МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна та членство в міжнародних наукових організаціях

05/30/2008 | Shooter
Ніяк не можу зрозуміти - чому до цих пір Україна не є членом найбільших ефективних міжнародних наукових організацій?

Таких наприклад як European Science Foundation?

З напівприватної розмови довідався, що в ESF були би раді бачити відповідні інституції і України, і Росії, проте ані Україна, ані Росія не виявляють до цього жодного активного інтересу.

І якщо у випадку Росії ще грають фактори КГБ/ФСБ та нафтових грошей, то чому цього не робить Україна - мені особисто незрозуміло...

Відповіді

  • 2008.05.31 | Torr

    Re: Україна та членство в міжнародних наукових організаціях

    Shooter пише:
    > Ніяк не можу зрозуміти - чому до цих пір Україна не є членом найбільших ефективних міжнародних наукових організацій?
    >
    > Таких наприклад як European Science Foundation?
    >
    > З напівприватної розмови довідався, що в ESF були би раді бачити відповідні інституції і України, і Росії, проте ані Україна, ані Росія не виявляють до цього жодного активного інтересу.
    >
    > І якщо у випадку Росії ще грають фактори КГБ/ФСБ та нафтових грошей, то чому цього не робить Україна - мені особисто незрозуміло...

    Бо саботаж.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.31 | Shooter

      Re: Україна та членство в міжнародних наукових організаціях

      Torr пише:
      > Shooter пише:
      > > Ніяк не можу зрозуміти - чому до цих пір Україна не є членом найбільших ефективних міжнародних наукових організацій?
      > >
      > > Таких наприклад як European Science Foundation?
      > >
      > > З напівприватної розмови довідався, що в ESF були би раді бачити відповідні інституції і України, і Росії, проте ані Україна, ані Росія не виявляють до цього жодного активного інтересу.
      > >
      > > І якщо у випадку Росії ще грають фактори КГБ/ФСБ та нафтових грошей, то чому цього не робить Україна - мені особисто незрозуміло...
      >
      > Бо саботаж.

      Я би не назвав це "саботажем", оскільки останнє - це осмислена дія.

      Мені виглядає, що головних причин дві:

      1) абсолютний пофігізм. Якщо мені персонально не "перепаде копійка" - воно мені треба?
      2) незнання. (як дещо віддалений приклад пригадую собі слова одного вже покійного тернопільського бандита, якому я колись пропонував інвестувати в ФМ радіо: "Оно нам нада? ми собі рацію купим")

      В принципі, для того, щоб Україна прилучилася хоча би до головних пан-європейських, скажімо, накуових організацій, потрібен лише один щось знаючий та вміючий начальник відділу в міністерстві Вакарчука...
  • 2008.05.31 | Калькулятор

    Это же элементарно, Ватсон!

    Вы только подумайте, как в этих организациях будут выглядеть наши научные институции и, главное, их руководители. Все академики и некоторые дважды.
    Это же публичное соревнование дворовой команды с Реалом или Манчестер Юнайтед. После таких соревнований никаких оснований для высокопоставленного трепа об уникальности уж точно не будет никаких оснований.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.31 | псевдоквази

      Re: Это же элементарно, Ватсон!

      А многие академики -ректоры -директоры так и вообще не знают о существовании таких организаций. Да и вообще... пусть это они попробуют присоедениться к нашим суперакадемиям... оригинальных идей.
    • 2008.05.31 | Shooter

      Re: Это же элементарно, Ватсон!

      Калькулятор пише:
      > Вы только подумайте, как в этих организациях будут выглядеть наши научные институции и, главное, их руководители. Все академики и некоторые дважды.
      > Это же публичное соревнование дворовой команды с Реалом или Манчестер Юнайтед.

      Не скажіть. Членство в тому ж ESF має, скажімо, Словацька Академія Наук - все-таки, організація іншого (меншого) масштабу та можливостей, ніж НАНУ. Чи візьмемо той же CERN - українські вчені/інститути і так там працюють, на доброму рівні.

      Як я вже писав, головних причин, як на мене, є дві: повний пофігізм та незнання.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.31 | apolo

        Re: Shooter

        http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_osvita&trs=-1&key=1212215710&first=1212227980&last=1211703175

        читайте факти про використання можливості безкоштовного залучення совків до інформаційної мережі (пояснення краще не читати - вони дуже індивідуальні).
      • 2008.05.31 | Simpleton

        Вибачтe, алe кандидат на посаду прeзидeнта РАН має лишe однe

        посилання на свою "наукову творчість".

        http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1212173335

        Як він почувався б навіть поруч із тими ж словаками?

        Ви якось нe відрізняєтe вчeних і акадeміків. То наші вчeні мають сякий-такий рівeнь а акадeміки, особливо у вeрхівці НАНУ - цe морок. Хоча б тому, що, за традицією, отой кандидат на прeзидeнти РАН на дві голови вищий за відповідних кандидатів на прeзидeнти НАНУ.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.05.31 | Shooter

          Цей...я не впевнений в тому, що менеджер науки має бути...

          ..."сильним вченим".

          Добре, звісно, якщо він має певну уяву про науку, а ще краще - певний досвід роботи в науці.

          Проте, скажімо, Комісар ЄК, який відповідає за науку, пан Станчіч, є економістом, а Генеральний Директор Дирекції "Наукові дослідження" в ЄК є взагалі калхознік - в сенсі, перед DG Research він керував DG Agri...

          Але, звісно, досвід наукової праці може (хоча й не мусить) лише допомогти праці менеджера в науці.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.05.31 | Roman

        Re: Это же элементарно, Ватсон!

        О, я трохи знаю як виглядають українські представники у міжнародних освіт. організаціях. Одразу кажу мова іде про конкретні випадки, а чи можна із цього змальовувати тенденції, це вже особиста справа кожного так от.
        МОН це взагалі жах. Приіжджають нахабні мужики (саме так тому, що там відсутня елементарна культура - тікали у буфет одразу після початку семінарів, дуже любили вино і т.п.) і одразу починали пісню про нестачу коштів - дайте нам було головним мотивом. Найстрашніше було те, що розумній людині було достатньо 2хв, щоб зрозуміти гроші будуть вкрадені.
        Другий тип представників - це освітяни, яким соромно за перших. Це викладачі без адмін посад, які якимось чином потрапили у поле зору міжнародних орг (з розмов - через стажування/публікації). і на всі заходи іх запрошують окремо. Наші "міністри" роблять страшенно великі круглі очі і взагалі не спілкуються і такими "їх ж неузгодили".

        Так от, як на мене, далі відбувається те, що говорить пан Шутер: бачачи других, вони розуміють, що в Україні є толкові люди і звичайно вони хочуть співпрацювати і готові надати будь-яке членство.
        В той же момент є розуміння, що без перших не можливо щось робити, але є вагомі побоювання щось робити із такими "освітянами". Що переважить у конкретні ситуації уже чисто субєктивне питання або політичної доцільності.

        Тому, я згідний, що достатньо одного нормального начальника щоб приєднатися до міжн. орг., але у нас є тисячі бовдурів, які будуть нищити результат від цього крок за кроком. А саме їх делегуватимуть від України. А от чи захочуть європейці запрошувати кожен раз за свої кошти ще і толкових, але без влади викладачів велике питання.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.06.01 | Torr

          Re: Это же элементарно, Ватсон!

          Roman пише:

          > Тому, я згідний, що достатньо одного нормального начальника щоб приєднатися до міжн. орг., але у нас є тисячі бовдурів, які будуть нищити результат від цього крок за кроком. А саме їх делегуватимуть від України. А от чи захочуть європейці запрошувати кожен раз за свої кошти ще і толкових, але без влади викладачів велике питання.

          маю надію, що викладачів будуть запрошувати, а бовдури хай їдуть за свої.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.06.01 | Калькулятор

            Re: Это же элементарно, Ватсон!


            Torr пише:
            >
            > бовдури хай їдуть за свої >.

            Відчувається незнайомство пана Torr з українськими реаліями -- що стосується грошей, то бовдури на керівних посадах не такі дурні, щоб їздити за свої.
  • 2008.06.01 | Сида

    Тому різними є принципи діяльності . Дайте линк

    Тому що принципи, на яких побудовані міжн організації і укр держ академії - абсолютно різні. Набувати членство - це діяти на одних і тих самих принципах. Усвідомлення відсутності спільності є як мін у укр академій, тому пофігізм є дуже обгрунтованим.
    ПРОШУ дуже хто знає прислати лінк ESF - а також інших міжнародних орг-цій - з їх статутами. Тоді відповідь можна буде дати з математичною точністю.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.06.01 | Shooter

      Будь-ласка - даю

      Лінк ось тутечки:

      http://www.esf.org/

      Членами можуть бути funding bodies, performing orgnisations (EE Academies of Science) and learned societes.

      Напркилад, від Словаччинами членами ESF є Словацька Академія Наук та Агенство Підтримки Наукових Досліджень (funding agency)
  • 2010.02.04 | igorg

    А ESF гроші платить? гранти всякі без жодних

    результатів, поїздки за кордон оплачує?
  • 2010.02.06 | Европа заждалась

    Re: Україна та членство в міжнародних наукових організаціях



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".