МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Прес-служба Прокуратури АРК розповсюджує не перевірену інформацію про Українську Православну Церкву Київського Патріархату

11/13/2006 | Лозина-Лозинский
Заява
Управління Кримської Єпархії
Української Православної Церкви Київського Патріархату

7 листопада Прес-службою Прокуратури Автономної Республіки Крим дана неправдива інформація стосовно дій Єпископа Сімферопольського і Кримського Климента щодо розгляду звернення громадян і порушення Закону «Про звернення громадян».

Офіційно заявляємо, зі сторони Управління Кримської Єпархії порушень Закону “Про звернення громадян” немає.

При розгляді звернень громадян Управління Кримської Єпархії додержується Закону «Про звернення громадян». Управління Кримської Єпархії діє на підставі ст. 8 Закону «Про звернення громадян». Л.Григорьєвой, А.Григорьєва, А.Беспятих відмовили у листуванні за підробку документів при реєстрації парафії у місті Євпаторія. По факту підробки документів було створено комісію, яка засвідчила факт підробки документів. Єпископом Климентом видано відповідний Указ і надана офіційна відповідь цим громадянам.

Цим особам - Л.Григорьєвой, А.Григорьєва, А.Беспятих - на підставі ст. 8 Закону «Про звернення громадян» було відмовлено у листуванні Головним Управління СБУ України в Криму, Представництвом Президента України в Криму, Комітетом у справах релігій при раді Міністрів АР Крим, Євпаторійською місцевою радою.

29.06.2006 р. священнику Ярославу Гонтару було направлено Указ про відлучання Л.Григорьєвой, А.Григорьєва, А.Беспятих від церковного спілкування і заборону священнослужителям Кримської Єпархії спілкування з шахраями.

10.08.2006 р. рекомендованим листом про відмову у листуванні на підставі ст. 8 Закону «Про звернення громадян» і Указ про відлучення від церкви було надіслано на адресу Л.Григорьєвой.

В Прокуратуру Автономної Республіки Крим 31.01.2006 р. і 7.10.2006 р. були направлені листи з проханням відкрити кримінальну справу проти Л.Григорьєвой, А.Григорьєва, А.Беспятих за підробку документів, підписаних Керуючим Кримської Єпархії. Листи залишились без розгляду.

Також 07.10.06 р. було надіслано листа № 21 Прокурору Центрального району м . Сімферополя, який залишився без розгляду і відповіді, чим і було порушено ст. 7 Закону України «Про звернення громадян» . Натомість прокурор А. Штехбарт надіслав “Предписание об устранении нарушений Закона Украины “Об обращениях граждан” безпідставно порушуючи чинне законодавство України.

На превеликий жаль, замість того, щоб розслідувати злочин шахрайства, прокуратура і правоохоронні органи зайняли позицію невтручання, тим самим сприятимуть розповсюдженню злочину.

У заяві Прес-служби Прокуратури Автономної Республіки Крим також говориться про те, що в прокуратурі Центрального району м . Сімферополя накопичилось аж шість звернень громадян, обурених на дії єпископа Климента.
Ми задаємо питання прокурору А. Штехбарту: “Чому жодного разу з прокуратури Центрального району не було офіційний листових запитів щодо ситуації, яка слалась між Управлінням Кримської Єпархії і Л.Григорьєвой, А.Григорьєвим, А.Беспятих? Чому прокурор А. Штехбарт відмовлявся від особистої зустрічі з керуючим Кримської Єпархії для з’ясування ситуації, яка має місце? Чому прокурор А. Штехбарт сам порушує чинне законодавство і не відповідає по суті заданих питань викладених у листі від 07.10.2006 р.?

З самого початку прокуратура Центрального району м. Сімферополя навіть не намагалась розслідувати дану справу.

Без обґрунтована заява Прес-служби Прокуратури Автономної Республіки Крим привела до розпалювання і загострення у міжконфесійних відносинах між УПЦ Київського і Московського патріархатів. Це видно із заяв розміщених на інтернет-сайтах російських видань.

Управління Кримської Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату звертається до Прокурора Автономної Республіки Крим провести службове розслідування по факту незаконного звинувачення прокурором А. Штехбартом Єпископа Симферопольського і Кримського Климента, зобов’язати прокурора А. Штехбарта відкликати “Предписание об устранении нарушений Закона Украины “Об обращениях граждан” і принести особисті вибачення.

Доручити прокуратурі розслідувати факт підробки документів зі сторони Л.Григорьєвой, А.Григорьєва, А.Беспятих.

За неправдиву інформацію, подану у заяві Прес-служби Прокуратури Автономної Республіки Крим, зобов’язати голову прес-служби Прокуратори АРК дати скасування і принести вибачення, також на сайті Прокуратури АР Крим розмістити поданий матеріал Кримської Єпархії УПЦ КП з цього приводу.

Так як Прокуратура Центрального району міста Сімферополя ввела в оману громадськість, а прес-служба Прокуратури АРК розповсюдила необґрунтовані звинувачення щодо порушення законодавства України Кримською Єпархією УПЦ КП, ми, в свою чергу, будемо реагувати публічно про діяльність всіх правоохоронних органів та місцевих органів самоврядування АР Крим відносно функціонування та розвитку нашої церкви на терені Криму.

Додаємо факти, на які Прокуратура Центрального району міста Сімферополя не відреагувала, і порушила Закон України “Про звернення громадян”

Прес-служба Управління
Кримської Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату
Документи і листи, які надсилались Л. Григорьєвой.

У К Р А Ї Н С Ь К А Я П Р А В О С Л А В Н А Ц Е Р К В А
К И Ї В С Ь К И Й П А Т Р І А Р Х А Т
К Р И М С Ь К А Є П А Р Х І Я
м. Сімферополь вул. Севастопольськая, 17.а
№ 1-8. від10.08.06
Л.Григорьєвой, А.Григорьєву, А.Беспятих.
м. Євпаторія-2. вул. Революції, 29. кв10.


Наступним повідомляю, згідно Закону України “Про звернення громадян” статті 8, Вам відмовлено у листуванні.

Підстава: підробка документів під час реєстрації парафії у м. Євпаторія.

п і д п и с Єпископ
Сімферопольський і Кримський


У К Р А Ї Н С Ь К А Я П Р А В О С Л А В Н А Ц Е Р К В А
К И Ї В С Ь К И Й П А Т Р І А Р Х А Т
К Р И М С Ь К А Є П А Р Х І Я
ЄПИСКОП СІМФЕРОПОЛЬСЬКИЙ І КРИМСЬКИЙ

05.02.2006 р. м. Сімферополь


У К А З №002-1/06

Після проведення перевірки тексту Статуту парафії святого Андрія Первозванного в м. Євпаторія, комісія прийшла до висновку: “Статут, який, подано Л.Григорьєвой, А.Григорьєвим, А.Беспятих в Комітет у справах релігій при Раді міністрів АР Крим складено для контролю і єдиновласного правління, розпорядженням фінансами парафії і укріплення своєї влади як виборного голови парафіяльної ради”.
На підставі висновку комісії; Указу № 108 від 26 липня 2000 року; Статуту Управління Української Православної Церкви Київського Патріархату: розділ VIII пункт 1/6; 1/13; 19/в/е/ї/л/п/ц; розділ ІХ пункти 7; 4/29; 5/40; Статуту Управління Кримської Єпархії УПЦ КП – наказую:

За підробку тексту Статуту, підписаного керуючим Кримської Єпархії, порушення церковного спокою, внесення розбрату між віруючими Кримської Єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату відлучити від Церкви і Святого Причастя мирян Л.Григорьєву, А.Григорьєва, А.Беспятих, також забороняється вводити вищезгаданих осіб до керуючих органів парафії, Парафіяльної ради, Парафіяльних зборів, Ревізійної комісії.

У разі порушення цього Указу, рішення Парафіяльних зборів парафії вважатимуться не дійсними.

Миряни Л.Григорьєва, А.Григорьєв, А.Беспятих не мають права підписувати від імені парафії будь-які документи. В разі підписання документів, листів, звернень від імені парафії їх підписи вважатимуться не дійсними.

Духовенству Кримської Єпархії УПЦ КП припинити будь-яке спілкування з Л.Григорьєвой, А.Григорьєвим, А.Беспятих.

Секретаріату Єпархії довести Указ до клиру і мирян Кримської Єпархії.

п і д п и с
Єпископ
Сімферопольський і Кримський


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua