МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЗАЯВА прес-служби УНП "СОБОР" з приводу президентських виборів у Білорусі

09/10/2001 | Майдан
ЗАЯВА прес-служби УНП "СОБОР" з приводу президентських виборів у Білорусі

10 вересня 2001 року

Прес-служба УНП "СОБОР" констатує: президентські вибори в Республіці Білорусь, які відбулися 9 вересня, не були вільними й справедливими. Так, під час передвиборчої кампанії у державних ЗМІ безроздільно домінував О.Лукашенко, а навіть офіційні програми інших кандидатів піддавалися зухвалому цензуруванню. Виборчі комісії всіх рівнів було сформовано без участі представників опозиції і вони слухняно виконували всі вказівки "президентської вертикалі". Влада широко використовувала адміністративний ресурс і залякування, змушуючи виборців до дострокового голосування за О.Лукашенка. Нарешті, білоруські та міжнародні спостерігачі мали змогу спостерігати за процесом голосування, але не були допущені до контролю за підрахунком голосів і процесом зведення результатів з окремих дільниць.
УНП "СОБОР" переконана: за таких умов міжнародна спільнота ніколи не визнає оголошених білоруським ЦВК результатів, згідно з якими беззастережну перемогу здобув О.Лукашенко. УНП "СОБОР" покладає цілковиту відповідальність за збереження в центрі Європи одіозного диктаторського режиму на єльцинсько-путінську Росію, яка в ім'я власних стратегічних інтересів дозволила грубо топтати людські права білорусів, нищити їхню мову й національну культуру. УНП "СОБОР" висловлює солідарність із мужньою білоруською демократичною опозицією, яка навіть за умов репресій та під загрозою фізичного знищення мала силу об'єднатися й сказати всьому світові: білоруський народ живий і ніколи не погодиться з наругою й поневоленням.
Водночас УНП "СОБОР" застерігає: механізми, використані під час президентських виборів у Білорусі, може бути повною мірою використано й під час майбутніх парламентських виборів в Україні з метою "протягування" партій і кандидатів, підтримуваних вадою (тим більше, що режим Л.Кучми саме такими методами торік організовував "референдум за народною ініціативою" та "вибори" міського голови Василькова на Київщині). Тому сьогодні особливої ваги набувають гарантії демократичного механізму формування та незалежності й прозорості роботи виборчих комісій, які Л.Кучма вперто намагається підпорядкувати державним адміністраціям (як це було зроблено в Білорусі).
УНП "СОБОР" вірить: попри все, час диктаторських режимів у Європі закінчився, і, рано чи пізно, народи України й Білорусі викинуть режими Л.Кучми та О.Лукашенка на смітник історії.

Прес-служба УНП "СОБОР"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua