МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сьогодні вже починає працювати кредитно—трансфертна система

12/25/2009 | Іван Вакарчук
Володимир Київ: Чи планується реальний (а не вигляд) перехід освіти до Болонської системи з її найважливішими компонентами: а) можливітю вибору дисциплін, особливо в магістратурі, б) відсутністю відрахування за не нескладаний іспит а можливість ЙОГО (не всьго року навчання) повторного прослуховування, в)зарахування курсів, прослуханих в інших ВНЗ (в тому числі за кордоном).

Іван Вакарчук: Основні принципи Болонської системи — це мобільність студентів та викладачів. Для студентів — це можливість поїхати в будь—який університет, щоб отримати якісну освіту. Для викладачів — можливість обміну, читання лекцій у різних ВНЗ тощо. Але ці обміни повинні бути безбар’єрними, тобто ВНЗ повинні мати ідентичні програми і системи оцінювання знань. Це означає, що коли студент принесе залікову книжку в будь-який університет, викладачу буде зрозумілим рівень його знань.

Щодо вибору дисциплін — на всіх факультетах вже проходить такий вибір гуманітарних дисциплін. Щодо відрахування — поки що функціонує діюча система. Не розумію мотивацію нескладання іспиту, іспити — це обов’язкова частина навчальної програми, до того ж студенту для складання іспиту дається три шанси.

Сьогодні вже починає працювати кредитно—трансфертна система, тобто зарахування курсів інших ВНЗ. Але тут постає ще одне питання — бажання тисяч студентів треба об’єднати в одну систему. На сьогодні у ВНЗ працюють лише навчально-методичні відділи, а для якісного впровадження ІКТС ВНЗ потрібно мати добре комп’ютеризований управлінський відділ, який би допомагав студентам, наприклад, складати індивідуальні розклади. Процедура запровадження рішення щодо ІКТС затверджується МОН за погодженням асоціації ректорів. Повторне прослуховування повинно бути платним, але це не передбачено відповідними Постановами Кабміну щодо платних послуг (це ініціює Мінфін).

igorg: Щодо наказу МОН 1109 від 05.12.08 самостійно (при 4—му рівні), але й донині не виконало власного рішення — розробити
Пане Міністре, запитання щодо самостійності ВНЗ у розробці навчальних планів.
Згідно наказу 1107 від 05.12.08 п.3.1 3.2 3.3 мали бути створені методичні рекомендації щодо розроблення навчальних планів (01.01.09), мали бути видані (до 01.02.09) освітньо—професійні програми, проведено наради з питань розроблення планів. Де можна познайомитися доступно (краще на сайті МОН) з цими матеріалами та які результати нарад. Бо наразі у ВНЗ ніхто—нічого конкретного сказати не може.
І далі. Я так розумію що з частини напрямків освітньо—професійних програм нема, або вони застарілі. Зокрема з інформаційних технологій. Чому б не рекомендувати ВНЗ користуватися міжнародними рекомендаціями http://www.acm.org/education/curricula—recommendations Навіть якщо їх потрібно перекласти (може й зайве) то це й МОН роботи й часу менше й до Європи таки ближче і якість гарантована. Я розумію що це ніби й очевидні речі, проте на практиці аргументувати щось посилаючись не на МОН а на ACM вкрай важко .

Іван Вакарчук: З такими питаннями прошу звертатися безпосередньо до внз, на їхніх сайтах є всі програми.

2 : Новий закон "Про вищу освіту"
Коли нарешті буде прийнятий новий закон "Про вищу освіту" і здійснений перехід на європейську систему PhD ?

Іван Вакарчук: МОН подало проект прийнятий кабінетом міністрів, який після остаточного опрацювання буде переданий до Верховної Ради.

Iryna_: Бюджетних місць на магістра набагато менше, ніж бакалаврів бюджетників. Система вступу на бюджетні місця дуже непрозора, як правило, за "рейтингами", які малюють для потрібних вступників.
Наприклад, швиденько опублікують для них кілька статей, чи зроблять фіктивний конкурс рефератів і дадуть за це дуже високий бал.
Навіть відмінників (не кажучи вже про просто хороших студентів) прямо попереджають, що шансів у них немає. Плата за навчання за контрактом часто має заборонно високу ціну (наприклад, в КНУ).
Ступінь бакалавра у нас не вважається повноцінною вищою освітою. Тобто в результаті небагаті студенти які чесно вступили у вузи за тестами, в результаті все одно позбавлені можливості завершити навчання. У них є два виходи — дешева магістратура у фіктивних вузах або (для природничників) виїзд за кордон.
Чи збирається МОН вирішувати цю проблему?

Іван Вакарчук: Бакалаврами залишаються одиниці. Новий закон «Про вищу освіту» врегулює ці питання.

Iryna_: Очевидно що в пресі публікуються лише парадно—пафосні оцінки. Чи існує в державі якась реальна система оцінки стану освіти та науки? У якій би наприклад реально визнавалось що з студентів вузів реально здатні вчитись не більше 10—20% (я не рахую Могилянку і природничні факультети "справжніх" університетів) — це за оцінкою знайомих викладачів

Іван Вакарчук: Немає такої структури, яка б оцінила кожного студента всіх ВНЗ України.

Iryna_: Після останніх дипломних скандалів бачимо що такі дипломи продовжують пропонувати сайти в інтернеті і люди з плакатами на вулицях (пройдіть в районі Хрещатику 44, 50% часу там стоїть жива реклама). Чи планує МОН якісь заходи проти таких фірм (разом з продавцями рефератів та дипломних робіт?)

Іван Вакарчук: Ми надаємо освітні послуги. Тому з такими питаннями прошу звертатися до міністерства внутрішніх справ та до прокуратури.

Iryna_: У багатьох вузах природничі дисципліни викладають випускники педвузів, які ці дисципліни ніколи самі фундаментально не вивчали. Більшість викладачів — випускники цього ж вузу. В результаті часто виходить розмноження некомпетентності, якщо врахувати ще відсутність формального навчання в аспірантурі. Зараз є вимога для таких людей щось доздавати для захисту, але це "доздавання" чисто формальне і реальних знань не додає. Мені здається необхідним створення у "справжніх" (не колишніх "пед") університетах спеціальних магістерських груп для таких студентів і приймання в аспірантуру за спеціальністю (не з методики викладання, а саме з конкретної дисципліни) лише випускників таких груп. Після бакалаврату педуніверситету вже можна визначити людей, здатних до наукової роботи з спеціальності, а в педуніверситети часто йдуть хороші випускники батьки яких не мають коштів послати їх вчитись в інше місто. Звісно на ці два роки має бути підвищена і гарантована стипендія. Мова йде про максимум сотню—дві студентів на рік в межах Україні і програма не дуже дорога, але у майбутньому це значно підвищить якість викладання у педвузах. Звісно та ж проблема і з гуманітарними спеціальностями, але там нульові шанси на чесний відбір тому такий захід не має смислу.

Іван Вакарчук: Щодо підготовки — цікава ідея, треба попрацювати над нею відповідно до положень, відповідно до конституційних прав громадян. Як би не було сумно, але тут знову виникає питання коштів.

Iryna_: Зараз у більшості вузів інтернет не є інструментом навчального процесу. Існують лише формальні неінформативні сайти (перша сторінка — звичайно пусті слова з портретом ректора), які робили сторонні люди, що не знають нічого про вуз, освіту чи науку. Викладачі в основному позбавлені можливості мати власні сторінки чи змінювати їх без дозволу керівництва, розміщувати власні наукові або навчальні матеріали. Без наказу з МОН ця ситуація не зміниться, у більшості вузів смертельно бояться найменшої самостійності викладачів.
Чи збирається МОН робити щось щоб дати можливість викладачам (виключно за бажанням, вони й так перевантажені) використовувати інтернет для навчального процесу?

Іван Вакарчук: Це питання автономії вищих навчальних закладів, вибраний вами ВНЗ повинен забезпечити відповідну якість освіти. Ректора обирає академічна спільнота ВНЗ, який зобов’язаний виконувати свою програму, затверджену під час його виборів.

Iryna_: Чи є або плануються сайти з "найкращим досвідом" в освіті, електронними книжками, навчальними матеріалами?
Які могли б дати орієнтири для школярів, студентів, викладачів...
Професійні та науково-популярні журнали зараз не дуже доступні.

В рамках таких сайтів могли б існувати і "заочні школи" для тих хто хоче поглибити знання. Користь від цього значно перевищила б витрати.

Іван Вакарчук: Це питання автономії вищих навчальних закладів.

Iryna_: В багатьох вузах ділять на групи за рівнем з іноземних мов. Можливо, це варто робити і з інших базових предметів? Бо інакше в результаті маємо у вузі продовження шкільної брехні замість навчання.

Відповідь "не брати таких у вуз" не проходить — таких вже набрали 50—70%.

Іван Вакарчук: Усе регулює оцінка знань відповідно до принципу Болонської декларації.

MChub: Ваші опоненти часто закидають вам те, що ви навмисно не оголошуєте конкурс на посаду ректора ЛНУ, бо хочете повернутись на цю посаду. Яка ваша відповідь на цей закид? Перепрошую, якщо вже відповідали, мені не вдалося знайти вашу відповідь. Заздалегідь дякую.

Іван Вакарчук: Я повернуся на посаду завідувача або професора кафедри теоретичної фізики в ЛНУ ім.І.Франка.

Відповіді

  • 2009.12.29 | Олександр

    Re: Сьогодні вже починає працювати кредитно—трансфертна система

    Для розвитку вищої освіти потрібно змінювати не форму організації навчального процесу, а зміст освіти, її відповідність кращим світовим зразкам, однакове з цивілізованим суспільством обладнання, методики та інше, і без підтримки держави тут не обійтися. В освіті, особливо, відсутня стабільність в розвитку. МОН заплуталося в процедурах ліцензування і акредитації, ніяк не закриє вітчизняні ВНЗ, порівнює кількість ВНЗ, а не кількість студентів в них з Європою. Освітою повинні керувати професіонали! Освіта в Україні - це бричка з емблемою "Мерседеса" і не більше. НЕ ПОТРІБНО БОРОТИСЯ ЗА ЧИСТОТУ - ПОТРІБНО ПІДМІТАТИ!!!!
  • 2009.12.30 | Ігор

    Re: Сьогодні вже починає працювати кредитно—трансфертна система

    > Iryna_: Чи є або плануються сайти з "найкращим досвідом" в освіті, електронними книжками, навчальними матеріалами?
    > Які могли б дати орієнтири для школярів, студентів, викладачів...
    > Професійні та науково-популярні журнали зараз не дуже доступні.
    >
    > В рамках таких сайтів могли б існувати і "заочні школи" для тих хто хоче поглибити знання. Користь від цього значно перевищила б витрати.
    >
    > Іван Вакарчук: Це питання автономії вищих навчальних закладів.

    Щось я пана міністра тут не зрозумів. Тобто це вищі навчальні заклади за свої гроші повинні розробляти електронні книжки, навчальні матеріали, закупати сервери, оплачувати працю професіональних адміністраторів? А на біса нам тоді МОН? Дозволи та грифи видавати? Обійдемося!
    А взагалі цікавий в пана міністра хід думок. Виходить, що проблеми освіти, то не проблеми міністерства освіти!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.12.30 | Torr

      А на біса вам МОН?

      Пан Вакарчук визнав що практично нічого не може зробить по вирішенню поставлених вами, шановні, питань. То на шо вам отакий міністр освіти?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.12.30 | Трясця

        Re: А на біса вам МОН?

        В порядних країнах МОН є, от і в нас він є. Міністрами будуть або Вакарчук, або Табачник Діма, або Кремінь, або Ніколаєнко, або Самойлик, або Зарубінський, або Богословська, або Фаріон, або В"ячеслав Кириленко. Де нам узяти інших?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.12.30 | Torr

          Re: А на біса вам вакарчуки, табачники, креміні і подібні?

          Трясця пише:
          > В порядних країнах МОН є, от і в нас він є. Міністрами будуть або Вакарчук, або Табачник Діма, або Кремінь, або Ніколаєнко, або Самойлик, або Зарубінський, або Богословська, або Фаріон, або В"ячеслав Кириленко. Де нам узяти інших?

          як де?! тут, на форумі, є така скромна пані, яка задала пану міністру дуже багато цікавих питань. Ось і треба надати їй можливість найти відповіді на ті питання.

          Let it be
          http://www.youtube.com/watch?v=GDlCcGBtGd0

          Happy New Year!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.12.31 | Iryna_

            Re: А на біса вам вакарчуки, табачники, креміні і подібні?

            Torr пише:
            > Трясця пише:
            > Де нам узяти інших?
            >
            > як де?! тут, на форумі, є така скромна пані, яка задала пану міністру дуже багато цікавих питань. Ось і треба надати їй можливість найти відповіді на ті питання.
            >

            Це ви мені?

            Чесно кажучи погано уявляю що треба нашій країні щоб на такі посади почали ставити "позасистемних" людей і щоб ті люди могли щось зробити (тобто наприклад розігнати нафіг Академію педнаук та 70% вузів).
            Як виявилось, навіть той же Вакарчук (який нібито незрівнянно кращий від інших міністрів/претендентів не зробив нічого + показав що чи то не хоче розуміти ситуацію в освіті, чи то не хоче говорити правду. Докладний розбір відповідей робити не хочу бо тому Вакарчуку на посаді залишилось хіба що пару місяців, а на його місце гарантовано прийде щось набагато гірше.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.12.31 | псевдоквази

              Про кращіх та гірших

              Iryna_ пише:

              > Як виявилось, навіть той же Вакарчук (який нібито незрівнянно кращий від інших міністрів/претендентів не зробив нічого + показав що чи то не хоче розуміти ситуацію в освіті, чи то не хоче говорити правду. Докладний розбір відповідей робити не хочу бо тому Вакарчуку на посаді залишилось хіба що пару місяців, а на його місце гарантовано прийде щось набагато гірше.

              Як казав Ден Сяопин "Чорна кішка або біла - аби мишей ловила!" А якщо та кішка, вибачте на слові, мишей не ловить а лише шкоду робить, то чим ця біла кішка краще тої чорної? Ну, звичайно, міністр В. говорить і виглядає краще, ніж той же екс-міністр Н. з його невід"ємним виглядом переляканого петеушника. Так треба і казати, що "у міністра В. кращій інтерфейс", а не що "він кращій за..." якихось інших колишніх міністрів і вірогідних претендентів.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2010.01.01 | Iryna_

                Re: Про кращіх та гірших

                псевдоквази пише:
                > Iryna_ пише:
                > Як казав Ден Сяопин "Чорна кішка або біла - аби мишей ловила!" А якщо та кішка, вибачте на слові, мишей не ловить а лише шкоду робить, то чим ця біла кішка краще тої чорної? Ну, звичайно, міністр В. говорить і виглядає краще, ніж той же екс-міністр Н. з його невід"ємним виглядом переляканого петеушника. Так треба і казати, що "у міністра В. кращій інтерфейс", а не що "він кращій за..." якихось інших колишніх міністрів і вірогідних претендентів.


                і це правда
                правда й те що українофоби придумують для Вакарчука купу звинувачень і недоліків яких в природі не існує
                ті ж тести від Кременя з'їли б і мовчали
            • 2009.12.31 | Сергій Вакуленко

              Re: А на біса вам вакарчуки, табачники, креміні і подібні?

              Iryna_ пише:

              > Чесно кажучи погано уявляю що треба нашій країні щоб на такі посади почали ставити "позасистемних" людей і щоб ті люди могли щось зробити

              Мені здається, справа не в людях на посадах, а в самих посадах. Притому міністерський рівень не вирішальний. Усе найістотніше залежить від університету та його керівництва. Моя пропозиція — змінити "питому вагу" посад: з ректора зробити "англійську королеву", а всі реальні ресурси (зокрема, й фінансові) передати факультетам. На цьому рівні ще можна сподіватися на запровадження справжньої виборності керівників (запровадивши формальну вимогу: максимум 5 років деканування).

              Для цього, щоправда, мусить бути ухвалений типовий статут університету з обов'язковою чинністю в державних закладах.


              > наприклад розігнати нафіг Академію педнаук

              А чому тільки педнаук?


              > та 70% вузів).

              Отут я, харків'янин, погано уявляю здійснення такого задуму. У нас, далебі, рівень усіх університетів приблизно однаковий (з невеличкими хитаннями вгору-вниз, але десь у межах 10%). Викладацькі кадри — скрізь однакові (або й ті самі, по люди на кількох місцях працюють).


              > Як виявилось, навіть той же Вакарчук (який нібито незрівнянно кращий від інших міністрів/претендентів не зробив нічого + показав що чи то не хоче розуміти ситуацію в освіті, чи то не хоче говорити правду. Докладний розбір відповідей робити не хочу бо тому Вакарчуку на посаді залишилось хіба що пару місяців, а на його місце гарантовано прийде щось набагато гірше.

              Із поганого, що з'явилося за останні роки: міністерське "ґрифування" підручників.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.12.31 | псевдоквази

                Re: А на біса вам вакарчуки, табачники, креміні і подібні?

                Сергій Вакуленко пише:

                > > та 70% вузів).
                >
                > Отут я, харків'янин, погано уявляю здійснення такого задуму. У нас, далебі, рівень усіх університетів приблизно однаковий (з невеличкими хитаннями вгору-вниз, але десь у межах 10%). Викладацькі кадри — скрізь однакові (або й ті самі, по люди на кількох місцях працюють).
                >
                приблизно однакові ВНЗ? Тоді можна кидати жереб! :-)
                А краще, як на мене, просто відлучити ВСІХ від держбюджету і через кілька років хтось залишиться, а хтось того... чисто фінансово не потягне.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.01.01 | Сергій Вакуленко

                  Re: А на біса вам вакарчуки, табачники, креміні і подібні?

                  псевдоквази пише:

                  > А краще, як на мене, просто відлучити ВСІХ від держбюджету і через кілька років хтось залишиться, а хтось того... чисто фінансово не потягне.

                  Тобто платна освіта? Тоді в середній школі — так само. Инакше-бо "фінансово не потягнуть" у першу чергу педагогічні університети, звідки ще йдуть якісь люди вчителювати.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.01.01 | Iryna_

                    так у середній школі освіта й так платна

                    безплатна може в селах чи поганих школах в містах де реально нічому не вчать

                    "секрет" престижних шкіл в тому, що керівництво знаходить шляхи зібрати гроші з батьків і доплатити вчителям у конвертах, чи створити систему дорогих "подарунків" на всі свята масштабу пральних машин - холодильників і так далі

                    звісно гроші з бюджету надходять - і така платна освіта набагато дешевша за 100% платну (де оплата порядку 700-1000-1500 доларів на місяць)
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2010.01.01 | Сергій Вакуленко

                      Re: так у середній школі освіта й так платна

                      Iryna_ пише:

                      > "секрет" престижних шкіл в тому, що керівництво знаходить шляхи зібрати гроші з батьків і доплатити вчителям у конвертах, чи створити систему дорогих "подарунків" на всі свята масштабу пральних машин - холодильників і так далі

                      А треба платити офіційно. Тоді професія вчителя стане престижною (як у Європі).


                      > звісно гроші з бюджету надходять - і така платна освіта набагато дешевша за 100% платну (де оплата порядку 700-1000-1500 доларів на місяць)

                      Отут і запитання виникає: чи готові всі батьки платити такі гроші (або хоч би US $ 200-300)?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2010.01.01 | Iryna_

                        Re: так у середній школі освіта й так платна

                        Сергій Вакуленко пише:
                        >
                        > Отут і запитання виникає: чи готові всі батьки платити такі гроші (або хоч би US $ 200-300)?


                        звісно виникає
                        і відповідь очевидна - не готові

                        а якщо робити все офіційно - в тих же умовах 600-1000 грн "хорошої" школи на місяць перетворяться на 4-5 тис.

                        Бо нахлібників багато + податки + доведеться доплачувати більш-менш однаково всім вчителям (зараз доплачують в основному молодшим класам, вчителям іноземних мов, математикам а інші якщо не класні керівники - часто отримують набагато менше якщо взагалі щось отримують)

                        це те саме що з медициною - нинішні хабарі в кишеню та махінації з ліками в рази дешевші ніж якщо платити офіційно
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2010.01.01 | Сергій Вакуленко

                          Re: так у середній школі освіта й так платна

                          Iryna_ пише:

                          > доведеться доплачувати більш-менш однаково всім вчителям

                          А таки ж рано чи пізно доведеться.
                        • 2010.01.01 | псевдоквази

                          Ну а хто ж платить зараз, як не ті ж батьки?

                          Iryna_ пише:
                          > Сергій Вакуленко пише:
                          > >
                          > > Отут і запитання виникає: чи готові всі батьки платити такі гроші (або хоч би US $ 200-300)?

                          > звісно виникає
                          > і відповідь очевидна - не готові
                          >
                          Вибачте, ну а зараз ті вчителі (до речі, вчителів в цілому великий надлишок, хоч в деяких школах з деяких предметів і нема), а до них величенька армія навколоосвітніх чиновників від директорів до міністра, отримують гроші з бюджету. А де ті гроші беруться в бюджеті? Та с податків! А податки - з тих, хто рпацює, тобто з тих же батьків!
                          Тільки зараз кому і скільки давати з бюджету вирішують чиновники, а коли було б все платне, то вирішували б самі батьки. То як батьки будуть самі давати, то яким їм треба вчителям, а методистам, начальникам та міністрам з того який зиск? Вони батькам не потрібні! Ото вони і вчепилися в школи та ВНЗ і не бажають їх віддавати, а для прикриття своїх особистих інтересів волають про інтереси суспільства, рівність можливостей та СПРАВЕДЛИ-И-И-И-ВІСТЬ!
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2010.01.02 | Сергій Вакуленко

                            Re: Ну а хто ж платить зараз, як не ті ж батьки?

                            псевдоквази пише:

                            > Вибачте, ну а зараз ті вчителі (до речі, вчителів в цілому великий надлишок, хоч в деяких школах з деяких предметів і нема),

                            Людей з учительським дипломом, може, й багацько, от тільки охочих працювати в школі серед них не рясно. Тікають звідти при першій нагоді.


                            > а до них величенька армія навколоосвітніх чиновників від директорів до міністра, отримують гроші з бюджету. А де ті гроші беруться в бюджеті? Та с податків! А податки - з тих, хто рпацює, тобто з тих же батьків!

                            Не тільки з батьків, а з усіх, хто платить податки (навіть не маючи дітей). З того батькам — полегша.


                            > Тільки зараз кому і скільки давати з бюджету вирішують чиновники, а коли було б все платне, то вирішували б самі батьки.

                            Ілюзія. Хіба що ту чи ту школу батьки могли б вибрати, а в школі однаково всім керував би директор.


                            > То як батьки будуть самі давати, то яким їм треба вчителям

                            Щоб знати, "яким треба", вони мали б у школі днювати й ночувати, ще й учительські кадри самотужки добирати.


                            > , а методистам, начальникам та міністрам з того який зиск? Вони батькам не потрібні!

                            Ви спрощуєте проблему. Щоб були путні вчителі, хтось має подбати про їхню кваліфікацію. Инакше батькам доведеться вибирати з "бракованого товару".


                            > Ото вони і вчепилися в школи та ВНЗ і не бажають їх віддавати, а для прикриття своїх особистих інтересів волають про інтереси суспільства, рівність можливостей та СПРАВЕДЛИ-И-И-И-ВІСТЬ!

                            Не без того. Але не все до того зводиться.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2010.01.02 | псевдоквази

                              Re: Ну а хто ж платить зараз, як не ті ж батьки?

                              Сергій Вакуленко пише:
                              > псевдоквази пише:
                              >
                              > > Вибачте, ну а зараз ті вчителі (до речі, вчителів в цілому великий надлишок, хоч в деяких школах з деяких предметів і нема),
                              >
                              > Людей з учительським дипломом, може, й багацько, от тільки охочих працювати в школі серед них не рясно. Тікають звідти при першій нагоді.
                              >
                              Звісно тікають. І свій "нашару" отриманий диплом мало хто цінує... А якби за нього давали свої гроші...
                              >
                              > > а до них величенька армія навколоосвітніх чиновників від директорів до міністра, отримують гроші з бюджету. А де ті гроші беруться в бюджеті? Та с податків! А податки - з тих, хто рпацює, тобто з тих же батьків!
                              >
                              > Не тільки з батьків, а з усіх, хто платить податки (навіть не маючи дітей). З того батькам — полегша.
                              >
                              Середній платник податки платить від 22 до 60 років. Дитина в школі 12 років + ВНЗ 5-6 = 17-18. Тож, навіть при одній дитині півсроку. А для знімання а потім розподілення податку є армія чиновників, яка з того живе. Такщо полегше в кінцевому підсумку не виходить.
                              >
                              > > Тільки зараз кому і скільки давати з бюджету вирішують чиновники, а коли було б все платне, то вирішували б самі батьки.
                              >
                              > Ілюзія. Хіба що ту чи ту школу батьки могли б вибрати, а в школі однаково всім керував би директор.
                              >
                              Пан Вакуленко! Та Ви просто не можете вийти за рамки категорій нинішньої системи! Який директор? А інші форми - школи приватні, вчителя домашні, навчання домашнє і т.д.? На біса вчителю той директор за великим рахунком? Хай реєструється як ФОП, платить податки і кладе собі грошики до кишені! А якщо він вважає, що йому потрібні методисти, директори, завміськвідділом освіти і інші керувники, то хай сам їм і дає з того, що має з батьків!

                              >
                              > > То як батьки будуть самі давати, то яким їм треба вчителям
                              >
                              > Щоб знати, "яким треба", вони мали б у школі днювати й ночувати, ще й учительські кадри самотужки добирати.
                              >
                              Пан Вакуленко! А Ви до зубного лікаря-приватника ніколи не ходили для прикладу? І як же Ви знаєте, не ночуючи у нього в кабінеті, чи той лікар хороший чи ні? І, повторюю, та школа не є обов"язковим елементом.
                              >
                              > > , а методистам, начальникам та міністрам з того який зиск? Вони батькам не потрібні!
                              >
                              > Ви спрощуєте проблему. Щоб були путні вчителі, хтось має подбати про їхню кваліфікацію. Инакше батькам доведеться вибирати з "бракованого товару".
                              >
                              Саме так чиновники і кажуть! Тому вчитель на кожну хвилину того, що він каже дітям на про те, що 2+2=4, пише от-такенний стос всіляких паперів, тому вчителя з 20 роками стажу повчає якась блатна вчорашня випускниця педвузу, яку батьки приткнули методистом! Вже зараз така якість, що у мене студенти технічного ВНЗ не знають, скільки ж буде півштуки та півштуки... При цьому, зауважу, "контролерів якості" стає все більше, а знання - все убогіші...
                              >
                              > > Ото вони і вчепилися в школи та ВНЗ і не бажають їх віддавати, а для прикриття своїх особистих інтересів волають про інтереси суспільства, рівність можливостей та СПРАВЕДЛИ-И-И-И-ВІСТЬ!
                              >
                              > Не без того. Але не все до того зводиться.

                              Ну так і я ж пишу лише пост, а не дисертацію на дохтура педнаук чи проект закону про освіту...
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2010.01.02 | Трясця

                                Системна криза

                                Шановні колеги! З Новим роком!

                                Ясна річ, що країну спіткала системна криза. Не оминула вона (не подумайте поганого) і освіту. Справа в тім, що хороший учитель не отримує більше, ніж поганий. А ідіот при посаді (пан Псевдоквазі абсолютно правий) отримує гроші задурно, та ще й відробляє своє становище дурнею: вимагає конспекти, звіти тощо. Лише тоді, коли влада чиновника зникне, країна оговтається. Давайте боротися саме за це. Найкраща зброя - сміх. Ви напевно стикалися з тим, як вони обурюються, коли їм вказують на недолугість, та ще й сміються! Робіть отак, вам полегшає, а вони здохнуть від люті.
                              • 2010.01.02 | Сергій Вакуленко

                                Re: Ну а хто ж платить зараз, як не ті ж батьки?

                                псевдоквази пише:
                                > Сергій Вакуленко пише:

                                > Звісно тікають. І свій "нашару" отриманий диплом мало хто цінує... А якби за нього давали свої гроші...

                                Я особисто можу той диплом цінувати не знати як. Питання в тому, щó він дає в сенсі заробітку. Учительський, хоч би й на 100% справжній, — дуже мало.


                                > Середній платник податки платить від 22 до 60 років. Дитина в школі 12 років + ВНЗ 5-6 = 17-18. Тож, навіть при одній дитині півсроку. А для знімання а потім розподілення податку є армія чиновників, яка з того живе. Такщо полегше в кінцевому підсумку не виходить.

                                А що робити сім'ям, де троє або четверо дітей? Платити вдвічі більше за инших?


                                > > > Тільки зараз кому і скільки давати з бюджету вирішують чиновники, а коли було б все платне, то вирішували б самі батьки.
                                > >
                                > > Ілюзія. Хіба що ту чи ту школу батьки могли б вибрати, а в школі однаково всім керував би директор.
                                > >
                                > Пан Вакуленко! Та Ви просто не можете вийти за рамки категорій нинішньої системи! Який директор? А інші форми - школи приватні, вчителя домашні, навчання домашнє і т.д.?

                                Невже в приватних школах немає директорів?


                                > На біса вчителю той директор за великим рахунком?

                                В учителя клопіт — навчати, в директора — (ще) як відремонтувати дах, замінити водогінні труби і под. Ви гадаєте, буде краще, якщо вчитель опікуватиметься на додачу ще й усім названим і неназваним?


                                > Хай реєструється як ФОП, платить податки і кладе собі грошики до кишені! А якщо він вважає, що йому потрібні методисти, директори, завміськвідділом освіти і інші керувники, то хай сам їм і дає з того, що має з батьків!

                                Щойно почнуться проблеми з приміщенням, уся позірна вигідність такого підходу розтане на очах. Окрім того, з доброго вчителя зовсім не обов'язково буде добрий підприємець. Радше навпаки. Отож прогорять, за Вашого розв'язання, ті, в кого думки — про навчання дітей, процвітатимуть ті, хто вміє наобіцяти батькам.

                                Більшість із-поміж батьків не можуть компетентно оцінити рівень учителя. За критерій для них правитимуть апломб та імпозантність.


                                > > > То як батьки будуть самі давати, то яким їм треба вчителям
                                > >
                                > > Щоб знати, "яким треба", вони мали б у школі днювати й ночувати, ще й учительські кадри самотужки добирати.
                                > >
                                > Пан Вакуленко! А Ви до зубного лікаря-приватника ніколи не ходили для прикладу? І як же Ви знаєте, не ночуючи у нього в кабінеті, чи той лікар хороший чи ні? І, повторюю, та школа не є обов"язковим елементом.

                                Ходив. І вже не один раз пересвідчився, що дарма. Бо грошики заплачено, а "вилікуваних" зубиків уже нема. Мені така форма здобуття знань про кваліфікацію лікарів не до шмиги.


                                > > > , а методистам, начальникам та міністрам з того який зиск? Вони батькам не потрібні!
                                > >
                                > > Ви спрощуєте проблему. Щоб були путні вчителі, хтось має подбати про їхню кваліфікацію. Инакше батькам доведеться вибирати з "бракованого товару".
                                > >
                                > Саме так чиновники і кажуть! Тому вчитель на кожну хвилину того, що він каже дітям на про те, що 2+2=4, пише от-такенний стос всіляких паперів, тому вчителя з 20 роками стажу повчає якась блатна вчорашня випускниця педвузу, яку батьки приткнули методистом!

                                Я ж не кажу, що тепер дбають добре. Але між "треба ліпше" та "не треба зовсім" є різниця.


                                > Вже зараз така якість, що у мене студенти технічного ВНЗ не знають, скільки ж буде півштуки та півштуки... При цьому, зауважу, "контролерів якості" стає все більше, а знання - все убогіші...

                                Не думаю, що між кількістю контролерів та рівнем знань є зворотна залежність. Чинників впливу значно більше. Замість книжки є телевізор і комп'ютер, а це не те саме. У гуманітарних науках наслідки очевидні: 9 із 10 студентів старших курсів плутають Геродота з Геростратом (або ніколи не чули ні про того, ні про того).

                                Якість учительських кадрів — жахлива. До школи йде працювати гірша половина випускників педагогічних університетів; ті, в кого голова нормально працює, швидко знаходять собі краще оплачувану роботу.

                                Окрім того, мусімо визнати, що й на технічні, й на гуманітарні спеціяльності тепер іде навчатися гірша половина випускників середніх шкіл; здібніші (чи слушно, чи ні — окрема тема) пхаються на спеціяльності правничі, економічні, суспільствознавчі та под.

                                Звідси й рівень наших студентів.


                                > > > Ото вони і вчепилися в школи та ВНЗ і не бажають їх віддавати, а для прикриття своїх особистих інтересів волають про інтереси суспільства, рівність можливостей та СПРАВЕДЛИ-И-И-И-ВІСТЬ!
                                > >
                                > > Не без того. Але не все до того зводиться.
                                >
                                > Ну так і я ж пишу лише пост, а не дисертацію на дохтура педнаук чи проект закону про освіту...

                                Та Ви цілу концепцію освіти пропонуєте. Тільки наразі не дуже послідовну. Адже, за Вашою логікою, й вища освіта, мабуть, виграла б, якби її доручити ФОПам...
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2010.01.02 | псевдоквази

                                  Re: Ну а хто ж платить зараз, як не ті ж батьки?

                                  Сергій Вакуленко пише:
                                  > псевдоквази пише:
                                  > > Сергій Вакуленко пише:
                                  >
                                  > > Звісно тікають. І свій "нашару" отриманий диплом мало хто цінує... А якби за нього давали свої гроші...
                                  >
                                  > Я особисто можу той диплом цінувати не знати як. Питання в тому, щó він дає в сенсі заробітку. Учительський, хоч би й на 100% справжній, — дуже мало.
                                  >
                                  Бо вчителів багато. А їх багато, бо дипломи "нашару", тож і виходить "не знайшов дороги - йди у педагоги".
                                  >
                                  > > Середній платник податки платить від 22 до 60 років. Дитина в школі 12 років + ВНЗ 5-6 = 17-18. Тож, навіть при одній дитині півсроку. А для знімання а потім розподілення податку є армія чиновників, яка з того живе. Такщо полегше в кінцевому підсумку не виходить.
                                  >
                                  > А що робити сім'ям, де троє або четверо дітей? Платити вдвічі більше за инших?
                                  >
                                  Це можна врегулювати через допомогу сім"ям з дітьми та іншим чином.
                                  >
                                  > > > > Тільки зараз кому і скільки давати з бюджету вирішують чиновники, а коли було б все платне, то вирішували б самі батьки.
                                  > > >
                                  > > > Ілюзія. Хіба що ту чи ту школу батьки могли б вибрати, а в школі однаково всім керував би директор.
                                  > > >
                                  > > Пан Вакуленко! Та Ви просто не можете вийти за рамки категорій нинішньої системи! Який директор? А інші форми - школи приватні, вчителя домашні, навчання домашнє і т.д.?
                                  >
                                  > Невже в приватних школах немає директорів?
                                  >
                                  "А інші форми - школи приватні, вчителя домашні, навчання домашнє і т.д.?" До речі, в приватній школі директор хоч буде знати, кого він взяв на роботу, не оглядаючись на "блат" з відділів освіти та інших начальників, отже, за них і відповідати.
                                  >
                                  > > На біса вчителю той директор за великим рахунком?
                                  >
                                  > В учителя клопіт — навчати, в директора — (ще) як відремонтувати дах, замінити водогінні труби і под. Ви гадаєте, буде краще, якщо вчитель опікуватиметься на додачу ще й усім названим і неназваним?
                                  >
                                  А поза школою вчителів не може бути? Якщо вчителю треба(?) кабінет, то він може найняти собі офіс у бізнес центрі чи ще деінде.
                                  >
                                  > > Хай реєструється як ФОП, платить податки і кладе собі грошики до кишені! А якщо він вважає, що йому потрібні методисти, директори, завміськвідділом освіти і інші керувники, то хай сам їм і дає з того, що має з батьків!
                                  >
                                  > Щойно почнуться проблеми з приміщенням, уся позірна вигідність такого підходу розтане на очах. Окрім того, з доброго вчителя зовсім не обов'язково буде добрий підприємець. Радше навпаки. Отож прогорять, за Вашого розв'язання, ті, в кого думки — про навчання дітей, процвітатимуть ті, хто вміє наобіцяти батькам.
                                  >
                                  Які проблеми? Які проблеми з приміщенням у адвокатської контори або у контори, що продає пластикові вікна? Береш гроші, шукаєш офіс в аренду - і вперед! І цих сферах, до речі, теж "можна наобіцяти" ... але не довго можна обіцяти.
                                  Взагалі я - за різноманіття форм, хто що хоче, той хай те і шукає. А зараз у нас - обов"язкова державна дванадцятирічна задовідсижувалка з задачею зробити з дітей дурних біороботів.

                                  > Більшість із-поміж батьків не можуть компетентно оцінити рівень учителя. За критерій для них правитимуть апломб та імпозантність.
                                  >
                                  Ну Ви вже зовсім... а хто може компетентно оцінити якість юридичних послуг, харчових продуктів, майстерність водія таксі, якість собачої буди і мільйон інших повсякденних речей? Як дають раду собі люди, що є простими споживачами? Якось же ж дають.... І тут дадуть!
                                  >
                                  > > > > То як батьки будуть самі давати, то яким їм треба вчителям
                                  > > >
                                  > > > Щоб знати, "яким треба", вони мали б у школі днювати й ночувати, ще й учительські кадри самотужки добирати.
                                  > > >
                                  > > Пан Вакуленко! А Ви до зубного лікаря-приватника ніколи не ходили для прикладу? І як же Ви знаєте, не ночуючи у нього в кабінеті, чи той лікар хороший чи ні? І, повторюю, та школа не є обов"язковим елементом.
                                  >
                                  > Ходив. І вже не один раз пересвідчився, що дарма. Бо грошики заплачено, а "вилікуваних" зубиків уже нема. Мені така форма здобуття знань про кваліфікацію лікарів не до шмиги.
                                  >
                                  Та ну?! А я от зазвичай питаю знайомих і збираю попередньо іншу інформацію.
                                  А що, до речі, знають про ту школу, до якої будуть йти їх діти, батьки? Номер школи, ПІБ директора і що там у вчителів дипломи держзразку (і то - згадайте історика Кислинського)? Ото цінна інформація!
                                  >
                                  > > > > , а методистам, начальникам та міністрам з того який зиск? Вони батькам не потрібні!
                                  > > >
                                  > > > Ви спрощуєте проблему. Щоб були путні вчителі, хтось має подбати про їхню кваліфікацію. Инакше батькам доведеться вибирати з "бракованого товару".
                                  > > >
                                  > > Саме так чиновники і кажуть! Тому вчитель на кожну хвилину того, що він каже дітям на про те, що 2+2=4, пише от-такенний стос всіляких паперів, тому вчителя з 20 роками стажу повчає якась блатна вчорашня випускниця педвузу, яку батьки приткнули методистом!
                                  >
                                  > Я ж не кажу, що тепер дбають добре. Але між "треба ліпше" та "не треба зовсім" є різниця.
                                  >
                                  Ну от дасть новий президент/прем"єр новому міністру освіти завдання "зробити краще", то знаєте, що буде? Зросте армія отих методистів, а вчителей примусять писати не тільки конспект про кожний чих, але і ще конспект про коцепцію конспекту та про концепцію концепції та інщу дурню.
                                  >
                                  > > Вже зараз така якість, що у мене студенти технічного ВНЗ не знають, скільки ж буде півштуки та півштуки... При цьому, зауважу, "контролерів якості" стає все більше, а знання - все убогіші...
                                  >
                                  > Не думаю, що між кількістю контролерів та рівнем знань є зворотна залежність. Чинників впливу значно більше. Замість книжки є телевізор і комп'ютер, а це не те саме. У гуманітарних науках наслідки очевидні: 9 із 10 студентів старших курсів плутають Геродота з Геростратом (або ніколи не чули ні про того, ні про того).
                                  >
                                  Знаєте, гірше те, що от ми випускаємо вже таких інженерів, що не можуть второпати, скільки ото напруги вольтметр показує! Якщо без Герократа і Гіпострата з Гіпподотом можна доволі довго протягнути, то коли через таке в великому місті відключиться електрика, а за тим вода... то не довго вдасться протягнути. Але то не від комп"ютера з телевізором, а від того, що система освіти прогнила наскрізь.

                                  > Якість учительських кадрів — жахлива. До школи йде працювати гірша половина випускників педагогічних університетів; ті, в кого голова нормально працює, швидко знаходять собі краще оплачувану роботу.
                                  >
                                  > Окрім того, мусімо визнати, що й на технічні, й на гуманітарні спеціяльності тепер іде навчатися гірша половина випускників середніх шкіл; здібніші (чи слушно, чи ні — окрема тема) пхаються на спеціяльності правничі, економічні, суспільствознавчі та под.
                                  >
                                  > Звідси й рівень наших студентів.
                                  >
                                  Ну я не буду повторювати те, що тут вже пані Ірина не раз викладала...
                                  >
                                  > > > > Ото вони і вчепилися в школи та ВНЗ і не бажають їх віддавати, а для прикриття своїх особистих інтересів волають про інтереси суспільства, рівність можливостей та СПРАВЕДЛИ-И-И-И-ВІСТЬ!
                                  > > >
                                  > > > Не без того. Але не все до того зводиться.
                                  > >
                                  > > Ну так і я ж пишу лише пост, а не дисертацію на дохтура педнаук чи проект закону про освіту...
                                  >
                                  > Та Ви цілу концепцію освіти пропонуєте. Тільки наразі не дуже послідовну. Адже, за Вашою логікою, й вища освіта, мабуть, виграла б, якби її доручити ФОПам...

                                  Ну, на концепцію це не тягне... Для кого мені концепцію писати? Президенти, міністри та ректори цей форум зовсім не читають, їм воно не до того.

                                  До речі, про ФОПи у ВНЗ у мене думка була, дуже слушна ідея: якщо є інтерес, то можу трохи про це написати тут.
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2010.01.02 | Сергій Вакуленко

                                    Re: Ну а хто ж платить зараз, як не ті ж батьки?

                                    псевдоквази пише:
                                    > Сергій Вакуленко пише:
                                    > > псевдоквази пише:
                                    > > > Сергій Вакуленко пише:

                                    > Бо вчителів багато. А їх багато, бо дипломи "нашару", тож і виходить "не знайшов дороги - йди у педагоги".

                                    Плутаєте причину та наслідок. Дипломи педагогів дешеві, бо з ними багато не заробиш. У нас – бо на Заході трохи инакше.


                                    > Це можна врегулювати через допомогу сім"ям з дітьми та іншим чином.

                                    А допомога звідки? Від тих-таки платників податків. А розподілюватиме той-таки чиновник.


                                    > > Невже в приватних школах немає директорів?
                                    > >
                                    > "А інші форми - школи приватні, вчителя домашні, навчання домашнє і т.д.?" До речі, в приватній школі директор хоч буде знати, кого він взяв на роботу, не оглядаючись на "блат" з відділів освіти та інших начальників, отже, за них і відповідати.


                                    Дай Боже! Хоча вже доводиться чути про блатників, що всілися по приватних фірмах...


                                    > > > На біса вчителю той директор за великим рахунком?
                                    > >
                                    > > В учителя клопіт — навчати, в директора — (ще) як відремонтувати дах, замінити водогінні труби і под. Ви гадаєте, буде краще, якщо вчитель опікуватиметься на додачу ще й усім названим і неназваним?
                                    > >
                                    > А поза школою вчителів не може бути? Якщо вчителю треба(?) кабінет, то він може найняти собі офіс у бізнес центрі чи ще деінде.

                                    Може. І навчатиме там усіх предметів. Чи учні їздитимуть з уроку на урок по різних бізнес-центрах?


                                    > Які проблеми? Які проблеми з приміщенням у адвокатської контори або у контори, що продає пластикові вікна? Береш гроші, шукаєш офіс в аренду - і вперед! І цих сферах, до речі, теж "можна наобіцяти" ... але не довго можна обіцяти.

                                    У них і прибутки вищі за вчительські.


                                    > > Більшість із-поміж батьків не можуть компетентно оцінити рівень учителя. За критерій для них правитимуть апломб та імпозантність.
                                    > >
                                    > Ну Ви вже зовсім... а хто може компетентно оцінити якість юридичних послуг, харчових продуктів, майстерність водія таксі, якість собачої буди і мільйон інших повсякденних речей? Як дають раду собі люди, що є простими споживачами? Якось же ж дають.... І тут дадуть!

                                    Ясно: оцінив якість харчів, коли вже ними отруївся... Чи може, простий споживач здатен наперед хімічний аналіз зробити? Я вже не кажу про кількість канцерогенів, яка дасться взнаки по спливі років. А споживач дивуватиметься: звідки воно взялося? У нікого з родичів не було...

                                    > > Ходив. І вже не один раз пересвідчився, що дарма. Бо грошики заплачено, а "вилікуваних" зубиків уже нема. Мені така форма здобуття знань про кваліфікацію лікарів не до шмиги.
                                    > >
                                    > Та ну?! А я от зазвичай питаю знайомих і збираю попередньо іншу інформацію.

                                    Так і я розпитував Тільки за ту інформацію ніхто потім не несе відповідальності. А от у Франції 10 років тому, не питавши, пішов до першої-ліпшої зубної клініки — пломба ще й дотепер стоїть. Наші "хвахівці" мене переконували, до речі, що вона неправильно зроблена, й пропонували замінити. От тільки їхні пломби всі повилітали менше, ніж за два роки...

                                    > А що, до речі, знають про ту школу, до якої будуть йти їх діти, батьки? Номер школи, ПІБ директора і що там у вчителів дипломи держзразку (і то - згадайте історика Кислинського)? Ото цінна інформація!

                                    Тут якість освіти має ґарантувати держава. Якщо вона не може впоратися зі своїми обов'язками, батьки реаґують, голосуючи за иншу державну владу.


                                    > Ну от дасть новий президент/прем"єр новому міністру освіти завдання "зробити краще", то знаєте, що буде? Зросте армія отих методистів, а вчителей примусять писати не тільки конспект про кожний чих, але і ще конспект про коцепцію конспекту та про концепцію концепції та інщу дурню.

                                    Учитель теж має можливість зреаґувати — пішовши на иншу роботу. Що й відбувається.


                                    > Знаєте, гірше те, що от ми випускаємо вже таких інженерів, що не можуть второпати, скільки ото напруги вольтметр показує! Якщо без Герократа і Гіпострата з Гіпподотом можна доволі довго протягнути, то коли через таке в великому місті відключиться електрика, а за тим вода... то не довго вдасться протягнути. Але то не від комп"ютера з телевізором, а від того, що система освіти прогнила наскрізь.

                                    Так і інженерові ж трохи більше треба платити. А за 2000 грн на місяць — що купив, те й маєш.

                                    Комп'ютер із телевізором — то, звісно, не головне лихо. Але до цієї зміни носіїв інформації ми ще не пристосувалися.

                                    До речі, даремно Ви гадаєте, що гуманітарні дисципліни — зайві. Саме вони формують ціннісні орієнтації в житті, а це потім впливає й на стан і становище технічних і природничих дисциплін (хоча й непрямо).


                                    > До речі, про ФОПи у ВНЗ у мене думка була, дуже слушна ідея: якщо є інтерес, то можу трохи про це написати тут.

                                    Як на мене, краще забезпечити професорську автономію, як на Заході.
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2010.01.02 | псевдоквази

                                      Re: Ну а хто ж платить зараз, як не ті ж батьки?

                                      Сергій Вакуленко пише:
                                      > псевдоквази пише:
                                      > > Сергій Вакуленко пише:
                                      > > > псевдоквази пише:
                                      > > > > Сергій Вакуленко пише:
                                      >
                                      > > Бо вчителів багато. А їх багато, бо дипломи "нашару", тож і виходить "не знайшов дороги - йди у педагоги".
                                      >
                                      > Плутаєте причину та наслідок. Дипломи педагогів дешеві, бо з ними багато не заробиш. У нас – бо на Заході трохи инакше.
                                      >
                                      Тут, пане Сергію, вже нема причини і наслідку, а є замкнене коло: "Багато педагогів - мала платня - дешеві дипломи- багато педагогів- ..."
                                      >
                                      > > Це можна врегулювати через допомогу сім"ям з дітьми та іншим чином.
                                      >
                                      > А допомога звідки? Від тих-таки платників податків. А розподілюватиме той-таки чиновник.
                                      >
                                      А вона і так є, ця система. Хоч, як на мене, краще таку допомогу прибрати і одночасно відмінити всі пенсії. Та це вже інша тема, до цього форуму вона відношення не має.
                                      >
                                      > > > Невже в приватних школах немає директорів?
                                      > > >
                                      > > "А інші форми - школи приватні, вчителя домашні, навчання домашнє і т.д.?" До речі, в приватній школі директор хоч буде знати, кого він взяв на роботу, не оглядаючись на "блат" з відділів освіти та інших начальників, отже, за них і відповідати.
                                      >
                                      >
                                      > Дай Боже! Хоча вже доводиться чути про блатників, що всілися по приватних фірмах...
                                      >
                                      Є й такі... але їх кількість обмежена, інакше контора здохне. А за держкошт їх кількість необмежена.
                                      >
                                      > > > > На біса вчителю той директор за великим рахунком?
                                      > > >
                                      > > > В учителя клопіт — навчати, в директора — (ще) як відремонтувати дах, замінити водогінні труби і под. Ви гадаєте, буде краще, якщо вчитель опікуватиметься на додачу ще й усім названим і неназваним?
                                      > > >
                                      > > А поза школою вчителів не може бути? Якщо вчителю треба(?) кабінет, то він може найняти собі офіс у бізнес центрі чи ще деінде.
                                      >
                                      > Може. І навчатиме там усіх предметів. Чи учні їздитимуть з уроку на урок по різних бізнес-центрах?
                                      >
                                      Та ті ж колишні школи зададуть площі... Форм може бути багато.
                                      >
                                      > > Які проблеми? Які проблеми з приміщенням у адвокатської контори або у контори, що продає пластикові вікна? Береш гроші, шукаєш офіс в аренду - і вперед! І цих сферах, до речі, теж "можна наобіцяти" ... але не довго можна обіцяти.
                                      >
                                      > У них і прибутки вищі за вчительські.
                                      >
                                      Так Ви ж за те, щоб вчительські прибутки зросли? От і буде...
                                      >
                                      > > > Більшість із-поміж батьків не можуть компетентно оцінити рівень учителя. За критерій для них правитимуть апломб та імпозантність.
                                      > > >
                                      > > Ну Ви вже зовсім... а хто може компетентно оцінити якість юридичних послуг, харчових продуктів, майстерність водія таксі, якість собачої буди і мільйон інших повсякденних речей? Як дають раду собі люди, що є простими споживачами? Якось же ж дають.... І тут дадуть!
                                      >
                                      > Ясно: оцінив якість харчів, коли вже ними отруївся... Чи може, простий споживач здатен наперед хімічний аналіз зробити? Я вже не кажу про кількість канцерогенів, яка дасться взнаки по спливі років. А споживач дивуватиметься: звідки воно взялося? У нікого з родичів не було...
                                      >
                                      > > > Ходив. І вже не один раз пересвідчився, що дарма. Бо грошики заплачено, а "вилікуваних" зубиків уже нема. Мені така форма здобуття знань про кваліфікацію лікарів не до шмиги.
                                      > > >
                                      > > Та ну?! А я от зазвичай питаю знайомих і збираю попередньо іншу інформацію.
                                      >
                                      > Так і я розпитував Тільки за ту інформацію ніхто потім не несе відповідальності. А от у Франції 10 років тому, не питавши, пішов до першої-ліпшої зубної клініки — пломба ще й дотепер стоїть. Наші "хвахівці" мене переконували, до речі, що вона неправильно зроблена, й пропонували замінити. От тільки їхні пломби всі повилітали менше, ніж за два роки...
                                      >
                                      > > А що, до речі, знають про ту школу, до якої будуть йти їх діти, батьки? Номер школи, ПІБ директора і що там у вчителів дипломи держзразку (і то - згадайте історика Кислинського)? Ото цінна інформація!
                                      >
                                      > Тут якість освіти має ґарантувати держава. Якщо вона не може впоратися зі своїми обов'язками, батьки реаґують, голосуючи за иншу державну владу.
                                      >
                                      Держава завжди буде "гарантувати" в свій бік, а це може завести на звичну доріжку: виховувати в школах тупих слухняних віслюків, якими легше керувати, як воно і є зараз. А з тих віслюків виростуть батьки-віслюки, якими можна керувати через зомбоящик і забезпечити необхідне голосування (а отже, і перманентне панування!) як це і є зараз.
                                      >
                                      > > Ну от дасть новий президент/прем"єр новому міністру освіти завдання "зробити краще", то знаєте, що буде? Зросте армія отих методистів, а вчителей примусять писати не тільки конспект про кожний чих, але і ще конспект про коцепцію конспекту та про концепцію концепції та інщу дурню.
                                      >
                                      > Учитель теж має можливість зреаґувати — пішовши на иншу роботу. Що й відбувається.
                                      >
                                      Це добрий вчитель може, а не дуже добрий не може, бо іншого нічого не вміє та й ьоїться міняти щось. От такий відбір і йде.
                                      >
                                      > > Знаєте, гірше те, що от ми випускаємо вже таких інженерів, що не можуть второпати, скільки ото напруги вольтметр показує! Якщо без Герократа і Гіпострата з Гіпподотом можна доволі довго протягнути, то коли через таке в великому місті відключиться електрика, а за тим вода... то не довго вдасться протягнути. Але то не від комп"ютера з телевізором, а від того, що система освіти прогнила наскрізь.
                                      >
                                      > Так і інженерові ж трохи більше треба платити. А за 2000 грн на місяць — що купив, те й маєш.
                                      >
                                      Так дійдемо вже дуже скоро до того, що не з 2т. не за 22т., і не за 222т. нікого не зможуть знайти!
                                      Та й кому Ви спрямовуєте оте "треба"?

                                      > Комп'ютер із телевізором — то, звісно, не головне лихо. Але до цієї зміни носіїв інформації ми ще не пристосувалися.
                                      >
                                      > До речі, даремно Ви гадаєте, що гуманітарні дисципліни — зайві. Саме вони формують ціннісні орієнтації в житті, а це потім впливає й на стан і становище технічних і природничих дисциплін (хоча й непрямо).
                                      >
                                      Не те, щоб вони зовсім зайві, але ото таке було і залишилося, як "гуманітарізація інженерної освіти", що з того вийшли недоінженери-недогуманітарії, або, як висловився один мій знайомий "гармонійно недорозвинена особистість".
                                      >
                                      > > До речі, про ФОПи у ВНЗ у мене думка була, дуже слушна ідея: якщо є інтерес, то можу трохи про це написати тут.
                                      >
                                      > Як на мене, краще забезпечити професорську автономію, як на Заході.

                                      Щоб ми тут не придумали, у життя воно не піде, бо чим же МОН буде керувати?
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2010.01.02 | Сергій Вакуленко

                                        Re: Ну а хто ж платить зараз, як не ті ж батьки?

                                        псевдоквази пише:
                                        > Сергій Вакуленко пише:

                                        > Тут, пане Сергію, вже нема причини і наслідку, а є замкнене коло: "Багато педагогів - мала платня - дешеві дипломи- багато педагогів- ..."

                                        Насправді їх бракує. У Харкові студенти-педагоги вже десь із четвертого курсу починають учителювати. Инакше-бо ніяких учителів у школах не буде.


                                        > > Дай Боже! Хоча вже доводиться чути про блатників, що всілися по приватних фірмах...
                                        > >
                                        > Є й такі... але їх кількість обмежена, інакше контора здохне.

                                        Їх якраз і тримають задля того, щоб у разі чого конторі хтось допоміг не здохнути...


                                        > > > А поза школою вчителів не може бути? Якщо вчителю треба(?) кабінет, то він може найняти собі офіс у бізнес центрі чи ще деінде.
                                        > >
                                        > > Може. І навчатиме там усіх предметів. Чи учні їздитимуть з уроку на урок по різних бізнес-центрах?
                                        > >
                                        > Та ті ж колишні школи зададуть площі...

                                        Тільки кому?


                                        > > > Які проблеми? Які проблеми з приміщенням у адвокатської контори або у контори, що продає пластикові вікна? Береш гроші, шукаєш офіс в аренду - і вперед! І цих сферах, до речі, теж "можна наобіцяти" ... але не довго можна обіцяти.
                                        > >
                                        > > У них і прибутки вищі за вчительські.
                                        > >
                                        > Так Ви ж за те, щоб вчительські прибутки зросли? От і буде...

                                        Не зростуть. Бо від якості учительської праці до вочевиднення її наслідків задовга дорога. Простий споживач не усвідомить залежності.


                                        > Держава завжди буде "гарантувати" в свій бік, а це може завести на звичну доріжку: виховувати в школах тупих слухняних віслюків, якими легше керувати, як воно і є зараз. А з тих віслюків виростуть батьки-віслюки, якими можна керувати через зомбоящик і забезпечити необхідне голосування (а отже, і перманентне панування!) як це і є зараз.

                                        Якщо брати тупість за константу, то ради нема. Та поки є демократія, маємо бодай слабенький зворотний вплив на державу. Щоправда, користуватися демократичними механізмами ще не навчилися. Наразі працюємо методом тичка.


                                        > > Учитель теж має можливість зреаґувати — пішовши на иншу роботу. Що й відбувається.
                                        > >
                                        > Це добрий вчитель може, а не дуже добрий не може, бо іншого нічого не вміє та й ьоїться міняти щось. От такий відбір і йде.

                                        Піде крамарювати — й там більше заробить. Такими хоч греблю гати.


                                        > > Так і інженерові ж трохи більше треба платити. А за 2000 грн на місяць — що купив, те й маєш.
                                        > >
                                        > Так дійдемо вже дуже скоро до того, що не з 2т. не за 22т., і не за 222т. нікого не зможуть знайти!
                                        > Та й кому Ви спрямовуєте оте "треба"?

                                        Покупцеві інженерних послуг.


                                        > > До речі, даремно Ви гадаєте, що гуманітарні дисципліни — зайві. Саме вони формують ціннісні орієнтації в житті, а це потім впливає й на стан і становище технічних і природничих дисциплін (хоча й непрямо).
                                        > >
                                        > Не те, щоб вони зовсім зайві, але ото таке було і залишилося, як "гуманітарізація інженерної освіти", що з того вийшли недоінженери-недогуманітарії, або, як висловився один мій знайомий "гармонійно недорозвинена особистість".

                                        Вас надурили. Та "гуманітаризація" не мала нічого спільного з гуманітарними науками. Вашим коштом працевлаштували колишніх совкових суспільствознавців різних мастей. На гуманітарних факультетах, до речі, так само: студенти слухають якусь там "соціяльну екологію" та под. І щороку того добра більшає. Натомість на профільні предмети години скорочують.
                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                        • 2010.01.03 | псевдоквази

                                          Re: Ну а хто ж платить зараз, як не ті ж батьки?

                                          Сергій Вакуленко пише:
                                          > псевдоквази пише:
                                          > > Сергій Вакуленко пише:
                                          >
                                          > > Тут, пане Сергію, вже нема причини і наслідку, а є замкнене коло: "Багато педагогів - мала платня - дешеві дипломи- багато педагогів- ..."
                                          >
                                          > Насправді їх бракує. У Харкові студенти-педагоги вже десь із четвертого курсу починають учителювати. Инакше-бо ніяких учителів у школах не буде.
                                          >
                                          В рідному місті, де є педунівер, спостерігаю зворотню картину: вчителів (страшенно низької якості, зауважу, принаймі в тих сферах, де я можу компетентно судити) тих спеціальностей, що він готує, не просто надлишок, а страшенний надлишок. Шкіл можна закрити 80%. Вибачте, коли я закінчував школу, то в ній було 5 випускних класів в кожному по 40-45 учнів! Зараз в більшості шкіл по 1 або 2 випускному класу. Зате кількість методистів зросла в рази.
                                          >
                                          > > > Дай Боже! Хоча вже доводиться чути про блатників, що всілися по приватних фірмах...
                                          > > >
                                          > > Є й такі... але їх кількість обмежена, інакше контора здохне.
                                          >
                                          > Їх якраз і тримають задля того, щоб у разі чого конторі хтось допоміг не здохнути...
                                          >
                                          Де як.
                                          >
                                          > > > > А поза школою вчителів не може бути? Якщо вчителю треба(?) кабінет, то він може найняти собі офіс у бізнес центрі чи ще деінде.
                                          > > >
                                          > > > Може. І навчатиме там усіх предметів. Чи учні їздитимуть з уроку на урок по різних бізнес-центрах?
                                          > > >
                                          > > Та ті ж колишні школи зададуть площі...
                                          >
                                          > Тільки кому?
                                          >
                                          Не знаю, що там у Харкові, а у рідному місті з кризою величезний надлишок офісних площ. У самому центрі побудували рік тому ще 2 офісних центри, так вони вже більше року стоять зовсім незаселені, нікому не потрібні. А то школи... В центрі школи "перепрофілювали" ще 15 років назад!
                                          >
                                          > > > > Які проблеми? Які проблеми з приміщенням у адвокатської контори або у контори, що продає пластикові вікна? Береш гроші, шукаєш офіс в аренду - і вперед! І цих сферах, до речі, теж "можна наобіцяти" ... але не довго можна обіцяти.
                                          > > >
                                          > > > У них і прибутки вищі за вчительські.
                                          > > >
                                          > > Так Ви ж за те, щоб вчительські прибутки зросли? От і буде...
                                          >
                                          > Не зростуть. Бо від якості учительської праці до вочевиднення її наслідків задовга дорога. Простий споживач не усвідомить залежності.
                                          >
                                          Усвідомить, хоч і не так зразу, як хотілося б. А хто ж усвідомить? Чиновник? Звичайно, було б у нас експертне товариство... Але ж і його не буде ніколи, поки все вирішують всезнаючі чиновники з колишніх комсомольців...
                                          >
                                          > > Держава завжди буде "гарантувати" в свій бік, а це може завести на звичну доріжку: виховувати в школах тупих слухняних віслюків, якими легше керувати, як воно і є зараз. А з тих віслюків виростуть батьки-віслюки, якими можна керувати через зомбоящик і забезпечити необхідне голосування (а отже, і перманентне панування!) як це і є зараз.
                                          >
                                          > Якщо брати тупість за константу, то ради нема. Та поки є демократія, маємо бодай слабенький зворотний вплив на державу. Щоправда, користуватися демократичними механізмами ще не навчилися. Наразі працюємо методом тичка.
                                          >
                                          Чим довше на це дивлюся, тим меньшим прибічником цієї "демократії від долбоящика" стаю...
                                          >

                                          > > > Так і інженерові ж трохи більше треба платити. А за 2000 грн на місяць — що купив, те й маєш.
                                          > > >
                                          > > Так дійдемо вже дуже скоро до того, що не з 2т. не за 22т., і не за 222т. нікого не зможуть знайти!
                                          > > Та й кому Ви спрямовуєте оте "треба"?
                                          >
                                          > Покупцеві інженерних послуг.
                                          >
                                          От про це пані Ірина і писала: "Поки в суспільстві не буде потреби (а її нема!) ..." і т.д.
                                          >
                                          > > > До речі, даремно Ви гадаєте, що гуманітарні дисципліни — зайві. Саме вони формують ціннісні орієнтації в житті, а це потім впливає й на стан і становище технічних і природничих дисциплін (хоча й непрямо).
                                          > > >
                                          > > Не те, щоб вони зовсім зайві, але ото таке було і залишилося, як "гуманітарізація інженерної освіти", що з того вийшли недоінженери-недогуманітарії, або, як висловився один мій знайомий "гармонійно недорозвинена особистість".
                                          >
                                          > Вас надурили. Та "гуманітаризація" не мала нічого спільного з гуманітарними науками. Вашим коштом працевлаштували колишніх совкових суспільствознавців різних мастей. На гуманітарних факультетах, до речі, так само: студенти слухають якусь там "соціяльну екологію" та под. І щороку того добра більшає. Натомість на профільні предмети години скорочують.

                                          Та не мене надурили (що то таке і на біса я зразу і второпав!), а суспільство і тих же батьків! До речі, як мені сказав один знайомий іноземець-вчений-викладач, коли взнав, що в додатку до диплому нашого студента аж 70 предметів: "Як же можна серйохно вважати, що те можна все вивчити, коли навіть неможливо запам"ятати всі ці назви предметів?!"
                                          Вони нє понімають як! Льогко! - скажуть наші ректори, директори і міністри!
                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                          • 2010.01.03 | Сергій Вакуленко

                                            Re: Ну а хто ж платить зараз, як не ті ж батьки?

                                            псевдоквази пише:
                                            > Сергій Вакуленко пише:

                                            > Але ж і його не буде ніколи, поки все вирішують всезнаючі чиновники з колишніх комсомольців...

                                            От проти комсомольців і треба голосувати. Завдання суспільства — дати їм належну оцінку.


                                            > Чим довше на це дивлюся, тим меньшим прибічником цієї "демократії від долбоящика" стаю...

                                            То все-таки телевізор чи не телевізор винен? У демократії закладена потреба навчитися відповідальності за те, що робиш (чи не робиш). Совок — безвідповідальний, тому що звик: від нього нічого не залежить — про все замість нього подбає партія. Тепер обіцяє про все замість нього подбати Юлія (для прикладу). Щоправда, довіра до неї, здається, поменшала — й це добре. Наука життя, мля...


                                            > > > Та й кому Ви спрямовуєте оте "треба"?
                                            > >
                                            > > Покупцеві інженерних послуг.
                                            > >
                                            > От про це пані Ірина і писала: "Поки в суспільстві не буде потреби (а її нема!) ..." і т.д.

                                            В електриці потреба є.
                                            Зрештою, останні газові ціни насправді несуть із собою багато позитиву...


                                            > > Вас надурили. Та "гуманітаризація" не мала нічого спільного з гуманітарними науками. Вашим коштом працевлаштували колишніх совкових суспільствознавців різних мастей. На гуманітарних факультетах, до речі, так само: студенти слухають якусь там "соціяльну екологію" та под. І щороку того добра більшає. Натомість на профільні предмети години скорочують.
                                            >
                                            > Та не мене надурили (що то таке і на біса я зразу і второпав!)

                                            То й не повторюйте дурню за дурисвітами!
                                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                            • 2010.01.03 | псевдоквази

                                              Re: Ну а хто ж платить зараз, як не ті ж батьки?

                                              Сергій Вакуленко пише:
                                              > псевдоквази пише:
                                              > > Сергій Вакуленко пише:
                                              >
                                              > > Але ж і його не буде ніколи, поки все вирішують всезнаючі чиновники з колишніх комсомольців...
                                              >
                                              > От проти комсомольців і треба голосувати. Завдання суспільства — дати їм належну оцінку.
                                              >
                                              Та голосую ж... Але лише мого голосу не достає для належноїъ оцінки. А голоси більшості народу залежать від долбоящика.
                                              >
                                              > > Чим довше на це дивлюся, тим меньшим прибічником цієї "демократії від долбоящика" стаю...
                                              >
                                              > То все-таки телевізор чи не телевізор винен? У демократії закладена потреба навчитися відповідальності за те, що робиш (чи не робиш).
                                              Долбоящик - то, звичайно, інструмент в руках хазяїв. За вбивство теж судять не ніж, а того, хто їм махав, так що очевидні речі нема сенсу обговорювати.

                                              >Совок — безвідповідальний, тому що звик: від нього нічого не залежить — про все замість нього подбає партія. Тепер обіцяє про все замість нього подбати Юлія (для прикладу). Щоправда, довіра до неї, здається, поменшала — й це добре. Наука життя, мля...
                                              >
                                              Скоро в черговий раз побачимо, чи буде з того результат...
                                              >
                                              > > > > Та й кому Ви спрямовуєте оте "треба"?
                                              > > >
                                              > > > Покупцеві інженерних послуг.
                                              > > >
                                              > > От про це пані Ірина і писала: "Поки в суспільстві не буде потреби (а її нема!) ..." і т.д.
                                              >
                                              > В електриці потреба є.
                                              > Зрештою, останні газові ціни насправді несуть із собою багато позитиву...
                                              >
                                              >
                                              > > > Вас надурили. Та "гуманітаризація" не мала нічого спільного з гуманітарними науками. Вашим коштом працевлаштували колишніх совкових суспільствознавців різних мастей. На гуманітарних факультетах, до речі, так само: студенти слухають якусь там "соціяльну екологію" та под. І щороку того добра більшає. Натомість на профільні предмети години скорочують.
                                              > >
                                              > > Та не мене надурили (що то таке і на біса я зразу і второпав!)
                                              >
                                              > То й не повторюйте дурню за дурисвітами!

                                              Ви вже вибачте, як воно тоді називалося всіма, від міністра до декана "гуманітарізація інженерної освіти", то так і я оте назвав, щоб хоч було зроозуміло, про що мова, не видумуючи якусь нову термінологію.
                                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                              • 2010.01.03 | Сергій Вакуленко

                                                Re: Ну а хто ж платить зараз, як не ті ж батьки?

                                                псевдоквази пише:

                                                > Ви вже вибачте, як воно тоді називалося всіма, від міністра до декана "гуманітарізація інженерної освіти", то так і я оте назвав, щоб хоч було зроозуміло, про що мова, не видумуючи якусь нову термінологію.

                                                Та, Ви знаєте, я спостерігав свого часу, як у Харкові за Кравчука-Кучми нищили Фізико-технічний інститут низьких температур. Притому більшість його наукових співробітників та інженерів голосувала за Кравчука-Кучму, бо боялася "бандьорафцеф". Брак гуманітарної освіти позначився на стані природничої науки...

                                                А те, що гуманітаризація від совкових "апществавєдаф" добра не принесла й не принесе, — річ очевидна.
                          • 2010.01.02 | Iryna_

                            в багатьох приватних школах (в тч в Печерськ скул) є опікунська

                            рада, яка й вирішує багато питань - в тому числі програми, відбору вчителів і так далі
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2010.01.02 | Сергій Вакуленко

                              Re: в багатьох приватних школах (в тч в Печерськ скул) є опікунська

                              Iryna_ пише:
                              > рада, яка й вирішує багато питань - в тому числі програми, відбору вчителів і так далі

                              Не знаю, що там робиться по тих приватних школах, але

                              1) оцінка програм, відбір учителів і под. — то робота (за яку годилося б щось платити),

                              2) ця робота потребує певної кваліфікації (чи мають її самі батьки — нема певності).
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2010.01.02 | псевдоквази

                                Все це знає лише держчиновник!

                                Сергій Вакуленко пише:

                                > 2) ця робота потребує певної кваліфікації (чи мають її самі батьки — нема певності).

                                Точно! Тільки чиновники мають потрібну кваліфікацію, бо їх держава вповноваджила! Чиновник знає! Він знає, від чого і як нам лікуватися (будеш пручатися - спитають: "А Ви що, лікар?"), що їсти-пити, у кого і чому вчитися (а скажіть-но, от батьки років 100 назад вирішували віддати сина в учні до чоботаря або коваля, то як вони, некомпетентні такі, вирішували, до якого з наявних ковалів чи чоботарів?).
                                Так скоро буде, що прийдете Ви до магазину купити кефіру, а тут чиновник якийсь шасть! - і скаже, що Вам потрібна горілка, бо Ви не використали якусь там річну квоту, яку вони, чиновники, десь там затвердили, а кефіру Ви вже й так багато спожили. І що Ви, неспеціаліст з харчування, можете йому сказати?
                                Так от, як на мене, то освіта - це теж ПОСЛУГА і яку послугу і як споживати повинен вирішувати сам СПОЖИВАЧ.
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2010.01.02 | Сергій Вакуленко

                                  Re: Все це знає лише держчиновник!

                                  псевдоквази пише:

                                  > Так от, як на мене, то освіта - це теж ПОСЛУГА і яку послугу і як споживати повинен вирішувати сам СПОЖИВАЧ.

                                  Він вирішить: матимемо 100% економістів, юристів, політологів і журналістів.

                                  Схаменемося, вже як пізно буде.
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2010.01.02 | псевдоквази

                                    Таки все знає лише держчиновник! :-)

                                    Сергій Вакуленко пише:
                                    > псевдоквази пише:
                                    >
                                    > > Так от, як на мене, то освіта - це теж ПОСЛУГА і яку послугу і як споживати повинен вирішувати сам СПОЖИВАЧ.
                                    >
                                    > Він вирішить: матимемо 100% економістів, юристів, політологів і журналістів.
                                    >
                                    > Схаменемося, вже як пізно буде.

                                    Так що, чиновник краще знає? Скажіть-но, чому ж таки в продовольчих магазинах купують не тільки одну горілку, але і кефір теж? Тут чиновників не треба на кожному розі понаставити? Ні?
                                    Та й про 100% юристів Ви не бійтеся - вже та хвиля пішла на спад: в цьому році в ВНЗ нашого міста НАЙБІЛЬШИЙ НЕДОБОР був на спеціальності економістів-менеджерів. В мене є знайомі, чиї старші діти вже "вивчилися" на Гуристів і тепер працюють... охоронцями , або вивчилися на Икономістів і працюють касирами у супермаркеті, так вони молодших дітей туди ж не штовхають!

                                    Крім того, буде потреба в інших спеціальностях - буде там краща платня - буде інтерес ту спеціальність надбати!
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2010.01.02 | Сергій Вакуленко

                                      Re: Таки все знає лише держчиновник! :-)

                                      псевдоквази пише:

                                      > Так що, чиновник краще знає? Скажіть-но, чому ж таки в продовольчих магазинах купують не тільки одну горілку, але і кефір теж? Тут чиновників не треба на кожному розі понаставити? Ні?

                                      Наразі я бачу користь від міністерського ліцензування спеціяльностей. Хоча міністерські чиновники на тому заробляють, усе ж є хоч якісь бар'єри на шляху невпинної експансії "модних" прохвесій.

                                      Инакше-бо ми б мали ще набагато гіршу ситуацію.


                                      > Та й про 100% юристів Ви не бійтеся - вже та хвиля пішла на спад: в цьому році в ВНЗ нашого міста НАЙБІЛЬШИЙ НЕДОБОР був на спеціальності економістів-менеджерів. В мене є знайомі, чиї старші діти вже "вивчилися" на Гуристів і тепер працюють... охоронцями , або вивчилися на Икономістів і працюють касирами у супермаркеті, так вони молодших дітей туди ж не штовхають!

                                      Як не юристи, то буде ще щось. Наші люди ще довго бажатимуть дітям добра дуже своєрідними способами. Поки воно все трохи не встоїться.


                                      > Крім того, буде потреба в інших спеціальностях - буде там краща платня - буде інтерес ту спеціальність надбати!

                                      Цікаво побачити, коли те станеться. Хоча я згоден: мусить статися.
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2010.01.03 | псевдоквази

                                        Re: Таки все знає лише держчиновник! :-)

                                        Сергій Вакуленко пише:
                                        > псевдоквази пише:
                                        >
                                        > > Так що, чиновник краще знає? Скажіть-но, чому ж таки в продовольчих магазинах купують не тільки одну горілку, але і кефір теж? Тут чиновників не треба на кожному розі понаставити? Ні?
                                        >
                                        > Наразі я бачу користь від міністерського ліцензування спеціяльностей. Хоча міністерські чиновники на тому заробляють, усе ж є хоч якісь бар'єри на шляху невпинної експансії "модних" прохвесій.
                                        >
                                        > Инакше-бо ми б мали ще набагато гіршу ситуацію.
                                        >
                                        Це, вибачте, не доведено! Та й важко довести - малиб ми 2 країни з близькими характеристиками, де було б в одній так, в іншій - інак, то побачили б...
                                        >
                                        > > Та й про 100% юристів Ви не бійтеся - вже та хвиля пішла на спад: в цьому році в ВНЗ нашого міста НАЙБІЛЬШИЙ НЕДОБОР був на спеціальності економістів-менеджерів. В мене є знайомі, чиї старші діти вже "вивчилися" на Гуристів і тепер працюють... охоронцями , або вивчилися на Икономістів і працюють касирами у супермаркеті, так вони молодших дітей туди ж не штовхають!
                                        >
                                        > Як не юристи, то буде ще щось. Наші люди ще довго бажатимуть дітям добра дуже своєрідними способами. Поки воно все трохи не встоїться.
                                        >
                                        Наші люди тут теж підпадають під вплив долбоящика та реклами. Чи воно встоїться коли? Чи доходить лише на власній шкурі (дітях)...
                                        >
                                        > > Крім того, буде потреба в інших спеціальностях - буде там краща платня - буде інтерес ту спеціальність надбати!
                                        >
                                        > Цікаво побачити, коли те станеться. Хоча я згоден: мусить статися.

                                        Та й мені цікаво...
                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                        • 2010.01.03 | Сергій Вакуленко

                                          Re: Таки все знає лише держчиновник! :-)

                                          псевдоквази пише:

                                          > Це, вибачте, не доведено! Та й важко довести - малиб ми 2 країни з близькими характеристиками, де було б в одній так, в іншій - інак, то побачили б...

                                          Експериментально не доведено, але передбачити, в який бік полине хвантазія наших керівників освіти — нескладно: за що більше платять, того й навчаємо...


                                          > Наші люди тут теж підпадають під вплив долбоящика та реклами. Чи воно встоїться коли? Чи доходить лише на власній шкурі (дітях)...

                                          Еге ж! Як до мене — на власних зубиках. Але дійшло ж! В освіті, звісно, воно триває трохи довше.
            • 2009.12.31 | Torr

              Re: А на біса вам вакарчуки, табачники, креміні і подібні?

              Iryna_ пише:
              > Torr пише:
              > > Трясця пише:
              > > Де нам узяти інших?
              > >
              > > як де?! тут, на форумі, є така скромна пані, яка задала пану міністру дуже багато цікавих питань. Ось і треба надати їй можливість найти відповіді на ті питання.
              > >
              >
              > Це ви мені?
              >

              так, вам.

              > Чесно кажучи погано уявляю що треба нашій країні щоб на такі посади почали ставити "позасистемних" людей і щоб ті люди могли щось зробити (тобто наприклад розігнати нафіг Академію педнаук та 70% вузів).

              ну я в Вас не помилився - Ви добре знаєте що саме треба робити.

              > Як виявилось, навіть той же Вакарчук (який нібито незрівнянно кращий від інших міністрів/претендентів не зробив нічого + показав що чи то не хоче розуміти ситуацію в освіті, чи то не хоче говорити правду. Докладний розбір відповідей робити не хочу бо тому Вакарчуку на посаді залишилось хіба що пару місяців, а на його місце гарантовано прийде щось набагато гірше.

              так, напевно замінять маріонетку. Але ця система нежиттєздатна, це вже майже всім зрозуміло. Люди мають знати що є реальна альтернатива тому що маємо.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.12.31 | псевдоквази

                А до якої партії...

                ... належить пані Ірина? Треба ж знати, за якої влади вона може бути міністром освіти.

                Torr пише:
                >
                > ну я в Вас не помилився - Ви добре знаєте що саме треба робити.
              • 2010.01.01 | Iryna_

                Re: А на біса вам вакарчуки, табачники, креміні і подібні?

                Torr пише:

                > ну я в Вас не помилився - Ви добре знаєте що саме треба робити.
                >
                так рецепт кругом універсальний - не брехати

                тобто чесно оцінити ситуацію, сформулювати оцінку
                власне всі мої питання до Вакарчука були спрямовані саме на це - спроможність чесної оцінки ситуації і чесного формулювання оцінки

                + треба
                так само сформулювати чесно сформулювати цілі і шляхи до них

                так, треба обговорювати завдання і шляхи з громадськістю - але спочатку треба їх чітко і чесно формулювати
                а на це наші політики не здатні
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2010.01.02 | Torr

                  Re: А на біса вам вакарчуки, табачники, креміні і подібні?

                  Iryna_ пише:
                  > власне всі мої питання до Вакарчука були спрямовані саме на це - спроможність чесної оцінки ситуації і чесного формулювання оцінки
                  >
                  то ви шукали чесного міністра в уряді, за якого рівень корупції визнано найвищім?

                  > + треба
                  > так само сформулювати чесно сформулювати цілі і шляхи до них
                  >
                  > так, треба обговорювати завдання і шляхи з громадськістю - але спочатку треба їх чітко і чесно формулювати
                  > а на це наші політики не здатні

                  "цілі і шляхи" - це те що постійно обговорюється на цьому форумі. Чи не настав час узагальнити?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2010.01.03 | Iryna_

                    Re: А на біса вам вакарчуки, табачники, креміні і подібні?

                    Torr пише:
                    > то ви шукали чесного міністра в уряді, за якого рівень корупції визнано найвищім?
                    уряду взагалі чи конкретного міністра?

                    я не стверджуватиму про 100% некорупційність міністерства - історію з підручниками з фізики ми тут не забули (на конкурсі переміг непоганий підручник, але не АПН). Зробили новий конкурс і протягли фуфло від АПН

                    > "цілі і шляхи" - це те що постійно обговорюється на цьому форумі. Чи не настав час узагальнити?
                    А це Ви про що?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2010.01.03 | Torr

                      Re: А на біса вам вакарчуки, табачники, креміні і подібні?

                      Iryna_ пише:

                      > я не стверджуватиму про 100% некорупційність міністерства - історію з підручниками з фізики ми тут не забули (на конкурсі переміг непоганий підручник, але не АПН). Зробили новий конкурс і протягли фуфло від АПН
                      >
                      і взагалі за корупцію відповідає Луценко. ;)

                      > > "цілі і шляхи" - це те що постійно обговорюється на цьому форумі. Чи не настав час узагальнити?
                      > А це Ви про що?

                      -складіть коротку програму дій "позасистемного" міністра освіти. Ну шоб люди побачили різницю між тим що треба робить, і тим що (не)робить Вакарчук.
      • 2010.01.17 | Ирина

        Re: А на біса вам МОН?

        Так воно і є! Міністерство як, велика аскарида плодить яйця, так і воно плодить накази, закони, положення - які ніхто внизу не збирається виконувати!!!!!!!!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.01.17 | псевдоквази

          Re: А на біса вам МОН?

          Ирина пише:
          > Так воно і є! Міністерство як, велика аскарида плодить яйця, так і воно плодить накази, закони, положення - які ніхто внизу не збирається виконувати!!!!!!!!

          І правильно, що не виконують! Іноді від начальства просочується інформація, що там їм щедро пише той МОН. Якщо взяти тільки департамент виховної (і якоїсь там ще...) роботи, то якби виконували всі його вказьови, а не лише давали рапорти про начебто виконання, то викладачі б з роботи не виходили, а студентам не вистачало б часу на сон, не те що на навчання, яке вже вбогеньке воно зараз не є. А є ще й інші департаменти... А ще є інші многомудрі контори. від київських до місцевих, що дають вказьовки - без вказьовок ніякий екс-комсомолець з начальства собі життя не мислить...
  • 2009.12.30 | псевдоквази

    Європа ждьоть...

    Іван Вакарчук пише:

    > Іван Вакарчук: Основні принципи Болонської системи — це мобільність студентів та викладачів. Для студентів — це можливість поїхати в будь—який університет, щоб отримати якісну освіту. Для викладачів — можливість обміну, читання лекцій у різних ВНЗ тощо. Але ці обміни повинні бути безбар’єрними, тобто ВНЗ повинні мати ідентичні програми і системи оцінювання знань. Це означає, що коли студент принесе залікову книжку в будь-який університет, викладачу буде зрозумілим рівень його знань.
    >
    Чим раніше наш "продукт" попре до Європи, тим краще - раніше второпають, що то таке... при всіх належних булонських балах.
  • 2009.12.31 | igorg

    І як же ця система реально працює?

    Якщо МОН дає план прийому-випуску й за нього жарить ректорів :). Власним коштом звісно можна трансформуватися, але й без кредитів це зробити елементарно :). А академрізницю здавати все одно доведеться. Бо уніфікація на рівні груп.
    А така дрібниця як необхідність вчитися згідно спільного плану це лінія оборони типу курської дуги. Якщо її прийнять тоді будуть реальні зміни у якості підготовки. Бо відпаде необхідність відраховувати студентів (принаймні платників). Але треба надто багато змін. І найперше прийняти оту систему жорсткої спеціалізації. Одним словом треба або переходити на систему підготовки як у людей, або продовжувать захищать на цю тему все більше й більше дисертацій та писать монографій :).
  • 2010.01.10 | Леонід

    Методична робота МОН

    Міністрество освіти вже 17 років реально не організовує навчальний процес, а плодить нові корупційні підрозділи для своїх людей і жінок чиновників з інших відомств. Пан Вакарчук уже розробив проект акредитаційної еспертизи вузів, за яким "перевірка" кожної справи буде коштувати вузові до 50 000 гривень. Це все ляже на плечі студентів, особливо державних вузів. До введення цього чудо-положення пан міністр ЗАБОРОНИВ з 25 вересня приймати документи щодо ліцензування й акредитації. А з 31 березня він заборонив здійснювати держзамовлення вузам, які до цього часу не пройшли цілензування спеціальностей!
    Це ж крок, спрямований на знищення державної освіти в Україні. Скоро залишиться тільки Львівський університет і комерційні псевдо-вузи.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.17 | псевдоквази

      Re: Методична робота МОН

      Може, так і треба?!

      Леонід пише:
      > А з 31 березня він заборонив здійснювати держзамовлення вузам, які до цього часу не пройшли цілензування спеціальностей!

      Держзамовлення треба взагалы лыквыдувати!

      > Це ж крок, спрямований на знищення державної освіти в Україні. Скоро залишиться тільки Львівський університет і комерційні псевдо-вузи.

      Тільки Львівський теж треба того... Оскільки іншим шляхом скоротити надлишок ВНЗ неможливо, то можна просто скорочувати держзамовлення і виплати з бюджету. Коли їх не буде, то поступово надлишкові і неякісні ВНЗ самоліквідуються.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".