МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Лист М. Льотки до Президента України

05/26/2005 | Михайло Свистович
Президенту України
В. А. Ющенку

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Вашого листа від 14.05.2005, вих. №22/034675-16 ПК, я отримав 19 травня 2005 року. А вже 20 травня керівництво ВАТ “Полтавагаз” звільнило мене з роботи за статтею “за систематичне невиконання трудових обов’язків”. Так записали у трудову книжку.

Думаю, що це вчинено з метою, аби я “не заважав роботі ревізійної комісії”, що 11 травня прибула в Полтаву з НАК “Нафтогаз України” і перевіряє скарги працівників ВАТ “Полтавагаз” на адресу голови правління НАК “Нафтогаз України”.

Такі скарги, як мені відомо, надійшли і Генпрокурору України, Службі безпеки України, міністру внутрішніх справ. Ми просимо припинити грабунок “Полтавагазу”, 51 відсоток акцій якого належить державі.

Тільки-но я спробував надати ревізорам з НАК “Нафтогаз України”, голові комісії Зайцеву В.М. ще декілька документів, що свідчать про злочинні дії керівництва, і запропонував їм співпрацю, мене наступного дня, сфабрикувавши примітивні обвинувачення - звільнили з посади та з роботи у ВАТ “Полтавагаз”.

До речі, документи, що я встиг подати, ревізори, порушивши свої обіцянки, так мені і не повернули, відповівши, що “вперше чують” про те, що я їм “щось подавав”. Після цього я наполягав, щоб вони взяли-таки й інші документи, але вони уже відмовилися. Звідси роблю висновок, що комісія працює упереджено, в інтересах керівників.

Тим часом керівництво ВАТ “Полтавагаз” позбулося не тільки мене, а й начальника юридичного відділу, що не захотіла підписувати сумнівних документів, начальника групи контролю за втратами газу. На черзі - начальник відділу обліку та розрахунків за газ. А помічник народного депутата України, голови правління ВАТ “Полтавагаз” Лелюка О.В. Хоменко М. зайнятий умовляннями та погрозами тим працівникам, які не побоялися поставити свої підписи під тими скаргами, і заявляє, що ще на 60 чоловік чекає моя доля, тобто виштовхають за прохідну підприємства.

Ревізори після дев’яти днів перевірок (почали, як я вже зазначив, 11 травня, а планують завершити 27-го) не взяли до розгляду також жодного документа про діяльність ВАТ “Полтавагаз” за 2004 рік, що були вилучені Київською прокуратурою м.Полтави у зв’язку з порушеною проти “Полтавагазу” кримінальною справою. Прокуратура була готова надавати документи ревізорам, але ті відмовилися співпрацювати.

Голова комісії Зайцев В.М. більше ревізійного часу проводить у кабінеті одного з захисників злочинних дій керівництва - начальника служби безпеки ВАТ “Полтавагаз”. Кажуть, пише там акт ревізії. Крім цих двох осіб, у кабінеті присутні Сталін Йосип (бюст) і Янукович Віктор (на портретах).

Можна наперед знати, що акт так званої ревізії НАК “Нафтогаз України” буде гладеньким. У результаті і держава, і рядові акціонери в черговий раз залишаться “з носом”, тисячі споживачів газу - з приписами на безпідставні штрафи і нервові стреси, а такі “борці за справедливість”, як оце я, кинуті на подальше розтерзання.

Це я, Микола Льотка, в обласній газеті “Полтавська думка”, яка була Вашим, Вікторе Андрійовичу, головним і потужним рупором під час виборчої кампанії, тижнів зо два тому опублікував відкритого листа керівництву “Полтавагаз”, оприлюднив схеми пограбування ним держави, акціонерів, споживачів.

На жаль, злочинні управлінці “Полтавагазу” розправилися зі мною швидше, аніж прокурори, місцева влада, Ваші розпорядження Генпрокурору, про які Ви повідомили мені в листі, стали на захист трудового колективу.

Пробачте, але стверджую як очевидець: неповороткість нової влади вбиває віру людей, які їй відкрито довірилися. В очевидній кримінальній справі “Полтавагазу” могла бути перемога швидкого успіху. Неспростовні факти грабежів колективного майна, людських грошей, приписок фіктивно спожитого газу, втрат газу внаслідок халатного виконання службових обов’язків, підкупу і обману виборців, масового і відкритого використання адмінресурсу під час президентських виборів і довиборів у Верховну Раду лежать, мов на долоні.

Мине небагато часу, і рядових полтавагазівців (а це понад 2 тисячі людей) знову на виборах, як бидло, як худобу, поженуть агітувати за бандюковичів, лелюків, як це було торік під час довиборів у Верховну Раду по Карлівському виборчому округу і на виборах президентських. І буде вже набагато більше таких, що мовчатимуть, підкоряться життю “по понятіях”, адже ті, кому вони вірили, на кого надіялись - НЕ підтримали їх вчасно, коли вони просили, НЕ простягли руку швидко, коли вони потопали, НЕ оглянулись, коли їх ґвалтували. Стара влада все це бачить і піднімає крила.

І ще про таке. Як тільки керівництво “Полтавагазу” дізналось, що з нашого колективу пішли скарги, на всіх вхідних дверях ВАТ “Полтавагаз” понавішували поздоровлень якоїсь харківської фірмочки, що оголосила банкрутуюче, розграбоване підприємство ВАТ “Полтавагаз” таким, що мовби увійшло в “сотню найкращих підприємств України”, а його керівника - “інтелектом нації”.

Боже і Президенте! Рятуймо Україну і українську націю!

Я знаю, що Ви, Вікторе Андрійовичу, не відступитесь від поборників Правди. Прошу Вас взяти під особистий контроль “справу “Полтавагазу”. Адже мова йде про тисячі обдурених людей і про мільйони вкрадених купкою шахраїв у них і в держави гривень.

Відповідно до Закону України “Про звернення громадян”, прошу інформувати мене про вжиті Вами заходи за цим моїм зверненням.

ЛЬОТКА М. А.,
з травня 2000 р. по 20 травня 2005 р. - начальник відділу програмного забезпечення
ВАТ “Полтавагаз”, а нині безробітний, щиро віруючий у Бога,
у добро і справедливість, у Закон і у свого Президента.

22 травня 2005 року.
м. Полтава.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua