МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення щодо надання виборчих прав заробітчанам

10/13/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Голові Верховної Ради України
В. М. Литвину

копія: Президентові України
В. А. Ющенку

Міжнародне громадське об’єднання українців «Четверта Хвиля» та Загальноукраїнський трудовий рух «Солідарність», користуючись своїм громадянським правом, закріпленим у ст. 40 Конституції України, звертається через Вас до всіх народних депутатів.

Кому, як не вам, знати і розуміти, що діюча «партизована» система виборів не відповідає нормам Конституції України і порушує пряме виборче право громадян України. Політичні партії, ставши посередниками між суспільством і владою, таким чином усунули від безпосередньої участі в управлінні державою понад 98 відсотків громадян, позбавивши їх основного політичного права – балотуватися до рад усіх рівнів. Нинішня пропорційна система – це не тільки брутальне порушення ст. 38 Конституції України, а й узурпація влади в країні трьома відсотками партійного населення. У такий спосіб ви і ваші попередники породили нинішню владну потвору, яку смієте називати «українською демократією».

Така політична картина «української демократії» поглиблюється ще й тим, що ваша паразитарна владна верхівка (безвідповідальна, безконтрольна і безкарна), породила явище нелегального трудового заробітчанства. До складу цієї армії гастарбайтерів на сьогоднішній день входить не менше 7-ми мільйонів українських громадян.

Масове порушення громадянських прав українських трудових мігрантів, які працюють за межами держави, тобто поза правовим полем України, призвело до фактичного усунення від виборчого процесу 25 % громадян України. Через різноманітні штучні перешкоди для волевиявлення громадян за кордоном (недостатня кількість закордонних виборчих дільниць, їх низька пропускна здатність, неналежний контроль за їх діяльністю тощо) ваша влада обмежила доступ громадянам, які перебувають за кордоном, до виборчого процесу: голосувати мають право тільки ті, які стоять на консульському обліку (це один відсоток від їхньої загальної чисельності!), а обраним до органів влади з них, як і з усіх понад 90% безпартійних громадян України, не може бути ніхто. Українські громадяни, які тимчасово перебувають за кордоном, позбавлені не тільки активного, а й пасивного виборчого права.

Міжнародна громадська організація українців «Четверта Хвиля» та Трудовий рух «Солідарність» вимагають від Верховної Ради України законодавчо забезпечити всім українським громадянам, як в Україні так і за кордоном, можливість брати участь у виборчому процесі з активним і пасивним виборчим правом та з запровадженням практики поштового голосування (цей досвід широко використовують країни, громадяни яких тимчасово проживають за кордоном).

З цією метою необхідно:

У новій редакції Закону «Про вибори» запровадити практику поштового голосування за кордоном з належним механізмом контролю за цим голосуванням. Система поштового голосування організовується за такими основними принципами:

1. Громадянин України, який перебуває за кордоном, надсилає (рекомендованим листом) до виборчої комісії за місцем своєї реєстрації в Україні заяву, в якій повідомляє про своє перебування за кордоном і заявляє, що братиме участь у виборах за місцем своєї реєстрації в Україні.

2. Під час виборів громадянин України, який перебуває за кордоном, надсилає спеціальний поштовий бюлетень на виборчу дільницю за місцем своєї реєстрації в Україні.

3. Громадянин України, який анулював реєстрацію за місцем свого проживання в Україні й виїхав за кордон на постійне місце проживання, але ще не вийшов із українського громадянства, записується (безпосередньо чи заявою через пошту) до списків виборців у закордонній виборчій комісії при дипломатичних представництвах України, де й голосує за пред’явленням паспорта громадянина України.

Негайно привести виборче законодавство України до норм діючої Конституції України через відміну пропорційної системи виборів виключно на партійній основі.

У випадку, якщо і народні депутати, і Президент не підтримають наших законних ініціатив, то Загальноукраїнський трудовий рух «Солідарність» залишає за собою право в межах норм діючого законодавства і Конституції України очолити загальноукраїнський громадянський протест із залученням до суспільно-політичних процесів усіх верств населення задля об’єднання народу України навколо ідеї зміни антинародної системи влади, яка провокує корупцію та є загрозою для української державності.

Вимагаємо зачитати це звернення до народних депутатів з трибуни Верховної Ради України на пленарному засіданні 14 жовтня на слуханнях з проблем трудового заробітчанства.

Голова МГО «Четверта Хвиля»
Олександр Шокало

Лідер Трудового руху «Солідарність»,
представник МГО «Четверта Хвиля» від заробітчан Італії
Віктор Горобчук


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua