МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява звільнених працівників ДК "Газ України", незаконно звільнених за відмову порушувати закон

03/07/2005 | otar
Ми, співробітники ДК "Газ Украіни" НАК "Нафтогаз Украіни" а також особи, які були звільнені з цііі організаціі протягом останнього часу, повідомляімо про масове порушення наших громадянських і трудових прав з боку керівництва нашоі компаніі, яке очолюі Якубенко В.П.

Так, 12 листопада 2004 року, за тиждень до другого туру виборів Президента Украіни, начальники Управлінь ДК "Газ Украіни" зібрали своіх співробітників в повному складі та оголосили, що інтереси Компаніі і іі колективу вимагають, щоб ми всі проголосували у другому турі за В. Януковича. Це рекомендували зробити за відкріпними посвідченнями у Полтавській області. Рішення про голосування ми повинні були прийняти "добровільно", але робилися натяки на те, що відмова від поіздки буде кваліфікована як "порушення корпоративноі етики" і "зрада інтересів команди" тому будуть приняти самі жорстокі міри - звільнення.

Для організованоі поіздки 21 листопада 2004 року до місця голосування за рахунок компаніі були виділені автобуси. Тим працівникам, хто прописаний за межами м. Киіва були запропоновані фіктивні відрядження задля того, щоб вони могли взяти відкріпні посвідчення. На протязі тиждня з 15 по 21 листопада начальник Управління інформаційного та системного забезпечення Москаленко В.В. неодноразово викликав підлеглих, які відмовлялися приймати участь в голосуванні за відкріпними посвідченнями і шляхом психологічного тиску намагався примусити до поіздки в Полтавську область. При цьому він попереджав, що той, хто відмовиться, в цьому колективі надалі працювати не буде.

21 листопада 2004 року в день голосування, по п'ятому каналу телебачення був неодноразово показаний сюжет про те, як активісти компаніі "Пора", намагалися перешкодити від'ізду працівників нашоі компаніі. Також про ці подіі були численні повідомлення в ЗМі і інтернет.

На осіб, які відмовилися брати участь в цьому заході чинився та продовжується чинитися тиск з метою звільнення їх з посад. Так, проти зам. начальника відділу Кононенко О.В. було начальником управління кадрів Івановою Н.Л. та начальником управління Москаленко В.В. створено наказ з метою оголошення догани за "невиконання робіт", що не відповідає дійсності і є цілком необгрунтованим. Наказ змусив Кононенко О.В. написати заяву про звільнення "за власним бажанням". Ми, його співробітники, вважаємо привід для його оголошення надуманим. Балидіну Р.М. і Александрову Д.О. в індивідуальній розмові Москаленко В.В. оголосив усні ультиматуми: або подати заяви "за власним бажанням", або бути звільненими з тих чи інших причин (дисциплінарні проступки, недотримання термінів виконання розпоряджень). Александрова Д.О. таки змусили звільнитися "за власним бажанням". Після відмови Балидіна Р.М. звільнитися "за власним бажанням" йому була виставлена щорічна атестаційна оцінка за 2004 рік 2,4 бали, це при тому, що в травні 2004 року він був атестований позитивно.

Таким чином, Кононенко О.В. звільнився "за власним бажанням" 22.12.2004 р.

Александров Д.О. звільнився "за власним бажанням" 04.01.2005 р.

29 грудня 2004 року головою Ради директорів ДК "Газ України" Якубенко В.П було підписано наказ про реорганізацію структури Компанії, що передбачає ліквідацію окремих далеко не другорядних підрозділів. Загалом, в результаті зміни структури планується звільнити біля 60 працівників, у тому числі: Балидін Р.М., Кононенко О.В., Александров Д.О., Деркач В.і., Царьова К.П., Шмирко Н.В., Бойчук Л.М., Попик О.О., Гараджа О.М., Юрченко М.Н, Пастух і., Серветник О.Г., Доманський О.А. Це працівники:які відмовилися брати участь в цій акції, яка на нашу думку містить ознаки злочину, передбаченого статтею 157 КК України саме через її злочинний характер. Список працівників в приказі про скорочення повністю співпадає з списком тих, хто відмовився від поїздки.

Організоване таким чином штучне вилучення спеціалістів, призведе до того, що при кадровій ротації, яка і неминучої на наступному етапі оздоровлення суспільства та економіки країни, вибору не буде, бо залишаться тільки ті люди, які підкорилися волі адміністрації. Створення високоморальної по-справжньому демократичної держави, яка має не один діагноз з ускладненнями, потребує моральної дезинфекції суспільства та колективу Компанії зокрема не шляхом вилучення людей з гідністю та усвідомленням Батьківщини, а з застосуванням тотальної люстрації кадрів.

Ми зверталися колективним листом до президента Украіни Ющенка В.А., а також до прем`єр міністра України Тимошенко Ю.В. з проханням виконати свої гарантії про те, що усім громадянам, звільненим за їхню громадянську позицію будуть відновленні їх права, а тим, хто ці права порушив - покарання. Але відповіді ні від президента, ні від прем`єр міністра так і не дочекалися.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua