МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення громадськості Полтавщини з приводу включення О.Надоші до складу політради НСНУ

03/10/2005 | otar
Президентові України,
почесному голові політичної партії
Народний Союз „Наша Україна”
Віктору Ющенку
Голові політичної партії Народний Союз
„Наша Україна”
Роману Безсмертному
Заступникові голови політичної партії
Народний Союз „Наша Україна”
Петру Порошенку
Прем’єр-міністрові України
Юлії Тимошенко
Державному Секретареві України
Олександру Зінченку
Голові партії ПРП "Наша Україна"
Віктору Пинзенику
Народному депутатові України
Григорію Омельченку
Народному депутатові України
Володимиру Яворівському
Народному депутатові України
Олександру Морозу


ЗВЕРНЕННЯ

Події останніх днів навколо формування делегації на установчий з’їзд Народного Союзу „Наша Україна", введення О.Надоші в Раду партії без погодження з партіями блоку „Наша Україна" та іншими партіями і громадськими організаціями, що вирішили влитися в цю партію, фактично одноособове призначення його Р. Безсмертним керівником обласної організації партії викликають велику стурбованість громадськості Полтавщини. Якщо В.Ющенко обіцяє очистити владу від корупції, то як може очолювати обласну організацію його партії людина р сумнівною репутацією і заплямованим минулим?
Перебуваючи на посаді мера Кременчука у 1999 - 2001 роках, О.Надоша зарекомендував себе скандалом довкола Центрального ринку м.Кременчука, допомогою Г.Антоньєвій у захопленні банківського рахунку Демократичної партії, яку тоді очолював В. Яворівський, розправою шляхом багатотисячних позовів над незалежною кременчуцькою газетою „Інформаційний бюлетень", яка опублікувала статтю про незаконне захоплення Центрального ринку О.Надошею і його партнерами.
Тож зрозуміло, чому призначення його на початку червня 2003 року без будь-якого узгодження з керівниками обласних організацій партій блоку „Наша Україна”, керівником обласного виборчого штабу В. Ющенка викликало таке обурення громадськості Полтавщини. Народний депутат України, голова обласної організації НРУ М.Кульчинський зібрав підписи голів обласних організацій партій, що входять до блоку, аби відкликати О. Надошу з цієї посади. Тодішній керівник Регіонального департаменту Центрального штабу А.Медвідь, що приїхав розбиратися зі зверненням, прямо заявив: „Те, що О.Надоша місяцями не з’являється в обласному штабі, нас з Р. Безсмертним цілком влаштовує". Так розпочалося багатомісячне протистояння О.Надоші з керівниками партій і громадських організацій, що фактично були відсторонені від виборів.
До 4 липня 2004 року О. Надоша і його перший заступник М. Капінос (колишній полковник ФСБ Росії, багатолітній партнер О. Надоші) повністю дискредитували і завалили роботу штабу. Безумовно, найгучнішим скандалом була організація екскурсій за кошти на виборчу кампанію для дітей з малозабезпечених сімей до ресторану і музею Полтавської битви (в розпал дискусії про перейменування його у музей Українського козацтва). Всеукраїнська газета „Свобода" від 15 грудня 2003 року писала, що „цей безглуздий захід сплановано і здійснено через офіцера ФСБ Росії М. Капіноса російськими спецслужбами. За витрачені на екскурсії більше ста тисяч грн. можна було забезпечити підручниками всі малозабезпечені сім’ї Полтавщини”. Спроби О.Надоші і М.Капіноса призначити керівником Миргородського міського штабу спочатку відомого рекетира А.Вороновського, а потім вірного прибічника Л.Кучми А.Радька викликали масове обурення жителів Миргорода і звернення 15 осередків партій і громадських організацій міста до В.Ющенка з проханням зняти О.Надошу. Досвід придбаний на посаді мера Кременчука згодився О.Надоші при купівлі приміщення під офіс штабу. Необхідності в цьому не було. Офіс на проспекті Першотравневий 19 був набагато зручнішим і удвічі більшим за той, що його придбали на околиці Полтави по вулиці Київське Шосе, 48. Відповідь на питання, для чого це було потрібно, дали слідчі органи м. Полтави. Власник приміщення, приватний підприємець Ріца дав свідчення, що продав приміщення загальною площею 48 кв.м. (4 маленькі кімнати, кухня, ванна, туалет) за 60 тисяч дол.США (аналогічна чотирикімнатна квартира в цьому будинку тоді коштувала 18-20 тис. дол. США) повернувши 10 тисяч дол. „відкату" М.Капіносу. Мало того, офіс оформили на контрольоване О.Надошею ТОВ „Українські фінансові інвестиції", тобто за гроші „Нашої України" О.Надоша сам собі купив офіс. Про це негайно ж повідомили обласні газети та інтернет-сайти, зокрема найпопулярніший на Полтавщині інтернет-сайт „Контекст-медіа".
Масові протести і скарги з Полтавщини змусили керівника координаційної ради коаліції „Сила народу" О.Зінченка зняти О.Надошу. Але через Р.Безсмертного (заступника О.Зінченка) О.Надоші вдалося залишити на посаді першого заступника керівника Полтавського обласного штабу М.Капіноса. Працюючи в Центральному штабі (як у відомій баєчці „і щуку кинули у річку"), О.Надоша реально впливав на роботу обласного штабу. Це їхніми зусиллями були проведені „липові" навчання спостерігачів та членів дільничних виборчих комісій, „слухачів", на які нерідко ловили на ринках чи вулицях. Мало того, що без потреби „засвітили" весь актив прихильників В. Ющенка (на них влада відразу ж розпочала полювання), тренерами на цих семінарах працювали випадкові люди. Деякі з них паралельно працювали і в штабах В.Януковича. Новому керівникові обласного штабу В.Асадчеву довелося особисто перед самим першим туром виборів проводити навчання цих кадрів.
Обласний штаб Ющенка не проводив кампанію „Від дверей до дверей" (в рамках якої агітатори мали вести агітацію серед населення і розносити по дворах і квартирах агітматеріали), що викликало велике обурення і масу скарг від потенційних прихильників В.Ющенка. Зважаючи на масові протести жителів Кременчука, що вони зайняті будівництвом власних котеджів, а не розбудовою партійних організацій ПРП "Наша Україна", О.Надоша і М. Капінос у лютому цього року Центральними органами цієї партії були зняті з посад голови і заступника голови обласної організації партії ПРП „Наша Україна" виключені з цієї партії за порушення партійної дисципліни і фактичний розвал обласної партійної організації. Про це широко писала кременчуцька преса, зокрема газета „Автограф” 17 лютого 2005 року. Новий керівник обласної організації цієї партії В.Волошина (керівник міського виборчого штабу) звернулася до голови Контрольно-ревізійної комісії коаліції „Сила народу" П. Ющенка з проханням розслідувати фінансові махінації О. Надоші і М.Капіноса й повернути вкрадені гроші.
Тож, зрозуміло, чому в оргкомітет з підбору делегатів на установчий з’їзд Народного Союзу „Наша Україна" не були включені голови обласних організацій партій блоку „Наша Україна" та найчисельнішої громадської організації області „За Україну! За Ющенка!", які заявили про свою готовність влитися в новостворену партію: В.Скрябін - ПОО партії „Солідарність", В.Волошина ПОО партії ПРП „Наша Україна", В.Олефір -ПОО Молодіжної партії України, А.Банний - ПОО гром. орг. „За Україну! За Ющенка!". Фактично список делегатів О.Надоша і М. Капінос формували на власний розсуд, тому туди потрапили такі одіозні фігури, як колишній директор Кременчуцького нафтопереробного заводу В.Матицин з дружиною Т.Матициною (ще донедавна обоє знаходилися під слідством), директор Центрального ринку м.Кременчука Є.Холод, що обклеїв на недавніх президенстьких виборах весь Кременчук листівками зі своїм зображенням та закликом голосувати за Януковича, голова Октябрської районної організації СДПУ(о) м.Полтави П.Шейко та інші, добре відомі в області вірною службою В.Януковичу люди, що викликало обурення членів полтавської делегації і громадськості міста: адже саме ці "делегати" і оберуть О.Надошу керівником новоствореної партії. Але незважаючи на ці маніпуляції, полтавська делегація на з’їзді дружно скандувала „Ганьба!" і „Дайте слово!", коли оголосили про включення О.Надоші в список членів Ради партії і фактичне призначення його керівником Полтавської обласної організації. Це показали всі провідні телеканали України та оприлюднило радіо "Свобода". Громадськість Полтавщини виступає за чесні й прозорі вибори керівників районних і обласної організації правлячої партії, що реально впливатиме на розстановку керівних кадрів та прийняття важливих рішень місцевими органами влади. До речі, О.Надоша відмовив керівникам обласних організацій партій та громадської організації "За Україну! За Ющенка!", що були делегатами з’їзду і вступили в нову партію, у створенні оргкомітету по підготовці і проведенню обласної установчої конференції партії Народний Союз "Наша Україна". По суті справи він особисто формує склад делегатів на конференцію. Громадськість Полтавщини ніколи не визнає цю конференцію легітимною. Ми вимагаємо від Ради партії Народний Союз "Наша Україна" відкликати О.Надошу, як людину, що себе повністю скомпрометувала в Полтавській області. Просимо призначити члена Ради, який би погодився на створення оргкомітету з представників партій і громадських організацій, що ввійшли до новоствореної партії, для проведення обласної конференції. Ми за чесне і прозоре обрання керівництва районних і обласної організації.
Якщо Р. Безсмертний і цього разу проігнорує звернення громадськості Полтавщини залишаємо за собою право оприлюднити цю заяву у ЗМІ та розпочати пікетування приміщення партії.


9 березня 2005р.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua