Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 31-08-2005
О.Курилов: Бандити наступають
Вісник Кременчука

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1125490191.html

За три дні - з 26 по 28 серпня - у відділення нейрохірургії 3-ї міської лікарні потрапити місцевий координатор громадського об'єднання "ПОРА!", голова кременчуцької організації "Молодий Рух", а також кілька молодих хлопців, які до політики ніякого відношення не мають. Просто потрапили під руку бандитам...

Олександр Курилов (Вісник Кременчука): Координатор громадського об'єднання "ПОРА!" ішов в редакцію "ВК", аби поділитися своїм власним розслідуванням навколо нового речового ринку "Плеяда", який розташувався на місці колишнього дитячого садка по вулиці Воровського. До редакції активіст г/о "ПОРА!" не дійшов. Натомість опинився в нейрохірургії. Він переконаний, що став жертвою кременчуцького кримінального угрупування.

Побоїще в "Ібіці"

Здається, починається те, чого вже давно Кременчук не бачив. Кримінальні банди вирішили "пограти м'язами". Жертвами бандитів стали різні молоді люди - від громадських діячів до звичайнісіньких ді-джеїв. А починалося все з надзвичайно жорстокої бійки в кафе "Ібіца", де молодь святкувала День Незалежності - били всіх, хто потрапив під руку. Билися ж не просто хлопці з хлопцями. Молоде оточення одного з місцевих кримінальних авторитетів повчали присутніх в кафе, як жити.

"Постраждалих - близько десяти, але всі живі", - так коментує те, що відбулося, Олег Шутяк, начальник міського управління внутрішніх справ. Однак, начальник міліції міста говорить не все. Він не згадує про можливі кримінальні наслідки цього "розбору", бо сама бійка мала продовження та ще й не одне і в різних районах міста... Почалося ж з того, що обидва крила - молоді і більш дорослі учасники місцевої кримінальної банди нагадали про своє існування. Щодо молоді, то вона від душі "веселилася" в Ібіці. "Вони, нападники, приїхали до кафе, що на перехресті вулиць Цюрюпи та Шевченка, на двох машинах. Ще з десяток молодих хлопців прийшли туди пішки. Я зайшов, а там вже бійка була у розпалі, - розповідає "ВК" 26-річний чоловік. - Били незнайомого мені хлопця. Витяг газовий пістолет - це подіяло, і зловмисники полишили свою жертву". Співрозмовнику - людині доволі відомій у Кременчуці - пістолет тоді не допоміг. Цеглина, якою його вдарили по голові там же, в кафе, виявилася більш надійною. Нині захисник постраждалих, активіст помаранчевої революції, лежить з серйозними синцями у відділенні нейрохірургії 3-ї міської лікарні... Все б то нічого, і бійку можна віднести до типових, навіть не зважаючи на кількість жертв. Але серед постраждалих є багато молодих людей. З одним з них, племінником відомого міського авторитета, повелися досить жорстоко. Хлопця вивезли в машині в безлюдне місце й там жорстоко побили залізними трубами.

Активіста "Пори" били також бандити

"Мене била одна й теж бригада. В "Ібіці" "погуляли" молодші, а дорослі розбиралися зімною", - говорить ще один пацієнт відділення нейрохірургії, місцевий координатор г/о"ПОРА!". Пригода сталася минулої п'ятниці, о 13-00, неподалік "Придніпровського ринку". Про побиття вже повідомило інтернет-видання "Майдан", яке систематично читає міністр
внутрішніх справ Юрій Луценко. Нападників було п'ятеро. Побитий, між іншим, цього дня збирався відвідати редакцію "Вісника Кременчука". Про своїх кривдників він говорить, що то була та ж місцева бригада, котра днем раніше встановлювала власні порядки у "Ібіці". Якою може бути причина побиття? Нападники про це нічого своїй жертві не казали. Але сам місцевий активіст "Пори" стверджує, серед причин, найімовірніше, новий речовий ринок "Плеяда". Він цікавився, куди ідуть кошти за оренду робочих місць. Кременчуцьке відділення г/о "ПОРА!" зацікавилось ринком. "Як на мене, то все це - справа рук однієї банди, котра півроку тому підірвала керованим вибухом покійного директора речового ринку на Молодіжному", - висловлює припущення пацієнт нейрохірургії.

Версії подій

Показові виступи з побиттями мають показати, хто у Кременчуці господар. Це одна знайбільш вірогідних версій активності, яку проявив кримінальний світ. Кримінальники вирішили "пограти м'язами" напередодні виборчої кампанії й спобувати трохи "придавити" помаранчевих - вважає активіст г/о "ПОРА!". Врешті-решт, Кременчук - не велике місто, де люди не знають одне одного. Тобто, побиті й їх нападники знайомі одні з одним... Звичайні кримінальні "розборки" завжди проходять тихо й за мінімальної кількості свідків. В подіях минулого тижня все навпаки. Показові побиття серед білого дня, дебош за участі сотні свідків. Все це має щось продемонструвати. Кому і що саме?

Нині ж одне з місцевих кримінальних угруповань досить швидко, якщо зважити накількість травмованих суперників, "набуває авторитету". Вірогідно, інші кременчуцькі бригади теж не сплять, але тихо готуються до війни.

P.S. За твердженням керівника обласної громадської організація "Пора!", начальник УВС Полтавської області, генерал Богдан Керницький узяв кременчуцьку справу підвласний контроль... Міліцейська версія - нічого серйозного не відбулося. Але справа передана до УБОЗу.

"Я не думаю, що кримінальна війна у місті знову запалає", - так коментує масовепобиття громадян Олег Шутяк, начальник міського управління внутрішніх справ. "Але ми робимо все, аби найгіршого не сталося", - говорить він.

"Нічого серйозного", - так у вівторок, 30 серпня, на щотижневій прес-конфренції охарактеризував побоїще в "Ібіці" та побиття активіста г/о"ПОРА!" на вулиці О.Шутяк. Правоохоронці говорять, що билися чоловіки – три на три. Сьогодні всі ці фактизареєстровано, а їх обставини перевіряються працівниками Крюківського райвідділу.Щодо ушкоджень, то вони є у лише одного постраждалого в бійці. Можливо, цій людині(котра отримала цеглиною по голові - авт.) лікарі встановлять діагноз „ушкодження середньої тяжкості”. Всі інші отримали легкі травми. До речі, багато постраждалих доставлені до лікарні у стані алкогольного сп'яніння. Міліція знає прізвища всіх молодих людей, котрі з'ясовували між собою стосунки.

Щодо кримінальної справи, то вона буде порушена після отримання довідки судмедексперта."Тоді ми всіх зберемо до купи і з'ясуємо обставини - хто винний і хто правий",-говорить О.Шутяк.

У другому випадку з побиттям представника "Пори" міліції теж відомі всі подробиці.Цей пацієнт відділення нейрохірургії, за твердженням міліціонерів, не пов'язує нападзі своєю політичною діяльністю й добре знає своїх кривдників. "Колись постраждалий образив знайому людину. Тепер образили його", - висловлює версію головний міліціонер Кременчука. На думку Олега Шутяка, ці події не мають привести до початку нового етапукримінальної війни У Кременчуці. Це була просто бійка серед молоді...

Однак, залишається кілька запитань. Зрозуміло, що жоден начальник міліції неоголошуватиме журналістам про початок кримінальних воєн. До того ж, пресі О.Шутяк назвав не всіх травмованих під час бійки. Серед них є такі,відносно побиття яких кримінальні справи вже порушені або мають бути порушені. Їхнітравми свідчать самі за себе...

Щодо "несерйозності" причин для з'ясування стосунків, то всі матеріали з цьогоприводу, за наказом генерала Богдана Керницького, начальника обласного УМВС, вжепередано до відділу боротьби з організованою злочинністю. Там, як відомо,несуттєвих матеріалів не розглядають.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1125490191.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua