МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення до Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко

04/08/2006 | keymaster
Від Ваших виборців, розсіяних по світах


Одні з нас голосували за „Народний союз – Наша Україна”, інші – за Блок Юлії Тимошенко. Однак всі ми разом голосували за обидві сили, сподіваючись, що лише разом Ви поведете нашу спільну Батьківщину, Україну, шляхом утвердження незалежності, справедливого суспільного устрою та євроатлантичного напряму. Обравши Ваші блоки, ми обрали найголовніше - стратегічні цілі, якими Ваші дві сили співпадають.

Це означає, що ми виступили рішуче проти безпринципного об’єднання з силами, які прямують у протилежному стратегічному напрямку. І нас набагато більше, ніж прихильників ПРУ. Великою помилкою є розколи між стратегічними союзниками і партнерами. Проте ще більшою помилкою міг би виявитися союз з стратегічними ворогами. Союзники можуть і повинні об'єднатися, знайти шляхи подолання суперечностей та особистих антипатій. Стратегічні вороги можуть об'єднатися лише на основі або принципового відступу від своєї стратегічної мети, або ж короткочасно. У всякому разі, Ви, звісно, маєте правову основу об'єднуватися з ким завгодно, у тому числі й з тими, щодо яких самі не раз наголошували, що вони мають бути притягнені до відповідальності за суворі порушення закону. Проте майте на увазі: таке об'єднання буде для України гіршим, ніж об'єднання лебедя, рака і щуки в одній упряжці.

Ми звертаємось до лідерів обох блоків, за які ми голосували: поставте справу Держави вище за особисті амбіції! Вікторе Андрійовичу та Юліє Володимирівно! Зважте, що втратить Україна у разі недотримання поступу, обраного мільйонами співвітчизників наприкінці 2004, коли заради торжества Справедливості у Вашій особі люди 3 тижні смертельно ризикували! Вони ризикували життям, бо російський спецназ вже ховався у кущах Кончі-Заспи, і тільки відсутність прецеденту – Андіжан-2005 і Мінськ-2006 ще не маячили! – уберегло від можливих масових розстрілів! Вони серйозно ризикували здоров'ям, мерзнучи зимою на засніжених майданах по цілій Україні!

Ми всі перемогли тоді тільки тому, що були всі разом. Ви з своєю обережністю у виборі тактики - і «українська Жанна д'Арк» з своєю побудительною енергією. Банкір-бізнесмен, який привозив харчі «майданівцям», і тітка з віддаленого села, яка частувала «майданівців» власними продуктами. Студенти Могилянки – і сиві діди, які ще пам'ятають жахи 1933-го... Багатомільйонна Україна – і розсіяні по світах пелюстки її цвіту. Українці всіх національностей, включно з переважною кількістю росіян, - всі виступили проти мафіозної системи, проти повернення до імперських задворків, проти рабського поводження! Невже ви всі це забули?!

Тоді нас не подолали! Так, сподівання виявилися надто наївними, щоб миттєво здійснитися. Ваші обіцянки тоді виявилися перебільшеними. І ми б це все Вам простили. Ми не простили Вам розбиття Помаранчевого союзу. Восени 2005 Ви припустилися стратегічної помилки, яка коштувала Вам і Україні припинення встановлення справедливості щодо мафії, закриття «справи Гонгадзе» від публічності, а особливо – провальної нафто-газової угоди за сумнівним посередництом «РосУкрЕнерго». Цього всього могло б не статися, і нам всім гірко визнавати це.

Але обираючи НСНУ і БЮТ, ми, виборці, дали Вам другий шанс! І Історія надала другий шанс нашій Україні! НЕ ЗРАДЬТЕ НАШИХ СПОДІВАНЬ!

Ми звертаємося до Вас із пропозиціями:

1. Відкиньте амбіційність і узгодьте принципи формування ДІЄЗДАТНОГО, а не угодовського, уряду, - побудуйте його на засадах професіоналізму, патріотизму і справедливості!

2. Не покладайтеся на ворогів, які простягають вам руку. Це буде не примирення, а поступове приборкання Вас.

3. Юліє Володимирівно! У Вас найсильнішою стороною діяльності є енергетична сфера – покладіть це за основу у новому уряді і робіть кар’єру поступово, а не одним великим стрибком! Виборці поважатимуть Вас ще більше!

4. Вікторе Андрійовичу! Пам'ятайте: пішовши на зближення з тими, кого не безпідставно підозрюють у злочинах, ВИ ризикуєте свїм політичним майбутнім та історичним шансом для України! Поставтеся уважніше до свого оточення! І толерантніше – до Помаранчевої команди!

ЯКЩО ВИ ВИПРАВДАЄТЕ НАШІ СПОДІВАННЯ, ВИ ЗАВЖДИ МОЖЕТЕ РОЗРАХОВУВАТИ НА НАШУ ПІДТРИМКУ Й ДОПОМОГУ.

Разом нас багато – нас не подолати. Але – тільки коли ми разом.

Надія Банчик, Каліфорнія

Світлана Харківська, Каліфорнія


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua