Календар

Лютий 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  

Архіви


Опитування

Чи сприяє нинішня влада розвитку громадянського суспільства в Україні?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...

Ставайте громадськими експертами!


Партнери


Створено за підтримки

Статистика відвідувань

Відвідувачів сьогодні: 32
 • 25Чер2010
  Публікація № 18 (з 43) в серії За відкриту владу!

  Здійснюючи, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та за інформаційного сприяння “Майдану”, проект з дослідження ефективності чинного Порядку оприлюднення в мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади, Громадський інформаційно-методичний центр “Всесвіт” напрацював рекомендації щодо розширення переліку інформації, обов`язкової для розміщення на веб-сайтах органів державної влади.

  На офіційному веб-сайті органу виконавчої влади:

  — обов`язково має бути розміщений поточний бюджет органу та оперативна інформація про стан його виконання.

  — обов`язково має оперативно висвітлюватися перебіг громадського обговорення нормативно-правових актів, розроблених органом

  — обов`язково мають бути розміщені зразки документів  та  інших   матеріалів,  необхідних  для звернення громадян до органу, а також інструменти для підготовки звернення он-лайн.

  — обов`язково мають бути розміщені всі чинні нормативно-правові акти, видані органом, а також інструменти для пошуку тих актів.

  — обов`язково має бути розміщена інформація про cтан і результати розгляду звернень і запитів громадян.

  Ми вважаємо, що ця інформація має бути обов`язково розміщена і на офіційних веб-сайтах органів  місцевого самоврядування.

  Наступні пропозиції стосуються покращення функціоналу веб-сайтів органів виконавчої влади.

  ГІМЦ «Всесвіт» пропонує:

  — офіційні веб-сайти центральних органів виконавчої влади мають мати уніфіковану структуру та інтерфейс користувача. Добрим прикладом такого інтерфейсу користувача є розроблена болгарськими колегами з громадської організації «Фондация Програма Достъп до Информация» модель веб-сайту органу влади: http://www.aip-bg.org/model/ . Ми наполегливо пропонуємо взяти цю модель за взірець!

  — офіційні веб-сайти центральних органів виконавчої влади обов`язково мають мати RSS-стрічки.

  — офіційні веб-сайти центральних органів виконавчої влади обов`язково мають мати стандартизовані та уніфіковані засоби оперативної комунікації з посадовими особами органу.

  І на завершення. ГІМЦ «Всесвіт» вважає, що у всіх центральних органах виконавчої влади має бути впроваджена уніфікована та стандартизована система електронного документообігу. Відповідно, офіційні веб-сайти центральних органів виконавчої влади мають бути публічним інтерфейсом до системи електронного документообігу органу.

  Всі ці пропозиції ми офіційно надішлемо до Кабінету Міністрів України.


  Навіґація у серії:Попередня: Попередня публікація серії:
  Наступна: Наступна публікація серії:

  Додано Наталка Зубар @ 09:49

  Переглядів 1 254
  1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (голосів 1, оцінка: 5,00 з 5)
  Loading...

Коментування вимкнено

WP_Orange_Techno
 • Юрій Says:

  див. http://dki.org.ua/node/107

  Маю досвід спілкування з конкретними людьми, які за ці питання відповідають в Секретаріаті Кабінете Міністрів. Якщо треба встановити контакти – звертайтеся.

 • Олександр Says:

  І це зветься “аналітикою”? “Рекоменджації” та посилання на болгарський сайт – вислід грантового проекту від МФВ?
  Повна профанація!

 • Олександр Says:

  Повна профанація – “аналітика”, “пропозиції” та посилання на болгарський сайт. Браво, МФВ і грантери!

 • Віктор Гарбар Says:

  Пане Олександре!

  Дякую Вам за Ваші “коментарі” числом 2-ві штуки!

  Маю Вам сказать наступне:
  1. Аналітики коментований Вами матеріял не містив. Вам,– привидилось.
  2. ГІМЦ “Всесвіт” вже кілька років поспіль спостерігає за практикою розміщення на офіційних веб-сайтах органів виконавчої влади інформації про їхню діяльність.
  3. Як що Ви вважаєте, що наші рекомендації погані,– дайте Ваші власні, ми їх оприлюднимо і надішлемо до КМУ.
  4. “Моделна институция” громадської організації «Фондация Програма Достъп до Информация», на наше переконання,– то єдуже добрий приклад того, як має бути облаштований офіційний веб-сайт органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування. Як що Ви маєте кращі зразки для наслідування,– прошу красно їх оприлюднити!

  З нетерпінням чекаю на Ваші рекомендації щодо вдосконалення постанови КМУ №3 від 4 січня 2002 р. !

  Координатор проектів ГІМЦ “Всесвіт”
  і адміністратор спецрозділу “Влада і Суспільство” сайту “Майдан”,
  Віктор Гарбар.

 • Irma Says:

  Не те, щоб я підтримую пана Олександра… Але ж і справді матеріал не дає жодного розуміння, як проводилось дослідження, кого було опитано/залучено тощо. Звідси й виникає враження, що те, що видано у відкритий доступ – це і все. Зрозумійте, таке написати й за півгодини на колінці можна, якщо хоч трохи знаєтесь на темі. З матеріалу просто не видно, куди пішли грантові кошти.
  А між тим було б цікаво знати, наприклад, чи досліджувалась здійсненність впровадження таких рекомендацій. Бо декотрі органи влади й старі вимоги ПКМУ № 3 не виконали. Й не від того, що не хочуть – просто гроші на сайти дають ой як не завжди :( Рівень фахівців, які у органах влади працюють з сайтами, також не скрізь достатній. Поспілкуйтесь з відповідальними за веб-сторінки у тих самих ОДА – й ви зрозумієте, про що я.
  Ще хотілося б знати думку дослідників: а чому саме сайт болгарів? Що там є такого, чого немає на жодному з майже 90 сайтів ОВВ України?
  І останнє. Повністю підтримуючи ідею уніфікації дизайну сайтів ОВВ (але ж скільки років цій ідеї?), хочу додати, що до цього обов’язково потрібно затвердити методичні рекомендації до наповнення тих чи інших розділів цієї структури, в яких чітко дати відповіді, що там писати і як. Бо, повірте, ту постанову № 3 читають настільки по-різному, що й вигадати важко. А якщо ще й нове додати…
  Тому зміни, звичайно, пропонуються непогані, але питання нормального представлення ОВВ у Інтернет вони не вирішать, поки не буде комплексного до цієї справи підходу.

Theme Tweaker by Unreal