Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 04-08-2005
Сергій Одарич: Проблеми Митниці
Фундація Регіональних Ініціатив

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1123148370.html

Чесно кажучи, не очікував побачити подібного всього за якихось 35 кілометрів від столиці. Думав, що подібний «депресняк» можна відчути лише у моїй рідній провінції на Поділлі – зруйновані, порослі бур’янами тваринницькі ферми, незасіяні поля, розкрадені склади та алкоголічну молодь; столична інфраструктура уявлялась ледь не «європейською». Але побачене і почуте змусило ще раз пересвідчитись, що є Київ – Майдан, Хрещатик, банки, ресторани та готелі, а є пограбована Україна, яка починається за станцією метро «Святошин».

№ 1529/99. Це номер Указу Президента України Л. Д. Кучми „Про невідкладні заходи з реформування аграрного сектору економіки”. Тоді, в кінці 90-х цим „універсалом” проголошувалась власність на землю ще до прийняття кодексу земельного законодавства. Функції пайового землерозподілення отримали сільські ради. Тоді ж на зміну КСП прийшла навала приватних СТОВів. У Митницях з цього скористався пан Павло Зозуля – останній голова КСП „Митницьке”: за його активної участі арбітражний суд Київської області виніс фіктивне рішення № 211/36-98 від 01.09.99 р. про ... банкрутство КСП „Митницьке”, хоча, за словами Олександра Мазуренка на зборах КСП у кінці 1997 було відомо, що майно господарства оцінюється у 6,5 млн. дол., і ні про які борги не було й мови. Проте, все пішло з молотка, а 1500 корів з місцевої тваринницької ферми зарізали як лейкозних – так сказав Зозуля.

Але це ще були квіточки. У 2002р. до КСП „Митницьке” завітав пан Микола Миколайович Годван зі своєю фірмою „Гленвер” – саме її, постановою майнового суду Київської області від 17 квітня 2002 року визнано реалізатором майна збанкрутілого КСП „Митницьке”. Тоді почалося брутальне винищення села – все пішло під різак Годванових посіпак: трактори, комбайни, тридцятитонні колгоспні сільськогосподарські ваги... Але насправді Годвана цікавила земля, і, шляхом залякувань, погроз, шантажу та підкупів, він врешті-решт домігся у декого взяти землю в оренду на ...49 років!

Тоді сільський коваль і цілитель Олександр Мазуренко вдарив на сполох – односельчани за його ініціативи таки змусили районну Васильківську прокуратуру зацікавитись Митницькими махінаціями: слідча група встановила, що реалізація Годваном - „Гленвером” майна збанкрутілого КСП було незаконною, оскільки постанова господарського суду по митницькому питанню виявилась підробленою, - документ не має вихідного номеру, а печатка суду виявилась ... намальованою! Здавалося б, що на цьому шахрайствам Годвана і Зозулі на селі прийшов кінець, але під час обшуку в сільській раді було знищено весь архів документів, що пройшли б як докази по даній справі – знищено самою слідчою групою та тими ж бандитами! Самих Годвана та Зозулю, яких навіть встигли трішки потримати в СІЗО, випустили на підставі відсутності складу злочину. Люди кажуть, що то все робота високих покровителів Годвана та Зозулі.

До слова, на Олександра Мазуренка – головного сільського активіста, „місцевого Кармалюка”, як його жартома назвала сільський голова під час вищеописаних подій не раз чинили тиск – як фізичний, так і моральний: не раз дядько ховався у бур’янах під хатою від „братків”, які приїздили на розправу, йому погрожували міліція та прокуратура, а одного разу серед поля, коли він своїм коником вертався додому, серед білого дня перепинили троє невідомих і, „вирубивши” його хлороформом, влили в нього якоїсь гидоти, від якої згодом відняло ноги та сталося запалення легень...

Словом, маємо типову для сільської України ситуацію, коли місцеві “екземпляри”, маючи прикриттям прокуратуру, міліцію, суди та бандитів, а подекуди – міністрів та депутатів, беззастережно та безкарно розтягують колективне та особисте майно громадян, майно держави, майно народу. А Олександр Мазуренко каже, що люди в Митницях зневірились у тому, що правосуддя таки знайде винуватих і вони отримають те, що їм все обіцяє-обіцяє, але так і не надає екс-опозиція, а нині влада – тюрми. Бандитам – тюрми !

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1123148370.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua