МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява Віктора Лисицького Президентові України: не можна підписувати зміни до Бюджету

03/29/2005 | otar
Президентові України
Віктору Ющенку
Екс-Урядовий секретар Кабміну України та ветеран суднобудування
Віктор Лисицький

Стосовно: Не можна підписувати проголосовані Верховною Радою зміни до Державного бюджету-2005!!!

Вельмишановний пане Президенте України!

Переконливо прошу Вас НЕ підписувати проголосовані Верховною Радою у минулу п’ятницю зміни до Державного бюджету-2005. Чому?

1-ше. Згаданий вище документ є продовженням вульгарно помилкової соціально-економічної політики режиму Кучми – Януковича. Він є бюджетом проїдання основних засобів, накопичених важкою працею кількох поколінь українців. Як висококласний фінансист і банкір Ви не можете не знати що незароблені гроші ніколи не приносили стратегічного успіху в економіці. Часто-густо вони (як мінімум!) руйнували стабільність у суспільстві.
2-ге. Уряд не розібрався у відмінностях відтворювальних циклів у різних виробничих комплексах (індустріях). Для нього нема різниці між виготовленням біг-маків і та будівництвом суден або літаків. Саме тому він огульно підійшов до скасування так званих пільг і практично ліквідує сприятливі для виробників режими у більшості вільних (спеціальних) економічних зон. Так звані пільги не є пільгами у традиційному розумінні слова. В основному вони є лише спробою вирівняти умови господарювання наших виробників і закордонних бізнесменів. Уряд не захотів розбиратися з конкретними злочинами по конкретних зонах і поставився до чесних виробників як до бандитів.
3-тє. На прикладі вихолощення регуляцій спеціальної економічної зони “Миколаїв” і Закону України Про державну підтримку суднобудування можу впевнено сказати – уряд зробив жахливу економічну, соціальну і політичну помилка. Адже нема країн у Світі де б суднобудування було нормально рентабельним. В основному воно збиткове. Країни ЄС кожний рік вкладають сотні мільйоні євро для підтримки суднобудування. І нації підтримують суднобудування не тільки тому, що воно дає стабільне завантаження і пристойний заробіток для сотень тисяч виборців. Нації підтримують суднобудування тому, що у сфері експлуатації цих суден вони отримують великі статки на благо своєї економіки. У нас все навпаки – більше 90% перевезень вітчизняних вантажів здійснюють іноземці. Тим самим ми збільшуємо їх ВВП. Так само і по рибальству.
4-те. Корабели України голосували головним чином за Віктора Януковича. І тому таке легке позбавлення їх спеціального режиму оподаткування дуже нагадує політичну помсту.
5-те. Зміни до бюджету не проходили більш-менш відкрите громадське слухання. Прем’єр Віктор Ющенко працював у абсолютно відкритому режимі. Невже Президент Віктор Ющенко буде працювати у закритому режимі? До речі, саме така закритість призвела до того, що згаданий документ завдає болючих струсів галузі інформаційно-комунікаційних технологій, спеціалісти котрої були чи найбільш послідовними Вашими прихильниками.
6-те. Мені видається вкрай доцільним аби поступлення від приватизації були спрямовані на розвиток виробництва (здешевлення кредитів, гарантування і таке інше). А зі всього переліку соціальних витрат лише підвищена допомога при народженні дитини може фінансуватися з цього джерела.

Прекрасно розумію, що Вам НЕ покажуть цю записку як і десятки попередніх. І тисячі схожих звернень Ваших прихильників. Але не можу не писати.

З повагою Віктор Лисицький


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua