МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява конгресмена Крістофера Г. Сміта на Реквіем-2002

09/17/2002 | Serhiy Hrysch
Друга річниця зникнення Георгія Гонгадзе
Реквієм 2002: Обличчям до Правди
15 вересня, 2002 р.
Заява конгресмена Крістофера Г. Сміта (Республіканська Партія – штат Нью Джерсі)
Співголова, Гельсинська комісія США

У цей день, на другу річницю зникнення та вбиства незалежного журналіста Георгія Гонгадзе, ми згадуємо цього відважного журналіста та усіх інших загиблих українських журналістів та політичних активістів. Ми знаємо, що за останні п’ять років 11 журналістів було вбито в Україні у зв’язку з їх професійною діяльністю, а ряд політичних діячів та лідерів опозиції загинули за нез’ясованих обставин. Ми не повинні ніколи забути, що кожна з цих смертей є не лише політичною справою, але також людською і особистою трагедією, оскільки кожна людина залишила за собою родину, друзів, та інших знайомих.

На превеликий жаль, розслідування більшості цих кримінальних справ не дійшли ніякого висновку, і цей факт лише посприяв поширенню думок про втручання з боку офіційних структур. За останні два роки, Гельсинська Комісія, Члени Конгресу США, Державний Департамент США, ОБСЄ, Рада Европи, та інші міжнародні організації багаторазово проявили стурбованість та зацікавлення допомогти українськіій владі у розслідуванні справи вбивства Гонгадзе, однак безрезультатно. Затримка у розв’язанні цієї справи пошкодила авторитету української влади і вказала на нездатність уряду забезпечити фундаментальні права людини. Я очікую, що новий Генеральний Прокурор проведе повне розслідування обставин смертей таких журналістів та політиків, як Георгій Гонгадзе, Ігор Александров, Вадим Гетьман та інших, і притягне до відповідальності винних у цих злочинах, ким би вони не були.

Згадуючи тих відважних осіб, які загинули за свою відданість правді, ми також вшановуємо усіх жителів України, які хочуть досягнути демократичних ідеалів та свобод.

Ті з нас, які роками стійко підтримували незалежну Україну, є щоразу більше стурбовані розвитком подій протягом останніх кількох років, особливо утисками засобів інформації та інших свобід, паралізуючою проблемою поширеної корупції на найвищому рівні, а також відсутністю верховенства закону. Нещодавно, колишній прем’єр-міністр Віктор Ющенко опублікував відкритий лист до президента Кучми, у якому він закликає президента вибрати між “демократією та диктатурою”. Президенте Кучма, зробіть чіткий вибір на користь демократії ! Я втішений, що український народ переконливіше вимагає змін – закликаючи до життя у країні без постійних залякувань та насилля проти журналістів та опозиційних політиків, життя у країні де поважаються демократія та права людини, з усталеним верховенством закону. Народ України повинен здійснити свої мрії про життя у економічно ефективній, незалежній державі, у якій провідним принципом є повага до демократичних цінностей.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua