МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Батьки та діти: "наукові династії" чи "непотизм"?

07/11/2008 | псевдоквази
Останнім часом все частіше трапляється на очі ось таке:" Науковець: В НАНУ дуже багато випадків коли батьки прилаштовують дітей до себе в інститути для написання дисертацій. По яку науку може йти мова ? Головне отримати диплом якнайшвидше." (з обговорення статті про ВАК у "Дзеркалі тижня"). Або ось один шановний ректор, на інтернет-сторінку якого я вже двічі давав тут посилання, досить багато місця на цій сторінці відвів розповідям про те, які достойні науковці його два сини та невістка, що працюють під його керівництвом (при чому старший - на керівній посаді). Припускаю, що воно і так, але чому ж ці достойні науковці таки під батьківським крилом? Також згадую факти з життя рідного університету. Син ректора у неповних 27 років став зав. кафедрою (через 1,5 року після захисту дисертації), недавно захистила дисертацію невістка, дочка навчається в аспірантурі (здогадайтесь, в якій). В тій же аспірантурі навчаються майже всі діти (дочка одного з проректорів не навчається, бо закінчила інший ВНЗ за іншою спеціальністю, буває ж таке!) відповідного віку. Тобто треба очикувати в найближчі роки поповнення "наукових династій". Тих самих, про які на святкових засіданнях ректор говорить: "В нашому університеті плідно працюють наукові династії К-цьких, Б-цьких, П-ських, Б-ів, М-их, Л-их та П-их..."
Але ж, те, що у нас з гордістю називають "науковими династіями" саме там, куди ми начебто йдемо, іменують малозрозумілим пересічній пострадянській людині словом "непотизм" і вважають страшним (а може, й найстрашнішим) академічним гріхом. Але що нам до того - останніми роками "династичні" тенденції, здається, навіть почали прискорюватися. І що цікаво - наші журналюги, акули пера, що так полюбляють писати, наприклад, про вступні іспити у ВНЗ та про хабарі що було і чого не було, якось зовсім не звертають уваги на це явище. Принаймі, мені не траплялося жодної статті в друкованих ЗМІ чи сюжету на цю тему на телебаченні. Що це - нецікавість, необізнанність чи якісь подвійні стандарти?
А може, я щось тут перебільшив і проблеми не існує?

Дозвольте тоді, шановне товариство, задати такі запитання:

1. Напишіть, як справи з "науковими династіями" чи "непотизмом" у тому закладі, де Ви працюєте або працювали. Таки цікавить масштаб цього явища.
2. Чи вважаєте Ви, що непотизм - це нагальна проблема у освітянській та науковій сфері? Якщо так, то чому, на Вашу думку, це явище не виклаикає професійної зацікавленості у журналістів?

Відповіді

  • 2008.07.12 | kfmn

    Re: Батьки та діти: "наукові династії" чи "непотизм"?

    Не думаю, что это такая уж проблема. Вспомните научные династии нобелевских лауреатов Кюри и Боров. Не всегда на детях природа отдыхает.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.12 | Roman

      Re: Батьки та діти: "наукові династії" чи "непотизм"?

      Ото порівняли. Справа у тому, що у нас у величезній більшості в університетах сидять не Кюрі, а литвини. Вони ж пропихають туди своїх дітей, переважна більшість яких ще гірша за батьків оскільки виросла на ідеології "все можна купити" та "пробити". В моєму університеті був лише один випадок, коли можна було говорити про наукову династію, а все решту булo просто непотизмом.
      Отож, як не мене, проблема та ж сама, що у інших галузях - посади дістаються не за професійними здібностями, а за батьківськими звязками. І результати такі ж.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.12 | Рюген

        Непотизм, непотизм!

        Они на своих должностях точно не потеют.
        Замечено абсолютно верно: такие династии бездельников прерогатива отнюдь не только науки. В устаканившейся системе, где бизнес работает по строгим правилам, кто его владелец - непринципиально. У нас же масса бизнесов - просто кормушки для родственников, а пашут простые сотрудники за гроши. Такой бизнес неконкурентоспособен и умрет при любом столкновении с бизнесом нормальным.
        P.S. Желающие поучить меня латыни - прошу строго в порядке очереди. Рассмотрю любые конкурентоспособные предложения. Спасибо.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.14 | СВ

          Re: Непотизм, непотизм!

          Розкажу про непотизм в Інституті хімії поверхні НАНУ, в мене там працює одногрупниця, навчалися в КПІ разом, дуже добре знаю її - бо навчалася слабо - на трійки, але успішно вступила до аспірантури у НДІ, бо там працює її батько, батько зробив дисертацію, вона в сроки захистилась і отримала службову квартиру, яку успішно приватизувала, також за заслуги батька. Зараз вона дуже поважна людина - помічник вченого секретаря, в майбутньому замінить його напевне, до науки вона звісно далека, бюрократ. Її прізвище - Сидоринко Инна
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.03.08 | UkrPhys

            Re: Непотизм, непотизм!

            СВ пишет: "Зараз вона дуже поважна людина - помічник вченого секретаря".

            Ха-ха-ха! Вершина научной карьеры!))) Человек на своем месте, перекладывает с одного стола на другой бумажки. Вы же сами написали, что как ученый она никакая. В нашем институте ученый секретарь тоже наукой практически не занимается. И это не мешает, а наоборот помогает быть ему хорошим ученым секретарем.)))
        • 2008.09.13 | Panzernik

          Re: Непотизм, непотизм!

          Полностью согласен
          Но вот где расцветают кланы, это в медицине

          МЕДИЦИНА это ... вообще

          Это проблема.

          Кастовое общество - это очевидно
          Элементы кастового общества более чем очевидны.
      • 2009.03.08 | Serge

        Re: Батьки та діти: "наукові династії" чи "непотизм"?

        Ще треба сказати про коханок і дам серця, яких начальники просувають у викладачі й науковці. Це - найганебніше явище у нашому "академічному" середовищі.
    • 2008.07.12 | Simpleton

      Вибачтe, алe трeба відрізняти дві ду-у-жe різні рeчі. Тe, що в

      музичній сім'ї діти тeж стають музиками, чи у профeсорській сімї діти обирають акадeмічну кар'єру - цe звичайна річ у всьому світі.

      А от тe, що Патон молодший йдe до інституту, дe дирeктором його батько і (сюрприз!) швидко стає там зам-дирeктора (а цe прямий шлях у акадeміки) - ось цe вжe Африка у чистому вигляді.

      У CША вважається нeприпустимим (з моральної точки зору) щоб випускник унівeрситeту йшов в аспірантуру у цьому ж унівeрситeті. Цe розглядається як ганeбний вчинок тому, що цeй студeнт особисто знайомий з унівeрситeтськими профeсорами, тож як вони можуть нe бути більш прихильними до нього, ніж до прeтeндeнтів зі сторони?

      Наскільки мeні відомо, навіть радянськe і нинішнє українськe законодавства забороняють таку практику. Алe нeпотизм на найвищому рівні (Ющeнко зі своїми кумами, сватами та братами) привeли до того, що цю корупцію нe намагаються приховати, хоча, зазвичай, і слідкують за тим, щоб формальності були виконані. Оті діточки, що працюють у своїх батьків насправді формально записані, як правило, дe-індe.

      Тож, НМД, очищeння акадeмічної сфeри нeможливe за нинішньої кумівсько-блатняцької влади.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.14 | Skapirus

        Re: Вибачтe, алe трeба відрізняти дві ду-у-жe різні рeчі. Тe, що в

        Simpleton пише:
        > А от тe, що Патон молодший йдe до інституту, дe дирeктором його батько і (сюрприз!) швидко стає там зам-дирeктора (а цe прямий шлях у акадeміки) - ось цe вжe Африка у чистому вигляді.
        Ви ще забули додати, що дочка Патона є член-кореспондентом, здається по біології.
    • 2008.07.12 | псевдоквази

      Re: Батьки та діти: "наукові династії" чи "непотизм"?

      А таки ж не дарма в західних університетах непотизм вважається великим гріхом і з ним борються. Загальним правилом є, що у будь-яких рішеннях стосовно певної особи (як-то: прийом до ВНЗ, здача екзаменів, прийом у аспірантуру чи на роботу) ніяк не повинен приймати участь родич або ж приятель і т.п.. Якщо спіймають - так обом буде непереливки. Це ж не на пустому місці таке придумали? А у нас - батьки та діти, племінники, дружини - цілими кланами, і нічого, журналюги і ті мовчать.
      Звичайно, є й винятки, є й достойні діти у батьків-начальників, академіків і ректорів. Особисто знаю одного сина академіка, що, на мою думку, більш вартий цього знання, ніж його батько. Але я не про виключення, а про ЯВИЩЕ. Скажіть краще, як з цим у Вашому закладі?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.12 | Torr

        Кажете, сталеварам і музикантам можна, а науковцям нєзя?!

        це ж дискримінація, майже апартеід.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.07.12 | псевдоквази

          Царям та князям можна, а науковцям нєзя?!

          Власне, чому ж не можна науковцям? Можна, як і сталеварам! Але коли "сталевар" - батько займає певну посаду і приймає на роботу (або до аспірантури) "сталевара" - сина, то виникає певна нерівність у вимогах до своєї дитини та до інших. Чому б "сталевару"-сину, якщо в нього такий хист до сталеваріння, не варити ту сталь в іншій бригаді сталеварів?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.07.12 | Torr

            Re: Царям та князям можна, а науковцям нєзя?!

            псевдоквази пише:
            > Власне, чому ж не можна науковцям? Можна, як і сталеварам! Але коли "сталевар" - батько займає певну посаду і приймає на роботу (або до аспірантури) "сталевара" - сина, то виникає певна нерівність у вимогах до своєї дитини та до інших. Чому б "сталевару"-сину, якщо в нього такий хист до сталеваріння, не варити ту сталь в іншій бригаді сталеварів?

            А ви будете не проти, коли вимоги до якості "сталі" будуть уніфіковані до показників ІФ і ІЦ? Тож всім буде видно чиє дитя кращє варить-грає?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.07.12 | Simpleton

              Нe можу нe прокомeнтувати.

              Torr пише:
              > псевдоквази пише:
              > > Власне, чому ж не можна науковцям? Можна, як і сталеварам! Але коли "сталевар" - батько займає певну посаду і приймає на роботу (або до аспірантури) "сталевара" - сина, то виникає певна нерівність у вимогах до своєї дитини та до інших. Чому б "сталевару"-сину, якщо в нього такий хист до сталеваріння, не варити ту сталь в іншій бригаді сталеварів?
              >
              > А ви будете не проти, коли вимоги до якості "сталі" будуть уніфіковані до показників ІФ і ІЦ? Тож всім буде видно чиє дитя кращє варить-грає?

              Один з найуспішніших акадeміків мав дeсь по дві-три роботи на рік, коли вжe працював у прeзидії (алe нe був щe акадeміком), алe паралeльно (вчeний жe!) очолював науковий відділ в інституті.

              А потім його повeрнули до інституту і поставили заступником дирeктора, бо в ті часи - (нe знаю, як зараз) вважалося, що ставати акадeміком у прeзидії - цe "нe комільфо". Тож тих, хто на думку Патона вжe став "видатним вчeним" працюючи у Прeзидії, відсилали до інституту, щоб нeвдовзі обрати акадeміком. Так от, за пeрший жe рік замдирeкторства цeй діяч опублікував більшe 40 статeй. А вжe як став акадeміком і дирeктором, продовжив свою плідну працю так, що потім, коли кількість праць пeрeвищила 1000 самому Патону довeлось його зупиняти.

              Цe я до того, що заступник дирeктора Інституту eлeктрозварювання можe мати трошки ліпші формальні показники, ніж його одноліток з цього ж, чи іншого інституту.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.07.13 | Torr

                Re: Нe можу нe прокомeнтувати.

                Simpleton пише:
                > Цe я до того, що заступник дирeктора Інституту eлeктрозварювання можe мати трошки ліпші формальні показники, ніж його одноліток з цього ж, чи іншого інституту.

                :what !? Показники необ"єктивні, чи з Інститутом не все гаразд?
            • 2008.07.13 | псевдоквази

              Щодо роботи в НДІ вже маєте відповідь,

              а як щодо викладацької роботи у ВНЗ? Там які показники запропонуєте? Крім того, де ви бачили, щоб за згаданими показниками когось у нас оцінювали? Ото ж воно, що "батьки і діти" реально є, а про якісь показники є лише якісь мрії.
              І все ж мене цікавить, як це явище розповсюджене у наших ВНЗ та НДІ, може, це тільки мені таке трапляється?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.07.13 | Torr

                Re: Щодо роботи в НДІ вже маєте відповідь,

                псевдоквази пише:
                > а як щодо викладацької роботи у ВНЗ? Там які показники запропонуєте? Крім того, де ви бачили, щоб за згаданими показниками когось у нас оцінювали? Ото ж воно, що "батьки і діти" реально є, а про якісь показники є лише якісь мрії.
                > І все ж мене цікавить, як це явище розповсюджене у наших ВНЗ та НДІ, може, це тільки мені таке трапляється?

                Можу навести приклади. Почну з позитивного. Батько - завкафедрою з эвропейськими принципами ... але англійскою майже не володіє. Син - був викладачем на тому ж факультеті, зразковий науковець по всім показникам ... зараз б"є посдоківські байдики в З_Європі.

                Негативний приклад. За часів окупації (80-ті) хлопець закінчив універ з червоним дипломом, але в аспірантуру не допустили, бо мати була викладачкою на іншому факультеті.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.07.13 | Roman

                  Re: Щодо роботи в НДІ вже маєте відповідь,

                  Ну і що із того, що є "позитивні" приклади непотизму. Так, може попався розумний син у тата, але може був хтось розумніший, а не потрапив на посаду, бо у нього не такий тато.
                  Крім того, непотизм можна прослідкувати і отриманні пост-доків закордоном. Наведу приклад. Батько завкафедрою відправляє свого сина на навчання по обміну. ( син розумний, але далеко не найрозумніший і фактично при рівних умовах йому б це не світило). Так, декілька разів - літні школи, конференції. Потім син подає на західну стипендію. Все для позитивного результату є - гарні оцінки і досвід закордоном. Результат добрий, бо росте молодий науковець (таки правда), але суть такого росту втрачена.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.07.13 | Torr

                    Re: Щодо роботи в НДІ вже маєте відповідь,

                    Roman пише:
                    > Ну і що із того, що є "позитивні" приклади непотизму. Так, може попався розумний син у тата, але може був хтось розумніший, а не потрапив на посаду, бо у нього не такий тато.
                    > Крім того, непотизм можна прослідкувати і отриманні пост-доків закордоном. Наведу приклад. Батько завкафедрою відправляє свого сина на навчання по обміну. ( син розумний, але далеко не найрозумніший і фактично при рівних умовах йому б це не світило). Так, декілька разів - літні школи, конференції. Потім син подає на західну стипендію. Все для позитивного результату є - гарні оцінки і досвід закордоном. Результат добрий, бо росте молодий науковець (таки правда), але суть такого росту втрачена.

                    У цьому прикладі батько хоче щоб син наслідував його фах, а не посаду. До чого тут непотизм? До речі, за окупаційних часів були квоти на вступ до ВУЗів за соціальним походженням - тобто порушувався принцип рівного доступу до освіти.
                    Найти вакансію пост-дока закордоном не так вже і складно - потрібне бажання і володіння англійською. До чого тут протекція батьків, Романе?
                • 2008.07.13 | псевдоквази

                  Re: Щодо роботи в НДІ вже маєте відповідь,

                  Torr пише:
                  > Негативний приклад. За часів окупації (80-ті) хлопець закінчив універ з червоним дипломом, але в аспірантуру не допустили, бо мати була викладачкою на іншому факультеті.

                  Сам ось пригадав, як у радянські часи у одної співробітниці були проблеми з працевлаштуванням на посаду асистента, бо її чоловік був лаборантом (! - навіть не мав вищої освіти) у відділі ТЗН. В той же час в тому ж закладі вже були династії кого потрібно, але масштаб тих "династій" був на порядок меньший, ніж зараз. А зараз, здається, ті "династичні" тенденції вже зовсім ніхто не стримує. Знову ж таки звертаю увагу на те, що тут йдеться про батьків-начальників і їх дітей, а не про рядових викладачів.
                  Хоч, звичайно ж, за прикладом начальників і прості доценти та зав. кафедрою також намагаються проштовхнути дітей до аспірантури. Я вже не кажу про те, що 90% дітей викладачів є студентами того ж ВНЗ. І ще одне - оце зачислення дітей викладачів ректор та профспілка трактують як елемент соціального захисту та пілкування рідного керівництва ВНЗ про викладачів!
                  Воістину, "два мира - два сортира" (С)(вибачте на слові) - що там вважається чорним, тут - білим!!!
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.07.13 | Трясця

                    Соціальний захист

                    Деякою мірою так і є. Я це знаю на прикладі звичайнісіньких київських середніх шкіл. Учителі власних дітей зараховують до своїх шкіл, щоб захистити їх при нагоді. Держава ж не правова, а кланова. Тому й викладачі ВНЗ захищають своїх діточок власними грудьми. Давайте не будемо занадто прискіпливими до середньої ланки. Натомість згадаємо Андрія Ю. та Івана Л., студентів сумнозвісного Інституту міжнародних відносин, які міцніють під батьківським наглядом нового ректора КДУ Губерського. Давайте згадаємо династію Януковичів у парламенті. А родина Довгих? А Черновецьких? А Матвієнків? А просування хоружівців до усіх дірок у владі та в законодавстві? А премія Кучми Пінчуку? То якщо якийсь ректор Х посприяє своїй дитині отримати постдока у Великій Британії за британські гроші(там ще втриматися треба), а той поступається розумом Майклу Фарадею (а хто в Україні не поступається???), то Україна це переживе. Ось Андрія Ю. у якості кронпринца ми, мабуть, не витримали б.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.07.13 | псевдоквази

                      Re: Соціальний захист

                      Це, мені здається, певне поєднання "верхів" та "низів" - верховні "достойники" тягнуть своїх дітей в кронпринци, депутати, науковці-посадовці та дипломати, а щоб знизу не дуже гавкали, то й вчителям-викладачам дають можливість проштовхнути діточок за їх рівнем можливостей, бо ті вчителі-викладачі теж будуть забрьохані в тому болоті непотизму, а отже, і не будуть мати морального права щось проскрипіти на адресу достойників, бо самі ж такі! Так що виправдовувати "нижніх" діяннями "верхніх" або ж навпаки - це тупіковий шлях, всі таки в болоті і країна в болоті!
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2008.07.13 | Torr

                        Re: Соціальний захист

                        псевдоквази пише:
                        > Це, мені здається, певне поєднання "верхів" та "низів" - верховні "достойники" тягнуть своїх дітей в кронпринци, депутати, науковці-посадовці та дипломати, а щоб знизу не дуже гавкали, то й вчителям-викладачам дають можливість проштовхнути діточок за їх рівнем можливостей, бо ті вчителі-викладачі теж будуть забрьохані в тому болоті непотизму, а отже, і не будуть мати морального права щось проскрипіти на адресу достойників, бо самі ж такі! Так що виправдовувати "нижніх" діяннями "верхніх" або ж навпаки - це тупіковий шлях, всі таки в болоті і країна в болоті!

                        зараз в країні багато мільонерів-міліардерів, які передадуть статки своїм дітям. Це більш моральніше, ніж те про що ви написали?
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2008.07.13 | псевдоквази

                          Re: Соціальний захист

                          Torr пише:
                          > зараз в країні багато мільонерів-міліардерів, які передадуть статки своїм дітям. Це більш моральніше, ніж те про що ви написали?

                          Я замість відповіді спробую переповісти розповідь одного гумориста, що колись чув на радіо. Гуморист спостерігав на пляжі таку собі пару - чоловік і дуже товста його дружина. Жінка весь час тирмусала чоловіка, і вказувала на іншу товсту жінку і питала: "А ота жінка товстіша за мене?" Чоловік казав "Ні!", тоді вона шукала іншу для порівняння. Нарешті чоловік не витримував і казав: "Та товстіша, товстіша!" Тоді жінка казала: "Ну, тоді я ще з*їм пиріжечок!"
                          То Ви вважаєте, що не гріх ще з*їсти пиріжечка? Шукаємо більш аморальних?
                          Та й згадані мільонери-мільярдери скажуть: "А ми більш моральні, ніж якісь там бомжі, що про дітей не дбають!" І бомжі знайдуть когось ще більш аморального..., etc.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2008.07.13 | Torr

                            Re: Соціальний захист

                            псевдоквази пише:
                            > Я замість відповіді спробую переповісти розповідь одного гумориста, що колись чув на радіо. Гуморист спостерігав на пляжі таку собі пару - чоловік і дуже товста його дружина. Жінка весь час тирмусала чоловіка, і вказувала на іншу товсту жінку і питала: "А ота жінка товстіша за мене?" Чоловік казав "Ні!", тоді вона шукала іншу для порівняння. Нарешті чоловік не витримував і казав: "Та товстіша, товстіша!" Тоді жінка казала: "Ну, тоді я ще з*їм пиріжечок!"
                            > То Ви вважаєте, що не гріх ще з*їсти пиріжечка? Шукаємо більш аморальних?
                            > Та й згадані мільонери-мільярдери скажуть: "А ми більш моральні, ніж якісь там бомжі, що про дітей не дбають!" І бомжі знайдуть когось ще більш аморального..., etc.

                            мільонери-мільярдери скажуть що це АБСОЛЮТНО ЗАКОННО. То який сенс робить незаконними менш аморальніщі речі?
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2008.07.14 | псевдоквази

                              Так нам ніколи не зупинитися в аморальих речах -

                              будемо змагатися, хто більш або меньш аморальний. Хочу нагадати, що мільйонери передають в спадок дітям СВОЮ власність (інше питання, як це вони її набули), а вчитель-викладач, а тим більше начальник над вченими - місце біля годівнички за БЮДЖЕТНІ кошти, що мало відрізняється від крадійства.
                              Це, знаєте, міністр вкрав якийсь завод - тоді 100 000 простих крадіїв за його прикладом вкрали по каналізаційному люку (а міністр бачить, що люки покрали, та й думає "Чого б ще не вкрасти завод, все одно ж розтягнуть, як буде ото державне!" і все по колу), так мене безпосередньо той завод меньше зачипає, ніж ті люки.
                              Мене, власне , не стільки питання моралі цікавить (хоч, бачиться, з виправданнями одного злодійства іншим у країни перспектив не буде досить довго, як бачу), як питання, наскільки той непотизм розповсюджений.
                              З другим питанням - чому мовчать журналюги - я, здається, розібрався: та сама МОРАЛЬ, тобто таку ситуацію вважають ЗА НОРМУ, тож в їх очах проблеми і немає як такої.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2008.07.14 | Torr

                                Re: Так нам ніколи не зупинитися в аморальих речах -

                              • 2008.07.14 | Torr

                                Re: Так нам ніколи не зупинитися в аморальих речах -

                                псевдоквази пише:
                                > будемо змагатися, хто більш або меньш аморальний. Хочу нагадати, що мільйонери передають в спадок дітям СВОЮ власність (інше питання, як це вони її набули), а вчитель-викладач, а тим більше начальник над вченими - місце біля годівнички за БЮДЖЕТНІ кошти, що мало відрізняється від крадійства.

                                Та нє, питання "як це вони її набули" - єдине і основне.
                                Вони (мільйонери) її набули з дозволу і сприяння держави, використовуючи увесь державний механізм. Всім іншим невдахам залишається прихватизовувати те що залишилось... То хто тут більш аморальний?

                                > Це, знаєте, міністр вкрав якийсь завод - тоді 100 000 простих крадіїв за його прикладом вкрали по каналізаційному люку (а міністр бачить, що люки покрали, та й думає "Чого б ще не вкрасти завод, все одно ж розтягнуть, як буде ото державне!" і все по колу), так мене безпосередньо той завод меньше зачипає, ніж ті люки.

                                це реакція суспільства(свідома чи несвідома)на прихватизацію.

                                > Мене, власне , не стільки питання моралі цікавить (хоч, бачиться, з виправданнями одного злодійства іншим у країни перспектив не буде досить довго, як бачу), як питання, наскільки той непотизм розповсюджений.

                                у цьому випадку, непотизм - це та ж сама "крадіжка каналізаційних люків" працівниками бюджетних установ, тобто явище розповсюджене.

                                > З другим питанням - чому мовчать журналюги - я, здається, розібрався: та сама МОРАЛЬ, тобто таку ситуацію вважають ЗА НОРМУ, тож в їх очах проблеми і немає як такої.

                                Так, зміна соціальних формацій супроводжується зміною моральних стандартів. Крім того, в країнах з політичним режимом подібним до того що в Україні, журналістіка є найбільш корумпованим видом діяльності.
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2008.07.14 | псевдоквази

                                  Знов по колу аморальності без зупинки.

                                  Знаєте, будь-який капітал починається з грабунку, як казали класики -ізму. Порядок у суспільстві наступає тільки тоді, коли в значній його частині наступає такий настрій, що треба зупинитися і переходити від крадіжок (великих та малих) до порядку і законності. А у нас щось таки знову йде по колу. Наші високоповажні достойники (керівники та багатії) дивляться на народ та кажуть: "Дивіться, он як крадуть, навіть люки покрали на тих вулицях, де самі ходять! Чи з таким народом може діяти який закон! Тож з*їмо ще пиріжечка - схватимо який заводик, все одно народ його розтягне на метал, такий бач він несвідомий!". А народ дивиться на кращу частину суспільства - інтелігенцію (ой, не подобається мені це слово, ну то нехай), бачить - навіть вчиталі та науковці роблять шахер-махери, беруть хабарі, діточок до бюджетних корит тягнуть по головам! Ну якщо і ці... то вкрасти сам Бог велів якогось люка! А ті науковці кивають на правителів - он вони що роблять! І собі хапати хабарі і діточок пхати нагору! І так це коло ніколи не розірветься. Верніше, розірветься, коли наступить повний 3,14..ц, як кажуть наши сусіди!
                                  Як бачимо, "краща частина народу" тоді зовсім не краща, а гірша...

                                  Torr пише:

                                  > Так, зміна соціальних формацій супроводжується зміною моральних стандартів. Крім того, в країнах з політичним режимом подібним до того що в Україні, журналістіка є найбільш корумпованим видом діяльності.

                                  З цим погоджуюся. Але ж поки що хазяї у журналюг різні, тобто можливий певний плюралізм, а вони всі ДРУЖНО мовчать...
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2008.07.15 | Torr

                                    Re: Знов по колу аморальності без зупинки.

                                    псевдоквази пише:
                                    > Знаєте, будь-який капітал починається з грабунку, як казали класики -ізму. Порядок у суспільстві наступає тільки тоді, коли в значній його частині наступає такий настрій, що треба зупинитися і переходити від крадіжок (великих та малих) до порядку і законності. А у нас щось таки знову йде по колу. Наші високоповажні достойники (керівники та багатії) дивляться на народ та кажуть: "Дивіться, он як крадуть, навіть люки покрали на тих вулицях, де самі ходять! Чи з таким народом може діяти який закон! Тож з*їмо ще пиріжечка - схватимо який заводик, все одно народ його розтягне на метал, такий бач він несвідомий!". А народ дивиться на кращу частину суспільства - інтелігенцію (ой, не подобається мені це слово, ну то нехай), бачить - навіть вчиталі та науковці роблять шахер-махери, беруть хабарі, діточок до бюджетних корит тягнуть по головам! Ну якщо і ці... то вкрасти сам Бог велів якогось люка! А ті науковці кивають на правителів - он вони що роблять! І собі хапати хабарі і діточок пхати нагору! І так це коло ніколи не розірветься. Верніше, розірветься, коли наступить повний 3,14..ц, як кажуть наши сусіди!
                                    > Як бачимо, "краща частина народу" тоді зовсім не краща, а гірша...

                                    десь півроку тому я писав подібне про інтелігенцію ... тьфу, згадав наніч. Доречі, краща частина народу вже давно чесно (без шахер-махер) працює закордоном. Тому мораль така - тіки чесна праця робить нашу людину кращою.
                  • 2008.07.13 | Torr

                    Re: Щодо роботи в НДІ вже маєте відповідь,

                    псевдоквази пише:
                    > Сам ось пригадав, як у радянські часи у одної співробітниці були проблеми з працевлаштуванням на посаду асистента, бо її чоловік був лаборантом (! - навіть не мав вищої освіти) у відділі ТЗН. В той же час в тому ж закладі вже були династії кого потрібно, але масштаб тих "династій" був на порядок меньший, ніж зараз. А зараз, здається, ті "династичні" тенденції вже зовсім ніхто не стримує. Знову ж таки звертаю увагу на те, що тут йдеться про батьків-начальників і їх дітей, а не про рядових викладачів.
                    > Хоч, звичайно ж, за прикладом начальників і прості доценти та зав. кафедрою також намагаються проштовхнути дітей до аспірантури. Я вже не кажу про те, що 90% дітей викладачів є студентами того ж ВНЗ. І ще одне - оце зачислення дітей викладачів ректор та профспілка трактують як елемент соціального захисту та пілкування рідного керівництва ВНЗ про викладачів!
                    > Воістину, "два мира - два сортира" (С)(вибачте на слові) - що там вважається чорним, тут - білим!!!

                    Ректор та профспілка як завжди брешуть. То раніш процювать у ВНЗ було престижно. А зараз? Зарплати такі, що тіки на їжу вистачає. От і доводиться батькам-начальникам своїх дітей долучять до цієї благородної, але майже безнадійної справи.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.07.13 | псевдоквази

                      Не погоджуюся!

                      Torr пише:
                      > Ректор та профспілка як завжди брешуть. То раніш процювать у ВНЗ було престижно. А зараз? Зарплати такі, що тіки на їжу вистачає. От і доводиться батькам-начальникам своїх дітей долучять до цієї благородної, але майже безнадійної справи.

                      Я там не знаю, як у столицях, але ось такий факт: середня з-п в країні 1600 (це, здається, навіть ДО оподаткування!), у місті - 1150, з-п доцента - 2000 чистими, а робота ж таки не така вже напружена, як на будівництві чи виробництві, а про те, що у нас звутиь "салом" не буду згадувати, бо це не за темою. Тільки не треба про поїздки на конференції за свій кошт - начальство цього не вимагає, можна і не їздити взагалі, а також про придбання за свій кошт обладнання - на це не було б досить і 10 000, знову ж таки начальство цього не вимагає. Так що в наших провінційних умовах таки є сенс пристроїти діток навіть на рядову посаду, не кажу вже і про керівну. В столицях звичайно рівень з-п вищій, так там і всі заклади "національні" і простіше працювати у кількох ВНЗ відразу.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2008.07.13 | Torr

                        Re: Не погоджуюся!

                        псевдоквази пише:
                        > Я там не знаю, як у столицях, але ось такий факт: середня з-п в країні 1600 (це, здається, навіть ДО оподаткування!), у місті - 1150, з-п доцента - 2000 чистими, а робота ж таки не така вже напружена, як на будівництві чи виробництві, а про те, що у нас звутиь "салом" не буду згадувати, бо це не за темою. Тільки не треба про поїздки на конференції за свій кошт - начальство цього не вимагає, можна і не їздити взагалі, а також про придбання за свій кошт обладнання - на це не було б досить і 10 000, знову ж таки начальство цього не вимагає. Так що в наших провінційних умовах таки є сенс пристроїти діток навіть на рядову посаду, не кажу вже і про керівну. В столицях звичайно рівень з-п вищій, так там і всі заклади "національні" і простіше працювати у кількох ВНЗ відразу.

                        "з-п доцента - 2000 чистими" - це біля EUR270? В Україні ціни на продукти харчування вже як у Європі, а з-п доцента в 10 разів нижчя!!!
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2008.07.14 | псевдоквази

                          Таки не треба прибіднятися!

                          Torr пише:

                          > "з-п доцента - 2000 чистими" - це біля EUR270? В Україні ціни на продукти харчування вже як у Європі, а з-п доцента в 10 разів нижчя!!!

                          Щодо цін на продукти - вони всеж таки ще не такі, як в Європі, а ще згадайте, що до європейських цін на одяг, взуття, побутову техніку нам ще дуже далеко (як і до європейської продуктивності праці)! А ще, нагадаю, 80% українців живуть у житлі, що є ЇХ ВЛАСНІСТЮ, в Європі ж - навпаки, а це теж певні розходи.
                          Так що не треба так вже прибіднятися! І взагалі - чого порівнюємо з "золотим мільярдом"? Порівняємо з якоюсь "середньою у світі" країною! А з тою ж Індією чи Зімбабве може порівняємо? Та вже за нас порівняли - подивіться, як швидко збільшується кількість мігрантів з Африки та Азії у Києві, інших містах та взагалі на Сході України - вони добре вміють порівнювати!
                          До речі, і в тих, хто отримує у нас у місті середню з-п та з-п нижче середньої теж є європейські колеги, чиї з-п в Євро та доларах в стільки ж (ба й більше) разів вищі, не забуваємо ж і про це!
                          І невже таки відносна (я б навіть сказав - дуже відносна) бідність є виправданням всіх гріхів?!
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2008.07.14 | Torr

                            Re: Таки не треба прибіднятися!

                            псевдоквази пише:
                            > Щодо цін на продукти - вони всеж таки ще не такі, як в Європі, а ще згадайте, що до європейських цін на одяг, взуття, побутову техніку нам ще дуже далеко (як і до європейської продуктивності праці)! А ще, нагадаю, 80% українців живуть у житлі, що є ЇХ ВЛАСНІСТЮ, в Європі ж - навпаки, а це теж певні розходи.

                            :) В Україні ціни на одяг, взуття, побутову техніку в 1.5 - 3 рази вищі ніж в З_Європі! бізнюки звикли до норми прибутку не менше 100%, додайте відкати.

                            > І невже таки відносна (я б навіть сказав - дуже відносна) бідність є виправданням всіх гріхів?!

                            бідність не є виправданням гріхів, вона є їх причиною.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2008.07.14 | псевдоквази

                              Re: Таки не треба прибіднятися!

                              Torr пише:
                              >
                              > :) В Україні ціни на одяг, взуття, побутову техніку в 1.5 - 3 рази вищі ніж в З_Європі! бізнюки звикли до норми прибутку не менше 100%, додайте відкати.

                              Мабуть, тоді ми з Вами бували у різних Європах! Я був у Англії, Голандії та Бельгії, у Франції тільки проїздом. А Ви де?
                              Ще добре знаю, які ціни в Швеції, можу навіть пошукати посилання. Навіть я Вам повідомлю, що і в Південній Америці ціни в більшості випадків (крім продуктів харчування місцевогго виробництва, і то не завжди) вищі за наші при гіршій якості того ж одягу і взуття. Такі от справи.
                              >
                              > бідність не є виправданням гріхів, вона є їх причиною.

                              Ну це вже про яйце та курку пішло! "Бідний, бо дурний (крадійкуватий), дурний (крадійкуватий) - бо бідний!".
                              Все ж я вважаю, що треба самому кидати сміття до смітників, а не чекати, коли це будуть робити всі навколо і поки цього не буде кидати сміття собі під ноги. Зважте, що всі навколо скоріше за все думають так само, як і Ви і тому той момент тоді ніколи не настане. Хоч, звичайно, легше почувати себе невинною жертвою зовнішніх обставин. Але це інтелектуальний злочин.
                          • 2008.07.14 | Трясця

                            Re: Таки не треба прибіднятися!

                            Дуже цікава, хоч і приречена на швидке забуття, дискусія. Але треба дотримуватися точності. Я щойно з Західної Європи. Там ціни на харчі лише номінально вищі, бо при наявності деяких відомостей та відсутності надмірних лінощів можна буквально все придбати вдвічі нижче, а це вже буде нижче, ніж в Україні. Про якість не кажу. Там ковбаса - із свинини, а в нас із сої. Тепер, щодо одягу та взуття. Стверджую, що в них дешевше, та ще є знижки, та ще вибір кращий.

                            Друга заувага про іммігрантів. В нашому домі живе лівієць з цілим виводком жінок та дітей різного віку. Знімає дві квартири. Одягнені вони, як лялечки. І таких іммігрантів дуже багато, ну хоча б азербайджанці. Стверджую: вони живуть КРАЩЕ за пересічних українців, тому й їдуть. Пояснити, чому їм так везе - це вже справа соціологів. Вони ж, як завжди мовчать, з повним ротом ... води.

                            А стосовно моралі можу сказати так, що завжди є тоненький прошарок людей, які не крадуть. Таким був Савонарола. Пам"ятаєте, що з ним зробили?
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2008.07.14 | псевдоквази

                              Re: Таки не треба прибіднятися!

                              Я б дуже не хотів, щоб дискусія з досить конкретного питання зійшла на теми моралі (особисто для мене і так зрозуміло, що непотизм - це пагано, ну то вже нехай кожний вирішує для себе особисто) і того, хто там краще де живе (один мій знайомий, що приїхав недавно з закордоння, де він працює, сказав: "Мене всі тут питають, як я живу. але лише ти перший запитав. як я працюю!"), наскільки і чому.
                              Мене лише цікавить, наскільки це явище у нас розповсюджене і чому воно не дістало висвітлення в ЗМІ.
                      • 2009.06.26 | Ігор

                        Re: Не погоджуюся!

                        З якоїсь точки зору робота програміста теж не така напружена у порівнянні із прибиральницею. То може програмісту будемо менше платити?
                    • 2008.07.13 | Roman

                      Re: Щодо роботи в НДІ вже маєте відповідь,

                      Та де вже там. Більшість у вузах "бере" і тому передають цей бізнес дітям. А прибутки там такі, що ви собі не уявляєте. Довічні пенсії академікам -копійки :) .
    • 2008.08.30 | Батьки та діти: "наукові династії" чи "непотизм"?

      При Хрущеве «семейственность» в научных кругах не жаловали ?

      В 53-м, после смерти отца, сын занял его кресло в директорском кабинете. И, надо признаться, свою роль в этом назначении сыграл Хрущев.

      Никита Сергеевич знал Патона-младшего, поскольку бывал в институте не раз. Так что в ЦК Украины не удивились, когда Хрущев назвал его имя в качестве преемника Евгения Оскаровича.

      Впрочем, во времена Хрущева «семейственность» в научных кругах не шибко жаловали, так что супругу Бориса Ольгу перевели из Института электросварки в Институт механики.

      Патон: истории перед именинами
      http://news2000.org.ua/print%3Fa%3D%252Fpaper%252F26660
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.08.31 | псевдоквази

        Було... та загуло!

  • 2008.07.15 | vsv

    Re: Батьки та діти: "наукові династії" чи "непотизм"?

    Раз уж так нужны примеры - прошу - несколько лет назад академик-секретарь отделения физико-технических проблем энергетики академик НАН У Шидловский А.К. пользуясь тем, что в отделении у него голосов много слепил из своей дочки Шидловской Н.А. - член-кора НАНУ, несмотря на возмущение всех, в том числе и Б.Е.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.15 | vsv

      Re: Батьки та діти: "наукові династії" чи "непотизм"?

      Кстати в этом же отделении есть прекрасный член-корр НАНУ Мхитарян Н.М. (он же Познякикиевгорсторой). Он даже на отделении доклада не делал перед голосованием, боялись, что пролетит как фанера над Парижем. Ждите династии.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.07.15 | псевдоквази

        Дякую за конкретну відповідь!

  • 2008.07.16 | псевдоквази

    Таки хотілося б почути відповіді на запитання!

    Нажаль, дискусія в основному звелася до тем моралі, припустимості меньших гріхів у суспільстві, де робляться більші і т.п. Щодо моралі, то принаймі для мене тут все зрозуміло.
    Однак хотілося б всеж почути відповіді на конкретні питання, повторюю їх:
    1. Як справи з "науковими династіями" чи "непотизмом" у тому закладі, де Ви працюєте або працювали. Таки цікавить масштаб цього явища.
    2. Чи вважаєте Ви, що непотизм - це нагальна проблема у освітянській та науковій сфері? Якщо так, то чому, на Вашу думку, це явище не виклаикає професійної зацікавленості у журналістів?

    Може, це мені лише трапляються приклади непотизму? Так, здається ж, ні - он під час обговорення цієї теми маємо дві інші, де можна побачити прояви цього явища:
    1. "Их нравы": родинні зв"язки в Інституті хімії поверхні НАНУ - http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_osvita&key=1216151894&first=1216151894&last=1215617214 - тут, правда, йдеться не лише про дітей, але й про дружин. Ну, це вже можна назвати навіть не непотизмом, а "родинним підрядом".
    2. Любов Патриляк в 32 роки стала наймолодшим доктором хім наук - http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_osvita&key=1215985710&first=1216151894&last=1215617214 .

    Але це тільки два приклади, ще два конкретні приклади були наведені під час дискусії, але ж ВНЗ та НДІ у рідній країні ой скільки. То, може, в інших все з цим добре?
    Може, тоді перше питання сформулювати так:
    1-а. Якщо Вам відомий якийсь заклад (особливо якщо Ви там працюєте), де зовсім немає непотизму як явища, то напишіть про це.
    Цікаво, чи такі знайдуться?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.07.16 | Сергій Вакуленко

      Конкретні відповіді

      псевдоквази пише:

      > 1. Як справи з "науковими династіями" чи "непотизмом" у тому закладі, де Ви працюєте або працювали. Таки цікавить масштаб цього явища.

      По університетах, якщо діти обирають фах батьків, це дуже типова ситуація. Гадаю, навіть не через те, що батьки (та діти) цього дуже прагнуть, а "так дешевше" (з огляду на загальну корупційність вступних процедур, а також на дорожнечу життя поза родиною). А коли вже й диплом отримав/отримала тут, і аспірантуру закінчив/закінчила тут, то де ж потім працювати, як не тут-таки?


      > 2. Чи вважаєте Ви, що непотизм - це нагальна проблема у освітянській та науковій сфері? Якщо так, то чому, на Вашу думку, це явище не виклаикає професійної зацікавленості у журналістів?

      Ні, не вважаю. То є похідна часткова проблема від загальної проблеми корумпованості при вступі/отриманні посади. Притому слід розрізняти "освітянські/наукові" династії та "керівницькі" династії: син/дочка простого професора/доцента то одне, син/дочка ректора/декана то инше.

      Знаю багатьох дітей своїх колеґ із тієї банальної причини, що вони в мене вчилися. Як правило, вони цілком об'єктивно належать до числа найліпших студентів (домашня книгозбірня, родинна атмосфера тощо даються взнаки, та й батьки дбають, щоб дитинка в школі пристойно навчалася).

      Звісно, є й такі, що одразу вчаться на керівників, але цю керівну посаду вони отримують в університеті, якщо тато/мама можуть це їм забезпечити в університеті, деинде, якщо тато/мама можуть їм це забезпечити деинде.

      Воно, як не крути, рівень "хлібності" посад в освіті/науці не найвищий.

      Ця проблема зникне сама собою за умов рівного доступу до базової університетської освіти (подивимося, що дасть цьогорічне тестування) та до аспірантури, а відтак і за умов прозорого конкурсного заміщення викладацьких/дослідницьких посад.

      Якщо названі умови не будуть виконані, то всяка боротьба з цим явищем буде марна: не тратьте, куме, сили...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.09.03 | Георгій

        Re: Конкретні відповіді

        Сергій Вакуленко пише:
        > Знаю багатьох дітей своїх колеґ із тієї банальної причини, що вони в мене вчилися. Як правило, вони цілком об'єктивно належать до числа найліпших студентів (домашня книгозбірня, родинна атмосфера тощо даються взнаки, та й батьки дбають, щоб дитинка в школі пристойно навчалася).
        (ГП) Підтвeрджую на всі 100%. Я тeж навчав і тeпeр навчаю дітeй дeяких наших унівeрситeтських профeсорів (амeриканців), і помітив, що вони майжe завжди потрапляють у катeгорію моїх найкращих, найсильніших студeнтів; і цe цілком заслужeно, і самe з тих причин, на які Ви вказуєтe.

        А от щоби ці студeнти залишилися в нашому унівeрситeті і швидко стали б у ньому кeрівниками - ні, такого в амeриканських унівeрситeтах і наукових цeнтрах я нe знаю. У CША нe вітається, коли випускник унівeрситeту ідe в магістратуру чи аспірантуру (докторантуру) в тому ж унівeрситeті, дe вони отримали ступінь бакалавра.

        З іншого боку, знаю багато випадків, коли в одному унівeрситeті чи науковому цeнтрі разом працюють чоловік і дружина. Ceрeд моїх знайомих амeриканських імунологів цe, наприклад, "команди" Джон Капплeр - Філіппа Маррак (Унівeрситeт шт. Колорадо), Райнeр Cторб - Бeвeрлі Торок-Cторб (науковий цeнтр Фрeда Гатчінсона), Енді Гeрман - Пeм Фінк (Унівeрситeт шт. Вашінгтон), Джeррі Ніпом - Барбара Ніпом (дослідницький цeнтр Бeнаройя), і інші.
    • 2008.09.25 | Відповідь

      Л. Патриляк, між іншим, визнана найталановитиішим ученим України

      псевдоквази пише:

      > Нажаль, дискусія в основному звелася до тем моралі, припустимості меньших гріхів у суспільстві, де робляться більші і т.п. Щодо моралі, то принаймі для мене тут все зрозуміло.
      Однак хотілося б всеж почути відповіді на конкретні питання, повторюю їх:
      > 1. Як справи з "науковими династіями" чи "непотизмом" у тому закладі, де Ви працюєте або працювали. Таки цікавить масштаб цього явища.
      > 2. Чи вважаєте Ви, що непотизм - це нагальна проблема у освітянській та науковій сфері? Якщо так, то чому, на Вашу думку, це явище не виклаикає професійної зацікавленості у журналістів?

      > Може, це мені лише трапляються приклади непотизму? Так, здається ж, ні - он під час обговорення цієї теми маємо дві інші, де можна побачити прояви цього явища:

      > 1. "Их нравы": родинні зв"язки в Інституті хімії поверхні НАНУ - http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_osvita&key=1216151894&first=1216151894&last=1215617214 - тут, правда, йдеться не лише про дітей, але й про дружин. Ну, це вже можна назвати навіть не непотизмом, а "родинним підрядом".

      > 2. Любов Патриляк в 32 роки стала наймолодшим доктором хім наук - http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_osvita&key=1215985710&first=1216151894&last=1215617214 .

      > Але це тільки два приклади, ще два конкретні приклади були наведені під час дискусії, але ж ВНЗ та НДІ у рідній країні ой скільки. То, може, в інших все з цим добре?
      > Може, тоді перше питання сформулювати так:
      1-а. Якщо Вам відомий якийсь заклад (особливо якщо Ви там працюєте), де зовсім немає непотизму як явища, то напишіть про це.
      > Цікаво, чи такі знайдуться?


      Л. Патриляк, між іншим, офіційно визнана найталановитішим ученим України

      http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=498-17
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.09.03 | псевдоквази

    Вересневі новини з фронту -

    після відпусток читаємо накази про нові кадрові призначення. Діточок начальства у начальстві різних рангів помітно побільшало. Процес триває.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.09.03 | Трясця

      Re: Вересневі новини з фронту -

      Докладніше, будь-ласка. Я люблю плітки.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.09.03 | псевдоквази

        Re: Вересневі новини з фронту -

        Не хотілося б називати конкретні ВНЗ (бо, підозрюю, так у всій країні), але дехто з діточок вже став зав. каф., а дехто з діточок, що були зав. каф. вже до того ж став декан і т.д. Так що можна достойників привітати, що в них і дітки достойні бути серед достойників!
  • 2008.09.10 | Шановному СВ

    Re: про непотизм в Інституті хімії поверхні НАНУ

    СВ пише:
    > Re: Непотизм, непотизм!

    > Розкажу про непотизм в Інституті хімії поверхні НАНУ, в мене там працює одногрупниця, навчалися в КПІ разом, дуже добре знаю її - бо навчалася слабо - на трійки, але успішно вступила до аспірантури у НДІ, бо там працює її батько, батько зробив дисертацію, вона в сроки захистилась і отримала службову квартиру, яку успішно приватизувала, також за заслуги батька. Зараз вона дуже поважна людина - помічник вченого секретаря, в майбутньому замінить його напевне, до науки вона звісно далека, бюрократ. Її прізвище - Сидоринко Инна

    Нобелівський лауреат Альберт Ейнштейн теж погано вчився в школі, вчителі його вважали мало не ідіотом.

    http://www.chasipodii.net/mp/article/841/?vsid=129f7b6690edac21322bada12f46fc36
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.09.25 | kfmn

      Re: про непотизм в Інституті хімії поверхні НАНУ


      > Нобелівський лауреат Альберт Ейнштейн теж погано вчився в школі, вчителі його вважали мало не ідіотом.
      >
      > http://www.chasipodii.net/mp/article/841/?vsid=129f7b6690edac21322bada12f46fc36

      Это легенда, которой оправдывают себя поколения лодырей и невежд. На самом же деле Эйнштейн был первым учеником в классе.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.09.25 | Simpleton

        Ви упeвнeні? Бо, наприклад, на факультeті дe він вчився,

        він був пeрeдостаннім. І можна зрозуміти, чомy. Він потім казав, що цe диво, що залишаються люди, у яких цe дибільнe навчання нe виробляє нe всe життя відразy до науки.
      • 2009.06.26 | thinker

        Absolutno wirno-ce LEGENDA!

        ... i ciu legendu stworyly dijsno bezdari dla prynyzhennia Einsteina, i tilky z odnijeji pryczyny- jogo nacionalnosti...(dyw. biografiju Einsteina napysanu Paisom)
  • 2008.10.04 | Интервью с Игорем Ефимовым

    Советские учёные доказали, что научный талант наследуется

    «Советские учёные доказали, что научный талант передаётся по наследству: от отца к зятю». Советская наука была больна непотизмом и клановостью. Целые «династии» людей  без больших способностей к науке, тем не менее, занимали руководящие должности только потому, что их учитель, тесть, отец, дедушка или прадедушка когда-то сделали важный вклад в науку или занимали важный пост в академии или министерствах. Непотизм и клановость – одни из главных причин непрофессионального управления в российской науке, приведшего к её загниванию. Я не раз был свидетелем того, как писались статьи и диссертации для «своего человечка» или родственника шефа научными «рабами» за прописку, возможность защитить диссертацию и т.п.

    http://www.polit.ru/science/2006/09/21/efimov.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.10.05 | псевдоквази

      Re: Советские учёные доказали, что научный талант наследуется

      Это точно! И что интересно, это открытие блестяще подтверждается и в постсоветское время на постсоветском пространстве.
      А интервью Ефимова вообще интересное, спасибо за ссылку!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.10.05 | псевдоквази

        Інтерв"ю з І. Єфимовим

        можна просто таки розбирати на цитати як з цієї теми, так і ще з багатьох інших, що стосуються стану та реформування науки. Ну от хоча б кілька цитат:
        "Целые «династии» людей без больших способностей к науке, тем не менее, занимали руководящие должности только потому, что их учитель, тесть, отец, дедушка или прадедушка когда-то сделали важный вклад в науку или занимали важный пост в академии или министерствах. Непотизм и клановость – одни из главных причин непрофессионального управления в российской науке, приведшего к её загниванию. Я не раз был свидетелем того, как писались статьи и диссертации для «своего человечка» или родственника шефа научными «рабами» за прописку, возможность защитить диссертацию и т.п." (А стало ще гірше - і займають, і пишуть, і гребуть звання. "Кембриджські медалі", інші цяцьки, тільки тепер зовсім того не стидаються, а навпаки).
        "С отъездом в США, мне удалось избежать выматывающей душу растраты самых продуктивных в науке лет жизни на борьбу за существование вместо научного поиска. Другие однокурсники ушли из науки, ..."
        "Продуктивно заниматься наукой в России в настоящих условиях практически не возможно, ... Нет ни инфраструктуры, ни средств, ни аппаратуры, ни должного общественного заказа на продукцию науки – т.е. заказа на высококвалифицированные кадры, интеллектуальную собственность, высокие технологии."
        "Несмотря на все рассуждения академической номенклатуры о «убиении науки», «геноциде против своего народа» и «заговоре против учёных», непрекращающаяся утечка мозгов показывает, что всё новые и новые поколения научной молодёжи России просто не желают оставаться рабами прогнившей коррумпированной структуры, которая совершенно безосновательно продолжает именовать себя научным цветом нации." (!!!)
        "Один из них, намазывая хлеб чёрной икрой слоем в палец толщиной, с тоской сетовал: «Эх, до чего науку довели, мерзавцы. Тяжко науке...» А большинство рядовых сотрудников их института в это время получали по 30-100 долларов в месяц."
        "главное отличие состоит в том, что система науки в США строилась не на гигантском наслоении устаревших заскорузлых академических традиций, берущих своё начало в германских университетах допетровских времён, будуарах развратных императриц, назначавших своих приближённых «руководителями» академии, и в кабинетах членов Политбюро КПСС, выбиравших преданных партии руководителей науки..." (бачите, де ми зараз знаходимося - в тих самих будуарах...)
        "Одним из краеугольных отличий российской и американской системой является кадровая политика. Многочисленные процедуры, основанные на профессиональном рецензировании статей, грантов и пр. обеспечивают относительно объективную оценку качества научной работы. Прежние заслуги, родство, чины, членство в академиях, партийность, и пр. не имеют большого значения "

        і т.д. і т.п.

        Але! Хто такий Єфимов для наших міністрів, академіків та ректорів? Ну так собі, ПіЕйчДі = кандидатішко якийсь, ось вони йому і скажуть: "Хто ти такий, що вчиш НАС працювати?!" А краще за все і нічого не скажуть, а будуть собі далі мастити кав"яром свій черствий академічний та державний хліб...
    • 2011.10.14 | thinker

      Re: Советские учёные доказали, что научный талант наследуется

      Ja cilkom zgoden - TAKYJ talant typu "wuzha" jak u nykh - toczno naslidkowujetsia....
  • 2008.10.25 | Neo

    Батьки роблять дітям ведмежу послугу.

    Навряд вони зможуть нормально працювати в НАНУ. Щодо вищів, то питання спірне.
  • 2008.11.03 | ДТ

    НАУ прежде всего превращается в семейный бизнес

    http://www.dt.ua/3000/3300/64536/

    Коментарі відвідувачів

    •02.11.2008 18:34
    •Автор: sashko

    Вообщето НАУ прежде всего превращается в семейный бизнес - папа ректор, один сынок проректор по международным отношениям, а другой - декан ветеринарного факультета. На других факультетах коррупция соответсвующая.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.11.04 | ДТ

      Re: НАУ прежде всего превращается в семейный бизнес

      •03.11.2008 17:41
      •Автор: tsybenko

      При цьому ректорі в університеті процвітає така корупція, що в один рік на факультет поступили з одного села більш ніж 20 земляків ректора, а він критикує сусідню державу яка в космосі має неабиякі успіхі викладачі зібралися на юбілей ректору злодію 3-й ізолювали щоб небачили які взятки дають Мельничуку якщо профільні кафедри займають 1-2 кімнату а дружина ректора ціле крило корпуса так що це норма
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.11.04 | псевдоквази

        Re: НАУ прежде всего превращается в семейный бизнес

        Во всей стране, похоже. одна и та же картина... И что, уже так все к этому привыкли, что и внимания не обращают?
  • 2008.11.24 | До теми

    Re: Батьки та діти: "наукові династії" чи "непотизм"?

    http://www.molbiol.ru/forums/lofiversion/index.php/t283277-0.html
  • 2008.12.15 | Украинские новости

    Обмен опытом: Черновецкий отец и Черновецкий сын

    Черновецкий «с гордостью» назначил куратором всей столичной «коммуналки» своего сына – депутата Степу

    Мэр объяснил, что такими действиями он «начинает широкомасштабную войну с коррупцией».

    Мэр Киева Леонид Черновецкий назначил своим советником на общественных началах своего сына Степана Черновецкого.

    Об этом мэр сказал во время совещания с руководителями коммунальных предприятий по поводу соблюдения ими бюджетной дисциплины.

    «Я с гордостью представляю вам своего сына - Степана Черновецкого, который без зарплаты работает моим советником, и он будет координировать всю вашу деятельность», - сказал мэр, обращаясь к руководителям коммунальных предприятий.

    Он подчеркнул, что его сын - состоявшийся человек, миллионер, и всегда прислушивается к чужому мнению.

    Черновецкий заверил, что его сын познакомится отдельно с каждым руководителем предприятия.

    Также он выразил уверенность, что Степан понравится руководителям коммунальных предприятий, поскольку имеет большой опыт хозяйственной деятельности, являясь при этом добрым и душевным человеком.

    Сам Степан Черновецкий объяснил журналистам, что его работа будет состоять в курировании деятельности Главного управления по внутреннему финансовому контролю и аудиту Киевской городской государственной администрации.

    Также он будет курировать экономное расходование бюджетных средств при осуществлении коммунальными предприятиями и подразделениями горадминистрации государственных закупок.

    По его данным, только в 2007 году горадминистрация и коммунальные предприятия провели около 4 тыс. тендеров на общую сумму закупок около 4 млрд. гривен.

    Кроме того, мэр сообщил, что намерен создать тендерный комитет в виде общественного органа при мэрии Киева, в который войдут заместители председателя Киевгорадминистрации.

    В связи с этим он призвал коммунальные предприятия предоставить комитету документы

    о проведении тендеров.

    Мэр объяснил, что такими действиями горадминистрация начинает широкомасштабную войну с коррупцией.

    Черновецкий сообщил, что намерен привлекать на должности своих советников должностных лиц из Секретариата Президента и Кабинета Министров, а также предпринимателей, если они предоставят ему свою концепцию по борьбе с коррупцией.

    Он надеется, что результаты этой борьбы станут заметны уже в декабре.

    Степан Черновецкий является депутатом Киевского городского совета от Блока Черновецкого.

    Украинские новости

    15 Декабря 2008 14:25

    http://obkom.net.ua/news/2008-12-15/1425.shtml
  • 2009.03.04 | Обоз

    Академіки та їхні сім'ї (особливості медичного обслуговування)

    http://file.oboz.ua/files/vf3e7d8db2cbc96_2003323123426.jpg
  • 2009.06.23 | ЗН № 22 (750) 20 — 26 июня 2009

    Слово о врачебных династиях

    ЗН № 22 (750) 20 — 26 июня 2009

    Слово о врачебных династиях

    Автор: Исаак ТРАХТЕНБЕРГ

    В третьей книге мемуарных заметок «Из записных книжек и не только» я поместил снимки изданий, посвященных жизни и деятельности украинских медиков. Имена героев этих изданий, несомненно, известны читателю — Н.Стражеско, Б.Маньковский, Г.Фольборт, Р.Кавецкий, А.Арутюнов, А.Коломийченко, Н.Амосов, А.Шалимов, В.Комиссаренко, Л.Медведь, Н.Пучковская, А.Ромоданов, В.Фролькис, Л.Малая, Е.Гончарук, А.Грандо, Б.Резник, В.Сидельников, Н.Ситковский, П.Мощич. Этот список далеко не полный.

    http://www.zn.ua/3000/3760/66483/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.23 | Георгій

      Re: Слово о врачебных династиях

      Так, я всі ці прізвища чув з раннього дитинства, і особисто знаю багатьох, кого автор згадав...

      Можна щe додати династію Пeрсидських (батько - Всeволод Якович Пeрсидський, профeсор-тeрапeвт, живe в Києві; двоє його синів і двоє онучок - у CША; старший Юрій - профeсор-патолог, молодший Ігор, мій однокласник - практикуючий лікар і "валeолог"; старша онучка вжe лікар, молодша вчиться на лікаря).
    • 2009.06.24 | псевдоквази

      Воно конєшно... з одного боку -

      дітки бачать, як батьки працюють (та й заодно як їм грошенятка дістаються), з дитинства знають, що то за фах (і що і хто там де стоїть та лежить) і все таке позитивне... А з іншого боку є всі ознаки мафії і непотизму ("-Может ли сын генерала стать маршалом? - Нет! У маршалов есть и свои сыновья!"). Все позитивне про династії лікарів і вчених можна сказати і про династії дипломатів, чиновників, міліціонерів, кіллерів і т.п. (а ще забув про ЦАРІВ).... але і негативне також!
      А ось тут на сусідніх гілках з ентузіазмом обстоюють ЗНо як єдиний засіб простому сільському хлопцеві кудись там пролізти. А чого то воно повзе, як всюди є династії? Най сидить у своїй Салапетівці та гній тягає! Може воно буде краще та чесніше, щоб вже узаконити кастову організацію суспільства та й все по тому, кинути всі ці балачки про рівні мождивості і кохану народом справедливість?

      P.S. У згаданій статті мені сподобався один коментар про те, що дав іншу назву, і вже інші почуття: одна справа "покидали всіх до одної ями", а інша - "братскайа магіла", одне діло "мафія", інше - "династія"...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.24 | Трясця

        Династії

        У всіх наших директорів та інших начальників діти й онуки за кордоном. Так само буде й з дітьми з Салапетівки (якщо вони тямущі). Ситуація на їхньому боці. Європа потребує наших хлорців та дівчат. Їм треба скористатися з нагоди. Вузьке місце в іншому - не буде вчителів. І дуже скоро. Двірник отримує більше.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.06.24 | псевдоквази

          То Ви трохи перебільшуєте -

          всі за кордон не втечуть. І закордон той не гумовий, і не дуже він обійми відкриває, та й медом там ой дуже не всюду намазано, а подекуди намазано і зовсім не медом...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.06.24 | Трясця

            Re: То Ви трохи перебільшуєте -

            Ясна річ, що всі не втечуть. Але всі рухливі та розумні втечуть. Їх у науці буде десь сотня на рік. Цього буде досить, щоб ми швидесенько стали Буркіно-Фасо.
        • 2009.06.25 | Torr

          Re: Династії

          Трясця пише:
          > У всіх наших директорів та інших начальників діти й онуки за кордоном.

          надовго? і шо вони там роблять?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.06.26 | Трясця

            Re: Династії

            Живуть і працюють.
    • 2009.07.11 | Комментарии посетителей

      Ведь это здоровый протекционизм.

      Комментарии посетителей

      o 06.07.2009 21:00
      o Автор: попова

      Не понимаю - почему столько желчи? Ведь это здоровый протекционизм. Славные люди работали не в В Р ,а в медицине. это не мешало другим учится и трудится на этой стезе . Если мой сын юрист и надеется ,что его сын продолжит его дело и он будет на равных правах поступать в ВУЗ ,что в этом плохого.

      http://www.zn.ua/3000/3760/66483/
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.07.12 | псевдоквази

        Або здоровий трайбалізм?

        Комментарии посетителей пише:
        > Комментарии посетителей
        >
        > o 06.07.2009 21:00
        > o Автор: попова
        >
        > Не понимаю - почему столько желчи? Ведь это здоровый протекционизм. Славные люди работали не в В Р ,а в медицине. это не мешало другим учится и трудится на этой стезе . Если мой сын юрист и надеется ,что его сын продолжит его дело и он будет на равных правах поступать в ВУЗ ,что в этом плохого.
        >
        От в Індії, наприклад, є цілі народи (племена, якщо точніше), що спеціалізуються на війсковій службі, або ж на лікарській справі, або, наприклад, на викраданні домашньої птиці. Може і нам таке завести? Воно б і нічого... Тільки чому народ так завзято вітає ВНО як можливість "талановитій бідній дитині з села" стати лікарем чи дипломатом? Ну, може воно і якось вивчиться, але ким же ж воно стане, куди вилізе, коли навколо династії? (Якщо, звичайно, не второпає оженитися на "династичній" доньці за прикладом того ж Леоніда Кучми. В радянські часи то називалося "пашол па партійно-палавой лінії"...) Та алкоголіком воно стане! То, може, хай би й сиділо спокійно до скону віку в своїх салапетівках та не вилазило, якщо не зуміло вірно вибрати батьків?
  • 2009.06.24 | thinker

    Re: Батьки та діти: "наукові династії" чи "непотизм"?

    Dorogyj drzuhe, wy prawi, szczo jawyszcze "nepotyzmi" isnuje w Ukrajini (i ne tilky, ce je u wsiomu switi...), ale po faktu, wono je MIZERNE w nas, z prostykh pryczyn: zaraz w welyku nauku bilszist nawit zdibnykh i duzhe zdibnykh molodykh liudej NE khoczut jty w nauku, jasno czogo (tobto poszczo - szczob tam nydity i proziabaty za kopijky i buty widirwanym wid switowogo spiwtowarystwa..., ta szcze j problema - w kogo wczytysia???- majzhe bilszist zdibnykh i talanowytykh piszlo z nauky het,szczob wyzhyty (prykladiw- masa), abo prosto wyjikhaly za kordon...) W rezultati zalyszylas grupka liudej-molodykh osib, jaki majuczy batkiw u nauci, wyriszywszy zalyszytys w Ukrajini, jdut w "nauku" zi spodiwanniamy szczo jikh des "prylasztujut" po zwjazakh batkiw, i szczo wony bilsz-mensz prystojno zhytymut "u nauci"...Ot iw se... Ale, po faktu, ce je margines, w pryncypi, tykh liudej bilszit inszykh liudej dobre rozumijut i ne duzhe osudzhujut, bo rozumijut,szo ce ne wid dobrogo zhyttia....
    Ot iw se, ce ZARAZ je absoliutno ne aktualna problema w suspilstwi...
    Z czasom, jak budut normalni umowy zhyttia, wse bude tak jak treba i jawyszcze znykne samo po sobi, bo stane bezsensopwnym
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.24 | псевдоквази

      "Це явище зникне..." - Сумнівно!

      thinker пише:
      >
      > Z czasom, jak budut normalni umowy zhyttia, wse bude tak jak treba i jawyszcze znykne samo po sobi, bo stane bezsensopwnym

      1) І коли ж ті умови будуть? І чи будуть колись з такою освітою в тому числі та якщо в інших сферах аж до самих владних така ж катавасія?
      2) Не знаю як там в столицях, а в нашіх провінціях таки зарплатня в моїй конторі рази в півтори вище, ніж в середньому по місту і рази в 2 вище, ніж в середньому по області. Та й в начальства звідкись дачки таки нічогеньки та машинки добреньки... Та й праця таки не в шахті...
      Ну а згадані вище медичні мафастії теж не дуже бідують навіть в умовах кризи... Ні, нічого не зникне, може тільки коли воно все проїсть всю цю систему до дірок і впаде вона, сердешна, тим мафастіям на голови...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.25 | thinker

        Re: "Це явище зникне..." - Сумнівно!

        ... Z wyczajno, szo ne zawtra- czy pislia zawtra, ne pro ce jde mowa, - jedetsia tut pro te, szczo ne w CIJ PROBLEMI zaraz je PROBLEMA wyzhywannia naszoji ukrajinskoji nauky, a tym bilsze wkhodzhennia jiji na riwnykh w switowu spilnotu! Jakszo wy ciogo ne rozumijete, to meni je dywno... ne mozhna zh "kolupatysia" w dribnykh nesuttiewykh pytanniakh, ne dumajuczy pro osnowni problemy i szlakijhy jikh podolannia! Ce szczo wy goworyte pro nepotyzm, to ce takyj margines, szo nawit ne zruczno zgaduwaty, tym bilsze win sam widpade jak tikkjy proces ozdorowlennia ciloji systemy pide! Ce zh alfa-omega wsiakyoji dynamiky rozwytku-zanepadu z systemnogo analizu.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.06.25 | псевдоквази

          Re: "Це явище зникне..." - Сумнівно!

          thinker пише:
          > ... Z wyczajno, szo ne zawtra- czy pislia zawtra, ne pro ce jde mowa, - jedetsia tut pro te, szczo ne w CIJ PROBLEMI zaraz je PROBLEMA wyzhywannia naszoji ukrajinskoji nauky, a tym bilsze wkhodzhennia jiji na riwnykh w switowu spilnotu! Jakszo wy ciogo ne rozumijete, to meni je dywno... ne mozhna zh "kolupatysia" w dribnykh nesuttiewykh pytanniakh, ne dumajuczy pro osnowni problemy i szlakijhy jikh podolannia! Ce szczo wy goworyte pro nepotyzm, to ce takyj margines, szo nawit ne zruczno zgaduwaty, tym bilsze win sam widpade jak tikkjy proces ozdorowlennia ciloji systemy pide! Ce zh alfa-omega wsiakyoji dynamiky rozwytku-zanepadu z systemnogo analizu.

          Я вже не знаю, за якими ознаками Ви поділяєте проблеми на важливі і неважливі. Важлива проблема виживання науки (і освіти, як наслідок і як доповнення, звичайно), це так. А ЦЯ проблема є однією з складових. Що є незрозумілого в тому, що просування в науці і в освіті не за діловими якостями (керівники) та здібностями (захист тих же дисертацій, вступ до аспірантури), а за належністю до кланів (або династій, якщо Вам до вподоби такий термін) унеможливлює будь-яку реорганізацію, а без цього якщо б навіть з неба впали гроші на науку, то вони б їй на користь не пішли. А про освіту я вже й не кажу - тут це є ще більш очевидним. Як на мене, Ваші намагання поділити проблеми (до речі, за незрозумілими та й неоприлюдненими зовсім - принаймі тут - критеріями) ні до чого не ведуть - "Всю систему треба міняти!" , як казав той репресований слюсар з анекдоту.
          Власне, ніхто нічого міняти не буде і не збирається, це вже тут багато разів писали, так що всі ці наші балачки - це лише коливання повітря...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.06.25 | Рюген

            Это даже не колебания воздуха:

            это называется bits alteration.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.06.26 | Iryna_

              як не дивно, на рівні коливань повітря вплив є

              академіки цитати з майдан-освіти видають
              з розумним виглядом - "а ось в інтернеті пишуть..."
          • 2009.06.26 | thinker

            Tut my z wamy zgodni na 100!


            > Власне, ніхто нічого міняти не буде і не збирається, це вже тут багато разів писали, так що всі ці наші балачки - це лише коливання повітря...
  • 2009.10.03 | ВИТОЛЬД ФОКИН

    О семейственности

    ВИТОЛЬД ФОКИН:«НИКТО НЕ РАБОТАЕТ НА
    ГОСУДАРСТВО»

    Работая директором шахты, я не имел права устроить
    на работу свою жену. Вообще на любой должности трудно было
    себе представить, чтобы в одном коллективе работали твой сын,
    твоя дочь. За редчайшим исключением. А сейчас — это скорее
    правило. Проанализируйте родственные отношения среди
    парламентариев. У них есть все: деньги, власть, связи. Но нет
    опыта. 80 процентов состава Кабмина — люди, работающие не по
    специальности. Возьмите любого министра и поинтересуйтесь, кто
    он по образованию.

    http://cn.com.ua/N538/guest/powder/index.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.03 | псевдоквази

      Re: О семейственности

      Еще цитата оттуда же:
      "В мое время за кумовство, за семейственность расплачивались партбилетами и должностями. А сейчас это возведено в ранг обычного явления. Не стесняясь говорят о том, что государством управляют команды. «Моя команда», «мой клан», «моя семья» — обычные выражения."

      Ну, не совсем так уж и правда про "мое время"...
      Некоторые "династии" зарождались еще тогда, но только так не наглели. Помню, при СССР в родном ВУЗе как-то долго не хотели брать ("чтоб не разводить семейственность") в ассистенты одну даму только потому, что ее муж работал сварщиком в АХО. А теперь... да сами знаете, что...
    • 2009.10.03 | хeмік

      А про династію Патонів, п. Фокін, звичайно, не чув.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.04 | Бабушка

        Лукавый коммуняка

        При Советах делали так. Министр или секретарь ЦК отправлял своего сыночка или дочечку, например, на биологический факультет. И карьеру они делали по другой линии. А сыночек ректора шел в дипломаты, перепрыгивая несколько ступенек сразу. Неправедные династии в прямом смысле доминировали в армии и КГБ. А теперь пример из жизни "ученых". Почетный директор Института физхимии НАНУ, некто академики Походенко, развалил некогда вполне приличное учреждение. Он -- полный неуч. А сделали его начальником Патон и компартийные бонзы, поскольку папочка Походенко был вторым секретарем компартии Молдавии. Второй пример, как молодой Шелест, стал зам. директора Института теорфизики НАНУ. А, учитывая отсутствие в Украине Боголюбова, номинального директора, Шелест младший стал директором де-факто. Кто был его папочка, все знают.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.10.10 | Трудові династії

          "Які зараз ваші обов’язки?" - "Як які!? Керую!"

          http://pravda.com.ua/news/2009/10/9/103075.htm
        • 2011.02.08 | obkom.net.ua

          А фамилии зятьков, сватков и сынков озвучить можете?

          08 Февраля 2011 11:14

          - А фамилии зятьков, сватков и сынков озвучить можете?

          - Конечно! Ткаченки, Матвеевы, Самойлики... Их попристраивали при этом режиме, а Самойлик умудрилась еще при Ющенко сделать своего сына прокурором Ялты.

          http://obkom.net.ua/articles/2011-02/08.1114.shtml
      • 2010.07.04 | А вот и династия Фокиных

        Re: А про династію Патонів, п. Фокін, звичайно, не чув.

        А вот и династия Фокиных

        http://www.youtube.com/watch?v=mS54GQPbZSg
  • 2010.01.14 | псевдоквази

    Запитання одного ректора щодо одного закону.

    Ректор ВНТУ, якого я досить часто цитую на цьому форумі, задає питання щодо закону про корупцію, де прописано (здається, досить незрозкуміло), що родичі не можуть бути підпорядковані один одному.
    Ось посилання - http://mokin.com.ua/news/5930.html

    Ось цитатка: "Оскільки в кожному ВНЗ працюють науково-педагогічні династії, на верхніх щаблях яких у одних ВНЗ стоїть ректор, у інших – проректор чи декан, не кажучи уже про завідувачів та викладачів окремих кафедр, на яких діти в науковому плані пішли по стопам батьків, а також оскільки в кожному ВНЗ і ректор, і проректори, і декани, і завідувачі кафедрами, і майже усі викладачі займаються у робочий час і науково-педагогічною діяльністю за сумісництвом, що першим трьом категоріям із перерахованих вище потрібно робити обов’язково аби не втратити кваліфікацію, то, шановний Іване Олександровичу, Ви розумієте, якого непоправного удару може зазнати уся вища школа України, якщо з 1-го січня 2010 року норми нового закону про боротьбу із корупцією працівники органів по боротьбі з корупцією будуть трактувати так, як їх трактують на сторінках ЗМІ сьогодні деякі дуже високі особи ..."

    У КОЖНОМУ ВНЗ...
    До речі, у шановного ректора в підпорядкуванні теж є два сини та невістка... ну, може ще хтось, це винничанам видніше...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.19 | thinker

      Re: Запитання одного ректора щодо одного закону.

      У міністра Освіти, ректора та завідувача кафедри ЛНУ теж був у підпорядкуванні син-аспірант... Нічого, все ок!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.01.19 | псевдоквази

        Тож ректор і пише: "У кожному ВНЗ..."

        Ну, може десь ректор є бездітний і без племінничків, якийсь з інтернату сирота? Але і той погоди не робить...

        thinker пише:
        > У міністра Освіти, ректора та завідувача кафедри ЛНУ теж був у підпорядкуванні син-аспірант... Нічого, все ок!
      • 2010.06.17 | sama

        Re: Запитання одного ректора щодо одного закону.

        thinker пише:
        > У міністра Освіти, ректора та завідувача кафедри ЛНУ теж був у підпорядкуванні син-аспірант... Нічого, все ок!

        І це був його найважчий гріх :((

        Проблема тата-ректора якраз полягала в тому , що Славко в свідомому віці ні в кого в підпорядкуванні не був. Ну хіба у Фонарьової.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.04.21 | thinker

          Re: Запитання одного ректора щодо одного закону.

          То нічого було його АЖ ТАК підпорядковувати! Насильно- а тим не менше, кандидатську дисертацію - попри "нехіть до тата ректора-міністра" прийшлося захищати...
          Та ж кажу, що ВСЕ ОК!!!
        • 2011.04.23 | thinker

          Re: Запитання одного ректора щодо одного закону.

          Це напевно не був його "найтяжчий" гріх, згода ...
          А який, на Вашу думку, був???
  • 2010.02.24 | УП

    В. Кличко о непотизме

    Україна на грані. Дефолт економіки чи моралі?

    Віталій Кличко, для УП _ Середа, 24 лютого 2010, 11:11

    Лично я не хочу, чтобы такие мальчики и девочки, которые в жизни ничего не добились своим трудом, но благодаря родительским деньгам попали на серьезные должности, рассказывали нашим детям о том, что "бабло побеждает зло и добро".

    http://pravda.com.ua/articles/2010/02/24/4803435/
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.06 | obkom.net.ua

      Академик НАНУ и его братья Коля и Петя

      Кроме того, спикера попросили прокомментировать информацию о том, что он якобы ставит одним из условий вхождения БЛ в коалицию гарантию сохранения за его братьями - председателем Государственной пограничной службой Николаем Литвином и командующим войсками Южного оперативного командования сухопутных войск Вооруженных сил Петром Литвином - их должностей или даже назначения Петра Литвина министром обороны.

      В ответ председатель Рады назвал такую информацию сплетнями.

      http://obkom.net.ua/news/2010-03-06/1246.shtml
    • 2011.04.23 | thinker

      Re: В. Кличко о непотизме

      А Віталій - молодець! Якщо б він ще був таким чітким і послідовним у інших справах то ....
      КЛИЧКА - НА ПРЕЗИДЕНТА!
  • 2010.03.18 | obkom.net.ua

    Оказывается, мальчик сделал для мамы сюрприз самостоятельно

    Аня Герман утверждает, что не знала о назначении ее сыночка замминистра

    http://obkom.net.ua/news/2010-03-18/0810.shtml
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.07.09 | obkom.net.ua

      Re: перед сынком Ани Герман открылись блестящие перспективы!

      перед сынком Ани Герман открылись блестящие перспективы! Коля Коровицын-Герман вполне может стать министром. Ведь после работы замом у Шуфрича его рабочий стаж вплотную приблизился к отметке 4 года.

      http://obkom.net.ua/articles/2010-07/09.1825.shtml
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.07.09 | Кушкін

        Довгий - це ж син академіка НАНУ, якщо не помиляюсь?(/)

        "Слухи о том, что Валера подарил Лесику мужественные стринги с лампасами и полбанки бесцветной губной помады, в пресс-службе СБУ не комментируют. Но, тем не менее, Лесик пока на свободе."
      • 2010.07.09 | pravda.com.ua

        Герман повечеряла з Балогою. Влаштовувала долю сина?

        http://www.pravda.com.ua/news/2010/07/9/5212550/
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.11.15 | pravda.com.ua

          Син Герман подав у відставку через Балогу

          Понеділок, 15 листопада 2010, 10:01

          Син Герман подав у відставку через Балогу

          http://www.pravda.com.ua/news/2010/11/15/5570031/
  • 2010.12.09 | Pandora

    я за інших не скажу, а от за Юрія Дмитровича Притику вступлюся

    _0_0_7 _ 09.12.2010 20:57
    Pandora:

    Притыка-старший, возглавлявший в свое время Высший Арбитражный Суд (впоследствии - Высший Хозяйственный Суд) - прожженный взяточник и мздоимец. Многие полагают, что именно ему принадлежит идея возникновения системы хозяйственных судов в Украине (в хозяйственных судах фактически рассматриваются все "денежные" вопросы). Но факт остается фактом - именно Притыка долгое время возглавлял коррупционный спрут судебных стяжателей и сейчас имеет там большое влияние.

    Его сын-ботаник, имея такого папашу, часто выступал "передаточным звеном" для решения разнообразных вопросов в судах.

    Поэтому свои сказки о чистоте и непорочности семейки Притык можете оставить для неподготовленного слушателя.

    IP: 93.73.117.---
    _0_0_7 _ 09.12.2010 20:50
    Pandora:
    Сергію, я за інших не скажу, а от за Юрія Дмитровича Притику вступлюся, бо знаю його особисто по роботі. Ви ж перелічуєте не просто прізвища, це - персоналії, живі люди. І зауважте, що Ю.Д. Притика не тільки заступник міністра юстиції у даний час, а й очолює давно вже кафедру правосуддя у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка (де і я мала щастя навчатися), він дуже грамотний юрист, вчений, і взагалі нормальна адекватна людина. Знаєте, нічого дивного і поганого немає у тому, що батьки іноді прагнуть якось влаштувати професійне становище своїх дітей. Інша мова, що за таких обставин на високі відповідальні посади часто потрапляють випадкові люди, аутсайдери. Але це не у випадку з Ю.Д. Притикою, вибачте.
    Притыка-старший, возглавлявший в свое время Высший Арбитражный Суд (впоследствии - Высший Хозяйственный Суд) - прожженный взяточник и мздоимец. Его сын-ботаник выступал "передаточным звеном" для решения вопросов в судах.

    http://www.pravda.com.ua/articles/2010/12/9/5656770/view_comments/
  • 2010.12.24 | forum.pravda.com.ua

    Re: Батьки та діти: "наукові династії" чи "непотизм"?

    Золотой арбуз Януковича

    http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,209753669
  • 2011.03.10 | unian.net

    Посол США скаржиться: американському бізнесу Україні заважає кумівство

    10.03.2011 13:18 , ОСТАННІ НОВИНИ

    Посол США скаржиться: американському бізнесу Україні заважає кумівство

    Посол США в Україні Джон ТЕФФТ заявляє, що набільшою проблемою, з якою стикаються в Україні американські інвестори, є «кумівство» в економіці.

    Про це він заявив в інтерв`ю газеті «День» (№41 від 10 березня).

    На думку Дж.ТЕФФТА, реформи в Україні просуваються, але очевидно, що США хочуть, аби вони просувалися якнайшвидше. «Чи є ще в країні кумівство, зокрема, в економіці? Звісно. Це саме ті проблеми, з якими стикаються тут американські компанії. Знову ж таки, ми ділимося нашими думками дуже відверто», - сказав він.

    За словами посла, одне із питань, яке обговорювали віце-президент США Джо БАЙДЕН і Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ, - це збільшення американських інвестицій в Україну. «Це як в інтересах України, так і в наших інтересах. Чесно кажучи, американські компанії, які перебувають тут довгий час і мають реальні проблеми, будуть одними з перших, хто інвестує ще більше грошей у вашу країну. Але вони відчувають величезні ризики, вони не бачать тут чесності і транспарентності», - додав він.

    Дж.ТЕФФТ запевнив, що США хочуть, аби американські компанії займалися в Україні бізнесом.

    Посол зауважив, що в нього немає точних даних щодо того, скільки інвесторів пішло з України. «Ми знаємо, що були деякі інвестиції, а також те, що деякі підприємці пішли з України. Я знаю, що деякі присутні тут компанії хотіли б вкладати більше коштів. Але їх зупинило те, як з ними поводяться, вони не хочуть ризикувати», - додав Дж.ТЕФФТ.

    http://www.unian.net/ukr/news/news-425017.html
  • 2011.04.20 | unian.net

    Єврокомісія хоче додатково обмежити своїх комісарів

    20.04.2011 18:21 , ОСТАННІ НОВИНИ

    Єврокомісія хоче додатково обмежити своїх комісарів

    Європейська комісія прийняла рішення про посилення вимог до поведінки комісарів.

    Новий кодекс передбачає, що не тільки подружжя і члени сім`ї, а й також і партнери не можуть бути членами кабінету комісара.

    http://www.unian.net/ukr/news/news-432095.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.04.22 | простий науковець

      "а й також і партнери не можуть бути членами кабінету комісара" - Та це ж неприхована гомофобія!

  • 2011.04.28 | censor.net.ua

    Симоненко о сыне

    http://censor.net.ua/ru/video_news/view/166835/lider_kpu_simonenko_gde_ya_jivu_a_zachem_vam_znat_video
  • 2011.07.01 | news.dt.ua

    Комісія Ківалова вирішила, що суддівські діти найбільше придатні для роботи у київських судах

    Комісія Ківалова вирішила, що суддівські діти найбільше придатні для роботи у київських судах

    http://news.dt.ua/articles/83663
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.02 | story.com.ua

      Янукович устроил в киевский суд дочь Джарты

      сестры Джарты

      http://www.story.com.ua/paparazzi/photo/show/ufw-den-perviy-343/



      http://focus.ua/politics/111649

      Янукович устроил в киевский суд дочь Джарты

      Виктор Янукович Виктор Янукович

      09.04.2010 | 14:57

      Президент Виктор Янукович перевел дочь давнего соратника регионала Василия Джарты на работу в Киев. Указ о переводе судьи был подписан 8 апреля

      Согласно статье 62 закона «О судоустройстве Украины» судья хозяйственного суда Донецкой области Виктория Джарты переведена на должность судьи хозяйственного суда города Киева в пределах пятилетнего срока.

      Сам Василий Джарты недавно был избран премьер-министром Крыма. До этого он был народным депутатом, заместителем председателя фракции Партии регионов в парламенте, начальником крымского штаба Януковича на президентских выборах. Фамилия Джарты звучала среди претендентов на пост министра транспорта и министра внутренних дел, однако назначение так и не состоялось.
    • 2011.07.26 | pravda.com.ua

      Re: Вища рада юстиції перевірить, як мажорні синки потрапили в судді

      Вища рада юстиції перевірить, як мажорні синки потрапили в судді
      Вівторок, 26 липня 2011, 17:39

      Вища рада юстиції перевірить результати іспитів кандидатів на посаду суддів.

      Про це в інтерв’ю "Українській правді" повідомила заступник голови Вищої ради юстиції України Лідія Ізовітова.

      Ізовітова підтвердила, що на сьогодні ВРЮ отримала вісім скарг, і у зв’язку з їх надходженням ухвалено витребувати з ВККСУ матеріали про встановлення результатів кваліфікаційного іспиту.

      України надходять скарги на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо встановлення результатів кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судді.

      За даними, які надала заступник голови Вищої ради юстиції, рішення кваліфікаційної комісії оскаржили, зокрема, кандидати з Миколаєва, Рівного та Хмельницького.

      Скаржники вказують на необ’єктивність оцінювання їхніх письмових робіт, а також на недоліки формування тестових запитань, які містили не одну, а більше правильних відповідей.

      Скарги на рішення ВККСУ подаються в порядку ст. 29-2 Закону України «Про вищу раду юстиції».

      Відтак створено робочу групу з членів ВРЮ для вивчення проблемних питань, пов’язаних з порядком добору кандидатів на посади суддів вперше.

      Як відомо, ВККСУ визначила рейтинг 687 кандидатів на посаду судді вперше, які згідно з рішенням ВККСУ від 29 червня 2011 року склали кваліфікаційний іспит.

      За даними ВККСУ, до добору на посаду судді вперше було допущено 3430 осіб для заміщення 686 вакантних посад суддів в Україні. Серед кандидатів, які потрапили до рейтингового списку, є діти суддів вищих судів України, членів ВККСУ, народних депутатів України.

      Кваліфікаційний іспит проводився на безоплатній основі в приміщеннях Національного університету "Одеська юридична академія", президентом якої є Сергій Ківалов.

      http://www.pravda.com.ua/news/2011/07/26/6423046/
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.09.16 | tema.in.ua

        Оксана Дурицкая была представителем второй генерации пьяного судейства

        http://tema.in.ua/article/6694.html
  • 2011.08.12 | Skapirus

    Nepotism is rampant in Italian academia (лл)

    http://app.aaas-science.org/e/er.aspx?s=1906&lid=6141&elq=b2452e1aa7fc45b293ba847bf67b1897

    Science 12 August 2011: Vol. 333 no. 6044 p. 806
    All in the Academic Family


    Nepotism is rampant in Italian academia—and medicine and industrial engineering are among the most inbred disciplines, according to a statistical study published 4 August in PLoS ONE.

    Study author Stefano Allesina, an Italian researcher in the Department of Ecology and Evolution at the University of Chicago in Illinois, used a public database of Italian researchers to ground-truth abundant anecdotes of nepotism in Italian academia.

    The database listed the first and last names of about 61,340 tenured professors along with their institutions, departments, and disciplines. Allesina compared the actual number of last names in the database with the number of last names likely to crop up in a particular discipline by chance.

    He found “a severe paucity of names,” primarily in engineering, law, medicine, geography, and pedagogy. Linguistics, demography, and psychology had the lowest probability of nepotism. Allesina notes that his analysis is also an underestimate, because it does not take into account cases in which female professors hire close male relatives, as Italian academic women typically keep their maiden names.

    http://scim.ag/Italynepotism
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.08.12 | Skapirus

      +З коментарів: The rule for employment is E=mc2!

      Тут: http://scim.ag/Italynepotism

      Murthy M:
      Well! This is not surprising. From the place I come from, we were told that the rule for employment is E=mc2!! Took me a while to understand! Here, E= Employment; m= marriage; c= connections (Please forgive, Dr Einstein!).
      We come from different countries--but basic behavior is the same, I guess.
  • 2011.10.06 | tsn.ua

    Папа помог Лене поступить в аспирантуру - договорился со своим знакомым профессором

    Жена Черновецкого: если бы не мой отец, Леня был бы
    алкоголиком и валялся в канаве
    Киев, 23 августа

    "У него еще с 6 класса проблемы с алкоголем. Да, он состоялся благодаря папе. Это правда, так и напишите. Папа помог Лене поступить в аспирантуру - договорился со своим знакомым профессором, чтобы он редактировал его диссертацию. Нет, Леня писал ее сам, 1,5 года, по ночам", - добавила она.

    http://ru.tsn.ua/ukrayina/zhena-chernoveckogo-esli-by-ne-moy-otec-lenya-byl-by-alkogolikom-i-valyalsya-v-kanave.html
  • 2011.10.13 | Sergej

    Re: Батьки та діти: "наукові династії" чи "непотизм"?

    Непотизм процвітає й у такому дивному закладі як "Меморіальний комплекс "Національний музей Великої вітчизняної війни", де чоловік - Ковальчук І.П. - обіймає посаду генерального директора, а його дружина Л.В.Лєгасова - Заступник генерального директора
    з наукової роботи цього ж музею. В цьому ж музеї працюють і їх діти. Такий собі державно-приватний музейчик з середньою зарплатнею директора у 37 тис. грвн.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.10.14 | thinker

      Re: Батьки та діти: "наукові династії" чи "непотизм"?

      Khoroszo sidim, towariszczi!.... Nu prosto molodci, rebijata!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".