Майдан / Новини / Статті Карта Майдану

додано: 31-10-2005
Анатолій Філенко: Державний заказник «Лісники» – під загрозою знищення

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1130788212.html

Державний заказник «Лісники» – під загрозою знищення

Люди підсміюються, що справжній господар слова це той, хто дає слово і бере його назад. Таким господарем свого слова є Київська міська влада. Наврядчи цим когось здивуєш. Та цього разу політика міської влади може обернутися втратою унікального куточка первозданної природи, збереженої на землях міста південніше с.Чапаївка – державного заказника «Лісники». Зараз ця безцінна природоохоронна перлина Києва під загрозою знищення.
Заказник «Лісники» – це природне багатство, якого не має жодна столиця, жодне місто Європи. Цей куточок первозданної природи дійшов до нас з часів Київської Русі, тому має також велике загальнокультурне значення. Тут зберігаються багато червонокнижних видів рослинного та тваринного світу. Тут зберігаються унікальні природні комплекси. Тут зберігається р. Віта – остання мала річка Києва. Тут працюють наукові колективи Києва і студентська молодь набуває екологічних знань. Тут прокладені екологічні стежки, по яких науковці-біологи можуть провести екскурсії для учнівської молоді Києва і всіх бажаючих. Заказник відвідують науковці зарубіжжя і дивуються його унікальним природним багатствам.
Ініціаторами створення заказника були громадськість та наукові колективи Києва –Національний університет імені Тараса Шевченка, Інститути НАН України – інститут ботаніки, інститут зоології, інститут гідробіології, Національний ботанічний сад. На час створення заказника в 1989 р. до нього не ввійшли землі, що входять вузьким клином до центру заказника від с. Чапаївки та землі південніше заказника через спротив тодішнього користувача. Ці землі створюють єдиний комплекс з заказником і діяльність людини на них неприпустима, бо приведе до знищення всього природного комплексу. Тому пізніше, на вимогу громадськості ці землі були зарезервовані постановою Київради під розширення заказника. Наукові колективи постійно піднімали питання про їх приєднання до заказника але справа Київрадою все відтягувалась. Недавно наукові колективи Києва звернулись знову до О.О.Омельченка з листом по неприпустимість господарського освоєння цих земель і зараз готуються відповідні документи та лист на ім’я президента України про їх включення до складу заказника. Адже розширити заповідний об’єкт загальнодержавного значення можна лише Указом Президента України.
Але у Київської міської влади свої плани. Вона є «справжнім» господарем своїх постанов – одною постановою зарезервувала землі під заказник, а іншою може відмінити свою постанову і віддати ці землі для інших потреб.
Заказник зараз стає розмінною монетою виборчої компанії міського голови та міської ради, яка починає загравання перед жителями шляхом виділення земельних наділів. І Київська влада знаходить «мудре» рішення у цій виборчій грі – не відводити зарезервовані землі до заказника, а розподілити їх поміж жителями села Чапаєвка: 30 га земель зарезервованих під заповідання земель, що входять клином від Чапаївки до центру заказника, мають бути передані жителям селища під забудову. Забудова, освоєння цієї території означає тільки одне – знищення заказника «Лісники». Перш зас все тому, що клин входить до центру заказника і є органічною, невід’ємною частиною всього екологічного комплексу. Його не можна відлучати від перспектив включення в заказник, його не можна освоювати.
Але виборча компанія вже почалась. Треба задовольняти народ, щоб добре голосував. Сама по собі це добра справа – виділити жителям селища, що проживають по кілька сімей в одній хаті по кілька соток землі під забудову. Бажання народу законне і його можна виконати.
Отже 30 га земель, які входять клином від с. Чапаївка до центру заказника, влада має намір передати жителям селища. Заради вирішення цього питання вранці в суботу 29.10.05 в с. Чапаївку на зібрання жителів прибув заступник міського голови Яловий В.Б. та керівники Голосіївського району Корбан О.Б. та Строкань Т.Г. Вони прекрасно знали, що землі клину зарезервовані під розширення заказника, що їм немає ціни з природоохоронної точки зору, але спокійно їх оглянули за участю жителів Чапаївки. На це зібрання навіть не запросили представників природоохоронної громадськості Києва – ми дізнались про це випадково.
Потім, після огляду території клину п. Яловий В.Б. заявив на зборах селища, що – «так, можна буде розподілити вам ці землі; тут тільки трошки громадськість природоохоронна проти». Правда обіцяв розглянути це ще питання разом у середу – з представниками Київради, з представниками природоохоронної громадськості та жителів селища. І це робиться в той час, коли шість наукових колективів Києва звернулися до голови Київради з вимогою не допустити знищення заказника «Лісники», зберегти цей безцінний кусочок первозданної природи для науки, для жителів Києва, для наших дітей, для прийдешніх поколінь. Ці наукові колективи, це – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національній університет «Києво-Могилянська Академія», Інститут ботаніки НАНУ, Інститут зоології НАНУ, Інститут гідробіології НАНУ та Національний ботанічний сад НАНУ, Всеукраїнські громадські організації «Національний екологічний центр України» і «Зелений світ». В листі вказувалось на необхідність збереження заказника, на недопущення будь-якої діяльності, яка загрожує його існуванню, наголошувалось на цінності цієї території – і в природоохоронному і в загальнокультурному відношенні. Отже Київська рада не прислуховується ні до громадськості, ні до науковців – вона творить свої діла, діла передвиборні. Зараз треба задовольнити скрізь всіх – щоб затихли ті пікети, що вирують перед Київрадою і вимагають не знищувати Київ, не знищувати природоохоронні осередки в Києві. Дати по куску землі ­– і люди, даруйте, заткнуться. А ще ж можна договоритися з штрейбрекерами-бойовиками, то вони приведуть ще й організовані загони на антипікети.

Анатолій Філенко
КНУ імені Т.Шевченка

Для додаткових питань: 8-097-1000-473 (Олексій Василюк)

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1130788212.html


Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах та розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини чи статті, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.


 
Перша Сторінка / Останні Новини / Питання та Відповіді про Майдан / Статті / Народні Новини / Листи На Майдан / Майдан-ЗахідМайдан-ВостокПраво / Бібліотека / Досьє / Фотоархів / Заяви та Звернення / Культура / Економіка / Наша Історія / Філософія, Релігія, Духовність / Діаспора / Голодомор / Преса / Україна-Росія / Гумор / Без правил / Оголошення / Технічна Допомога / Архіви Майдану / Розробки / Мова / Вільний Форум


Українська банерна мережа

(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2005
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури та мережевої адреси !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації
(поки не зовсім повний) переклад ліцензії українською