Підтверджено

Порушення у психоневрологічному інтернаті на Закарпатті

12/9/2015 - 13:56 Ужгород, Закарпатська область

Що трапилося
У палатах були решітки на вікнах та брудна постільна білизна.

Як повідомляє сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, такі порушення прав підопічних виявили монітори Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого у Тур’я-Реметівському психоневрологічному інтернаті для чоловіків у Закарпатській області.

Були зафіксовані факти нелюдського поводження з вихованцями інтернату.

"Те, що ми спостерігали всередині інтернату, жахало: чоловіки лежали на зіпсованих матрацах. Деякі палати облаштовані неналежним чином: решітки на вікнах та дверях з маленьким віконцем для видачі їжі, брудна постільна білизна, стійкий запах сечі", – зазначив після візиту регіональний координатор взаємодії з громадськістю у Закарпатській області Олег Григор’єв.

3 грудня 2015 року прокуратура Перечинського району, зваживши на серйозні правопорушення, розпочала досудове розслідування у кримінальному провадженні за статтею "службова недбалість" (ст. 367 Кримінального Кодексу України).

Наразі слідчі дії тривають.
Юридичний коментар
Порушення права на гідність (ст.28 Конституції України), дискримінація за ознакою стану здоров'я (на порушення ст.24 Конституції України, ст.14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.1 Протоколу №12 до вказаної конвенції).
Лишити коментар
Заголовок:
Email:
Коментарі:
Захисний код:
Captcha