МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Громадська Рада захисту свободи слова «Медіарада»: Нас не хочуть чути!

12/14/2005 | S@nya
НАС НЕ ХОЧУТЬ ЧУТИ!
Громадська Рада захисту свободи слова «Медіарада» звертається до Президента України, Верховної Ради України, громадськості із закликом звернути увагу на нездорові процеси, які відбуваються в українському медіа-просторі. Наша організація неодноразово вказувала на серйозні порушення законодавства, які допускає в своїй діяльності головний регулюючий орган у цій сфері – Національна Рада України з питань телебачення та радіомовлення.
Але, на жаль, наші сподівання на відновлення законності чи хоча б спроби навести порядок в діяльності Нацради були марними. Посадовці відверто ігнорують будь-які навіть найсерйозніші та найобгрунтованіші звинувачення, що дає підстави підозрювати – незалежною Нацрада ніколи не була, і ніколи такою не стане.
Водночас, звинувачення у лобізмі інтересів певних політиків та політичних сил, а також в розбудові свого бізнесу за рахунок можливостей держслужбовців так і не були спростовані. «Медіарада» вважає неприпустимим те, що попри декларативну прозорість та відкритість Нацрада продовжує обслуговувати бізнес-інтереси певних політиків.
14 вересня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення провела конкурс частот на мовлення серед телерадіокомпаній. Вперше конкурс проходив за умов застосування так званого „пакетного” принципу - частоти, що виставлені на конкурс, були розбиті на групи по декілька частот в кожній. Згідно законодавства України (статті ст. 15 Закону України „Про телебачення і радіомовлення”) заява про видачу ліцензії на право користування каналом мовлення залишається без розгляду, якщо раніше вже було видано ліцензію телерадіоорганізації з тією ж назвою і на тій же території мовлення. Таким чином цілий ряд телеканалів фактично втратили можливість участі в конкурсі, оскільки мають мережу мовлення на одній чи двох частотах на тих територіях, які входять в «частотні групи», запропоновані до конкурсу. А після того, як в конкурсі на частоти взяли участь лише регіональна ТРК «Клас» та «5 канал» в двох іпостасях (ТРК «Експрес-Інформ» та ТРК «НБМ»), який потім і став переможцем, підозри в серйозній допомозі каналу Петра Порошенка з боку Нацради посилилися. Адже загальновідомо, що відповідальний секретар Нацради, В’ячеслав Лясовський, до недавнього часу був генпродюсером «5 каналу».
Ці скандали є не поодинокими. «Медіа рада» так і не отримала від керівництва Нацради відповіді на наступні питання:
1. Яким чином інтереси Нацради як державного органу в юридичних інстанціях відстоював юрист зі сторони, дехто Сергій Комлев, якого пов’язують з скандально відомим Валерієм Івченком, колишнім радником Петра Порошенка на посту голови СНБОУ? Івченко був оголошений у розшук прокуратурою. В той же час Нацрада має своїх юристів, яким виплачує заробітну плату держава.
2. Чи має на даний момент член Нацради В.Лясовський відношення до наступних фірм: ТОВ «Телекомпанія НБМ+», ТОВ «Око», ТОВ «Телерадіокомпанія «Планета», ТОВ «Телерадіокомпанія «Тріумф», ЗАТ «Експрес-інформ? І чи не впливає даний факт на його діяльність як держслужбовця?
3. Чи законним є перебування на посаді представника Нацради в Івано-Франківській області В.Турелика, дружина якого Н.Турелик є засновником та директором ТОВ «Хіт-Івано-Франківськ» (радіо Хіт-ФМ), а також директором кореспондентського пункту «НБМ-Захід»?
4. Чи не суперечить законодавству факт перебування Хіт-ФМ, «НБМ-Захід», радіо «Шарманка», «Авто радіо» та трьох рекламних агентств в одному приміщенні з представництвом Нацради в Івано-Франківську, яке очолює все той же В.Турелик?
5. Якою є відповідь керівництва Нацради на скаргу Інституту соціально-економічних досліджень та Сивака П.Д. з приводу діяльності Турелика В.В?
На ці та багато інших запитань керівництво Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення не дає відповідей вже протягом довгого часу.
Нещодавно про порушення своїх справ у рівноцінному доступі до інформації на українському телебаченні заявили представники УТОГ( Українського товариства глухих), і зрозуміло, звернулися з проханням їх вирішити до Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення. Голова Нацради Віталій Шевченко особисто пообіцяв посприяти усуненню інформаційної ізоляції глухих, але справа навіть не рушила з мертвого місця.
Зважаючи на численні факти порушення українського законодавства членами Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, невміння та небажання уникати конфліктів як у сфері медіа, так і у стосунках з іншими державними органами «Медіарада» вимагає відправити їх у відставку. І спробувати почати наведення порядку в українському медіа-просторі «з чистого аркуша».

Контакти: 8 067 799 22 44,
mediarada@mail.ru, press@mediarada.kiev.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".