МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкрите звернення учасників акції «За професійну і чесну прокуратуру!»

03/04/2005 | DevRand
ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
учасників акції «За професійну і чесну прокуратуру!»
до Президента України Віктора Ющенка

Останні події в справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе засвідчили щонайменше непрофесіоналізм керівництва Генеральної прокуратури України, і викликають обґрунтовані підозри в умисних діях спрямованих на недопущення відкритого, справедливого і законного судового процесу щодо організаторів і замовників цього злочину. Існує загроза того, що завдяки Піскуну будуть загублені ті напрацювання, які були зроблені Тимчасовою слідчою комісією Верховної ради з розслідування обставин вбивств журналіста Георгія Гонгадзе.

Смерть Ю.Кравченка свідчить про те, що завдяки, як мінімум, злочинній недбалості керівництва Генеральної прокуратури, слідство втрачає головних свідків і можливо обвинувачених у справі.

Наявні обставини свідчать про те, що сьогоднішнє керівництво прокуратури, яке складається переважно з осіб відомих своїм непрофесіоналізмом, і яких давно пора притягнути до кримінальної відповідальності за попередні злочини проти прав громадян, не здатне виконувати ті функції які покладені не прокуратуру і виконання яких очікує суспільство від нової влади.

Саме перебування Піскуна на чолі Генеральної прокуратури є незаконним.
09 грудня 2004 р. суддя Печерського райсуду м. Києва Ж.Бернацька прийняла рішення про «поновлення» на посаді Генпрокурора України С.Піскуна. Наступного дня Л.Кучма видав Указ „Про поновлення на посаді генерального прокурора України С. Піскуна”
Таким чином всупереч порядку встановленому ст. 122 Конституції України Піскун зайняв місце Генерального прокурора.

Цей указ був оскаржений в Печерському райсуді м. Києва (справа № 2-4689/2004). Згідно ч. 3 ст. 248-4 ЦПК України: “Подання скарги до суду зупиняє виконання оскаржуваного акта.» отже відповідно до закону де-юре призупинено виконання указу про поновлення Піскуна на посаді.

Натомість керівництво держави чомусь робить вигляд що не помічає порушення закону в перебуванні Піскуна на посаді Генпрокурора.

Як відомо Піскун, що за власним визнанням, більше за все хотів би бути схожим на відомого душогубця Нерона, прославився винятковою брехливістю, пустопорожніми гучними заявами щодо своїх насправді неіснуючих успіхів у розслідуванні резонансних справ, невіглаством в юриспруденції, притягненням до кримінальної відповідальності завідомо невинних осіб, приховуванні злочинів високопосадовців.

Очевидно, що дуже важливим є те, щоб розслідування справи Гонгадзе та інших резонансних справ проводилося професіоналами, якім можна довіряти, які не мають сталої репутації патологічного брехуна, фальсифікатора справ та порушника закону. Лише таке розслідування буде з довірою сприйнято в суспільстві.

Треба підкреслити, що в справі Гонгадзе необхідно проведення законного розслідування і судового процесу з встановленням всіх обставин цього злочину, в тому числі його замовників і організаторів, а не «безпредєлу» в розправі над виконавцями.

Необхідно звернути увагу на те, що публічне і очевидно передчасне оголошення правоохоронними органами затриманих по справі Гонгадзе осіб вбивцями а злочину розкритим є несумісним з цивілізованою процедурою розслідування і може унеможливити справедливий і законний судовий процес по справі, оскільки грубо порушувало принцип презумпції невинуватості, який є невід’ємним елементом законного кримінального процесу. І як таке може унеможливити законне притягнення винних до відповідальності хоча б тільки через очевидне порушення їх процесуальних прав.

Так, в знаменитому рішенні Європейського Суду з прав людини по справі "Алане де Рібемон" проти Франції було вказано: «Суд зазначає що в цій справі деякі вищі посадові особи …. вказали на особу … , без будь яких застережень, як на співучасника вбивства.
Це була ясна заява про винність заявника, по-перше спрямована на те щоб громадськість повірила в його винність, і по-друге, предвирішувала оцінку обставин компетентним судовим органом. Тому мало місце порушення ч. ст. 6 Конвенції (презумпція невинуватості)»

Таким чином, даний час є всі підстави вважати, що діяльність Піскуна при розслідуванні справи Гонгадзе, спрямована на унеможливлення встановлення всіх обставин злочину, та проведення законного і справедливого суду щодо всіх співучасників злочину.

на підставі вищенаведеного, відповідно до ст. 40 Конституції України

ВИМАГАЄМО:

 • Негайного відсторонення С.Піскуна і всіх інших нинішніх членів колегії Генеральної прокуратури України від керівництва прокуратурою.

 • Якнайшвидше і відповідно до процедури передбаченої ст. 122 Конституції України призначити на посаду Генерального Прокурора України професіонала, який відповідає вимогам ст. 46 Закону України «Про прокуратуру»

 • Розглянути питання щодо притягнення Піскуна та інших членів колегії Генеральної прокуратури України до кримінальної відповідальності за їх загальновідомі злочини, скоєні за попередього режиму Кучми.


Закликаємо громадські організації, політичні партії і громадян України приєднатись до акції і підтримати ці вимоги.

Учасники акції:


За юридичної підтримки АК «Агєєв, Бережний та партнери»
керівник Віктор Агєєв

Громадський комітет національної безпеки України
координатор Олексій Толкачов


ГК «ПОРА» (жовта)
керівник Відділу безпеки та юридичного захисту Володимир Лесик

Відповіді

 • 2005.03.04 | guest

  Вадим Гладчук, голова ВМО "Молодь - надія України"

  Генпрокурора Піскуна та голову СБУ Турчинова - у відставку
  [04.03.2005 11:03]
  Аналітики ВМО "Молодь - надія України" вважають що Юрій Кравченко був вбитий. Вбивство "Крави", так у міліцейських кругах колись називали свого шефа, співпало з резонансною ПР - компанією на "5 каналі" та інших змі про його виклик на допит 4 березня 2005 року.
  Інтернет - змі раніше вже ставили під сумнів версію Генпрокуратури Піскуна про "самогубство" міністра транспорту Георгія Кирпи, якого знайшли з кількома кулями.

  У ВМО "Молодь - надія України" вимагають відставки Генпрокурора Піскуна та голови СБУ Турчинова через професійну неспроможність забезпечення збереження життя чи не головному фігуранту справи Гонгадзе. "Сьогодні під реальною загрозою життя другого Президента України Леоніда Кучми" - вважає Гладчук.
  Лідер ВМО "Молодь - надія України" Вадим Гладчук припускає що "нова влада" для розв"язання кризових питань почала втілювати сталінський принцип "нема людини - нема проблеми"...

  Не погоджуються у молодіжній організації з коментарем версії самогубства Кравченка від Президента України. Ющенко заявив, що в кожної людини є свій суд і свій вибір - "або йти на співпрацю із судами, або зробити суд над собою". "
  http://www2.pravda.com.ua/archive/2005/march/4/news/10.shtml

  "Немає такого вибору. В інтересах суспільства знати все, що Кравченко міг розказати. І ці інтереси на два поверхи вищі від будь-яких, хай і останніх, бажань самого Кравченко. А СБУ і прокуратура - інструмент суспільства, і повинні були забезпечити його інтереси" - заявляють у об"єднанні.

  http://www.sprotiv.kiev.ua/?id=04.03.2005%2011:03&tablename2=news_hroniki
 • 2005.03.05 | guest

  Оксана ФедівCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua