МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення комітету народного контролю "Прозора Влада" до одеського губернатора Цушка

03/21/2005 | otar
КОМІТЕТ НАРОДНОГО КОНТРОЛЮ
«ПРОЗОРА ВЛАДА»
Одеська область
м. Одеса, вул. Пушкінська, 55 кв.18 тел: (048) 717-63-56, e-mail: komitet2005@ukr.net

Вих. №010/05
від 21 березня 2005р.
Голові Одеської обласної державної адміністрації
Цушку Василю Петровичу


З В Е Р Н Е Н Н Я

4 лютого 2005 року під час візиту в Одеську область державного секретаря України Олександра Зінченка Вас було представлено в статусі Голови Одеської обласної державної адміністрації. З цього моменту Ви одночасно виконуєте обов’язки голови Одеської обласної державної адміністрації та народного депутата України. Це сумісництво є прямим порушенням Конституції України та Закону України “Про статус народного депутата України”.
За цей час народні депутати України, які призначені членами Уряду та в інші виконавчі органи влади, включаючи Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, провідних урядовців Романа Безсмертного, Євгена Червоненка, Віктора Пинзеника, Юрія Луценка, виявили повагу до Закону та склали з себе повноваження народних депутатів України.
В своїх офіційних виступах в засобах масової інформації Ви неодноразово підкреслювали, що Ви є прихильником правової держави. Ви неодноразово звертались до підлеглих вам чиновників Облдержадміністрації та інших державних службовців з вимогами додержання українського законодавства. Ви неодноразово звертали увагу вчителів, лікарів та інших працівників бюджетної сфери на виконання своїх професійних обов’язків згідно з чинним законодавством та припинення пагубної практики порушення законів України в бюджетних установах Одеської області. Водночас вже протягом 45 днів в порушення Конституції України та українського законодавства Ви суміщаєте посаду голови Одеської обласної державної адміністрації та народного депутата України. Все це породжує в суспільстві невпевненість та нездорові розмови про тимчасовість вашого перебування на посаді Голови Одеської обласної адміністрації, що призводить до дестабілізації соціально-політичного стану нашого регіону.
Крім того, порушуючи Конституцію, Ви надаєте негативний приклад для підлеглих та всієї громади регіону. Якщо сам губернатор порушує закони, то чи має він право вимагати додержуватися законів від інших мешканців області? Виникає закономірне запитання: якщо Ви зараз так легко порушуєте законодавство в цій сфері, то чи є гарантія, що Ви будете законослухняним громадянином при прийнятті рішень в галузі економіки, соціальної політики, захисту прав людей?
Комітет народного контролю “Прозора влада” звертається до Вас з вимогою на протязі 3 днів визначитися та проінформувати громадськість Одеської області про свій статус. Ми закликаємо Вас приділити 10 хвилин вашого позаслужбового часу для написання заяви про складення із себе повноважень народного депутата України або про відставку з посади Голови Одеської обласної державної адміністрації.

Голова Комітету народного контролю
«Прозора влада» А.А. Іщенко


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua