МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява Громадянської мережі „ОПОРА”

01/12/2006 | guest
Заява Громадянської мережі „ОПОРА” щодо відставки уряду 10.01.2005 року

“Державні мужі дбають про майбутнє народу, а політики дбають про майбутні вибори”.

Відставка уряду Єханурова стала лакмусовим папірцем переходу парламентської виборчої кампанії у активну і в той же час агресивну фазу. Український політикум засвідчив, що його особистісні пріоритети далеко на друге місце відсунули інтереси української нації як такі.

Відсутність політичної культури в Україні і наявність безмежних амбіцій можновладців поставило українців перед фактом: ми не маємо національного парламенту, бо немає політичної волі у суб’єктів національної політики.

В свій час широкого резонансу набув меморандум, підписаний між Ющенком та Януковичем. Цей документ поставив під питання наявність політичної полярності в країні. Українці були здивовані і розлючені: потиск рук вчорашніх опонентів різко дисонував із закликами із трибуни Майдану. Політичний спектр рік тому чітко ділився на помаранчевих, синіх, зелених, брунатних, чи скоріше на добро і зло, але кожен міг для себе визначити це сам. Натомість чорно – біла гама вмить перетворилася на політичну акварель: аморфний поділ із розмитими межами. Наслідком чого стало повальне розчарування. В той час програли всі, а головним чином українська нація. Лише зараз, після чергового “опозиційно-помаранчевого заколоту” Президент публічно визнав помилковість цього кроку. http://www.maidan.org.ua/static/news/1137063019.html http://www.pravda.com.ua/news/2006/1/12/37519.htm

10 січня відбулося остаточне політично-ідейне розмиття українського політикуму. Відставка уряду Єханурова за два з половиною місяці до нових парламентських виборів нагадує шоу поганих акторів. Рішення Верховної Ради може завести країну у глухий правовий кут. Сьогодні ВР може розпускати уряд, але право його формувати здобуде лише після виборів. Показовий „шах” з боку парламентарів – це виключно передвиборчий хід. Цей крок на фоні відсутності Конституційного Суду як останньої інстанції у великополітичних суперечках, чітко окреслив політичні сили, які на догоду власним амбіціям готові піти на національну дестабілізацію.

Незрілість причин та байдужість до наслідків прийняття рішень, яку ми спостерігаємо у Верховній Раді, є доказом передчасності запровадження політичної реформи в Україні. Виконавча влада послаблена, Конституційний Суд не діє, Президент має обмежені права, Верховна Рада безвідповідальна у своїх кроках.

На жаль, черговий раз народ України, її єдиний суверен, спостерігає тотальну безвідповідальність політичних діячів, їх недалекоглядність та діяльність на догоду власним інтересам. Кожні вибори загрожують стати зламом у житті країни, а не якісно новим етапом.

Міжнародна громадськість висловлює сумніви у здатності величезної 50-мільйонної країни ефективно вершити власну долю та бути стабільним гравцем на зовнішньополітичному полі.

Зважаючи на все вищенаведене, ми, учасники та активісти Громадянської мережі “Опора” :

1) констатуємо, що відставка Уряду Єханурова здійсненна з порушенням чинних правових норм і вимагаємо її експертизи та вчинення подальших кроків суворо в рамках Конституції України та національних інтересів;

2) вимагаємо належного врегулювання конституційного конфлікту та перегляду несвоєчасної та такої що не є однозначно легітимною конституційної реформи;

3) закликаємо Президента України, як гаранта дотримання Конституції, вжити усіх можливих заходів для стабілізації ситуації в країні;

4) закликаємо Верховну Раду та політичні партії згадати про майбутнє країни і діяти згідно інтересів народу, а не інтересів березня-2006.

Ми вважаємо, що в цих умовах чи не єдиним стабілізуючим фактором може стати громадськість і громадські об’єднання, не задіяні у боротьбі за владу і депутатські мандати. Тому Громадянська мережа “Опора” звертається до громадськості об’єднатися навколо української національної ідеї, щоб не допустити дестабілізації ситуації в країні.

Саме ми всі, активні громадяни, як і під час Помаранчевої Революції, можемо і повинні стати надійною опорою майбутнього України!

Для руху вгору потрібна ОПОРА!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua