Підтверджено

Нацбанк саботує судове рішення щодо "нерезидентів" із Криму

12/25/2015 - 17:17 Київ

Що трапилося
Національний банк України (НБУ) саботує судове рішення про скасування поставнови відомства щодо визнання українців із кримською пропискою нерезидентами.

Про це в ефірі "Радіо Свобода" заявив експерт Сергій Заєць.

За його словами, без відповідного рішення НБУ банки не виконують рішення Київського апеляційного адміністративного суду, який 1 вересня визнав цю частину поставнови НБУ незаконною.

"Судові рішення повинні виконуватися беззаперечно. Ми бачимо саботаж з боку Національного банку України. І можна навіть припустити, що усно, що називається не для протоколу, були дані розпорядження банкам діяти, як якби постанову 699 продовжувала існувати", - вважає правозахисник.

Заєць нагадав, що дана постанова порушує права українців із кримською пропискою та є дискримінаційною.

НБУ жодного разу не відреагувала на критику з боку правозахисників щодо постанови про "нерезидентів".

Нагадаємо, сьогодні Вищий адміністративний суд розгляне касаційну скаргу НБУ на рішення про скасування постанови.

Відповідно до постанови НБУ від 3 листопада 2014 року громадяни України, які мають кримську прописку, мають статус нерезидентів та обмежені у доступі до банківських послуг.
Юридичний коментар
Залишаючи осторонь тут питання політичної доцільности, мусимо визнати наявність дискримінації за ознакою місця реєстрації (прописки), на порушення ст.24 Конституції України, ст.14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.1 Протоколу 12 до цієї Конвенції, Закону України "Про засади запобігання і протидії дискримінації в Україні".
Лишити коментар
Заголовок:
Email:
Коментарі:
Захисний код:
Captcha