МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист до Білозір і Томенко з приводу підготовки до 51 Венеціанської Бієнале

03/10/2005 | otar
Відкритий лист
до міністра культури
п. Оксани БІЛОЗІР
та віце-прем'єр міністра з гуманітарних питань
п. Миколи ТОМЕНКА

Ми вважаємо за необхідне прореагувати на ситуацію, що утворилася з приводу підготовки України до 51 ВЕНЕЦІАНСЬКОЇ БІЄНАЛЕ.

Нас дивує, чому інформація про відбір проектів до Венеціанської Бієнале розповсюджувалась кулуарно.

Ми вважаємо, що наша галерея є достатньо серйозною мистецькою установою для того, щоби бути ознайомленою з процесом відбору проектів до Венеціанської Бієнале, навіть у випадку, якщо ми не беремо в ньому участі.

Нас дивує, чому проект для участі у 51 Венеціанській Бієнале має відбиратись на базі (і тільки?!) виставки “Нові спрямування”. На нашу думку, цей шлях є суб ` єктивним та спонтанним для визначення представництва України на форумі такого високого рангу.

Нас дивує склад жюрі, більша частина якого, м'яко кажучи, має досить віддалене відношення до сучасного мистецтва у форматі “ contemporary art ”, тим більше, що зі складу жюрі вийшли Євген Карась, Єжи Онух та Олександр Соловйов – особи дійсно компетентні в сучасному мистецтві. І це, на нашу думку, ще більше ставить під сумнів об'єктивність висновків журі щодо відбору проектів для участі у вищезгаданій бієнале.

Нас дивує, чому на підготовку проектів відведено катастрофічно малий термін – всього сім днів!!! За такий термін фізично неможливо зробити будь-який серйозний відбір.

Таким чином, у нас складається враження, що ця акція є нічим іншим, як формальністю або “ширмою” для “пропихання” заздалегідь “кимось” визначеного проекту, затвердженого, мабуть, ще при старій владі.

Таке ставлення Міністерства культури і мистецтв України до відбору проекту для участі в найсерйознішому Мистецькому форумі Європи вважаємо неприпустимим !!!

Сподіваємось, що НОВА ВЛАДА відреагує на нашу позицію і зробить висновки.

_________________________

Маркіян Іващишин - директор Мистецького Об'єднання “Дзига”

Володимир Кауфман - художник, куратор, директор галереї “Дзига”

Андрій Сагайдаковський – художник

Євген Равський – художник

Петро Гуменюк – художник

Андрій Гуменюк – художник

Віктор Морозов

Тарас Чубай

_________________________

P.S. Всі, хто підтримує нашу позицію надсилайте свій підпис за адресою office@dzyga.lviv.ua або на наш сайт www.dzyga.com.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua