МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Україні вийде друком переклад праці Нормана Наймарка "Геноциди Сталіна"

04/19/2011 | Майдан-ІНФОРМ
Могилянка (ВД «КМ Академія») отримала ексклюзивне право на видання «Геноцидів Сталіна» українською мовою від самого автора. Книга вийде друком у травні, тоді ж запланований візит професора Нормана Неймарка до України.

Попередня програма візиту передбачає проведення публічної лекції та презентації українського видання «Геноцидів Сталіна». Обидва заходи відбудуться у Могилянці 11 травня і будуть відкритими для всіх охочих. Напередодні, 10 травня, в УНІАН відбудеться прес-конференція професора Наймарка.

Норман Наймарк – один із найавторитетніших сучасних істориків, що досліджують історію XX століття. У своїй праці він розглядає формування Сталіна як народовбивці, спираючись на його біографію; конкретні епізоди масових убивств у 1930-х роках (розкуркулення, голод в Україні 1932—1933 років, нищівні кампанії проти неросійських народів); Великий терор 1937—1938 років.

Вважаючи питання геноциду важливим для українців, Н. Наймарк сподівається, що «ця книжка допоможе їм ясніше усвідомити його динаміку».

«З багатьох причин я радий, що книжку «Геноциди Сталіна» перекладено українською і її видає всесвітньовідома Києво-Могилянська академія. Неможливо зрозуміти репресії 1930-х років і «націоналізацію» масових вбивств (перехід від «класової» до «національної» ознаки наприкінці 1920-х – на початку 1930-х років) без вивчення центральної ролі України та українців у цьому процесі. По-друге, ключова роль Сталіна в геноцидній політиці 1930-х років та його антагоністичне – можна сказати, українофобське – ставлення до політики, історії й культури УРСР та її народу, а надто українських селян, – це невіддільна частина історії геноциду в Радянському Союзі».

Норман Наймарк, із передмови до українського видання


Додаткова інформація за тел. 425 15 36, e-mail:pressa@ukma.kiev.ua.




Прес-центр НаУКМА

Відповіді

  • 2011.04.19 | Hadjibei

    Це справді добра новина

    І бажано, щоб наклад був великий.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".