МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Український ІТ-сектор вже дуже скоро матиме привілейоване становище

11/25/2011 | В. Семиноженко
Вітчизняний ІТ-сектор має колосальний потенціал зростання і конкурентоспроможності, але потребує створення сприятливих умов для розвитку, зокрема зменшення податкового навантаження. У Верховній Раді зареєстровані два законопроекти, що сприятимуть розвитку ІТ-індустрії, і є всі підстави вважати, що вони можуть бути прийняті до кінця 2011 року. Про це у коментарі УНН повідомив голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

"Але якщо інші країни, які зацікавлені у лідерстві на ринку високих технологій, зменшують податковий тиск на ІТ-бізнес, то Україна, на жаль, пішла прямо протилежним шляхом. У нас введено внутрішній ПДВ, діє значно вища, ніж у країнах-конкурентах, ставка соціальних податків. Ця ситуація вимагає негайного виправлення", - відзначив він.

Голова Держінформнауки також розповів, що агентством спільно з профільними асоціаціями, урядом та парламентом, за підтримки народних депутатів Віктора Януковича, Євгена Царькова та інших парламентарів ініційовані два законопроекти, які дозволять українському ІТ-бізнесу конкурувати на рівних з іноземними компаніями.

"Це проекти законів "Про економічний експеримент щодо створення сприятливих умов в Україні індустрії програмної продукції" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо економічного експерименту стосовно створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції". Ними передбачено встановлення особливого порядку сплати податків та платежів для підприємств в сфері інформатизації, що сприятиме їхній легалізації. Зокрема, пропонується встановити податок на прибуток у розмірі 16%, єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування у розмірі 36,7% від суми, що дорівнює двом мінімальним зарплатам, помноженим на кількість найманих працівників, податок на доходи фізичних осіб у формі заробітної плати у розмірі 10% та ін. Також передбачається звільнення від ПДВ", - розповів В.Семиноженко.

"Існує реальний шанс, що ці законопроекти будуть ухвалені Верховною Радою ще до кінця 2011 року. І поспішаємо ми недарма, адже посилення ІТ-сектора дасть можливість збалансувати структуру української економіки на користь високотехнологічних галузей й до того ж принесе дуже серйозні надходження до державного бюджету", - додав він.

Голова Держагентства повідомив, що за даними Державної служби статистики України, у сфері інформатизації працює 3119 підприємств, основним видом діяльності яких є надання послуг. "З них, за оцінками профільних асоціацій, майже 2000 компаній спеціалізуються на розробці програмної продукції. Кількість ІТ-спеціалістів в Україні наприкінці 2010 року склала приблизно 215 тис. осіб, з них понад 20 тис. – сертифіковані програмісти, що працюють на експорт. Навіть під час кризи темпи розвитку галузі ІТ становили 40%", - підкреслив В.Семиноженко.

Крім того, за його словами, Держінформнауки працює над розвитком електронного урядування в Україні.

"З січня наступного року уряд переходить на електронний документообіг. Вже повністю сформована відповідна законодавча база. До кінця року ми плануємо затвердити єдиний формат, тобто ту мову, яка стане своєрідним "есперанто" для електронного спілкування між різними відомствами. За цей рік ми значно просунулися в реалізації проектів "єдиного вікна" подання електронної звітності та Державної системи електронних звернень громадян. Реалізація цих масштабних проектів значно підвищить ефективність роботи влади ", - зазначив В.Семиноженко.

24.11.2011 20:18
http://www.expres.ua/news/2011/11/24/54767


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".