МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист до голови ВС В.Т. Маляренка з приводу беззаконня з боку представників судової влади

12/29/2004 | DevRand
Голові Верховного Суду України
МАЛЯРЕНКУ В.Т.Шановний Василю Тимофійовичу!


Змушені звернутися до Вас з відкритим листом у зв’язку з фактами кричущого беззаконня з боку представників судової влади в Україні, свідками та жертвами якого систематично стають громадяни нашої держави, зокрема наші товариші та колеги по мистецькому цеху.
На жаль, жодні передбачені законом заходи впливу на суддів, що порушують присягу, не діють, а Вища рада юстиції, членом якої Ви є, ніяк не реагує на випадки брутального порушення носіями правосуддя засад процесуального законодавства. Преса переповнена повідомленнями про те, що судді роками не розглядають цивільні справи, у законному вирішенні яких не зацікавлені Ваші „колеги” з органів міліції та прокуратури, прямо в залі судових засідань б’ють журналістів, а за ґратами опиняються люди, які мали сміливість дати інтерв’ю про кримінальну діяльність того чи іншого високопосадовця. Все це відбувається з Вашої мовчазної згоди та Вашого невтручання.
Але особливо нас обурила кампанія цькування, розгорнута суддями Подільського районного суду в м.Києві, начальником міліції Подільського райуправління внутрішніх справ і прокурором Подільського району, проти відомого в Україні та далеко за її межами співака, поета й композитора Едуарда Драча.
Оскільки Едуард не є суддею і змушений жити виключно на законно одержані доходи, він разом з сім’єю тулиться в комунальній квартирі в Подільському районі м. Києва. Кілька місяців тому в цю квартиру за документами, що викликають підозру, вселився колишній працівник правоохоронного органу, після чого закінчилося спокійне життя її мешканців. Ледь не щоденні бійки, порушення правил співіснування, відключення телефонного зв’язку, постійні погрози – ось що має терпіти наш колега. Але всі намагання поновити законність у судовому порядку є марними. Звернення Едуарда Драча до прокуратури та міліції взагалі залишаються без відповіді, а суддя Подільського райсуду Одинець В.М. відмовився навіть прийняти від Е.Драча скаргу приватного обвинувачення без жодного мотивування й без винесення будь-якого процесуального документа, який можна було б оскаржити до вищого суду.
Суддя цього ж суду Неганова Н.В. з вересня цього року ніяк не може розглянути скаргу Е.Драча на бездіяльність начальника райуправління внутрішніх справ, мотивуючи це тим, що міліцейський начальник не хоче з’являтися до суду. При цьому законом встановлено 10-денний термін розгляду справ такої категорії. Неодноразові звернення Е.Драча до голови Подільського райсуду з проханням припинити беззаконня й розглянути скарги жодних наслідків не мають. Постає закономірне запитання – а як же ці судді розглядають скарги та позови пересічних громадян, якщо вони так демонстративно нехтують вимоги закону відносно відомої в країні людини?
Шановний Василю Тимофійовичу!
У цьому зверненні ми не порушуємо питання про те, як саме треба вирішити скарги Едуарда Драча. Ми лише звертаємо Вашу увагу на неприпустимі в будь-якому цивілізованому суспільстві процесуальні порушення та кричущу тяганину при відправленні правосуддя. Ми глибоко переконані, що такі судді, як Неганова Н.В. і Одинець В.М. не можуть носити суддівську мантію й повинні бути усунуті зі своїх посад за порушення присяги судді. Ви, як член Вищої ради юстиції, відповідальні за формування суддівського корпусу й зобов’язані докладати зусиль для очищення лав працівників судів від випадкових людей.
Шановний Василю Тимофійовичу!

Просимо Вас, як голову Верховного Суду України та члена Вищої ради юстиції, вжити негайних заходів, передбачених чинним законодавством, до зазначених вище суддів з тим, щоби припинити порушення законності в Подільському районному суді м.Києва.
Просимо також невідкладно прийняти авторів цього звернення разом з Едуардом Драчем з тим, щоби ми могли докладно розповісти про те суддівське беззаконня, яке змушені спостерігати.


Скрипка Олег, співак


Бенюк Богдан, Народний артист України


Вольвач Павло, письменник


Бойко Володимир, журналіст


Костюк Богдана, журналіст

Відповіді

  • 2005.03.03 | guest

    Валентин Ободовский,пгт.Затока,Белгород-Днестровского р-на,Одесской обл.

    А в Одесском апелляционном суде не лучше дела обстоят.Пять лет под "чутким" руководством председателя этого суда рассматривается мой гражданский иск "Об устранении препятствий в пользовании приусадебным земельным участком" по ул.Приморская,32 пгт.Затока.Два суда первой инстанции разных районов области выносят решение в мою пользу,а апелляционный суд , по понятным не только мне причитам, их разваливает, делает все возможное,чтобы запутать и заволокитить "Дело".Во судьи,даже смех разбирает.И с такой судебной системой в Европу?В ж... .самый раз.Извините.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua