МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

невірогідно але кажуть - факт. Про котячу мову

06/29/2009 | Tatarchuk ® бан 15 діб
Говорив з друзями які приїхали в Крим, і от яку цікаву історію почув.
В котика 2-деного не стало мами, і він з цього сліпого віку вигодовувався штучно. Відповідно, від мами нічому не навчився, тобто майже чистий випадок коли можна побачити що в котика інстинктом закладено, а що від виховання.
Так от, це звучить невірогідно але людині яка розказала я вірю. Котик НЕ говорив ніколи "мяу", взагалі. Але це не все. Він мав потребу якось звертатися до хазяїв ... і тому навчився вимовляти слова "Оля" та "Ася", так звали його хазяйок. При цьому тембр голосу в нього був не такий високий як у звичному "мяу". Більш того, він іноді пробував вимовляти інші звукосполучення, але в нього виходило погано і хазяїва бачили що він з цього сумує.
Сказали мені і теорію яка це пояснює. Звук "мяу" (няв і проч) імітує і фонетикою, і тембром дитячий звук людини. Він адресований безпосередньо людині, для викликання в того теплих почуттів. Фактично це - звернення до людини, тіпо "Людино!". Не навчившися від кошки цієї примудрості, котик той знайшов функціональну заміну.

Відповіді

  • 2009.06.29 | Георгій

    Re: невірогідно але кажуть - факт. Про котячу мову

    Цікаво... Ми з дружиною маємо одного старeнького котика чоловічої статі і двох молодих кішeчок. Вони всі троє "говорять" зовсім по-різному, і жоднe з них НІКОЛИ нe кажe "мяу" чи "няв." Вони "кажуть" то "врррр," то "уe," то "ііііі" - в залeжності від обставин...
  • 2009.06.30 | С. Кабуд

    вчора ставили музіку на дворі: птахи підспівували дуже конкретно

    кілька птахів різними голосами але чітко в ритм музіки
    слухали даб, де багато еха і всяких природних звуків

    птахи перлися силно

    дещо записав
  • 2009.06.30 | Z

    Re: невірогідно але кажуть - факт. Про котячу мову

    ви там обережніше з котами, це засадні хижаки. Насправді вони вміють тренувати людей але при цьому люди думають, шо це вони тренують котів.
  • 2009.07.13 | Д. А.

    Re: Про котячу мову

    Tatarchuk ® бан 15 діб пише:
    > Сказали мені і теорію яка це пояснює. Звук "мяу" (няв і проч) імітує і фонетикою, і тембром дитячий звук людини. Він адресований безпосередньо людині, для викликання в того теплих почуттів. Фактично це - звернення до людини, тіпо "Людино!".

    Творці цієї теоріі, мабуть, ніколи в житті не чули, як мявкають інші кошенята, яким нема чого звертатись до людини (леви, гепарди, рисі і т.ін.)

    В одному зоопарку я навіть чув, як мявкала цілком доросла пума. Вона чітко вимовляла "Мяу", як звичайна киця, тільки низьким голосом.

    Цей звук в кішок означає заклик. Він може бути адресований, як людині, так і іншій кішці (протилежної статі) або кошеняті.

    А от те, що кішки мові вчаться, то свята правда. Але всю їх мову ми почути не в змозі, бо поміж собою вони розмовляють здебільшого в ултразвуковому діапазоні.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.14 | Tatarchuk ® бан 15 діб

      на далекой Амазонке не бывал я нікогда...

      Д. А. пише:
      > Творці цієї теоріі, мабуть, ніколи в житті не чули, як мявкають інші кошенята, яким нема чого звертатись до людини (леви, гепарди, рисі і т.ін.)

      На далекой Амазонке не бывал я никогда. Никогда туда не ходят иностранные суда. Никогда вы не найдете в наших северных лесах длиннохвостых ягуаров, броненосных черепах. Но в солнечной Бразилии, Бразилии моей такое изобилие невиданых зверей! Увижу ли Бразилию, Бразилию, Бразилию, увижу ли Бразилию до старости моей?..

      > В одному зоопарку я навіть чув, як мявкала цілком доросла пума. Вона чітко вимовляла "Мяу", як звичайна киця, тільки низьким голосом.
      Можливо вона надто давно живе з людиною і теж звертається цім мяу саме до людини?

      > Цей звук в кішок означає заклик. Він може бути адресований, як людині, так і іншій кішці (протилежної статі) або кошеняті.
      Помітив тепер, спостерігаючи, що до кошенят та самця/самки вони іздають всеж-таки інші звуки. Схожі, але не мяу.

      > А от те, що кішки мові вчаться, то свята правда. Але всю їх мову ми почути не в змозі, бо поміж собою вони розмовляють здебільшого в ултразвуковому діапазоні.
      Де про це можна дізнатися?
  • 2009.07.13 | Z

    стаття в тему

    Коти "експлуатують" людей використовуючи специфічне мурчання.
    Написано шо опубліковано в журналі Current Biology.

    http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/8147566.stm

    Коротше вони вміють використовувати частоти які у людей викликають ті ж самі асоціації які викликає плач або крик дитини, і людині важко такі звуки ігнорувати. Думаю це надбане в процесі симбіозу (тісного співіснування) людей і котів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.14 | Tatarchuk ® бан 15 діб

      ага, дякую

      Це ж треба, не встигло постати питання як з/явилося дослідження на цю тему.

      Це практично підтверджує попередні тези:

      "But we think that (they) learn to dramatically exaggerate it when it proves effective in generating a response from humans."

      She added that the trait seemed to most often develop in cats that have a one-on-one relationship with their owners.

      "Obviously we don't know what's going on inside their minds," said Dr McComb. "But they learn how to do this, and then they do it quite deliberately."


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".