МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО ДО ЛЕОНІДА КУЧМИ.

08/22/2002 | Михайло Свистович
Пане, Президенте!

Я ніколи не зверталася до вас з жодним проханням - а ні як урядовець, а ні як депутат, а ні як просто людина, що волею долі потрапила в полон збудованої вами тоталітарної системи. Але сьогодні час мого прохання настав. Прохання глибоко вистражданого і вмотивованого: "Будь ласка, підіть добровільно з посади глави держави. Зробіть бодай один в своєму житті гідний вчинок!".

У вас, на відміну від багатьох колег-президентів, є колосальна перевага - постійна причина і повні підстави для дострокової відставки.

Ви один із когорти того різновиду президентів, що за весь термін свого правління, а фактично за два терміни не виконали жодної даної народу обіцянки. Ви той президент, чиї укази практично не виконуються, чиї розпорядження ігноруються і чиї добрі наміри ведуть до величезного соціального і економічного лиха, до руїни, до катастрофи.

Йдіть, громадянине президенте. Здолайте хоча б раз в житті сумніви та без жалю відкиньте будь-які ілюзії щодо власної спроможності на керівництво державою.

Зрозумійте, що та політична стабільність в країні, символом якої ви себе вважаєте, збудована на ненависті. Країна й досі не розкололася та зберегла спокій лише через те, що скріплена цією ненавистю. Ненавистю до вас, пане президенте. Вас з однаковою силою ненавидять та зневажають і шахтарі Донбасу, і вчителі Львівщини, і машинобудівники Слобожанщини, і хлібороби Тернопілля.

Зрозумійте ж нарешті, що той наче б то соціальний спокій, гарантом якого ви себе вважаєте - це спокій приреченого народу. Зважтесь і подивіться в очі нашим нещасним пенсіонерам і побачите, що вони вмирають ще до смерті. Загляньте в наші лікарні, де немає не тільки ліків, але й бинтів. Навідайтеся у наші зруйновані школи, і вам все відразу стане зрозуміло.

Зрозумійте також, що те економічне пожвавлення, яке ви собі приписали, - це конвульсії майже знищеної вщент економіки. Ви ж бо краще за інших знаєте, що те що працює у нас в економічному секторі, працює не на цьому, а вже на тому господарському світі - в так званій тіні, в кримінальному секторі. Реальна ж економіка давно задавлена, знекровлена, зґвалтована тими жадібними і ненаситними кланам, угрупуваннями та "родинами", які ви дбайливо викохали і виплекали за рахунок народу.

Йдіть, пане президенте! Вам давно час зважитися на цей крок. Ви й самі добре про це знаєте, як прекрасно про це знає і ніяк не дочекається навіть ваше найближче оточення.

Якщо ви зважитеся на цей крок, якщо підете з посади самостійно і добровільно, то я, народний депутат Юлія Тимошенко, яку називають вашим головним опонентом, стану вашим захисником. Я зроблю все, щоб ваш пенсійний спокій та благополуччя не були порушені.

Зробіть це заради людей!

Підіть, пане президент!

Юлія ТИМОШЕНКО


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua