МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Виступ Конгресмена Боба Шейфера на Реквіем-2002 у Вашінгтоні

09/17/2002 | Serhiy Hrysch
Заклик до лідерів України забезпечити та захистити свободу слова, встановити справедливість та покарати винних у вбивстві Георгія Гонгадзе на другу річницю його зникнення та вбивства.

Від: Конгресмена Боба Шейфера

Штат: Колорадо

День: 12 вересня, 2002 року

Виступ: Конгресмена Шейфера від 12 вересня, 2002 року

Від імені Українського Кокусу від Конгресу США, я вітаю всіх, хто зібрався сьогодні у Вашингтоні на річницю жорстокого і трагічного вбивства українського журналіста, сімейного чоловіка і батька, Георгія Гонгадзе. Ваша присутність на цій важливій зустрічі, та Ваша особиста участь надсилає чіткий сигнал про нашу спільну відданість невід’ємному праву на життя, про нашу присвяту людській гідності, про нашу любов свободи слова та про нашу надію на зміцненні цих цінностей в Україні.

Як нащадок українського імігранта, я святкував незалежність України у 1991 році та її звільнення від тиранії радянського комунізму. Моє серце наповнилося гордістю, коли Україна розіравла кайдани комунізму та оголосила своє бажання жити свобідною. Це українське прагнення до свободи та справедливості є, власне, причиною чому українці та наші українські батьки та діди приїхали до Америки. Двадцять четверте серпня 1991 року було великим днем, однак наше зібрання стьогодні нагадує нам про те, що українці, через 11 років, не є повністю вільними. Вбивство Георгія Гонгадзе це підтверджує.

Я віддаю належне організаторам цієї події та її учасникам за їх громадську та політичну свідомість. Це є важливою ознакою поступового пробудження громадянського суспільства в Україні. Як засвідчили останні парламентські вибори, в Україні розпочалося демократичне відродження, та український народ більше не піддаватиметься утискам своїх прав та свобод.

Мої колеги в американському Конгресі поділяють нашу стурбованість про свободу слова та свободу преси в Україні. Якщо журналісти опиняються під цензурою у будь-якій формі, а політичним партіям відмовляють у рівному доступі до засобів масової інформації, громадянське суспільство не може існувати.

Моє серце відчуває біль дружини, дітей та друзів як Георгія Гонгадзе, так і інших журналістів, які втратили життя здійснюючи своє право на свободу слова. Я закликаю українських лідерів розв’язати ці вбивства та швидко покарати усіх винних. Я закликаю українських слідчих повною мірою скористатись здібністю та кваліфікованістю нашого Федерадьного Бюро Розслідувань, згідно з особистою обіцянкою Президента Кучми.

В мене немає сумнівів, що український народ здатний розвинути жваве демократичне суспільство. Ваша мирна демонстрація та непохитна солідарність є доказом цього, і я віддаю належне вашим переконанням. Ваша відвертість надихає моїх колег та мене у Конгресі до подальшої безнастанної підтримки формування зрілої та стабільної демократії в Україні.

Нехай допоможе Вам Бог та нехай допоможе Він Україні та Сполученим Штатам Америки.

Боб Шейфер,
Член Конгресу США
Співголова, Український Кокус Конгресу США


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua