009.02.18 | +О

    Re: Як святкувати "Валeнтинів дeнь"? (/)

    Священники призывают не превращать день святого Валентина в языческие эротические игры
    http://news.tut.by/kaleidoscope/129176.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.18 | eletricity

      Re: Як святкувати "Валeнтинів дeнь"? (/)

      +О пише:
      > Священники призывают не превращать день святого Валентина в языческие эротические игры
      Якже нє превращать, коли "Валeнтинів дeнь" став символом отого еротизму в його ігровому розумінні :D

      Священики моєї церкви радять ігнорувати таке "свято".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.02.18 | +О

        Re: свято - так, але не Святого Валентина

        не знаю, як у Вас, але багато моїх закордонних знайомих розповідають, що, напр. Різдво також вироджується в різні безчинства, або, в кращому разі, не має вже звязку з Різдвом ГНІХ... Не здаваймося збоченцям - не віддаваймо на поталу Святе
        З повагою
        о.Олег
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.02.18 | eletricity

          на кожного святого -- днів не вистачить, аби святкувати

          Чему саме така несамовита увага до святого Валентина. не замислювались?.
          А саме тому, що "пахне" еротизмом, на що льюди, як мухи на теє
          ІГНОРУВАТИ таке еротизоване свято, й гадаю Валентитн на це не образиться.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.18 | Tatarchuk

      що придумали кримські православні (МП)

      Треба наперед зазначити, що православній церкві в Криму в таких питаннях "не фартить", бо на один той самий день випадає по кілька свят і дат, тому що тут діє одразу кільканадцять народних (і не дуже народних) календарів. Як-от мусульманский у двох версіях, християнські за двома стилями, купа радянських, юдейський (теж у двох версіях плюс караїмський), народні (кримськотатарський, вірменьский, грецький, болгарський, етц). Відповідно купа людей святкує не те, що сповідує, а перше що трапляється в її компанії (під впливом сусідів, друзів, родичів, по роботі або просто по приколу).
      Так от, що відбувалося 14 лютого :)
      У вірмен в цей день Терендез, якщо коротко - то це той самий день святого Валентина, тільки повністю канонізований церквою, з приганнями через вогонь, поцілунками і зізнаннями. В болгар Тріфунці, це день коли люди виходять на майбутні городи з баулами молодого вина і пиячать після кожного акту - лопатою копнув, стакан, лозу перерізав, стакан, і треба напитися щоб не бачити Тріфуна. Вихідний випав ще й на роковини виводу радянських окупантів з Афганістану, тож по містам лазили спочатку тверезі а потім пияні "авганці" та всі хто під них маскується. Сибірське земляцтво саме 14 лютого проводить День Пельменя, на практиці це такі фести з поїданням пельменів і поглинанням міцних народних напоїв, тіпо як налівок. Молодь певного віку весь день просто відзначає Валентинів день у його американському виконання, тобто пьє, цілується і трахається як кролі :-) Національні громади, а саме литовці та одна з німецьких, святкували це по-європейські (тобто трохи цівільніше, і їм пофігу що в них "нема такого святого"). І це ще їм повезло, бо минулого року в них якраз наступав католицькій великий піст, з каяттям і подібними штуками. Кримські татари провели прямо в цей день свято Джан Юректен, на якому молодиків знайомлять між собою, з метою звісно щоб вони можливо покохали одне одного.
      І от на всьому цьому тлі що було робити промосковській церкві УПЦ МП в Криму? Авжеж, треба було взяти участь. І вони провели День сім/ї, любові та вірності, приурочивши до дня пам/яті святих муромських князів Петра та Февроньї.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.02.18 | Киянка

        Яка романтика!

        Дякую, потішив...

        Да уж. Ну що ж, нам своє робить, тобто "аще хто що їсть, або п"є, або РОБИТЬ - аби во славу Божию!"

        Я задоволена - в гуглі на першій сторінці результатів пошуку сценаріїв Валентинового свята мій тепер був на перших позиціях (в різних джерелах), на пів першої сторінки. Отак тільки й можна - витісняти попсу та завойовувати простір чимось хорошим :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.02.18 | Tatarchuk

          Re: Яка романтика!

          Киянка пише:
          > Дякую, потішив...

          От мені вже стало цікаво, який саме епізод потішив тебе більше :) Сразу скажу що пьяні псевдоавганці - не обов/язково на 14 лютого трапляються. Може болгари? :)

          > Я задоволена - в гуглі на першій сторінці результатів пошуку сценаріїв Валентинового свята мій тепер був на перших позиціях (в різних джерелах), на пів першої сторінки. Отак тільки й можна - витісняти попсу та завойовувати простір чимось хорошим :)
          Правильно, зичу успіхів! Попса слабка, як показує досвід, вона просто заповнює вакум. Якщо вакуму нема, то попсі залишаються значно менші шпаринки, проте ті шпаринки - вже її, по праву людської натури.
          Подруга з Москви робила опитання молоді, яку радіо фм вони слухають - відповідь "яка грає таку й слухаю" домінувала. Але на питання яке радіо вони впізнають по звукам (з 19 станцій) майже одностайно назвали "Мейдан ФМ", бо там крутять народну східну музику. Наскільки мені відомо, Мейдан не витратив ані копічини на свою рекламу, хоча інші станції весь час проводять акції, вішають банери, "інформаційно спонсорують" все що рухається
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.02.18 | Киянка

            Мені потішив

            пост, де стільки всього про цей день написано :) - цікаво, як воно в Криму було :) Щодо литовців та частини німців - литовці більшість - католики, так що в них є такий святий, частина німців - теж. Крім того, деякі некатолики, зокрема й німці, все ж святкують Валентина :)

            Дякую за підтримку - мій сценарій і справді класний :) Якщо ти його уважно прочитаєш - то як історик мене зрозумієш :), це була високопілотажна робота :) :) :)
  • 2009.02.20 | Георгій

    Re: Cвяткувати "Валeнтинів дeнь" чи Cтрітeння? (/)

    Ось щe один погляд православного українця, ієромонаха УПЦ-КП:

    http://www.pravoslavja.lutsk.ua/vev/stattja?newsid=1057
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.20 | Киянка

      УПЦ КП зайняла програшну позицію

      пслуговується брехнею (про це вже згадували тут), та ігнорує можливість спробувати "очолити, щоб опанувати" та запропонувати своє духовне наповнення. Слабаки; втім це для мене не дивно (пане Георгію, вибачте, але це моя професійна оцінка, і не лише моя...)

      Добре, що хоч окремі православні священники не такі пуристи, та й серед протестантський є такі, що практично дивляться на це http://www.risu.org.ua/ukr/kaleidoscope/article;27334/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".