Підтверджено

Військовослужбовців позбавлено законного права на окремого представника Омбудсмана

12/8/2015 - 13:49 Київ

Що трапилося
Згідно зі ст.11 Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" Уповноважений має право за різними напрямками своєї правозахисної діяльности "призначати представників у межах виділених коштів". Більш того, імперативна норма ст.11 Закону "Про демократичний цивільний контроль..." прямо каже: "для здійснення контролю за додержавнням конституційних прав і свобод людини і громадянина у сфері національної безпеки і оборони, правоохоронної діяльности затверджується представник Уповноваженого ВР України з прав людини у справах захисту прав військовослужбовців, повноваження якого обмежуються терміном повноважень Уповноваженого ВР України з прав людини". Іншими словами - окремий представник Омбудсмана має бути, без варіантів. При цьому, на другий рік АТО представника з питань захисту прав військовослужбовців та працівників правоохоронних органів так і не призначено (втім, він взагалі ніколи не призначався).

Підкреслимо: призначення окремого представника з питань захисту прав військовослужбовців та працівників правоохоронних органів не є питанням розсуду Уповноваженого, це не дискреційне питання, а чіткий правовий імператив, невиконання якого є протиправною бездіяльністю Уповноваженого, ігнорування законного права "людей з погонами" на окремого, профільного представника є, у грунті речей, їх дискримінацією. І це необхідно виправити.
Юридичний коментар
І справді, якщо законом категорії громадян надано право на окремого представника Омбудсмена, а це право порушено, представника не призначено - є всі підстави казати про дискримінацію цієї категорії. Порушення (окрім вказаної норми Закону "Про демократичний цивільний контроль...") антидискримінаційних норм ст.24 Конституції України, ст.14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.1 Протоколу №12 до неї, ст.26 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.
Лишити коментар
Заголовок:
Email:
Коментарі:
Захисний код:
Captcha