Підтверджено

Продавці магазину в Ужгороді не обслужили жінку на інвалідному візку

11/16/2015 - 12:41 Ужгород, Закарпатська область

Що трапилося
Наприкінці вересня цього року пані Марія разом з сином четвертокласником прийшла в книгарню «Абетка», щоб придбати підручники. Оскільки подолати 6 високих сходинок без пандуса на інвалідному візочку просто неможливо, жінка послала сина в магазин, аби той викликав продавця. Однак впродовж наступних двох годин жінці довелося пережити приниження, а дитина так і не отримала підручників.

«Ми прийшли і я кажу сину: «Скажи тьоті, щоб вийшла, я їй скажу і вона тобі підбере». А він пішов і сказав. Але вона сказала, що не має час до якоїсь там тьоті виходити. Там були і вчителі, звичайно. Дитина зніяковіла (дитині 9 років), і люди були… Та й малий вийшов, а я кажу: «Нічого. Може, багато людей. Зараз ми почекаємо, люди розійдуться, та й вийде. І ми буквально півгодини, та й людей нема, ніхто не виходить звідти… Їх там дві були. Потім йшла жінка. Я їй кажу: «Скажіть їм, будь ласка, бо, може забули. То нехай вийде. Продавці їй так само відповіли. Ми почекали і я кажу: «Сину, то пішли в іншу «Абетку». Я би пішла. Но дитина, звичайно, з 8 годин до 2 у школі була, змучена, ми годину вже чекали. Звичайно, ноги боліли. Не захотів йти далі. І я кажу: «Давай, трохи ще почекаємо». А потім кажу: «Давай, напишу тобі на листочок, які підручники. Тьотя тобі вибере, а потім скаже, яку суму і принесеш, я тобі дам — заплатиш». Малий пішов, пробув півгодини із тов записков, що я написала. Його не обслужили», — розповіла Марія Цуркан.

Після інциденту більше місяця Марія Цуркан намагалася з’ясувати, хто є власником у магазині «Абетка» по вулиці Грушевського в Ужгороді. На вимогу надати книгу скарг і пропозицій відповідали відмовою. Виявилося, що її у магазині нема. Прізвище підприємця теж не називали. Людмила Іванова Марія Цуркан продавець, яка в день інциденту працювала, стверджує, що у магазині було багато відвідувачів, і про те, що жінка, яка просила вийти, була з інвалідністю, навіть не підозрювала:

«Хлопчик приходив, каже: «Мама з коляскою стоїть, вийдіть до неї». А я кажу: «Хлопчик, я не вийду до мами з коляскою, бо у мене народ. І не брошу я касу. А людей було дуже багато. Ну, і все. Я далі тут працюю. А хтось із людей каже, що там жінка з коляскою». У мене ще в голові отаке: «Ну, дайот! З коляскою стоїть… Хай бросить на дитину коляску і сама зайде. Ну, в мене таке… Я ж не бачу, що там жінка робить, і яка там жінка».

У свою чергу, Марія Цуркан заявляє про порушення її прав, а також прав сина. Тому вимагає, аби працівники і власниця магазину понесли відповідальність. Каже: переконана, що виграє справу в суді, якщо звернеться. Але поки не збирається. Говорить пані Марія:

«Заціплені інтереси не лише мої, а й інтереси моєї дитини. Звичайно, як психічно їй було таке відношення до матері, да? По-друге, що її там ігнорували, і ми там дві години просиділи. Як мати я захищаю права і свої, і дитини. По-третє, це обіда привселюдна, тому що там люди, і вона так зневажливо поставилася… Якщо чесно сказати, то за це можна і статтю получити. Якщо би я хотіла подати, то я би могла сміло подати на них у суд. І я би цю справу виграла».

В результаті Марія Цуркан написала заяву в управління у справах захисту прав споживачів. Звідти заяву направили у Фонд соціального захисту інвалідів. Директор фонду Андрій Воробець каже, що справу не залишать без уваги
Юридичний коментар
Дискримінація за ознакою стану здоров'я, на порушення ст.24 Конституції України, ст.14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.1 Протоколу №12 до цієї Конвенції, Закону України "Про засади запобігання і протидії дискримінації в Україні".
Лишити коментар
Заголовок:
Email:
Коментарі:
Захисний код:
Captcha