МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення ГК "Форум порятунку Києва"

03/15/2005 | Franko

Громадянська кампанія

Форум порятунку Києва

 02217 м. Київ, вул. М. Закревського, 29а; телефон: 251-71-70

                                                                              Київська міська Рада,

депутатам Київської міської Ради

 ВИТЯГ зі звернення Форуму порятунку Києва  №1/1 від 21 лютого 2005 р. щодо недопущення розбазарювання землі та руйнування природи, пам’яток історії й культури в столиці України м. Києві

 Нещодавні гучні скандали навколо виділення землі у Пущі-Водиці остаточно дискредитували Київраду і її депутатів на чолі з О. О. Омельченком.

З метою захисту власних інтересів і інтересів Києва в цілому ініціативні групи киян об’єдналися у громадянську кампанію Форум порятунку Києва. На останньому засіданні Форуму були присутні більше 100 представників таких ініціативних груп.

Зважаючи на вищесказане, ФОРУМ ПОРЯТУНКУ КИЄВА ВИМАГАЄ:

1.      Ввести мораторій на відведення земельних ділянок у Києві до гласного і прозорого обговорення принципів подальшого розвитку столиці і при­йняття відповідного рішення. Зокрема, не може допускатися відведення і забудова до створення планів детального планування кварталів, мікрорайонів, районів з реальною участю у розробці таких планів громадськості і органів самоорганізації населення;

2.      Скасувати рішення Київради щодо надання земельних ділянок, що були прийняті з порушенням законодавства. Додаємо попередній перелік таких рішень; будемо доповнювати його по мірі надходження інформації;

3.      Скасування прийнятої Київрадою концепції “ущільнення” існуючої забудови міста, що були сплановані як єдині архітектурно сплановані комплекси. Перегляд побудованого на цій концепції нового Генерального плану Києва як, по суті, такого, що знижує стандарти життя киян.

4.      Провести інвентаризацію зелених насаджень міста з винесенням їх меж в натуру; заборонити будівництво за рахунок зменшення лісопаркової зони; припинити злочинну забудову природоохоронних об’єктів, зокрема таких, як Конча-Заспа, Голосієво, Пуща-Водиця тощо; не зменшувати, а підвищувати охоронний статус цих та інших природних об’єктів;

5.      Припинити відведення земельних ділянок для будівництва нових автозаправних станцій на території Києва;

6.      Припинити знищення громадського електротранспорту в місті, натомість розвивати його; припинити хаотичну зміну маршрутів міського транспорту;

7.      Ініціювати перегляд (з широкою участю громадськості) норм інсоляції, щільності забудови, озеленення, державних будівельних норм тощо не в бік погіршення, а на покращення стандартів життя громадян;

8.      повної гласності й можливості участі всієї зацікавленої громадськості в процесі прийняття рішень з земельних і будівельних питань, починаючи з розгляду заяв. Пропонуємо оперативно розміщати на інтернет-сайті Київради всі заявки на відведення земельних ділянок і будівництво та інформацію щодо прийнятих рішень;

9.      надання можливості висловлювати думку киян на телеканалі „Київ”, радіо на Київ і область, газетах Київради.

 Форум порятунку Києва висловлює недовіру всім посадовим особам, що брали участь у при­й­нятті протизаконних рішень щодо відводу земельних ділянок і будівництва. Серед таких – керівники Київської міської Ради і КМДА, Головного управління земельних ресурсів, Головного управління культури, мистецтв та охорони культурної спадщини, Управління охорони навко­лишнього природного середовища, “Київзеленбуду”.

Відповідна інформація про стан речей у Києві надіслана також до Президента України, Кабінету Міністрів України та інших державних органів.

В разі неналежного реагування з боку Київради та її депутатів Форумом порятунку Києва буде проведено серію масових акцій протесту проти дій Київради і КМДА в цілому, проти позиції окремих депутатів і посадових осіб.

За дорученням Координаційної ради громадянської кампанії Форум порятунку Києва

Члени Координаційної ради громадянської кампанії Форум порятунку Києва

Відповіді

  • 2005.03.18 | guest

    Andrey

    Пропоную терміново оскаржити й суді змінені наказом Держбуду й КМДА десь у 2000-2001 рр. "нові" будівельні норми (ДБН) щодо встановлення 20 м (!) відстані від червоної лінії новобудови до існуючих житлобудинків. Раніше відстань разраховувалась як щось 1/3 висоти новобудови до існуючих будинків. Жодної незалежної від КМДА експертизи не існує, усі скарги щодо новобудов направляються до держархбудконтролю КМДА, Київдержекспертизи КМДА, навіть раніше існуючий контрольний орган Держбуду, у зв"язку з ліквідацією Держбуду, про що я чув по радіо, перестане існувати.
    Єдине, що ще якось надає зараз можливості "захиститися" теоретично-але на практиці це не реально-норми ДБН-360-92** щодо мінімум 2,5 год БЕЗПРЕРИВНОЇ прямої інсоляції житлових кімнат існуючої забудови, але т.зв. "контролюючі органи"-щодо нормативу інсоляції-це Київська міська санепідстанція, яка погоджує висотність проекту-мабуть, виходять з проектів, а у разі аргументованих скарг-надають мешканцям висновки інституту екогігієни ім. Марзеєва, що усе гаразд. Замкнуте коло, незалежної експертизи не існує, а якщо її замовити в міськсес, то це коштує дорого, але це врешті-решт будівництво не остановить.
    Замість пикетування, яке,як показали події 17.03.05 р., коли пікетувалась сесія Київськміськради, депутати спокійно примайли рішення про виділення земельних ділянок під "будівництво висотним житлово-офісним комплексом з вбудовано-прибудованими приміщеннями й підземним паркінгом", квартири у якому продаватимуться, цілком ймовірно, грошовитим мешканцям інших міст України, тим самим змінюючі радікально соціальний склад т.зв. "територіальної громади Києва", на користь грошовитих "членів територіальних громад" інших місцевостей України.
    Необхідно терміново оскаржити у прокуратурі а при її бездіяльності, у суді -з огляду на порушення конституційних прав громадян вищенаведений норматив ДБН, що дозволив "ущильнення" забудови, а також забезпечити незалежну експертизу як з питань прямоі інсоляції існуючих житлових будинків й впливу новобудови, а головне передбачити незалежнний орган, який би проводив експертизу усієї проектної документації новобудови (на кшалт громадської організації), якій би довіряли мешканці Києва, бо існуюча система конкретно надає усі преференції й права забудовникам. Конче необхідна подібна впливова неурядова організація, яка б відстоювала інтереси мешканців існуючих житлових кварталів Києва вже сьогодні з вищенаведених питань.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".