МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Справа екс-прем’єра: кримінальний закон без меж?

07/19/2011 | Микола Сірий, Інститут держави і права НАНУ
Справа екс-прем’єра: кримінальний закон без меж?

Микола Сірий «Дзеркало тижня. Україна» №24, 01 Липень 2011

http://dt.ua/articles/83720

Відповіді

  • 2011.07.19 | Almodovar

    Просто шикарно!

    Усе по полицях! Відмінно!
  • 2011.07.19 | kyivpost.ua

    Re: Пане президенте, не копайте собі яму

    http://www.kyivpost.ua/opinion/op-ed/pane-prezidente-ne-kopajte-sobi-yamu-25463.html

    Пане президенте, не копайте собі яму

    Девід Кремер, Деймон Вілсон, Роберт Нурік
    19 июля 2011 18:19 2

    Президенту України Віктору Януковичу Від трьох американських друзів України

    Після перемоги на чесних та відкритих президентських виборах в лютому 2010, ви можете пишатися чималими здобутками для вашої країни

    Ваша правляча більшість в парламенті прийняла таку необхідну пенсійну реформу; нескінченні чвари, що характеризували адміністрацію вашого попередника нарешті позаду; ваш уряд домігся значного прогресу, наблизившись до завершення перемовин, щодо зони вільної торгівлі та угоди про асоціацію з Європейським союзом.

    Проте вашим досягненням загрожує небезпека, якщо ви та ваш уряд не припините нехтувати правами людини та демократичними принципами. Для тих, хто бажає вашій країні добра і процвітання, такі тенденції видаються тривожними.

    Кримінальне переслідування колишнього прем’р-міністра Юлії Тимошенко, яку ви перемогли в другому турі президентських виборів минулого року, є свідченням погіршення ситуації в країні.

    Її справа стала приводом для розгляду міжнародним співтовариством як брутальне порушення законодавства з метою переслідування головних політичних опонентів.

    І це не єдиний привід до занепокоєння. Міністр внутрішніх справ уряду Тимошенко Юрій Луценко перебуває за гратами з грудня минулого року. Він також став жертвою підозрілої підвищеної активності прокуратури.

    Ваші представники говорять, що розслідування проводяться проти більше, ніж 400 нинішніх чиновників, але жоден з цих випадків не торкається осіб з таким політичним статусом.

    Поцедура проведення таких кримінальних розслідувань не викликає довіри ні в Україні, ні за кордоном. Чотири різні кримінальні справи було порушено проти Тимошенко.

    Служба безпеки України та Генеральна прокуратура, здається, вийшли з-під контролю і намагаються зачепитися за будь-що, що може буте використане як звинувачення проти Тимошенко з метою позбавити її права участі в майбутніх виборах.

    Європейський суд з прав людини буде розглядати цю справу. І це лише доводить те, що порушення українського судового законодавства відбувається з політичними цілями і є нехтуванням європейськими нормами та цінностями.

    Пане президенте, Ви повинні покласти край цьому негайно. У відповідь на зростаючу критику у зв'язку зі справою Тимошенко, ви нещодавно вирішили припинити будь-які втручання у процес розслідування. Так, такий крок міг би бути доцільним, але лише у разі справедливої та неупередженої процедури судового розгляду справи.

    Проте, за браком авторитету, нездатність зупинити ці переслідування може лише зашкодити вашим намаганням приєднатися до ЄС і позбавити вас цієї важливої рівноваги у відносинах з Росією.

    Вибіркові переслідування – не єдина проблема. Місцеві вибори у жовтні минулого року відбувалися з грубим порушенням демократичних стандартів, ламаючи позитивну п’ятирічну тенденцію проведення чесних і справедливих виборів.

    Служба безпека бере на себе занадто велику відповідальність, зважаючи на необгрунтований тиск співробітників служби на громадських активістів (українських та іноземних), а також журналістів.

    Парламент погруз у бюрократії. Корупція і досі залишається величезною проблемою на всіх рівнях влади. Політика в галузі освіти, релігії та мови лише посилює суспільну ворожнечу та чвари і зовсім не сприяє національній єдності.

    Ми не є прихильникамии попередньої адміністрації, хоча давно підтримуємо Україну. Нескінченні чвари між президентом Віктором Ющенком і прем'єр-міністром Юлією Тимошенко мали паралізуючий вплив на політику.

    Той період характеризувався економічною кризою і неефективним управлінням. Корупція і тоді була величезною проблемою, зважаючи на газову угоду з Росією у 2006 році. Тому зовсім не дивно, що адміністрація не виправдала очікувань учасників Помаранчевої революції у 2004 році.

    П'ять років після Помаранчевої революції були періодом втрачених можливостей. І Україна не може дозволити собі рухатися в неправильному напрямку ще п'ять років. Саме тому ми закликаємо Вас втрутитися і припинити ці антидемократичні дії, доки не стало надто пізно і ви не змушені відмовитися від членства в ЄС та припинити переговори.

    Тривалі тривожні тенденцій у вашій країні ведуть Україну до клептократії та авторитаризму. Це загрожує катастрофічними наслідками для країни. І це зовсім не те, для чого вас обрав народ.

    Зараз час продемонструвати ваше вміння керувати країною, пане президент. І, як кажуть на Заході: якщо ви опинилися в ямі, то в першу чергу потрібно перестати копати, тобто потрібно припинти робити те, що ще більше ускладнює ситуацію. Ще не пізно, але часу у вас майже не залишилось.

    Read this op-ed in English
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.20 | pravda.com.ua

      Re: Американці закликають Януковича перестати копати собі яму

      Вівторок, 19 липня 2011, 20:55

      Кримінальне переслідування колишнього прем'єра Юлії Тимошенко є свідченням погіршення ситуації в Україні.

      Про це йдеться у відкритому листі президента Freedom House Девіда Кремера, виконавчого віце-президента Атлантичної Ради Деймона Вілсона і запрошеного співробітника Атлантичної Ради Роберта Нуріка до президента Віктора Януковича, опублікованому на сайті Kyiv Post.

      "Після перемоги на чесних та відкритих президентських виборах в лютому 2010, ви можете пишатися чималими здобутками для вашої країни", - йдеться в листі.

      "Ваша правляча більшість в парламенті прийняла таку необхідну пенсійну реформу; нескінченні чвари, що характеризували адміністрацію вашого попередника, нарешті, позаду; ваш уряд домігся значного прогресу, наблизившись до завершення перемовин, щодо зони вільної торгівлі та угоди про асоціацію з Європейським союзом", - заявили автори.

      "Проте вашим досягненням загрожує небезпека, якщо ви та ваш уряд не припините нехтувати правами людини та демократичними принципами", - підкреслили підписанти.

      "Кримінальне переслідування колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, яку ви перемогли в другому турі президентських виборів минулого року, є свідченням погіршення ситуації в країні", - зазначається в листі.

      "Її справа стала приводом для розгляду міжнародним співтовариством, як брутальне порушення законодавства з метою переслідування головних політичних опонентів", - додали автори.

      Крім того, вони висловили занепокоєння перебуванням за гратами з грудня 2010 року міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

      В листі зазначається, що "процедура проведення таких кримінальних розслідувань не викликає довіри ні в Україні, ні за кордоном".

      "Чотири різні кримінальні справи було порушено проти Тимошенко. Служба безпеки України та Генеральна прокуратура, здається, вийшли з-під контролю і намагаються зачепитися за будь-що, що може бути використане як звинувачення проти Тимошенко з метою позбавити її права участі в майбутніх виборах", - вважають автори.

      "У відповідь на зростаючу критику у зв'язку зі справою Тимошенко, ви нещодавно вирішили припинити будь-які втручання у процес розслідування. Так, такий крок міг би бути доцільним, але лише у разі справедливої та неупередженої процедури судового розгляду справи", - йдеться в листі.

      Представники США закликали Януковича "втрутитися і припинити ці антидемократичні дії, доки не стало надто пізно, і ви не змушені відмовитися від членства в ЄС та припинити переговори".

      "Тривалі тривожні тенденцій у вашій країні ведуть Україну до клептократії та авторитаризму. Це загрожує катастрофічними наслідками для країни. І це зовсім не те, для чого вас обрав народ", - зазначається в листі.

      "Зараз час продемонструвати ваше вміння керувати країною, пане президент. І, як кажуть на Заході: якщо ви опинилися в ямі, то в першу чергу потрібно перестати копати, тобто потрібно припинити робити те, що ще більше ускладнює ситуацію. Ще не пізно, але часу у вас майже не залишилось", - додали автори листа.

      http://www.pravda.com.ua/news/2011/07/19/6402586/
  • 2011.07.20 | igorg

    Треба дещо інакше: кримінальний закон при владі

    Пацани тіпа навчилися цивілізовано влаштовувать разборкі.Чтоб бєз бєспрєдєла, па гасударствєнним панятіям.
  • 2011.07.20 | unian.net

    Financial Times: Янукович обзавівся власною справою ЮКОСа


    20.07.2011 11:58 , ОСТАННІ НОВИНИ

    Financial Times: Янукович обзавівся власною справою ЮКОСа

    Президентові України "справедливо дорікають" у створенні "полегшеної версії путынызму", і ось аналогія одержала нове обгрунтування: Віктор Янукович обзавівся "власною справою ЮКОСа", пише Financial Times про справу Юлії Тимошенко.

    Екс-прем`єр, на відміну від Михайла Ходорковського, не є олігархом, але і в її випадку є підстави підозрювати "вибыркове правосуддя і політично вмотивовану спробу нейтралізувати опонента", йдеться у редакційній статті. "В Україні, як і в Росії, мало хто з зайнятих в бізнесі і політиці, мають бездоганну репутацію".

    "Надзвичайно спірним" видається виданню звинувачення в перевищенні повноважень при укладенні газової угоди з Росією, за яким Тимошенко притягнули до суду і можуть дати до 10 років в`язниці. Financial Times пропонує задуматися, чи допустиме кримінальне переслідування за "політичні кроки, особливо здійснені в період кризи".

    "Говорять, що через критику із Заходу оточення Януковича шукає спосіб вийти з ситуації і при цьому зберегти лице - скажімо, за допомогою умовного терміну, при якому Тимошенко не сяде у в`язницю, але і не зможе брати участь в наступних виборах. Цинічні маневри такого роду повинні бути осуджені міжнародним співтовариством".

    В ЄС є важелі для впливу на Януковича - це переговори про присвоєння Україні статусу кандидата в члени ЄС і щодо угоди про вільну торгівлю. При цьому не треба боятися "знов підштовхнути Київ в обійми Росії". "Якщо наступ на Тимошенко буде продовжено", Брюссель повинен тимчасово припинити переговори, пише видання.

    InoPressa

    http://www.unian.net/ukr/news/news-446907.html
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.07.23 | unian.net

      Re: Financial Times: Янукович обзавівся власною справою ЮКОСа

      23.07.2011 00:16 , ОСТАННІ НОВИНИ

      Посол пояснює різницю між Януковичем і Путіним

      Порівняння судових процесів над колишнім прем’єр-міністром України Юлією ТИМОШЕНКО та екс-главою російського ЮКОСу Михайлом ХОДОРКОВСЬКИМ є перебільшеним і оманливим.

      Про це йдеться у листі-відповіді посла України у Великобританії Володимира ХАНДОГІЯ «Уряд України поважає судовий процес» на редакційну статтю видання Financial Times «Для України настав «час «ЮКОСу», який сьогодні, 22 липня, опублікувало видання. Текст листа-відповіді надали УНІАН у Департаменті інформаційної політики Міністерства закордонних справ України.

      «Сер, я пишу для того, щоб не погодитися з перебільшеним порівнянням процесів над Ю.ТИМОШЕНКО та М.ХОДОРКОВСЬКОГО («Для України настав «час «ЮКОСу»). Це твердження – недоречне, оманливе та вкрай неправдиве.

      На відміну від Владіміра ПУТІНА, який неодноразово висловлював свою позицію щодо суду над «ЮКОСом», Президент Віктор ЯНУКОВИЧ відмовився коментувати теперішній процес проти пані ТИМОШЕНКО, і я так само не буду. У цій країні виконавча гілка влади поважає судовий процес, тому не втручається і не намагається впливати на події”, - йдеться у листі.

      В.ХАНДОГІЙ зазначає, що відколи В.ЯНУКОВИЧ був обраний Президентом, він прагнув провести в Україні реформи, запровадити економічну лібералізацію, антикорупційні заходи. Юридична реформа, на думку посла, як і пенсійна, - частина його програми.

      “Україна цілковито віддана демократичним цінностям, і це передбачає належні правові процедури стосовно всіх осіб, обвинувачених у скоєнні кримінальних правопорушень. Відколи прокурори почали розслідування, пані ТИМОШЕНКО могла вільно спілкуватися із своїми прибічниками та ЗМІ. Її не заарештували. Ці обставини далекі від тих, в яких опинився пан ХОДОРКОВСЬКИЙ, якого заарештували бійці спецпризначення у масках, ув’язнили і тримали за ґратами на суді. Не може бути жодного порівняння між «ЮКОСом» та відкритим процесом, який проходить в Україні. Як ви зазначили, Україна прагне тісніших зв’язків з Європою. Кінцева мета – інтеграція. Наші зобов’язання включають не лише відчутні внутрішні реформи, а й прихильність до спільних з Європою цінностей, прихильність до демократії, свободи слова та прав людини. Західні політики побачили прогрес України у поглибленні зв’язків з Європейським Союзом. Я сподіваюся, що ваше поважне видання побачить цей процес, а надалі уникатиме невдалих висловлювань про Україну, таких, як порівняння з «ЮКОСом», - наголошується у листі.

      http://www.unian.net/ukr/news/news-446907.html
  • 2011.08.07 | ukraine.usembassy.gov

    Заява Уряду США

    Заява Уряду США

    ЗАЯВА УРЯДУ США ПРО ЗАНЕПОКОЄННЯ АРЕШТОМ КОЛИШНЬОГО ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО

    6 cерпня 2011 року

    Учорашнє ув’язнення колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко збурило занепокоєння у міжнародній спільноті щодо застосування верховенства права в Україні і ще більше надало подіям вигляду політично мотивованих переслідувань.

    Уряд США поділяє ці занепокоєння і закликає переглянути рішення про ув’язнення пані Тимошенко і розглянути її негайне звільнення.

    Ми порушували перед урядом України питання про нашу стурбованість стосовно юридичних процесів проти пані Тимошенко та інших опозиційних діячів і продовжуватимемо ретельно стежити за цими процесами.

    Посольство США у Києві звернулося по можливість відвідувати пані Тимошенко під час її ув’язнення.

    http://ukrainian.ukraine.usembassy.gov/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".