МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення до громадян України від громадської організації „ЛІГА ЗАХИСТУ ГРОМАДЯНСЬКИХ ПРАВ”

08/22/2006 | DADDY
У зв’язку з тим, що в ЗМІ пройшла інформація про підготовку в Україні масової вакцинації птиці від пташиного грипу, наша організація вважає своїм обов’язком заявити, що ця процедура не тільки не принесе жодної користі, а й може виявитися дуже небезпечною.
Як відомо, передумовою для успішного проведення вакцинації (виникнення повноцінної імунної відповіді) є максимальне здоров’я суб’єкта щеплення. Проте, чи можна вважати здоровими курей, які вирощуються в цілковито неприродних умовах птахофабрик; птицю, нашпиговану антибіотиками та препаратами для пришвидшення росту? „Звісно, можна! Птиця тому й здорова, що її „нашпигували”, - відповість птахівник і покаже відповідний документ. Та чи допоможе цей папірець „умовно здоровому птахові”? Чи зможе цей птах правильно „перетравити” небезпечні складові вакцини, створені зовсім недавно, а тому маловивчені, встигнути вивести їх зі свого організму і не захворіти за таких умов?
Зрештою, навіть якщо відкинути фактор „нездоров’я”, то згідно тих самих медичних канонів далеко не в усіх 100% вакцинованих виникає імунна відповідь. Що це означає? А це означає, що щеплену птицю все одно масово знищуватимуть – у разі виникнення хоча б одного випадку захворювання (якого не вистарчить до цих 100%). Розглянемо це докладніше. Отже, немає жодних гарантій, що у випадку присутності збудника не виникнуть вогнища захворювання – таких гарантій ніколи не давали і не дадуть ані фірма-виробник вакцини, ні самі вакцинатори. І ось, у разі виникнення таких вогнищ, птицю, байдуже, щеплену чи ні, будуть масово знищувати – знову ж таки з причини відсутності гарантій 100% захисту. Адже, якщо цього не зробити, то існуватиме велика імовірність, що хвороба „проскочить” – і всі, хто має бодай найменший стосунок до медицини, це чудово розуміють.
То ж що, окрім величезних витрат (і не потрібно розповідати про „безкоштовні щеплення” – це завжди бюджетні, а отже, наші з вами гроші, прямо, чи опосередковано), може дати нам масова вакцинація птиці? Мабуть, залишається єдиний (проте, цілком декларативний, як, зрештою, і все, що стосується користі від вакцинації) аргумент: зменшення імовірності виникнення вогнищ захворювання. Проте, чи це так?
Не всім відомо, що щеплення – це, так би мовити, мала хвороба, а поствакцинальний період - це час, коли щеплений хворіє на цю хворобу. Ось тут і виникають питання… Уявіть собі десятки тисяч курей в закритому приміщенні, які буквально сидять на головах одні в одних і одночасно... хворіють! Так, саме хворіють на „малу хворобу”, отримавши щеплення від пташиного грипу, і не якого-будь, а зі штаму „Сиваш”, високопатогенного штаму зі смертністю близько 80%... Знаючи про здатність вірусу пташиного грипу до мутації, хтось може передбачити, що відбуватиметься в таких умовах, наскільки це небезпечно для персоналу, навіть, якщо це нежива вакцина? А якщо жива? Адже, оголосивши про двотижневу готовність до вакцинації, ніхто, всупереч законові „Про інформацію”, не надав жодних даних про вакцину: чи вакцина жива, який її склад які характеристики її компонентів, які результати довготривалих випробувань (а такі випробування повинні були бути проведені) на предмет впливу вакцини на здоров’я… людини. Так-так, саме людини – адже м’ясо птиці є найбільш вживаним в Україні, і компоненти вакцини в будь-якому разі потраплятимуть в організм людини! І немає жодних гарантій, що власники птахофабрик будуть витримувати всі необхідні терміни, і птиця, яка перебуває в поствакцинальному періоді, не потраплятиме на прилавки! Хто контролюватиме всі ці питання? МОЗ, яке за даними МВС є найкорумпованішим відомством в Україні?! Пригадується чудова стаття в „Фактах” від 19.05.2006 р. під назвою „НЕВЖЕ В УКРАЇНІ ВІДБУВАЄТЬСЯ СИСТЕМНЕ ЗАРАЖЕННЯ ЛЮДЕЙ ТУБЕРКУЛЬОЗОМ?”, в якій професор Власенко з Вінницького інституту ветеринарії оприлюднив результати своїх досліджень. Він довів, що туберкулін, яким у нас в Україні проводять проби Манту (той самий, який дав масові ускладнення у дітей, визнані згодом МОЗ за „неприємну випадковість”), і який повинен бути інактивованим (тобто неживим), на контрольних посівах дав позитивний результат, тобто виявився безпосереднім джерелом зараження туберкульозом. В цивілізованій країні це був би скандал національного масштабу, а в нас МОЗ не виявило (звісно ж!) жодних порушень! Другий факт з оприлюднених Власенком повинен був викликати не менший резонанс: він довів, що збудник туберкульозу, який вводять ВРХ з живою вакциною через м’ясо і молоко птрапляє (масово!) в організми людей, бо гине він за температури вище 130С, а отже теплова обробка м’яса і кип’ятіння молока його не знищує! Повторимо, це слова не дилетанта, це результати досліджень інституту ветеринарії і це – реальність, яка має місце тут і зараз… Чи можемо ми бути певні, з огляду на все сказане, що ті, хто покликаний охороняти наше здоров’я, з вакциною від пташиного грипу не працюватимуть так само „ефективно”, як вони працюють з вакцинами для людей? Питання, звісно, риторичне…
Ми вимагаємо від посадових осіб, до компетенції яких належить контроль за усіма переліченими питаннями, провести якнайретельнішу перевірку щодо доцільності здійснення масової вакцинації птиці, а також перевірити безпечність вакцини для людей, підключивши до цього процесу незалежних іноземних спеціалістів, та опублікувати результати здійснених перевірок і всю інформацію про вакцини для широкої громадськості.
Ми закликаємо громадян не стояти осторонь цієї проблеми і пам’ятати, що ніхто не подбає про наше здоров’я і здоров’я наших близьких, крім нас самих.


Громадська організація „Ліга захисту громадянських прав”
М. Київ, вул.. Новокостянтинівська, буд.. 4-а, тел. 235-53-00
malahit@voliacable.com


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua