МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення Асоціації захисту прав громадян України до Ю. Луценка

12/26/2007 | Михайло Свистович
Шановний Юрію Віталійовичу!

Звертаємось до Вас, як до лідера політичної сили, яка на позачергових виборах 2007 року у своїй передвиборчій програмі декларувала боротьбу з корупцією, законність та захист прав (інтересів) громадян. Сподіваємось, що проблема, з якою ми прийшли до стін МВС України не залишить Вас байдужим ні як керівника, ні як громадянина, ні як батька.

25 березня 2007 року в селі Плоске Броварського району Київської області з хуліганських мотивів було здійснено навмисний наїзд на місцевого жителя Фесюка Романа. Від тяжких травм потерпілий помер на місці. Все почалось з того, що компанія „мажорів”, яка приїхала з Броварів порозважатися, затіяла бійку з місцевими хлопцями, в якій задіяла заздалегідь пристосовані дерев’яні кийки а також пістолет. Коли місцеві хлопці в меншості змогли дати відсіч і змусити гостей відступити, останні, перед тим як від’їхати, вирішили, спрямувавши авто на людей по дотичній, спричинити їм щонайменше різного ступеню тяжкості тілесні ушкодження (каліцтва). В результаті один загинув, інший отримав травми.

Згідно державних і людських законів вбивця має понести покарання. Але події навколо цієї справи змушують нас бити на сполох. Фабрикування цієї справи почалося з перших секунд її розслідування. Є всі підстави стверджувати, що сфальшованим є протокол і схема до огляду місця події від 25.03.07. Ще 26 березня було встановлено особу, яка скоїла навмисний наїзд. Вона сама (особа водія) а також інші його поплічники зізнались слідчому у скоєному, оговоривши саму подію наїзду безліччю очевидно брехливих пом’якшуючих чи навіть виправдовуючих обставин. Але слідчий Поліщук 23 травня 2007 року зупиняє досудове слідство на підставі п.3 ст.206 КПК України – коли не встановлено особу, яка вчинила злочин. І тільки, дочекавшись Закону „Про амністію”, справу нарешті було 03 серпня 2007 року порушено відносно особи водія за статтею ДТП, що дає можливість вбивці-батькові неповнолітньої дитини уникнути покарання за скоєне.

Свідчення та факти, які очевидно вказують на навмисність наїзду, слідчий до уваги не бере та далі фабрикує докази, щоби допомогти вбивці уникнути справедливого покарання. «Асоціація захисту прав громадян України» спромоглася перешкодити реалізації сценарію звільнення вбивці від відповідальності. Суд відмовив у задоволенні подання слідчого і справу вдалося відправити на додаткове розслідування. Слідчого по справі замінено, але справу розслідувати так ніхто і не збирається. Більше того, на адресу Голови Асоціації Володимира Лесика надійшли погрози від начальника Броварського РВ міліції фізичною розправою. Він прямо сказав, що якщо я не заспокоюсь і продовжу вимагати об’єктивного розслідування то мене не зберуть по кусках.

Враховуючи вище викладені факти, ГО «Асоціація захисту прав громадян України» вимагає:

- провести розслідування щодо зловживань та інших порушень начальником Броварської міліції і звільнити його;
- провести розслідування щодо всіх причетних до фабрикування даної кримінальної справи співробітників слідчого відділу Броварського РВ;
- провести об’єктивне розслідування даної кримінальної справи, встановити винних у навмисному вбивстві Р.Фесюка і притягнути їх до передбаченої законом відповідальності.

З повагою,
Голова «Асоціації захисту прав громадян України»
В.Лесик


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua