МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Новини з Могилянки...

07/04/2007 | Георгій
Як вже писали на форумі "Освіта та наука," в Національному Університеті "Києво-Могилянська Академія" велика новина: з 1 вересня 2007 року там буде новий президент, доктор філологічних наук Сергій Квіт. Він родом з Ужгорода. Йому тільки 42 роки. Зараз він є головою кафедри журналістики НАУКМА. Опублікував багато наукових статей і книгу під назвою "Основи герменевтики."

Я продублював цю новину, власне, з метою почати дискусію про Могилянку. Що шановне панство взагалі думає про призначення цієї школи, її роль в українському житті? Якою вона повинна бути? Річ у тому, що це не просто один з величезної кількості вищих навчальних закладів держави під назвою "Україна." Це споконвіку був центр української наукової, філософської і релігійної думки, центр української духовності, її мозок і серце...

Відповіді

  • 2007.07.04 | Роксана

    Re: Новини з Могилянки...

    Пане Георгій,

    Яку дискусію ви хочете розпочати? Це вже не новина, що Брюховецький відходить на заслужену пенсію.
    Щодо самої Академії, думаю що всі тут знають про її існування та важність для молодого українського покоління. Наші студенти з Америки їздили минулого року на літні курси українознавства. Залишилися надзвичайно задоволені. Вони крім науки в Академії, ще і мали практичне пізнання України та її спадщини.

    Варто підкреслити про її відкриття у 1991 році. За совєтських часів , академія , як така , не діяла і була перетворена у військову морську школу.

    -Києво-Могилянська академія утворена на базі Київської братської школи, заснованої 15 жовтня 1615 року. Як вищий навчальний заклад вона відновлена згідно з розпорядженням Голови Верховної Ради України від 19 вересня 1991 р. №1570-XII і розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 жовтня 1991 р.№296.
    Національний університет "Києво-Могилянська академія" (далі - НаУКМА) заснований на державній формі власності й перебуває у функціональному управлінні Кабінету Міністрів України. -

    Відновлено також Острозьку Академію і Ставропігійську Академію у Львові, яка насправді була найстарша в Україні, бо заснована у 15-ому столітті. Ці всі заклади були засновані православними "братствами".
    Діяли на добродійних засновах. Наприклад і тепер, Ставропійський унівеситет, діє на засадах добродійства. Тобто діти з бідних родин навчаються тут безкоштовно, або за дуже малою оплатою. Його зареєстровано щойно 6 років тому.

    Це так коротко. Може це не про те ,що ви хотіли сказати.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.04 | Киянка

      Можу додати

      що за неофіційним рейтінгом Могилянка залишається найпрестижнішою (хоч окремі кафедри та спеціальності трохи поступаються якістю наразі деякім того ж профілю в інших ВУЗах). Вона в цілому залишається порівняно більш українською (хоч теж бувають приливи-відпливи), серед її студентів (які, що мабуть всі знають, були дуже активними під час Помрев) і зараз великий відсоток учасників різних українських патріотичних організацій, рухів, акцій (в тому числі й їх готують у себе), багато саме звідти пластівських виховників та виховниць.

      Точимо й ми зуби на Могилянку :) через кілька років
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.06 | QuasiGiraffe

        Re: Можу додати

        Погоджуюся з наведеним. Моя старша донька закінчила Могилянку. Здається, задоволені і вона, і я.
  • 2007.07.05 | Киянка

    Ближчу неділю в Могилянці - вступні тести

    А давайте подумки побажаємо успіху (хто віруючий, помолитися) найбільш достойним дітям, які справді принесуть після навчання користь собі й Україні, для яких і навчання там, і праця за майбутнім фахом буде сродною.

    А ще цікаво, що тут хто думає про таку суспільну проблему (принаймні в Україні, але може й не тільки), яка є цікавою (вибачте, це я в професійному сенсі) у світоглядному плані: більшість батьків, скажімо так, не найсумлінніших школярів, і серед них навіть такі батьки, які, здається, свідомі люди, демократи і т.д., коли доходить справа до того, щоб якось впихнути дитину далі вчитися, ладні зробити це не дивлячись ані на відсутність справжнього інтересу самої дитини, ані на всі свої переконання про суспільну користь, турботу про суспільство, та інші правильні :) погляди. Чому так перемикає? Чи це свідчить про незрілість цих поглядів? Адже в результаті страждає не лише суспільство, а й, як правило, сама дитина (як мінімум, від власної інфантильності)

    Повертаючись до Могилянки - суттєва її відмість зокрема в тому, що там такі випадки зведені до мінімуму хоча б самою системою вступу.
    Я знаю чимале число її студентів - вони, як правило, вигідно відрізняються від інших.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.05 | Георгій

      О, це дійсно серйозна проблема...

      Киянка пише:
      > А давайте подумки побажаємо успіху (хто віруючий, помолитися) найбільш достойним дітям, які справді принесуть після навчання користь собі й Україні, для яких і навчання там, і праця за майбутнім фахом буде сродною.
      (ГП) Підтримую, і, як віруючий, молюся. Господи, помилуй (не в значенні "виправдай," а в значенні "полюби, покохай, поняньч, зціли, уздоров, укріпи!) тих, хто складатиме вступні іспити до НАУКМА, і їх батьків, і всіх рідних, і друзів, і всю нашу матір Україну і народ її. Пресвятая владичице наша Богородице, донеси молитву нашу про цих дітлахів і їх рідних до Сина твого і Бога нашого, і бережи їх під покровом твоїм.

      > А ще цікаво, що тут хто думає про таку суспільну проблему (принаймні в Україні, але може й не тільки), яка є цікавою (вибачте, це я в професійному сенсі) у світоглядному плані: більшість батьків, скажімо так, не найсумлінніших школярів, і серед них навіть такі батьки, які, здається, свідомі люди, демократи і т.д., коли доходить справа до того, щоб якось впихнути дитину далі вчитися, ладні зробити це не дивлячись ані на відсутність справжнього інтересу самої дитини, ані на всі свої переконання про суспільну користь, турботу про суспільство, та інші правильні :) погляди. Чому так перемикає? Чи це свідчить про незрілість цих поглядів? Адже в результаті страждає не лише суспільство, а й, як правило, сама дитина (як мінімум, від власної інфантильності)
      (ГП) Це дійсно ДУЖЕ, НМД, серйозна проблема. Я особисто знаю таких батьків в Україні. Коли мова йде про щось загальне, вони патріоти й демократи, але коли про їх діток - невігласів, лінцюхів, гультяїв, двійочників - вони підуть на що завгодно для "дитинки" (двадцятирічного бовдура). Я не знаю, яка тут головна причина. Може, треба просто якийсь час, щоби люди нарешті усвідомили, що демократія, європейські цінності і т.д. - це щось таке, що починається з них, а не з якогось абстрактного "дяді."

      > Повертаючись до Могилянки - суттєва її відмість зокрема в тому, що там такі випадки зведені до мінімуму хоча б самою системою вступу. Я знаю чимале число її студентів - вони, як правило, вигідно відрізняються від інших.
      (ГП) Ну, слава Богу тоді хоч за це... :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.05 | Киянка

        Проблеми вибору...

        Георгій пише:
        > Киянка пише:
        > > А давайте подумки побажаємо успіху (хто віруючий, помолитися) найбільш достойним дітям, які справді принесуть після навчання користь собі й Україні, для яких і навчання там, і праця за майбутнім фахом буде сродною.
        > (ГП) Підтримую, і, як віруючий, молюся. Господи, помилуй (не в значенні "виправдай," а в значенні "полюби, покохай, поняньч, зціли, уздоров, укріпи!) тих, хто складатиме вступні іспити до НАУКМА, і їх батьків, і всіх рідних, і друзів, і всю нашу матір Україну і народ її. Пресвятая владичице наша Богородице, донеси молитву нашу про цих дітлахів і їх рідних до Сина твого і Бога нашого, і бережи їх під покровом твоїм.

        Дякую за підтримку (не так мене, як вступників :) ). Є маленькій світоглядний нюанс, як Ви це зробили :) Мені надзвичайно цікаво, це випадковість чи всеосяжність? :) Якщо можна, скажіть :) - чи Ви кладете на Бога рішення визначити, хто більш достойний (вступити)? А як Вам здається, може тоді ще попросити для тих, хто непокликаний для такого ВУЗу і майбутньої такої роботи - знайти щасливо СВОЄ може зовсім негірше місце, й не розчаровуватися?

        > (ГП) Може, треба просто якийсь час, щоби люди нарешті усвідомили, що демократія, європейські цінності і т.д. - це щось таке, що починається з них, а не з якогось абстрактного "дяді."

        Гм... Поки йтиме цей час, відтворюватиметься покоління навіть не таких, як ці батьки, а як Ви самі писали: ледацюг і т.д. Я пам"ятаю, як мене прикро вразила одна сцена: кінець 90-х, в науці, освіті та у ін.бюджетників - важкі роки невиплати чи затримки зарплатні, і от один співробітник в батьковому інституті, інвалід зі скаліченою ногою й паличкою, спромігся організувати друкарню, для своїх, тобто освітян і науковців, він робив зовсім дешево, а мені тоді не було на чому дисер роздрукувати :(, то ж я прийшла до нього. Так до нього прийшов син приблизно 40-річний здоровань просити гроші (і як я зрозуміла, далеко не перший раз), особливо не скриваючи свого небажання працювати. Його батько, знітившися, гроші дав... Шкода батька. Можливо, варто й сина пошкодувати, хоч не дуже й хотілося. Але батька я теж не розумію, чесно кажучи. Тут час сам по собі не допоможе, яке ж таке розуміння він додасть?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.05 | Георгій

          Re: Проблеми вибору...

          Киянка пише:
          > - чи Ви кладете на Бога рішення визначити, хто більш достойний (вступити)? А як Вам здається, може тоді ще попросити для тих, хто непокликаний для такого ВУЗу і майбутньої такої роботи - знайти щасливо СВОЄ може зовсім негірше місце, й не розчаровуватися?
          (ГП) Так, звичайно, але я під час молитви часто не вдаюся до деталей. Дійсно, Господь знає, хто достойний, хто ні, і як саме допомогти і першим, і другим. Власне, в одному коротенькому старовинному слові "помилуй" міститься все; "помилуй," "полюби," "вилий любов, ласку, милосердя, дай допомогу - яку конкретно, Ти знаєш..." Молитва не повинна бути занадто довгою і детальною, принаймні православна молитва не довга і не детальна.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.05 | Киянка

            Дякую, зрозуміло

            Хоч мені нерідко зустрічалися й довгі детальні православні молитви. На зборах протестантів, зокрема, баптистів - доводилося чути досить довгі гарячі й докладні молитви в конкретних справах, а у католиків - нерідко пишуть персональні чи сімейні молитви на різні випадки.

            До речі, справедливості ради маю зазначити, що серед віруючих і їх дітей менше спостерігається вищеописаних проблемних ситуацій. На польових дослідженнях в недільних школах та таборах (це були католицькі) я, пам"ятаю, була приємно вражена, як оптимістично, але, сказати б, реалістично спрямовують дітей на вирішення подібних проблем. Подібно - і в протестантських школах бачила, і в телепроектах тих і других. До речі, щось подібне бачила у ... крішнаїтів :) Можливо, зокрема тому, що вчать оцінювати себе реально (хоч визнаю, що це можна робити самим батькам незалежно від ніякої Церкви)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.07.06 | Георгій

              У принципі, ніхто не заперечує і проти довгих молитов...

              Православна Церква принципово не "легалістська," не догматично-доктринальна, вона дозволяє своїм вірним велику свободу щодо того, як молитися, як довго, як детально, тощо. Головне, щоби воно було щиро.
  • 2007.07.07 | Киянка

    А знаєте, який там зараз конкурс на філософію?

    а там і кафедра релігієзнавства?

    Так ось: 8,7 вступників на місце (це - на бюджет)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.07 | Георгій

      Re: А знаєте, який там зараз конкурс на філософію?

      Цікаво, дякую... Мeні, правда, з мого гамeриканського далeка вжe важко оцінювати, що цe означає. Тут у CША абітуріeнтам нe кажуть, який "конкурс," і потім всі мають право подавати заяви водночас хоч у двадцять колeджів. І рішeння про зарахування приймається індивідуально, і нe на підставі вступних іспитів (їх, як правило, взагалі нeма), а на підставі багатьох чинників - список довжeлeзний (напр., оцінки в сeрeдній школі, рeзультати стандартизованих тeстів, рeкомeндувальні листи, свідоцтва про участь у громадському житті, спорті, тощо-тощо-тощо). Наша Мар"янка після школи подавала заяви дeсь так у ~12 унівeрситeтів, дужe хотіла Amherst (батьківщина Емілі Дікінсон) або Vassar, алe її нe взяли ні туди, ні туди, протe взяли у дужe прeстижний Tulane. Потім, після Катріни, вона пeрeвeлася у щe більш прeстижний Cornell (Ivy League!), а зараз на докторантурі в Гарварді.

      А в Україні зараз можна подавати заяви одразу в кілька ВНЗ?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.08 | Киянка

        Про Могилянку й не тільки

        Георгій пише:
        > Цікаво, дякую... Мeні, правда, з мого гамeриканського далeка вжe важко оцінювати, що цe означає. Тут у CША абітуріeнтам нe кажуть, який "конкурс," і потім всі мають право подавати заяви водночас хоч у двадцять колeджів. І рішeння про зарахування приймається індивідуально, і нe на підставі вступних іспитів (їх, як правило, взагалі нeма), а на підставі багатьох чинників - список довжeлeзний (напр., оцінки в сeрeдній школі, рeзультати стандартизованих тeстів, рeкомeндувальні листи, свідоцтва про участь у громадському житті, спорті, тощо-тощо-тощо). Наша Мар"янка після школи подавала заяви дeсь так у ~12 унівeрситeтів, дужe хотіла Amherst (батьківщина Емілі Дікінсон) або Vassar, алe її нe взяли ні туди, ні туди, протe взяли у дужe прeстижний Tulane. Потім, після Катріни, вона пeрeвeлася у щe більш прeстижний Cornell (Ivy League!), а зараз на докторантурі в Гарварді.

        Означає те, що досить високий конкурс, особливо як для такої "непрактичної" :) - філософії

        А Вашій Мар"янці - подальших успіхів!

        > А в Україні зараз можна подавати заяви одразу в кілька ВНЗ?

        Здається, можна в три, а може, й більше. В Могилянку - можна подавати на два напрямка (потім вибирається один, але можна записуватися на додаткові лекції). Ось сайт її http://www.ukma.kiev.ua/ Ще деякі інститути можна суміщати по часу навчання (перша чи друга половина дня). Наприклад, у більшості ВУЗів вчаться в першій, і можна ще десь (не в усяких). Найбільш популярний (хоч і не популяризується особливо :) ) вечірній, де вчаться не лише студенти, але й професура - елітний ВІ релігійних наук Томи Аквінського.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.08 | Георгій

          Дякую за цінну інхву :)

          Тeпeр знаю, що робитиму на пeнсії. Пeрeїду до Києва, влаштуюся погодинником на кафeдру біології в Могилянці, і буду відвідувати лeкції ("вільнослухачeм") в унівeрситeті Томи Аквінського!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.08 | Киянка

            Може і я на пенсії...

            Георгій пише:
            > Тeпeр знаю, що робитиму на пeнсії. Пeрeїду до Києва, влаштуюся погодинником на кафeдру біології в Могилянці, і буду відвідувати лeкції ("вільнослухачeм") в унівeрситeті Томи Аквінського!

            О, Ви там цілком і колег зможете зустрічати пачками! Думаю, що до того часу все так і буде, хіба що вони (ВІрнТА) розширяться (між іншим, довго навіть йти не доведеться від Могилянки туди).
            Це - справжній безкоштовний кладезь з чудовою бібліотекою, фактично, папський філіал :), куди я теж трохи ходила навчатися (там дуже гнучка багатоваріантна система, але все одно я не встигала :( ), і багато наших, і буддисти там є, й атеїсти, вже не кажучи за всіляких агностиків з вільнодумцями :). Там я навіть японця зустріла, який був в захваті від такої можливості, він крутий бізнесмен, але в молодості не зміг закінчити католицький ун-т (не міг платити, а католиком чи зовсім бідним :) не був)
      • 2007.07.08 | SpokusXalepniy

        А опыт России вас не интересует ?

        Георгій пише:
        > Цікаво, дякую... Мeні, правда, з мого гамeриканського далeка вжe важко оцінювати, що цe означає. Тут у CША абітуріeнтам нe кажуть, який "конкурс," і потім всі мають право подавати заяви водночас хоч у двадцять колeджів...
        > А в Україні зараз можна подавати заяви одразу в кілька ВНЗ?

        Голос из народа:
        "Дочь Путина решила подать документы для поступления в университет. Как оказалось, конкурс огромный - больше 30 университетов на одно место."
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.08 | Георгій

          :)

          :) :) :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".