МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Та він людина минулого віку!"

06/03/2009 | Анатоль
Школярка йшла по вулиці і говорила по мобільнику.
Минулий вік для них - це щось відстале.
Хочу заступитись за 20-й вік.

Останні кілька століть ми спостерігаємо вибухоподібне прискорення розвитку в різних сферах. Особливо це помітно в сфері науки, техніки, технологій. Але не тільки.
Здається, так буде продовжуватись і надалі і в 21-му столітті буде набагато більше досягнень ніж в 20-му.
Ой не знаю.
Двадцяте століття виявилось феноменальним по кількості нового.
Авіація, радіо, електроніка, відкриття релятивізму, квантовості, структури атомів, енергія ядерного розпаду і синтезу, телебачення, польоти в космос, на Місяць і планети, розкриття молекулярних механізмів життя, спадковості, компютери, інтернет...
Думаю, двадцяте століття в історії людства залишиться неперевершеним по кількості фундаментальних новаторств.

От що можна чекати принципово нового від 21-го віку?
Пофантазуймо.

Відповіді

  • 2009.06.03 | Koala

    Знущаєтеся?

    В ХІХ сторіччі ХХ уявляли собі як тріумф парових двигунів. Десь бачив малюнки, де все їздить на парі: купа автомобілів з трубами, дирижаблі, човни...
    Але, якщо прослідкувати нинішні тенденції в світовій економіці і військовій справі, то, гадаю, ХХІІ століття ми зустрінемо війною арматурин з кам'яними топорами...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.03 | Анатоль

      Ну чому ж..

      Візьмемо для прикладу транспорт.
      Зрозуміло, що він буде економнішим і екологічнішим.
      Але чи буде щось інше, ніж використання хімічної енергії і електрики?
      Для космічних польотів чи буде щось інше, ніж реактивна тяга?
      Чи буде енергія більша хімічної (ядерна) в компактних пристроях (індивідуальних транспортних засобах)?

      В звязку.
      Чи буде щось принципово нове порівняно з теперішнім радіо (теле) звязком?

      Енергетика.
      Чи стане ядерний синтез основним джерелом енергії в 21 ст.?
      Чи появляться якісь нові джерела енергії?
  • 2009.06.03 | Tatarchuk

    інформаційна революція

    У рамках вашого "фантазуймо" виключно.
    Свого часу, в первісної людини накопичувалися разові знання, які треба зберігати, обробляти, та ще й передавати іншім. В результаті мізки людини розасталися, череп збільшувався настільки що вже у немовляти був завеликим і почав спричиняти болісні пологи.
    Аж раптом "трісь", в людини з/явився якісно іншій спосіб обробки інформації, її зберігання та класифікації. І тоді той великий обсяг мозку, що отримав від еволюції, залишився не потребуваним - звідти й глубокомислені зауваження про те, що мозок не використовується десь на 70% своїх можливостей. Тобто вирішена проблема економії та ущільнення інфомації на носії.
    Приблизно те саме на нас чекає зі штучними носіями інформації цього століття. Інфомація стане настільки легко доступною для передачи у майже неушкодженому вигляді, що ззовні це буде нагадувати (для мешканця ХХ ст.) телепатію або (для мешканця ХІХ ст.) ясновидення.

    А ще якісно іншій порядок цифр у швидкісті передачі та оборобки інфомації призведе до нечуваного розвитку "тупикових" гілок досліджень, яким по суті бракувало цільної інформації, в тому числі й про досліди один одного. Я думаю що більшість "вічних питань" різних галузей буде на нашому рівні переглядено і заново відсортовано, багато з них стануть вирішеними проблемами, багато забракують знов, але вже значно менше ніж раніш.
  • 2009.06.03 | Василь Васьківський

    Чудеса 21-го століття

    21 століття буде століттям нанотехнологій, тобто усяких чудес на рівні утворення та використання нових молекулярних структур всіляких масштабів. Це дозволить також осягнути керування процесів на субклітинному рівні, що зробить революцію в медицині. В кінці століття можливим буде омолодіння. Хотілося також, щоб були розроблені мікроскопічні реактори ядерного синтезу в формі батарейки дуже великої потужности. Можна також розмістити навколо Сонця дуже потужні електростанції, які б постачали енергію в усі закутки Сонячної системи з допомогою системи розміщених на певних орбітах ретрансляторів. Штучний інтелект я вже чудом не вважаю. Але справжнім чудом буде повне роззброєння усіх держав світу!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.03 | Георгій

      Re: Чудеса 21-го століття

      Василь Васьківський пише:
      >справжнім чудом буде повне роззброєння усіх держав світу!
      (ГП) Ой, якби ж то... Важко повірити, що цe станeться чи то у 21-му сторіччі, чи то в 22-му. Алe цe було б дійсно чудово...

      Щодо тeхнологічних інновацій, я думаю, до кінця 21-го сторіччя завдяки розвиткові біотeхнології станe можливим лікування гeнeтичних хвороб, таких, наприклад, як хвороба Помпe, хвороба Тeя-Cакса, хвороба Лу Гeріга, цистичний фіброз, і інших. Також, думаю, з"являться eфeктивні вакцини від CНІДу. Протe я боюся, що мeдицина так і залишиться "дорогим задоволeнням," чимось таким, що можe собі дозволити тільки якась крихітна частка людства, "вeрхні" 1-2%.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.06.03 | star2009

        Re: Чудеса 21-го століття

        Чудом буде лише збереження людяності, бо її вже бракує.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".