МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Грузії примусово виселені тисячі людей.

08/31/2010 | Майдан-ІНФОРМ
Amnesty International занепокоєна тим, що влада столиці Грузії Тбілісі провела серію примусових виселень вимушених переселенців. За даними джерел в Грузії, з середини червня близько 5000 людей були примусово виселені з своїх домівок.

Частина з них взагалі не отримали жодного житла; інших направили в будинки, які, ймовірно, не придатні для життя. Цілком ймовірно, що в найближчому майбутньому примусові виселення не припиняться. Виселення, що відбулися за останні два місяці, однозначно не відповідали міжнародним стандартам. Зокрема, влада не провела повноцінних консультацій з вимушеними переселенцями; їх не попередили завчасно про виселення та їм не надали належного житла. У низці випадків мешканці взагалі були позбавлені даху над головою, і під час виселення влада порадила їх шукати притулку в родичів чи друзів. П’ять примусових виселень, що мали місце в червні, стосувалися приблизно 5000 вимушених переселенців. З надійних джерел Amnesty International стало відомо, що влада планує виселити мешканців більш як 30 тбіліських центрів колективного розміщення, в кожному з яких проживають десятки родин. Якщо і ці виселення пройдуть за тим самим сценарієм, який спостерігався в останні місяці, цілком ймовірно, що вони теж будуть носити примусовий характер.

Перше примусове виселення відбулося 14 червня. Тоді 38 родин були виселені з центру колективного розміщення, де вони прожили вже декілька років. З цими людьми по-справжньому не обговорювалися ні альтернативи виселенню, ні інші варіанти їх розміщення. Їм запропонували переселитися в інший колективний центр, який, як вбачається, не придатний для проживання. На фотографіях будівлі, які отримала Amnesty International, видно, що приміщення завалені сміттям та потребують ремонту. Окрім того, повідомлялось, що одній з родин в якості кімнати для проживання виділили туалет. Ці примусові виселення проводились з порушенням норм грузинського законодавства, що стосується вимушених переселенців. А саме: закон говорить, що таких осіб не можна без письмової згоди переселяти, якщо це веде до погіршення їх житлових умов.

БУДЬ-ЛАСКА, НАПИШІТЬ НЕГАЙНО грузинською, українською, англійською чи іншою мовою:

* Закликаючи Президента Грузії скористатися своїми повноваженнями та негайно припинити всі примусові виселення ;
* Вимагаючи від нього, щоб виселення застосовували лише як крайній захід та у повній відповідності з гарантіями, передбаченими в національному законодавстві про вимушених переселенців та в міжнародних нормах в галузі прав людини;
* Вимагаючи від нього вжити усіх заходів, щоб виселеним людям у терміновому порядку наддали належне житло;
* Вимагаючи від нього, щоб альтернативне житло, що надається вимушеним переселенцям, відповідало вимогам, які пред’являються до належного житла міжнародними стандартами в галузі прав людини;
* Закликаючи Президента дотримуватися права усіх осіб, що постраждали від примусових виселень, на засоби правого захисту та відновлення справедливості.


ДОДАТКОВІ ДАНІ

В Грузії після збройних конфліктів в 1990-х роках та в 2008 році, майже 246 000 людей до сих пір не можуть повернутися в свої домівки. За приблизними оцінками, 42% людей, що стали вимушеними переселенцями в 1990-х роках, живуть в великих державних або приватних будівлях, в кожній з яких розміщені десятки родин. На сьогоднішній день в Грузії існує близько 1658 таких будівель, які називаються «центрами колективного розміщення», і 515 з них розташовані в Тбілісі.

17 серпня Народний захисник (омбудсмен) Грузії повідомив, що у більшості випадків осіб, яких мали примусово виселити, попереджали про це за п’ять днів, при чому, як правило, в усній формі. Люди не володіли повною інформацією про наявні в них варіанти розміщення і, відповідно, не могли прийняти рішення. Як зазначено у заяві Народного захисника, під час виселень деяких вимушених переселенців ображали та застосовували щодо них фізичну силу. За інформацією ЗМІ, як мінімум у випадку одного виселення, що сталося в серпні, мешканців попередили про виселення усього за сім годин.

Amnesty International стало відомо, що під час виселення, яке відбулося 11 серпня, арештували як мінімум чотирьох вимушених переселенців. В той же день їм винесли покарання у вигляді 30 діб арешту. За наявними даними, на суді в них не було адвокатів, і тому вони не змогли оскаржити судове рішення протягом встановленого 7-денного строку.

В грузинських ЗМІ приводились дані Міністерства у справах біженців та внутрішнього переселених осіб з окупованих територій, що людям, виселеним в серпні, запропонували на вибір або грошову компенсацію у розмірі 10000 доларів США, або альтернативне житло – як стверджується у сільських районах. Ті ж ЗМІ з посилання на деяких вимушених переселенців повідомили, що ті не могли погодитися на переселення у сільські райони. Ймовірно деякі з цих людей, які відмовилися переселитися в сільську місцевість, залишилися взагалі без даху над головою, і всі їх речі влада розмістила на зберігання в будівлі міської адміністрації. Джерела Amnesty International стверджують, що багато хто не отримав грошової компенсації, яка могла би вирішити їх житлові проблеми в довгостроковій перспективі.



***


БУДЬ-ЛАСКА, ВІДПРАВЛЯЙТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ДО 1 ЖОВТНЯ 2010 РОКУ НАСТУПНИМ АДРЕСАТАМ:

Президенту Міхаілу Саакашвілі
Адміністрація Президента Грузії
вул. Інгороква, б. 7
0105 Тбілісі
ГРУЗІЯ
Факс: +995 32 92 1069 (с 07:00 GMT); +995 32 99 08 79
Пошта: info@president.gov.ge


Звернення: Пане Президент!





Міністру у справах біженців та внутрішньо переселених осіб з окупованих територій
вул. Тамарашвілі, б. 15а
0177 Тбілісі
ГРУЗІЯ
Факс: + 995 32 311596
Пошта: відправлення з сайту: www.mra.gov.ge
Звернення: Пане міністр!



Копії листів відправляйте:

Міністру зовнішніх справ

Гріиголу Вашадзе
вул. Читадзе, б. 4
0118 Тбілісі
ГРУЗІЯ
Факс: +995 32 284 678
Пошта: inform@mfa.gov.ge
Звернення: Пане міністр!

Також направте копії листа в дипломатичне представництво Грузії в Україні:

НАДЗВИЧАЙНИЙ I ПОВНОВАЖНИЙ ПОСОЛ ГРУЗІЇ В УКРАЇНІ
Й.В.Пан Григол Шалвович Катамадзе
04119, м. Київ, вул. Мельникова, 83 д, 4 секція
Тел/Факс: (+38 044) 451-43-53, 451-43-56
E-mail: gruzll@i.kiev.ua

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Розмістила vesno

Відповіді



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".