Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 31-08-2005
Олег Фомушкін: "Чорноморка" - брехлива телекомпанія на теренах Криму?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1125475735.html

Наближення виборчої компанії відчувається через активну діяльність деяких шовіністичних сил Криму знову створити мовну проблему.

На початку, для здійснення цієї мети була обрана новозбудована школа № 43 в с. Комсомольське. Ця школа призначена для селищ Гресівський, Аерофлотський, Комсомольське, що розташовані разом в передмісті Сімферополя. При наявності в смт. Аерофлотський школи № 34 з російською мовою навчання було цілком зрозуміло намір кримської влади на чисельні прохання батьків нову школу № 43 зробити з українською мовою викладання. Після офіційної заяви голови ради міністрів АРК про такий намір, відразу піднялася брудна метушня кримських шовіністів, які ,на мій погляд, відпрацьовують гроші сусідньої держави по дестабілізації ситуації в Криму.

За такою же схемою діють деякі представники засобів масової інформації автономії. Тому кримчанам надавалася інформація, яка не завжди відповідала дійсності, свою позицію переважно висловлювали тільки українофоби, нехтувалися щирі бажання сімферопольців вчити дітей мовою своєї держави.

30 серпня під час сесії Сімферопольської міської ради, яка мала визначити статус цієї школи, відбувся мітинг Кримських організацій Української Народної Партії, УРП "Собор" та деяких громадських організацій на протидії українофобних сепаратистських структур. Не здивував репортаж про цю подію кримської телекомпанії "Чорноморка". Так в новинах диктор збрехала на весь Крим, що нібито після оголошення про україномовний статус школи № 43 мешканці трьох селищ виступили категорично проти цієї ідеї. Далі нам доповіли, що врятує нас від майбутньої "несправедливості" щодо мовного статусу так звана "Прозора влада"

Ніхто не згадав, що за даними міністерства освіти Криму в школі є 400 заяв батьків про бажання дітей вчитися українською мовою. Того же дня, в Кримському прес-центрі відбулася прес- конференція міністра освіти та науки АРК пана Глузмана, який заявив, що під час проведення зборів мешканців цих селищ він звертався до батьків з питанням "Чи має хтось до нього будь-які претензії, в тому числі і мовні?", також з цієї причини він надав в пресі свій стільниковий номер телефону, але як зазначив пан міністр жодної претензії від батьків селищ Гресівський, Аерофлотський, Комсомольське до нього не надійшло.

Так виявляються заяви деяких ЗМІ про протистояння цих мешканців надуманими, підсумував міністр освіти та науки АРК. На мій погляд, нас захищатиме щодо прав на отримання освіти державною мовою виконання чинного законодавства та Конституції України а не різноманітні проекти "Прозорих влад".

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1125475735.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua