Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 19-08-2005
Троєщина, 18.08.2005: Ексклюзивний фоторепортаж кореспондентів "Майдану"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1124450189.html

Сьогодні на Троєщині було гаряче:)

Незважаючи на наявні документи про припинення будівництва спортивно-розважального комплексу (якщо вірити плану будівництва) на перетині вулиць Каштанової і просп. Маяковського, будівництво на об’єкті станом на середину дня четверга тривало. Принаймні в цьому могли переконатися місцеві жителі, а також активісти Форуму порятунку Києва, коаліції учасників помаранчевої революції (КУПР), партії Правозахисту та ВГО „ПОРА!”, які прибули на місце події. Сьогодні близько о пів на третю годину дня на територію будівництва намагався заїхати КрАЗ з піском, а також „Газелі” з привезеними кабелями. Однак активісти не розгубились і, згадавши часи революції, вляглися під колеса машини і рішуче відмовились звільнити дорогу. Одна із вказівок, які лунали від місцевих керівників будівельників, була: „Дави їх!”. З часом КрАЗ був змушений поїхати геть. Будівельники зачинили ворота. Коли активісти, мешканці будинків та журналісти намагались заглянути в щилини паркану і подивитись що там діється в їхній бік одразу летіло каміння, що правда воно врізалося в паркан, таким чином будівельники намагались відлякати пікетуючих.

Приблизно в цей час на місце під’їхав міліцейський „бобік”, викликаний, імовірно, керівниками будівництва.

За сорок хвилин після цього люди почали ламати паркан, оскільки зрозуміли, що міліція не збирається припиняти незаконне будівництво. Масла у вогонь підливали власники, які постійно вживали ненормативну лексику і ображали всіх, починаючи з міліції і закінчуючи журналістами. Розлючений натовп накинувся на паркан. Попереду йшли так звані „вязані бєрети”, за ними дівчата, міліція швидко відсторонила тих від огорожі. Побачивши, що відступати нема куди, на паркан накинулась сильна половина, в той же час до міліціїї приєднались будівельники. Але оскільки пікетуючих було незрівнянно більше, вони швидко перемогли і паркан впав під шаленим натиском. Міліція відступила назад і тепер вже спостерігала за цим мовчки, не втручаючись у сутички, тільки іноді саркастично нагадувала людям, що на паркані дріт під напругою.

Розлючений на владу, міліцію і власників будівництва, натовп понісся вздовж паркану, руйнуючи його. За 20 хвилин від нього лишилися тільки залізні ворота і два метри штахеток, які відгороджували від стежки прірву, щоб туди діти не попадали. Після цього натовп попрямував прямо на будівництво і поскидував у прірву всі будівельні матеріали, які змогли підняти, і на яких не сиділи власники.

Також правоохоронці нібито затримали одного з п’ятьох нападників 13-го.

Нагадаємо, що 13 серпня на намети біля будівництва було вчинено напад. Як нам сказав один із активістів, Володимир, перед цим до активістів підходив син "будівничої" Є. Сушко і пообіцяв, що, якщо вони не зберуть наметове містечко і не заберуться геть, то ввечері хай чекають гостей. Побоюючись за своє життя, активісти викликали міліцію, щоб попередити про напад. До них приїхав заступник голови МВС Деснянського району Сак Віктор Миколайович. Зауваживши, що в МВС поменшало людей, він сказав, що раз на годину до них приїжджатиме патруль. Патруль приїхав один раз і більше не з’являвся. Близько 23.20 на намети напало п’ятеро чоловіків, які встигли обмовитись, що вони від будівельників. Абсолютно випадково міліція з’явилась вже після нападу і звичайно ж нікого не затримала. Активісти написали заяву в правоохоронні органи і чекають розвитку ситуації, хоча з таким ставленням підлеглих пана Луценка, чекати їм доведеться ще довгенько.

Також хочемо звернути увагу міністра на одну особу, Ткаченко В.Г., яка назвала себе прес-офіцером МВС, але абсолютно не справляла враження ні журналіста, ні офіцера.

Маємо надію, що в „бєспрєдєл” на Троєщині втрутяться відповідні органи. А також КМДА нарешті крім роздачі земель займеться тим, що треба, адже будинок навпроти вже тріснув, що ж буде коли з фундаменту, який там стоїть, виросте спортивно-розважальний комплекс.

Великий фоторепортаж тут: http://maidan.org.ua/n/foto/1124448870
і тут: http://maidan.org.ua/n/foto/1124452295

Обговорити тему на форумі: http://www2.maidan.org.ua/n/free/1124547195

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1124450189.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua