МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист керівників районних виборчих штабів Києва до Президента України

03/25/2005 | otar
Президенту України
Ющенко В.А.

Шановний Вікторе Андрійовичу!

До Вас звертається та частина громади міста Києва, яка в тривожні, доленосні дні та ночі виборчої кампанії та помаранчевої революції відстояла своє та майбутнє України.
Ми чітко усвідомлюємо історичну місію жителів столиці, пам’ятаємо аксіоматичність та мудрість тези предків: “Хто володіє столицею – той володіє країною!”, і тому закликаємо Вас не вірити улесливим заявам Київського міського голови О.Омельченка стосовно соціальної гармонії та високому рівню життя в нашому місті.
Київ не став локомотивом революційних змін.
За зовнішнім святковим фасадом новітніх будинків, супермодерних магазинів, святкових реляцій міських чиновників консервуються проблеми реформування всього спектру життя столиці.
Рівень корумпованості, чиновного невігластва, байдужості до долі сотень киян досягла фантастичних розмірів.
Рівень одноразового хабаря чиновника за підпис дозволу щодо будівництва сягає вартості престижного сучасного авто західного виробництва. Тому в столиці й спостерігається стихійний будівельний бум, який супроводжується варварським знищенням історичних та садово-паркових комплексів. Головним критерієм в питанні будувати чи не будувати є розмір “золотого тільця”. Думки киян до уваги не беруться, а коли хтось заперечує - до нього застосовуються спочатку улесливість, потім підкуп, а якщо це не спрацьовує – погрози і насильство.
Його величність хабар панує всюди від дитячих яселок до вищих навчальних закладів, від лікарень - до столичних базарів. Замикається ця страшна система на команду київського мера. Олександр Олександрович ж знаходиться в зірковій ейфорії. Він, мабуть вважає, що кияни вже забули про його погрози ввести надзвичайний стан, судові позови проти організаторів революції, про свої холуйські заяви щодо третього строку президентства Кучми та багато інше.
На основних керівних посадах залишаються люди, які повністю себе скомпрометували, які були в перших рядах фальсифікаторів виборчих перегонів та гоніння за опозицією. Вчорашня опозиція в країні є сьогоднішньою владою, проте парадокс полягає в тому, що в Києві вона залишилась старою, з усіма її атрибутами. Це особиста відданість меру, панування телефонного права, кругова порука, не розуміння того, що красти не можливо і впевненість, що все зійде з рук, якщо за все сплачено.
Трагічність ситуації полягає в тому, що команда Омельченка займає позицію не простих спостерігачів, а цинічно-агресивну. Простим людям відверто говорять: “Ну і що Ваш Ющенко Вам дав?”.
І тому кияни починають ставити під сумнів саму необхідність проведення помаранчевої революції. Судячи по тому, як виконуються обіцянки, дані Майдану, то досить швидко він почнеться знову. І дай боже під гаслами продовження революції, а не контрреволюції.
Киян можна зрозуміти: на фоні революційних змін в Україні столиця залишається анклавом вкрай реакційної форми кучмізму.
Пане Президенте!
Ми, керівники районних виборчих штабів у місті Києві та довіренні особи, ті, кому Ви довірили долю виборів Президента України в місті Києві, ті, хто пройшов усі етапи гонінь і переслідувань влади з часу створення Блоку Віктора Ющенка “Наша Україна”, хто відчув на собі презирство чиновників і багатьох несвідомих громадян за тверду політичну позицію, хто дійшов до кожної домівки киян і хто відстояв результати виборів не тільки на дільницях, а в судах і міліцейських відділках, просимо Вас повірити нам ще раз.
Ви повинні почути наші голоси. Ви повинні пам’ятати свої ж слова, сказані на Майдані, що не народ служить Вам, а Ви служите народові. Сьогоднішня Київська міська влада повинна піти у відставку!
Ми вважаємо, що найкращі слова Нашого Президента - його дії.
Ми розраховуємо на них і готові разом з Президентом, в разі потреби, вийти знову на Майдан.

Керівники районних виборчих штабів у м. Києві та довірені особи:


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua