Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 12-12-2004
Юрій Шеляженко: Революція і мародери

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102855037.html

Є такий сумний жарт, що революцію вигадують ідеалісти, здійснюють герої, а результатами її користуються негідники. “Помаранчева революція”, на жаль, теж стала об’єктом спекуляцій авантюристів. Невідомі особи збирають кошти начебто "на підтримку демократії в Україні" через всесвітню мережу Internet. На англомовних сайтах www.2advantage.net та www.orange-revolution.org розміщено номери банківських рахунків у АКБ «Приватбанк» для благодійних пожертв. Ці рахунки належать фізичним особам, які, наскільки нам відомо, не мають жодного відношення до громадянського опору в Україні.

Спільною рисою обох сайтів є плагіат, відсутність посилань на будь-які опозиційні українські інтернет-ресурси, невизначеність з тим, яку організацію представляє даний сайт і куди витрачатимуться зібрані кошти. Дизайн www.2advantage.net повторює на вигляд англомовну версію офіційного сайту блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» (www.razom.org.ua). Але замість новин і заяв гостеві сайту без церемоній пропонується пожертвувати будь-яку суму грошей віртуальній пані Райчук Оксані, що має рахунок в київському регіональному відділенні Приватбанку. Тут же розміщено список офірувачів, які протягом тижня підтримали мародера сумами від 4 до 350 доларів. А от власник сайту www.orange-revolution.org не відзначається такою великодушністю, щоб публікувати імена своїх жертв. Віртуальний пан Андрій Шамрай, що має рахунок в Дніпропетровському відділенні все того ж «Приватбанку», створив свій оманливо-помаранчевий сайт на основі вкраденої з “Дейлі телеграф” (www.telegraph.co.uk) статті.

Домени в інтернеті досить легко відслідковуються. З відповідей DNS-серверів, довідок баз даних RIPE та LROR можна дізнатися, хто є власником серверів, на яких знаходяться сайти мародерів. За www.2advantage.net має нести відповідальність московський підприємець Олександр Шпагін, а сервером www.orange-revolution.org володіє Поль Чарфаурос з Південної Пасадени в США. Хоч у відкритих базах даних є контактна інформація цих осіб, зв’язатися з ними виявилося неможливим.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102855037.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua