МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява з приводу інформаційної війни Росії проти України

01/04/2006 | Таня
Ми, представники різних громадських, державних організацій та інституцій, висловлюємо свою стурбованість з приводу цілеспрямованої та штучної політизації українсько-російських економічних стосунків із поширенням недостовірної інформації, яка не лише не сприяє доброзичливій атмосфері добросусідства, а навпаки – призводить до витворення негативних стереотипів та до розпалювання міждержавної ворожнечі. На жаль, провідні російські засоби масової інформації, нехтуючи всіма принципами Міжнародної конвенції з журналістської етики, продовжують надалі тенденційно висвітлювати суспільне, політичне і громадське життя в Україні. Керівництво «Газпрому» за принизливого сприяння російських ЗМІ витворює з України та її громадян образ ворога, таких собі американських чи прозахідних «запроданців», і навіть грабіжників, які позбавляють Європу газу. Саме так обізвав Україну і українців заступник Голови правління «Газпрому» п. Медведєв у своєму інтерв’ю телеканалу ВВС 2 січня 2005 року.
Незважаючи на новорічний та передріздвяний святковий настрій мільйонів родин у двох сусідніх країнах, провідні російські засоби масової інформації, всупереч будь-яким загальнолюдським цінностям та загальноприйнятим нормам дипломатичного етикету, надалі вдаються до безпрецедентного нагнітання напруженості, демонстративної ілюстрації різних форм політичного та економічного тиску, які не вписуються ні в нову комунікативну філософію третього тисячоліття, ні в цивілізовані рамки міждержавного діалогу.
Україна вже продемонструвала всьому світові нову культуру вирішення політичної кризи і задекларувала свою готовність до переходу на нові принципи взаємостосунків зі своїми стратегічними партнерами.
В ці важкі і складні дні випробовування всього українського суспільства на здатність захистити найвищі демократичні цінності, які ми мужньо відстояли рік тому, закликаємо всіх громадських і політичних діячів, політичних партій і рухів діяти винятково в національних інтересах, незалежно від особистих політичних уподобань чи економічно-фінансових інтересів.
Президент України Віктор Ющенко та український уряд послідовно захищають національні інтереси держави та її суверенітет. Як ніколи їм потрібна консолідована підтримка всього українського суспільства.
Підтримаймо нашу свободу, нашу незалежність, наше право бути господарями на своїй землі!
Не даймо принижувати нашу національну гідність!

Роман Іваничук, письменник, лауреат Державної премії України імені Т. Шевченка, Почесний Голова Львівської організації товариства української мови "Просвіта"
Іван Вакарчук, ректор Львівського національного університету імені Івана Франка
Марія Зубрицька, проректор Львівського національного університету імені Івана Франка
Борис Гудзяк, Ректор Українського католицького університету
Мирослав Маринович, віце-ректор Українського католицького університету
Михайло Комарницький, директор видавництва «Літопис»
Тарас Возняк, головний редактор незалежного культурологічного часопису «Ї»
Зеновій Мазурик, Голова асоціації музеїв та галерей
Василь Ярич, скульптор, заслужений діяч мистецтв України
Наталія Хобзей, завідувач відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua