Майдан / Статті  

додано: 31-07-2002
Віктор УКОЛОВ: Як виливають переляк або хто збиратиме людей на вулиці

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1028118059.html

Під час останньої виборчої кампанії мене найбільше вразив один епізод – приїзд Ющенка до нашого округу.

Діло було у п”ятницю за 2 дні до голосування. Для Ющенка ми орендували актовий зал Економфаку Університету ім Шевченка, найбільший в тому районі. Однак, тверезо оцінивши скільки людей може прийти, апаратуру я наказав розміщувати на площі пеерд факультетом. Вийшло щось на кшталт імпровізованого мітингу, не зовсім санкціонованого адміністрацією. Віктор виступив блискуче, в абсолютно не притаманній йому різкій формі, з прекрасними ораторськими заготовками. Однак я не про нього.

На мітинг зійшлося кілька тисяч здебільшого студентів, серед яких мій штаб роздавав усім буклети “Нашої України”. Вражаючі речі почалися одразу ж після початку акції... Частина студентів, які перед тим 2 місяці працювали в моєму штабі, раптово відмовилися роздавати агітацію. Мовляв, ми ж тут ще вчитися будемо! Пізніше з”ясувалося, що якби не наказ декана економфаку всім студентам вийти на зустріч, навіть кількість студентів які просто прийшли на зустріч була б меншою.

Ще одна несподіванка – частина буклетів була моментально розірвана і кинута під ноги (така була задумка наших конкурентів). Я мовчки підібрав поли свого піджака і разом зі своїми студентами демонстративно почав збирати розірвані клаптики буклетів. І тут третя несподіванка – на нас співчутливо дивилися, але жоден не нахилився допомогти! Адже поруч стояли їхні викладачі. Щоправда пізніше ці ж студнти розірвали на дрібні шматки принесений ними портрет Литвина.

Приємно було спостерігати, як протягом зустрічі студенти “відходили” від того переляку з яким на неї прийшли. Ще приємніше були бачити результати голосування, де Ющенко був абсолютний фаворит, а ЗаЄдУ на дільницях Університету не пройшла нвіть 4% бар”єр. Але гидотне враження, від того перебування в зграї переляканих пацюків, тривалий час ще не полишало мене.

Панове, я ж розповідаю про Київський Університет, чорт забирай! Хто вчився в ньому на початку 90-х той пам”ятає, якими були його студенти.

Так от я думаю про перспективи виходу демонстрантів на вулиці восени. Швидше вони будуть злякано сидіти біля телевізорів і, вбираючи голову в плечі, швидко проходити повз людей в колоні, яких оточила міліція. Навіть у 1989 році нам співчували більше, аніж будуть співчувати тепер. Потрібен суто креативний винахід – як вилікувати суспільство від переляку? Можливо, якщо вся до одного, парламентська опозиція буде стояти начолі колони з того ще щось і вийде. Тобто, депутати мають почати "виливати страхи" з себе.

Обговорення статті у форумі

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1028118059.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua