МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява Інституту "РЕСПУБЛІКА" з приводу розслідування центральним командуванням збройними силами США смерті ТАРАСА ПРОЦЮКА

08/14/2003 | Technar
Оприлюднені 12.08.03 висновки розслідування смерті в Багдаді українського журналіста Тараса Процюка, проведеного Центральним командуванням збройними силами США, не викликали у нас надто великого здивування. Нас шокувало лише формулювання, згідно з яким Тарас був вбитий “з метою самооборони й у повній відповідності з правилами ведення бойових дій”. Виявляється, існують люди, які згідно з якимись правилами мають право вирішувати: жити чи ні журналістові.

Ми чудово усвідомлювали, що уряд США буде покривати вбивць і в жодному разі не засудить “визволителів”. Але демонстративно цинічна форма оприлюднених висновків розслідування змушує нас назвати справжніх винуватців трагедії. У вбивствах Тараса Процюка і його іспанського колеги, загибелі журналістів “Аль – Джазіри”, тисяч мирних іракців і сотень американських солдат, вбивствах, які й досі продовжуються, винна людина, що розв’язала потрібну лише імперіалістичним корпораціям війну. Ім’я цієї людини – Джордж Буш.

Смерть Тараса Процюка стала ще одним свідчення того, що метою цієї війни не було звільнення іракського народу чи усунення диктаторського режиму. Війна була й залишається організованим корпораціями масовим вбивством з метою отримання надприбутків. Її наслідками стали систематичні порушення свободи слова та основоположних прав людини як в Іраку, так і в США. Україна в цьому шерегу не становить жодного винятку. Авторитарний режим Кучми вже отримав від американського істеблішменту індульгенцію, платою за яку стало спрямування так званого миротворчого контингенту до Іраку, де він фактично змушений буде виконувати поліцейські функції.

Залишається лише сподіватися на те, що труна з тілом Тараса стане останньою труною, яку українці отримають з Іраку, а американське військове командування буде позбавлене необхідності здійснювати подібні високопрофесійні розслідування.


13.08.03 ІНСТИТУТ “РЕСПУБЛІКА”
Контактний телефон 2201136


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua