МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Побачив світ черговий випуск журналу «Химия и химики»

08/08/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Як ми вже повідомляли раніше, завдяки ініціативі двох українських хіміків Володимира Вітра та Олександра Зубка почав виходити електронний журнал «Химия и Химики», всі його випуски наявні у відкритому доступі – http://chemistryandchemists.narod.ru/

20-го липня вже вийшов 6-й номер журналу за цей рік, він доступний для завантаження тут.

Короткий анонс 6-го номеру журналу за 2009 рік:
В розділі «Химия и другие науки» навіть для нехіміків буде цікавою стаття «Дюжина классических пряностей глазами химика». В цьому ж розділі автори рекомендують зацікавленим хімією корисну для навчання та роботи літературу, яка доступна для завкантаження з Інтернет.

В розділі «Практическая химия» на прикладі окиснення природного газу показана суть безполуменевого каталітичного окислення, а також показано, як відповідний досвід можна зробити «своїми руками».

В розділі «Юным химикам» цікавим не лише хімікам може бути матеріял «Селитра из конюшни» з описом технології її видобування протягом середньовіччя.

Матеріял Ю.Латиніної «Двойка по химии» з розділу "Наука и образование" без сумніву не залишить байдужим всіх, хто працює в хімії, оскільки він яскраво демонструє т.зв. проблему «прекурсорів» і невігластво влади.

Ну і насамкінець Ви можете проглянути розділи «Научный юмор» та «Литпортал» з відповідними статтями для розваг. Особливо радимо Вам прочитати жартівливу історію «Открыт новый химический элемент» про новий елемент, який містить «1 нейтрон, 125 помощников нейтронов, 75 вице-нейтронов и 111 помощников вице-нейтронов, которые все вместе дают ему атомную массу 312 единиц».

Гарних вражень від прочитання!

Завантажити (інші варіанти завантажень наведені на веб-сторінці журналу).

Відповіді

  • 2009.08.08 | Skapirus

    Молодці! Гарний журнал!

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.08.08 | hrushka

      Re: Молодці! Гарний журнал!

      Декотрі журнали подають статті мовами котрими статті були написані, однак я не бачив статті в цім журналі українською. Чому ні?

      При кінці 50`тих роках я передплачував "Український журнал мікробіології" де статті були писані українською. Це однак пізніше змінилось де всі статті були писані російською, коли я і перестав свою передплату журнала!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.08.09 | Skapirus

        При всьому цьому дозвольте поцікавитися:

        Скільки вчених, які володіють українською мовою, пишуть на ній принаймні науково-популярні статті? Агов, де вони? Я не бачу...

        А стосовно російської, то можливо Ви в дечому праві. Більше того, не лише наукові, але й науково-популярні статті треба писати на "общепонятном" (тобто англійською). Біда лиш в тому, що цю "общепонятну" ніхто не хоче вчити в Україні. В результаті маємо те що маємо - популярні статті пишуться на тій мові, яка доступна ширшій аудиторії, і з цим важко щось зробити. Моя подяка українським упорядниками журналу за те, що вони хоча б якось долучають до знань людей. Бо в плані науково-популярної літератури в Україні повний провал.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.08.08 | hrushka

          Я того погляду що потрясяючу статтю я`б з китайської переклав щоби прочитати ...

  • 2009.08.09 | Олекса

    Re: Побачив світ черговий випуск журналу «Химия и химики»

    Ай да москиди! Який гарний азіопський журнал! Ще одна обротка на українську молодь. Ганьба!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".